Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Stworze to polska planszówka, która spodoba się wielbicielom mitologii słowiańskiej

10 postów w tym temacie

„pasjonatów” - nie „pasjonatow”

„Zespół składa się z...” - nie „zespół składa się na...” (chyba że zespół robi zbiórkę pieniężną na rzeczonych grafików, speców od marketingu, projektantów mechaniki, rzeźbiarzy...

No i: „grafików, speców od marketingu, projektantów mechaniki, rzeźbiarzy i grafików” - po co im dwa zespoły grafików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Colidor napisał:

No i: „grafików, speców od marketingu, projektantów mechaniki, rzeźbiarzy i grafików” - po co im dwa zespoły grafików?

Bo planuja zrobic taka za******a grafike, ze jeden zespół nie podoła :)

Przyznaj sie, Ty po prostu lubisz poprawiac pania Kasie? Mam pytanie czy kiedykolwie, jakis blad na który zwróciles uwage, został poprawiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TigerXP napisał:

Przyznaj sie, Ty po prostu lubisz poprawiac pania Kasie? Mam pytanie czy kiedykolwie, jakis blad na który zwróciles uwage, został poprawiony?

Nie tylko Panią Kasię :) Generalnie jak coś daje po oczach w artykule to piszę o tym. Co do poprawy zauważanych błędów - większość autorów poprawia, jeśli są to faktycznie duże babole, niektórzy nawet dają znać o tym w komentarzach. A jeśli chodzi bezpośrednio o teksty pisane przez Panią Kasię, to swoje błędy poprawia rzadko (zazwyczaj wcale), niemniej jednak zdarzają się chlubne wyjątki. Na przykład wczorajszą "rozrubę" dzisiaj poprawiono :)

Będę więc nadal punktował to, co zauważę, bo jak się okazuje, CZASAMI przynosi to skutek... Ot, taki niewielki przyczynek do poprawy wizerunku gram.pl :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Colidor napisał:

Nie tylko Panią Kasię :) Generalnie jak coś daje po oczach w artykule to piszę o tym. Co do poprawy zauważanych błędów - większość autorów poprawia, jeśli są to faktycznie duże babole, niektórzy nawet dają znać o tym w komentarzach. A jeśli chodzi bezpośrednio o teksty pisane przez Panią Kasię, to swoje błędy poprawia rzadko (zazwyczaj wcale), niemniej jednak zdarzają się chlubne wyjątki. Na przykład wczorajszą "rozrubę" dzisiaj poprawiono :)

Będę więc nadal punktował to, co zauważę, bo jak się okazuje, CZASAMI przynosi to skutek... Ot, taki niewielki przyczynek do poprawy wizerunku gram.pl :)

Strach przy Tobie cos pisac, bo jeszcze mnie zaczniesz poprawiac :) Chociaz gdybys mial poprawiac równiez zwyklych uzytkowników, to bedzie nie starczyłoby Ci czasu.

Tak czy siak, szacun za wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TigerXP napisał:

Strach przy Tobie cos pisac, bo jeszcze mnie zaczniesz poprawiac :) Chociaz gdybys mial poprawiac równiez zwyklych uzytkowników, to bedzie nie starczyłoby Ci czasu

Komentarze użytkowników to zupełnie inna sprawa. Wiadomo, że pisze się z różnych sprzętów, w różnym tempie, nierzadko pod wpływem emocji, czy z chęci szybkiej odpowiedzi, daleko mi do grammar nazi, którzy w każdym komentarzu w necie wyszukują błędy i wrzucają użytkownikom.

Jeżeli jednak chodzi o teksty publikowane, o dziennikarstwo internetowe, to taki tekst przecież przygotowywany jest w celu zaprezentowania go szerokiemu gronu odbiorców, a na dodatek nie wierzę, by wszyscy autorzy tego portalu robili to charytatywnie. Mają zapewne płacone za pracę na gram.pl i ta praca powinna być wykonana solidnie, a nie na odwał, byleby było, byleby puścić i wierszówka się zgadzała.

Sam kończyłem dziennikarstwo, publikowałem tu i ówdzie, i na papierze i w necie, i naprawdę wkurza mnie taki brak poszanowania dla poprawności języka polskiego w mediach. A że gry są tematem mi bardzo bliskim, na gramie siedzę już bardzo długo, to i ten portal trafił pod lupę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z @Colidor. Wypadałoby przeczytać napisany tekst, zanim się go opublikuje. W szczególności, gdy publikuje się na portalu odwiedzanym przez 2 miliony użytkowników miesięcznie (https://www.similarweb.com/website/gram.p). W szczególności, gdy nie trzeba być specjalistą od języków, by takie błędy wyłapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować