Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Europa Universalis a demonstracje pod sądami. Felieton Trafienie Krytyczne

59 postów w tym temacie

Zastanawiają mnie tylko te "suwaki", o których wspomina Pan Serafin. Podobno idą w Polsce w złą stronę, tylko w jaką stronę tak naprawdę powinny iść?

10 godzin temu, fenr1r napisał:

Wyjście z UE nie wydaje się zbyt realne. PiS aż taki głupi nie jest. Momentalnie mieli by na głowie setki tysięcy Polaków żyjących na zachodzie. Gdyby ci ludzie mieli nagle tutaj wrócić, to by się fatalnie skończyło dla Jarka i jego kolegów. Rozprawa byłaby brutalna. 

To co jest przykre, to że PiS sprowadził Polskę do roli członka drugiej, albo i trzeciej kategorii w strukturach unijnych. Nikt z nami nawet rozmawiać nie chce. W tej chwili na świecie dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. USA robi krok do tyłu, WB zrobiła sobie problem i nikt tam za bardzo nie wie co teraz z tym zrobić, Rosja staje się coraz bardziej agresywna, Chiny konsekwentnie rosną w siłą, a Niemcy i Francja próbują rozpychać się łokciami gdzie się da. Doskonała sytuacja dla Polski żeby zaistnieć  w UE i podnieść przez to swoją rangę na arenie międzynarodowej. Niestety ta szansa zostanie zaprzepaszczona, bo rząd nie ma nawet koncepcji jak prowadzić politykę zagraniczną. Może i będą się trochę miotać i tupać, ale jak przyjdzie co do czego, to pokornie przyjmą i podpiszą co zostanie ustalone.

Chociaż trochę się obawiam, że PiS zepchnie nas jeszcze dalej, do roli strefy buforowej i ponad 20 lat pracy na rzecz sukcesu jakim jest polityczna, ekonomiczna i militarna integracja z zachodem zostanie zaprzepaszczone.

Zmieniając wątek. Ludzie na prawdę nie mają pojęcia co to jest demokracja. To nie są tylko wybory powszechne, czy protestowanie, to jest cały zestaw elementów, które składają się na system demokratyczny, a które PiS próbuje dekonstruować. Analogia do suwaka jest doskonała. Zmienia pozycję w stronę autokratyzmu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieję z tym forum, ale nie mogłem edytować mojego posta. 

10 godzin temu, fenr1r napisał:

 

 USA robi krok do tyłu,

Czyli wybranie prezydenta, który chce wzmocnić granicę swojego państwa poprzez ściślejszą kontrolę granic i bardziej restrykcyjną politykę migracyjną jest dla ciebie krokiem w tył? Myślę, że podstawowym celem rządu każdego państwa jest przede wszystkim obrona i bezpieczeństwo swoich obywateli, coś co UE ewidentnie ma w nosie wpuszczając tysiące tak zwanych uchodźców, którzy w większości nie mają najmniejszej chęci asymilowania się z mieszkańcami danego kraju. Wręcz przeciwnie, siedzą sobie na zasiłkach w swoich gettach, ale żeby się nie nudzić to będą nękać obywateli i krzyczeć jak źle są traktowani. Paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frostling kilka uwag do twojego pierwszego posta:

To że odbywają się demonstracje nie przeczy temu, że demokracja jest zagrożona. Co więcej wezwanie „demokracja jest zagrożona” oznacza że jeszcze mamy demokrację i musimy jej bronić.

Oczywiście to większość decyduje kto ma sprawować władzę w kraju i nie słyszałem żeby ktokolwiek podważał tę zasadę. W demokratycznym państwie władza musi jednak przestrzegać prawa (np. konstytucji). Tym się różni nowoczesne państwo od skansenu typu Rosja. Ludzie protestują bo widzą podobieństwo miedzy PiS i PZPR. Wiesz jak skończyła PRL? Chcesz powtórki z tego? A może chciałbyś żyć tak jak żyją ludzie w Rosji?

”Dążenie do innowacyjności lub tak zwane gonienie zachodu nie zawsze jest dobre dla społeczeństwa”. Zgadzam się nie zawsze i tak jak napisałeś zachód nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą. W wielu kwestiach warto jednak naśladować zachód. Inaczej zawsze będziemy biedakami. Nie jest przypadkiem że silne, nowoczesne, innowacyjne gospodarki mają kraje gdzie istnieje sądownictwo niezależne od władzy i jest silny szacunek dla prawa (USA, Kanada, Asutralia, zachodnia europa, daleki wschód, Chiny są wyjątkiem).

To ty twierdzisz że straszenie wyjściem z Unii to propaganda. O tym co się stanie po wyjściu z Unii w ciągu najbliższych 20 lat jednak nie masz pojęcia. Pożyjemy, zobaczymy. Nawet jeżeli Wielka Brytania ma szansę sobie dobrze poradzić bez Unii to jeszcze nie znaczy, że tak samo na wyjściu z Unii wyszłaby Polska. Jesteśmy w zupełnie innym położeniu jeżeli chodzi o siłę gospodarczą, polityczną, militarną i położenie geograficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, KeyserSoze napisał:

Wiem, że ja się stąd wyniosę jak najdalej, jeśli do tego dojdzie. I większość moich znajomych też ma taki plan awaryjny. 

Jezeli Twoi znajomi choc troche Cie przypominaja to krzyz na droge. 

Baa, osobiscie jestem zdania ze taki mysliciel, filozof i omnibus jak Ty nie powinien czekac i juz teraz powinien sie wyniesc jak najdalej, najlepiej gdzies gdzie nie ma dostepu do internetu, zebysmy my maluczcy nie musieli czytac tych jego wypocin :)

BTW to jaki jest Serafin to chyba juz kazdy tutaj wie, jakis koles z kompleksem i zyciowa misja nawracania ludzi, ktorzy nie chca byc nawracani i to w dodatku w miejscu które ku temu nigdy sluzyc nie powinno. Bardziej interesuje mnie co wladza gram.pl ma do powiedzenia na temat tej dziwnej lewacko-politycznej indoktrynacji na gramie, forum teoretycznie poswieconemu grom, ale z tego co ostatnio zauwazam jednak nie do konca. Odpowiedz zdaje sie jest prosta - klikniecia. Ale czy gram upadlo juz tak nisko, ze toleruje takie pierdoły na forum? Czy moze wladza gram.pl juz po prostu nie istnieje, ewentualnie niczym milosciwie nam panujacy Bóg pozwolila zyc forum wlasnym zyciem i nie zamierza ingerowac w to co z tym miejscem robia pseudo redaktorzy? 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, borys996 napisał:

Frostling kilka uwag do twojego pierwszego posta:

To że odbywają się demonstracje nie przeczy temu, że demokracja jest zagrożona. Co więcej wezwanie „demokracja jest zagrożona” oznacza że jeszcze mamy demokrację i musimy jej bronić.

Oczywiście to większość decyduje kto ma sprawować władzę w kraju i nie słyszałem żeby ktokolwiek podważał tę zasadę. W demokratycznym państwie władza musi jednak przestrzegać prawa (np. konstytucji). Tym się różni nowoczesne państwo od skansenu typu Rosja. Ludzie protestują bo widzą podobieństwo miedzy PiS i PZPR. Wiesz jak skończyła PRL? Chcesz powtórki z tego? A może chciałbyś żyć tak jak żyją ludzie w Rosji?

”Dążenie do innowacyjności lub tak zwane gonienie zachodu nie zawsze jest dobre dla społeczeństwa”. Zgadzam się nie zawsze i tak jak napisałeś zachód nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą. W wielu kwestiach warto jednak naśladować zachód. Inaczej zawsze będziemy biedakami. Nie jest przypadkiem że silne, nowoczesne, innowacyjne gospodarki mają kraje gdzie istnieje sądownictwo niezależne od władzy i jest silny szacunek dla prawa (USA, Kanada, Asutralia, zachodnia europa, daleki wschód, Chiny są wyjątkiem).

To ty twierdzisz że straszenie wyjściem z Unii to propaganda. O tym co się stanie po wyjściu z Unii w ciągu najbliższych 20 lat jednak nie masz pojęcia. Pożyjemy, zobaczymy. Nawet jeżeli Wielka Brytania ma szansę sobie dobrze poradzić bez Unii to jeszcze nie znaczy, że tak samo na wyjściu z Unii wyszłaby Polska. Jesteśmy w zupełnie innym położeniu jeżeli chodzi o siłę gospodarczą, polityczną, militarną i położenie geograficzne.

Ale demokracja w Polsce nie jest zagrożona, więc przed czym chcesz ją bronić? Niestety w tej sytuacji jaką mamy dzisiaj, konstytucja w kwestii sądownictwa oraz kompetencji władzy działa na niekorzyść obywateli. Od lat sędziowie z Sądu Najwyższego byli wręcz nietykalni, nie wspominając już o tym, że część z nich to ludzie, którzy sądzili opozycjonistów w czasach komuny. Chyba nie chcesz, żeby tacy ludzie sprawowali władzę sądowniczą? Najwyższy czas, żeby zrobić z tym porządek. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się zalogowałem po X latach olewania tego portalu, ale Jezu, dawno nie widziałem takiego infantylnego podejścia do świata i polityki. Mam nadzieję, że nie uczysz tej historii w żadnej szkole.

" To co jest przykre, to że PiS sprowadził Polskę do roli członka drugiej, albo i trzeciej kategorii w strukturach unijnych. Nikt z nami nawet rozmawiać nie chce" Idź pan uprawiac politykę wstydu na GW bo fakty mocno przecza temu co się dzieje, ale nie, zaraz, przecież za pomocą typowego lewackiego dwójmyślenia wystarczy stwierdzić, że prezydent USA się nie liczy, rodzina królewska z UK też nie, bo w końcu występują przeciwko jedynej słusznej UE, która przecież sama z siebie jest bardzo średnio na jeża z tą demokracją, chyba, że tylko jako hasłem do wycierania sobie mordy. Pamiętasz głosowanie nad traktatem lizbońskim w Irlandii? A raczej głosowania? Jakoś wtedy nie produkowałeś takich wypocin w internety.

 

Swoją drogą, kraj który w Europie Universalis kręci suwakami raz w lewo raz w prawo to raczej za dużych szans nie ma.

 

" U nich są zamachy i u nas też. Tylko że u nas to są zamachy na demokratyczne instytucje. "

Czy ty właśnie porównałeś żniwo chorej polityki multikulti do przepychanek o władzę? Nie wiem po co ja to wszystko pisałem, ty jesteś po prostu debilem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TigerXP

Twoje poglądy to gotowa recepta na zacofanie Polski. Każdy kto mysśi inaczej niż ja albo niż wiekszość niech sie wynosi z kraju. Bez żadnego miejsca na dyskusje czy różnice w pogladach. W ten sposób wyjadą z kraju wykształceni ludzie którzy mają czelnośś mieć inne zdanie na jakiś temat. Inne kraje będa korzystać z ich pracy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe niech autor tekstu sobie przypomni słowa jego wielkiego guru demokracji donalda tuska, coś jakby w ten deseń:

 

"Nie będzie żadnego referendum o wiek emerytalny i wprowadzenie euro. Ludzie się wypowiedzieli i dali mi mandat demokratyczny i przez 4 lata to ja jestem demokracja"

 

Może nie słowo w słowo ale sens zachowany 100%. Wtedy fercio klaskał, teraz jak PiS ma takie samo podejście to nie klaszcze? Przykre to, chyba u niego suwak demokracji idzie w inną stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, również jako historyk (PhD w drodze) zgadzam się z autorem.

Miałbym jednak może zastrzeżenie co do traktowania pewnych kroków z XV-XVI w. jako "wyborów". Wszystko z bieżącej toczenia wydarzeń wydawało się naturalne, także stawianie na latyfundia i eksport zboża i drewna. Wszak później Smith napisał o fakcie naturalnego podziału i specjalizacji produkcji na świecie u różnych krajów.

Notabene to pokazuje absurd w hołdowaniu "austrackiej" szkole ekonomii, która sens miala jakiś w XIX wieku, ale po kolejnych obserwacjach z końca XIX wieku i pierwszej połowy XX w. jest archaiczna jak medycyna  z XIX wieku.

Cóż, w dzisiejszych wydarzeniach politycznych boli jednak nie rozumienie i odrzucanie trójpodziału władzy, oraz genezy. Są argumenty oburzenia, że się ogranicza władze wybrnaą w wyborach i oczywiście tak jest, bo do tego powstały najpierw idee konstytucji jak i podziału władzy, jak i późniejsze wdrozenie tych zasad. No, ale to już poza Europę Universalis

 

10 minut temu, Guruma napisał:

Może nie słowo w słowo ale sens zachowany 100%. Wtedy fercio klaskał, teraz jak PiS ma takie samo podejście to nie klaszcze? Przykre to, chyba u niego suwak demokracji idzie w inną stronę...

Guruma, ale kluczem jest naruszanie prawa przy obecnych rządach. Konstytucja postała aby ograniczać władze, aby nie było tyranii, etc. Trybunał ma strzec pilnowania reguł. Uderzenie w to było uderzeniem w zasady demokracji bo jest wyłączanie bezpiecznika przed nadużyciami, podobnie kolejne wyłączanie bezpieczników sądownictwa.

Mandat do zmiany zaś reguł władzy byłby przy posiadaniu w sejmie większości 2/3, bez tego mają mandat do władyz przy przestrzeganiu reguł.
 

 

1 godzinę temu, Frostling napisał:


Jako historyk zajmujący sie początkami Polski Ludowej z przerazeniem stwierdzam, że demokracja jest zagrożona.
A możliwość zgromadzeń i protestów jakoś raczkowała w Polsce jeszcze w  1947. To stopniowo było ograniczane. Dla PPR dużym problemem było "zwycięstwo" 1 maja nad 3 maja, który bym aktywnie organizowany przez PSL i Mikołajczyka.

Co do Sądu Najwyższego - był oczyszczony w 1989 (85% sędziów!). Krążą po internecie i cytaty ze ś.p. Lecha Kaczyńskiego, który 10 lat temu bardzo pozytywnie oceniał suckes z Sądem Najwyzszym.

A i historia pokazuje, że niezalezność sądów wypada im na zdrowie. W 1864 r. w Rosji wprowadzono niezalezność i nieusuwalność sędziów - znikła korupcja, nawet Polacy byli raczej pod wrażeniem jakości sądów zaborcy... ale odkręcano to, zalecano aby sądy rządziły sprawiedliwością "rosyjską",  pod pretekstem korupcji wprowadzano usuwanie niewygodnych sędziów... im bardziej odkręcano niezależność sądów tym bardziej sądy były zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, borys996 napisał:

TigerXP

Twoje poglądy to gotowa recepta na zacofanie Polski. Każdy kto mysśi inaczej niż ja albo niż wiekszość niech sie wynosi z kraju. Bez żadnego miejsca na dyskusje czy różnice w pogladach. W ten sposób wyjadą z kraju wykształceni ludzie którzy mają czelnośś mieć inne zdanie na jakiś temat. Inne kraje będa korzystać z ich pracy.

 

 

Przeczytales ten temat caly, czy czytasz i komentujesz tylko randomowe wypowiedzi? To autor napisał ze on i jego znajomi maja wyjechac, ja tylko przyklasnąłem jego decyzji.

I napisz mi prosze jakie to mam niby poglady. Bo w moim poscie nie ma sladowych ilosc moich pogladów, pomijajac niechec do autora tematu.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhD czy dr bo to ważne :) Nie wszystkie uczelnie są u nas uznawane jak i nasze za granicą więc warto filtrować :)

Najważniejsze jest to że 8 lat gnojenia Polski przez PO szło przy poklasku lemingów, teraz Polska się podnosi z kolan i że PiS powiela niektóre praktyki PO to jak PO takie coś odpowiadało w ich wykonaniu i ich wyborców to teraz majdany robią jak podobne rzeczy robi PiS...

To co robią zakodowani to koszmar, po prostu koszmar. Wyobrażasz sobie coś takiego od 2007 roku gdy PO wygrało? Protesty, podburzanie obywateli, samorządy, sędziów itp itp. TO JEST KOSZMAR I NIECH SIĘ SKOŃCZY!!!

Rewolucja "godności" na ukrainie skończyła się 50% pkb kraju i zarobków obywateli sprzed 2014 roku. Giną ludzie i jest praktycznie wojna domowa, wojną bym tego nie nazwał...

I oni chcą majdan u nas teraz, wraz z serafinem i tym podobnym... Trzeba z tym skończyć. My chcemy normalnie żyć, a nie wsłuchiwać się w kwik świń oderwanych od koryta. Niech poczekają do kolejnych wyboró jak to jest w demokracjach!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj popłynąłeś chłopie, popłynąłeś w tym artykule. Bardzo proste i płytkie spojrzenie na sprawę poprzez gry. Ja mam inne odczucia, wnioski i porównania.

1. Militarnie jesteśmy niczym Milsko i Łużyce za Bolesława Chrobrego, dopiero PIS coś zmienia wkierunku zbrojeń i sojuszy. Trzeba linie buforową przenieść z lini Odry bardziej na wschód.

2. Gospodarczo nasz ciężki przemysł jest daleko wtyle. Np. poprzedni rząd pociągi i okręty podwodne zakupił zagranicą,  ot tak by ratować Włochów i greków, a naszą stocznie i wiele innych zakładów zlikwidował. Bez ciężkiego przemysłu nie ma rozwoju. To poprzedni rząd wpychał nas w latyfundia, a obecny chce coś zmienić i przesynąć suwaczek w dobrą stronę.

3. Technologia. Tu on jest dawno mocno przesunięty w złą stronę i nic się z nim nie robi.  Mam nadzieję, że obecna ekipa i kolejne zmienia ten stan rzeczy, bo bez tego będziemy tylko składać dla innych.

4. Władza i jedność państwa. Bez tego nie ma postępu i reform tylko wieczne kłótnie i chaos. Nie jestem wyborcą PIS-u, ale jak słyszę groźby opozycji o puczu, zamachu stanu i innych pierdołach to mnie krew zalewa. Bo kim oni są? Były wybory i będą wybory. Nie podoba się system partyjny to głosujcie na Kukiza. Chcecie więcej demokracji? Gdzie byliście jak PO rozwaliło referenda podstawę demokratycznego ustroju?  Czy zdajecie sobie sprawę, że wychodząc teraz protestować wychodzicie wspierać Schetynę i Petru?  To dla nich jesteście gotowi pogrążyć kraj w chaosie? Stojąc w tych pochodach popieracie tych co stoją w pierwszej lini i nikt was nie pyta czy się z nimi zgadzacie, czy tylko trochę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guruma napisał:

Najważniejsze jest to że 8 lat gnojenia Polski przez PO szło przy poklasku lemingów, teraz Polska się podnosi z kolan i że PiS powiela niektóre praktyki PO to jak PO takie coś odpowiadało w ich wykonaniu i ich wyborców to teraz majdany robią jak podobne rzeczy robi PiS...

(...)

 My chcemy normalnie żyć, a nie wsłuchiwać się w kwik świń oderwanych od koryta. Niech poczekają do kolejnych wyboró jak to jest w demokracjach!

To jest podstawowy problem: to, że PO miało wiele na sumieniu, nie znaczy, że PiS ma prawo robić to samo i jeszcze więcej.  

Co do kwiku świń - tak, w w tych prostestach uczestniczy dawna partia rządząca, ale wśród uczestników protestów jest bardzo dużo osób, którym nie jest wcale po drodze z PO, a wielu obwinia ich za obecny stan rzeczy (np. ja).

A gdybyśmy czekali do wyborów, to mogłoby być za późno - niewykluczone, że protesty faktycznie wpłynęły na decyzję PAD o wecie, a gdyby te ustawy przeszły, być może PiS byłby zabetenowany u władzy.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Guruma napisał:

Najważniejsze jest to że 8 lat gnojenia Polski przez PO szło przy poklasku lemingów, teraz Polska się podnosi z kolan i że PiS powiela niektóre praktyki PO to jak PO takie coś odpowiadało w ich wykonaniu i ich wyborców to teraz majdany robią jak podobne rzeczy robi PiS...

(...)

 My chcemy normalnie żyć, a nie wsłuchiwać się w kwik świń oderwanych od koryta. Niech poczekają do kolejnych wyboró jak to jest w demokracjach!

To jest podstawowy problem: to, że PO miało wiele na sumieniu, nie znaczy, że PiS ma prawo robić to samo i jeszcze więcej.  

Co do kwiku świń - tak, w w tych prostestach uczestniczy dawna partia rządząca, ale wśród uczestników protestów jest bardzo dużo osób, którym nie jest wcale po drodze z PO, a wielu obwinia ich za obecny stan rzeczy (np. ja).

A gdybyśmy czekali do wyborów, to mogłoby być za późno - niewykluczone, że protesty faktycznie wpłynęły na decyzję PAD o wecie, a gdyby te ustawy przeszły, być może PiS byłby zabetenowany u władzy.

Prawda, że PiS nie może skoro PO to robiło tylko czemu demonstranci zawsze na wszystko pozwalali PO? Dojdzie do władzy PO i znowu na wszystko pozwolą i mi to pachnie właśnie ustawką polityczną, a nie spontanem, bo demonstracje są tylko za PiS, a za PO będą siedzieć cicho. To jest hipokryzja. Czemu KOD powstał dopiero za PiS'u, a nie wcześniej za PO? Na wszystko im pozwalali.

Ja nie chodzę na żadne demonstracje bo wszystkie są upolitycznione, wszystkie bez wyjątku. Skoro na demonstracjach przeciwko zmianom w sądownictwie są politycy opozycyjni to pójście na taką manifestację to wyraz poparcia dla opozycji. Ja się na to nie godzę. Nie będę podnosił słupki opozycji, tak samo jak i politykom u władzy. Jakby demonstraci zabronili przychodzić politykom opozycji, że pokazaliby im że są niemile widziani to wtedy sam przyszedłbym na taką demonstrację, ale skoro jest ona upolityczniona, to nie widzę w tym sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz skopiuję mój wpis z facebooku: " a nie chodzę na żadne demonstracje, gdyż często są upolitycznione, nawet jeśli sami uczestnicy temu zaprzeczają. Kiedy jest Marsz Niepodległości to pojawiają się na nim politycy będący u władzy. Kiedy pojawiają się marsze w obronie sądów to pojawiają się na nim politycy opozycyjni. Jakby uczestnicy wszelkich marszów wyrzucili wszystkich polityków ze swego grona to może i mnie by coś tchnęło, a tak to nie chcę żadnemu ugrupowaniu zwiększać poparcia. Pomijam kwestię, że nie trawię KOD'u, ObywateliRP tak samo jak Antify czy ONR gdyż one często sprzyjają określonym ugrupowaniom politycznym, a inne zaciekle atakują, ale to jeszcze bym zgryzł, ale nie uczestnictwo polityków. Ponadto nie lubię jak na demonstracjach łamane jest prawo, kiedy ONR atakuje ludzi i kiedy ObywateleRP blokują legalnie zorganizowane demonstracje. Ci z sądami zachowali twarz, gdyż nikogo nie zaatakowali w sposób fizyczny, ani nie blokowali innej legalnej manifestacji (BRAWO!) - ale znowu uczestnictwo polityków, tego nie trawię. A nie jestem wyborcą ani PO ani PiS'u. Chcę demonstracje bez polityków wszelkiej maści. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pannowacki napisał:

1. To jest podstawowy problem: to, że PO miało wiele na sumieniu, nie znaczy, że PiS ma prawo robić to samo i jeszcze więcej.  

2. Co do kwiku świń - tak, w w tych prostestach uczestniczy dawna partia rządząca, ale wśród uczestników protestów jest bardzo dużo osób, którym nie jest wcale po drodze z PO, a wielu obwinia ich za obecny stan rzeczy (np. ja).

1. Więc gdzie byliście wy "protestujący" przez te 8 lat frywolki PO? Gdzie byliście?

2. A wśród tych bardzo wielu osób ilu przyszło z własnej woli a ile zostało opłaconych, żeby przyjść krzyczeć co im kazali i płakać do kamer jak im kazali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że na protestach w mniejszych miastach często była prośba, żeby przychodzić bez flag partyjnych etc. Niestety, w większych obecność oficjeli ze skompromitowanych partii jest nieunikniona. Jednak patrząc po reakcjach po wystąpieniu Balcerowicza czy Frasyniuka, bardzo duża część protestujących była niezadowolona z ich obecności.

Co do tego, gdzie byli protestujący za czasów PO - cóż, PO było skorumpowane, ale PiS jest w swojej korupcji dużo bardziej bezczelny. Poza tym PO nie łamała tak otwarcie konstytucji, nie chciała wprowadzić całkowitego zakazu aborcji... Długo by można wymieniać. 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pannowacki napisał:

Co do tego, gdzie byli protestujący za czasów PO - cóż, PO było skorumpowane, ale PiS jest w swojej korupcji dużo bardziej bezczelny. Poza tym PO nie łamała tak otwarcie konstytucji, nie chciała wprowadzić całkowitego zakazu aborcji... Długo by można wymieniać. 

Niewiarygodne.

Ludzie, czy wy to widzicie?

W poprzednich latach ci wielcy obrońcy demokracji nie protestowali, bo - uwaga - konstytucja nie była łamana otwarcie.

:D

Ale była łamana! Więc powtarzam pytanie - gdzie wtedy byliście?
Wy bando hipokrytów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, błędy PO to było na przykład nieprzestrzeganie artykułu 75 konstytucji:

Cytat

Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności (...) wspierają rozwój budownictwa socjalnego

Położenie lachy na budownictwo socjalne to ogromny problem, ale jednak niszczenie podstaw demokratycznego ustroju jest "trochę" większym przewinieniem. Poza tym w obecnym, neoliberalnym, klimacie trudno byłoby zachęcić ludzi do wyjścia na ulicę w obronie budownictwa socjalnego. 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować