Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Europa Universalis a demonstracje pod sądami. Felieton Trafienie Krytyczne

59 postów w tym temacie

pannowacki napisał:

 

Położenie lachy na budownictwo socjalne to ogromny problem, ale jednak niszczenie podstaw demokratycznego ustroju jest "trochę" większym przewinieniem. Poza tym w obecnym, neoliberalnym, klimacie trudno byłoby zachęcić ludzi do wyjścia na ulicę w obronie budownictwa socjalnego. 

No proszę Pana, jak to PO nie łamało podstaw demokratycznych ustroju? Proste dwa przykłady to referenda, oraz wybór sędziów TK i wtedy nikt nie protestował. Dramat. Większość ludzi protestuje, a nie wie nawet o co chodzi. Tak jak na Marszu Wolności laska prowadząca opóźniała wyruszenie marszu i ludzie stali jak głąby i troche się niektórzy burzyli, to ona przez megafon "czekamy na Grześka Schetynę i innych" Tak to wygląda. Liczy się kto pierwszy idzie, więc każdy kto idzie w takim pochodzie popiera tego kto go prowadzi. To proste i chyba za proste co dla niektórych.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cygi napisał:

Niewiarygodne.

Ludzie, czy wy to widzicie?

W poprzednich latach ci wielcy obrońcy demokracji nie protestowali, bo - uwaga - konstytucja nie była łamana otwarcie.

:D

Ale była łamana! Więc powtarzam pytanie - gdzie wtedy byliście?
Wy bando hipokrytów!

Tobie sie jeszcze nie znudzily rozmowy z tymi pseudo redaktorami? Przeciez to najbardziej jałowe dyskusje w historii gram.pl.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, wiecie co? Jest tu na forum taki fajny dział. Nazywa się "Na każdy temat". I, o kurde, niespodzianka: dobrze tam jest sobie porozmawiać na temat polityki, religii, orientacji seksualnych i wielu innych, a nawet można w to wmieszać gry (na co wskazuje nazwa ninejszego serwisu). Niesamowite, co nie?

200.gif

Cholera... że członkowie Ekipy Gram.pl wcześniej na to nie wpadli. xD W każdym razie, mnie już się odechciewa tego typu felietonów wpychanych tu na siłę. No ale bawcie się dalej. Dziękuję za uwagę, do widzenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TigerXP

Napisałem jakie masz poglądy i co o nich myślę. Jak nie wiesz o co chodzi to przeczytaj swoje własne wypowiedzi np. tę w której radzisz wynosić się z Polski. Skończ ściemniać.

Frostling

Oczywiście że demokracja jest w Polsce zagrożona. Czytałeś jak kościół podziękował Dudzie za veto? Jeżeli nie przeczytaj sobie na stronie episkopatu co Jan Paweł II powiedział kiedyś o demokracji. Może zmienisz zdanie i przyłaczysz sie do protestów. Weź świeczkę ze sobą.

Cygi

Wszyscy protestujący przyszli z własnej woli i nikt nie został opłacony żeby krzyczeć co kazali. Twierdzisz coś innego ?Udowodnij.

Jakoś nie czuję się hipokrytą. Nie protestowałem za rządów PO bo nie dali mi tylu powodów do protestów co PiS. Przede wszystkim nie próbowali przejąć władzy nad sądownictwem. O łamaniu konstytucji przez PO nie słyszałem. Największą zaletą PO było jednak to, że trzymali PiS daleko od władzy. Tylko dlatego ich popierałem. Teraz też poprę nawet Schetynę i Petru byle tylko odsunąć od władzy Kaczyńskiego. 

 

 

 

 

 

 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, borys996 napisał:

TigerXP

Napisałem jakie masz poglądy i co o nich myślę. Jak nie wiesz o co chodzi to przeczytaj swoje własne wypowiedzi np. tę w której radzisz wynosić się z Polski. Skończ ściemniać.

 

Sciemniac? Ty nawiedzony jakis jestes? Tak, TY NAPISALES JAKIE JA mam poglady, tylko ciekawi mnie skad czerpiesz informacje? 

I apeluje jeszcze raz, przeczytaj temat w calosci, to nie ja zaczalem z tym wynoszeniem sie z kraju, tylko autor tematu. Z czego ja sie bardzo ciesze, bo im mniej serafinopodobnych, tym lepiej. Jesli po tej wypowiedzi jestes w stanie okreslic jakie mam poglady, to  jestes lepszy niz cyganka czytajaca z reki... a jaka tam cyganka, Ty prawdziwy nostradamus jestes!

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

frostling

Jeszcze jedno. Napisz mi którzy sędziowie Sądu Najwyższego za komuny sądzili opozycjonistów. Nawet gdyby to jednak była prawda to PiS jest ostatnią partią która może robić z tego zarzut. Przypomnę że to PiS zrobił przewodniczącym komisji sprawiedliwości i praw człowieka prokuratora Piotrowicza, który oskarżał opozycjonistów. Sędzia Kryże który skazywał opozycjonistów za rzadów PiSu został podsekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości. Teraz przejęcie władzy nad sądami PiS uzasadnia tym że sędziowie skazywali opozycjonistów. To nawet nie są "Himalaje hipokryzji" to jest naplucie w twarz społeczeństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TigerXP

Jakie poglądy ma dana osoba można poznać po tym co mówi i pisze. Nie ma w tym żadnego wróżenia.

Napisałem, że nie tolerujesz ludzi o innych poglądach i nie pomyliłem się. Sam to przed chwilą potwierdziłeś.

 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, borys996 napisał:

TigerXP

Jakie poglądy ma dana osoba można poznać po tym co mówi i pisze. Nie ma w tym żadnego wróżenia.

Napisałem, że nie tolerujesz ludzi o innych poglądach i nie pomyliłem się. Sam to przed chwilą potwierdziłeś.

 

Niczego nie potwierdzilem. Po prostu piszesz bajki kolego i tyle, w dodatku masz klapki na oczach niczym płotka w wiedzminie. 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, borys996 napisał:

1. Wszyscy protestujący przyszli z własnej woli i nikt nie został opłacony żeby krzyczeć co kazali.
2. Jakoś nie czuję się hipokrytą.
3. Nie protestowałem za rządów PO bo nie dali mi tylu powodów do protestów co PiS.
4. O łamaniu konstytucji przez PO nie słyszałem.
5. Największą zaletą PO było jednak to, że trzymali PiS daleko od władzy. Tylko dlatego ich popierałem. Teraz też poprę nawet Schetynę i Petru byle tylko odsunąć od władzy Kaczyńskiego.

1. Niezła próba. Tylko, że ja zadałem pytanie, a nie stwierdzenie faktu.
Ty właśnie popełniłeś tę drugą rzecz.

Teraz to nam udowodnij, bo dopóki tego nie zrobisz, jesteś łgarzem.

2. To, że się nim nie czujesz, nie znaczy to, że nim nie jesteś.

3. PO łamało konstytucję i prawo - nic się nie stało.
PiS łamie konstytucję i prawo - widać co się dzieje.

Wniosek: patrz punkt drugi.

4. Nie słyszałem =/= nie miało miejsca. Ty naprawdę ślepo wierzysz, że PO to świętoszki i że nigdy nie łamali prawa tylko po to, żeby mieć jak najwięcej koryta i władzy dla siebie?

5. Nieważne, czy PiS, czy PO, czy inny Kukiz i KOD - oni wszyscy są z jednej korporacji, a te wszystkie ich kłótnie i sceny to jest teatr dla ubogich, odgrywanie scenariusza. A ty myślisz, że jak będziesz popierał jednych, to drudzy znikną? To coś zmienisz?

Hahaha...nie.

borys996 - największy naiwniak pod słońcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pannowacki napisał:

Warto zauważyć, że na protestach w mniejszych miastach często była prośba, żeby przychodzić bez flag partyjnych etc. Niestety, w większych obecność oficjeli ze skompromitowanych partii jest nieunikniona. Jednak patrząc po reakcjach po wystąpieniu Balcerowicza czy Frasyniuka, bardzo duża część protestujących była niezadowolona z ich obecności.

Co do tego, gdzie byli protestujący za czasów PO - cóż, PO było skorumpowane, ale PiS jest w swojej korupcji dużo bardziej bezczelny. Poza tym PO nie łamała tak otwarcie konstytucji, nie chciała wprowadzić całkowitego zakazu aborcji... Długo by można wymieniać. 

Proszę nie kłamać, że za PiS jest gorzej, a PO nie dawało powodów do urządzania demonstracji, bo wychodzisz na hipokrytę. Przyznaj się od razu, że jesteś wyborcą PO lub Nowoczesnej, bo zmyślasz. Jak PO zaatakowało siedzibę WPROST'u urządzając zamach na wolność słowa to nie był to wystarczający powód do demonstracji? To że suweren (jakieś 90% społeczeństwa wg CBOS) nie chce imigrantów to nie jest powód do demonstracji? Taśmy prawdy u Sowy, jak Belka rozmawiał z Sienkiewiczem, w których prowadzono rozmowy o mataczeniu, a dokładniej łamanie prawa. To nie są wystarczające argumenty, aby uznać, że to nie jest zamach na demokrację w Polsce? Wyborca PO jesteś, a więc zwykłym hipokrytą.

A co do Frasyniuka i innych idiotów z opozycji, którzy pojawili się na demonstracjach, to się właśnie pojawili, a więc demonstrujący pozwolili im na uczestnictwo, a tym samym na upolitycznienie tych demonstracji. Moja noga nigdy nie postanie na demonstracjach, gdzie jest poparcie dla pojawienia się tam polityków. Jakby demonstracji nie chcieli owych polityków to by ich stamtąd siłą usunęli albo dali dostateczny temu wyraz, że sami by odeszli. A oni nic. Nie będę uczestniczył w politycznych marszach antypisowskiej jak KOD czy przeciwko zmianom w sądach; ani nie będę uczestniczył w marszach propisowskich jak Marsz Niepodległości czy Miesięcznice. Szanuję własną inteligencję i obiektywizm, aby żadnemu ugrupowaniu politycznemu nie nabijać słupków. Za PiS jasne, że są powody do demonstracji, ale za PO były tak samo. Ja nie jestem hipokrytą, twierdząc że tylko za PiS'u są powody do demonstracji, bo były tak samo, jak są i teraz. Ale nie byłem na żadnej demonstacji za rządów PO i za rządów PiS, bo wszystkie one są tylko i wyłącznie polityczne.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cygi

Czyli nie masz żadnych dowodów na to, że ludzie demonstrują tylko dlatego że im zapłacono. Twoja sugestia jest więc kompletną bzdurą. 

Ja nie zarzucam demonstrującym kłamstwa ani przestępstwa nie muszę więc tego udowadniać. To ty zarzucasz mi że jestem kłamcą. Udowodnij zatem że kłamię. Twoja próba odwrócenia logiki jest prostacka.

O hipokryzji można by mówic gdybym stosował podwójne standardy do działań PO i PiS. Ja twierdzę że PO nie łamało konstytucji tak jak robi to PiS. Nie probowali np przejąć władzy nad sądami. Jezeli uważasz że było inaczej to podziel sie wiedzą co takiego zrobiło PO że porównujesz ich do PiSu. Może wtedy przyznam ci rację.

Nie twierdzę że PO to świętoszki ale nie twierdzę że wszystkie partie sa takie same. Nie wierzę że KOD i wszystkie partie są z jednej korporacji, teatr dla ubogich i inne teorie spiskowe. Nie liczę też że Pis zniknie, wystarczy mi że stracą władze i przestaną wpychać Polskę w ruskie bagno.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, borys996 napisał:

1. Czyli nie masz żadnych dowodów na to, że ludzie demonstrują tylko dlatego że im zapłacono. Twoja sugestia jest więc kompletną bzdurą.
2. Jezeli uważasz że było inaczej to podziel sie wiedzą co takiego zrobiło PO że porównujesz ich do PiSu. Może wtedy przyznam ci rację.
3. Nie wierzę że KOD i wszystkie partie są z jednej korporacji, teatr dla ubogich i inne teorie spiskowe.

1. Nie muszę nic udowadniać, ponieważ nie stwierdziłem żadnego faktu, tylko zadałem pytanie.
Ty za to stwierdziłeś, że Wszyscy protestujący przyszli z własnej woli i nikt nie został opłacony żeby krzyczeć co kazali jako fakt.
Więc czekam, udowodnij, że nikt z protestujących nie został opłacony i że wszyscy przyszli z własnej woli.

Nie wymigasz się z tego.

2. BLyy87 mnie ubiegł w przykładach, więc nie będę się powtarzał.
A jeśli to dla ciebie nie było przegięciem, no to twoje podejście to już nie tylko naiwniactwo, do tego dochodzi ślepota.
...albo zaślepienie polityczne.

3. Nie wierzysz =/= nie ma takiej sytuacji. Ale jeśli czytam, że ty to widzisz jako teorie spiskowe to nasuwa się jedno:
Jednostka, która ślepo wierzy w to, co powie mu jedna czy druga partia - ludobójca Lenin na takich jak ty wołał "pożyteczni idioci".
Od siebie dodałbym jeszcze "umysłowy niewolnik".
Czytając to co wypisujesz, w jakim świetle pokazujesz siebie i swój umysł - jesteś straconym człowiekiem, perfekcyjnym klientem dla partii politycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cygi

A kto ci powiedział, że wierzę ślepo w to co mówi jedna czy druga partia? Tak sie składa, że żadna z obecnych partii nie odpowiada mi w pełni. A najbardziej Popieram opozycję tylko z konieczności bo jedyną alternatywą dla nich jest PiS=PZPR.

To ty sypiesz z rękawa teoriami spiskowymi na które nie ma żadnych dowodów. Ja nie przyjmuję cudzych poglądów jako własne tylko dlatego że ktoś tak napisał w necie. Mimo to mnie nazywasz naiwniakiem i pozytecznym idiotą. Uwierzyłeś w te teorie spiskowe i teraz jesteś obojętny na ten syf który robi PiS. To jest na ręke politykom którzy teraz mają władzę. Przemyśl to.

Bly87 opisał akcje które na pewno nie były zamachem na demokrację np akcja w siedzibie Wprost. Wprost opublikował materiały pochodzące z przestępstwa (nielegalnych podsłuchów), bylo podejrzenie że to była akcja obcego wywiadu (szpiegostwo) dodatkowo było ryzyko, że podsłuchiwani politycy mogli w rozmowach ujawnić tajemnice pańtwowe. Mogły tam też być dowody korupcji polityków. Normalne jest że policja, ABW która ma ścigać przestepstwa musi zabezpieczyć dowody. Dziennikarze wprost mieli oddać oryginały nagrań a zostawić sobie kopie i po problemie. No chyba że byli tak głupi, że nie zrobili kopii nagrań przed ich publikacją ale w to nie uwierzę. Tak się zresztą zakończyła ta akcja dziennikarze dobrowolnie oddali policji kopie nagrań. Nawet jeżeli to uznasz za zamach na wolnośc slowa to wyjątkowo nieudolny. Jakbyś nie wiedział podobne sytuacje miały miejsce w Wielkiej Brytanii i Holandii tam też policja wkraczała do redakcji gazet żeby zabrać dowody przestępstw. Nie zostało to uznane za zamach na wolność słowa. W jednej z tych spraw wypowiadał się nawet Europejski Trybunał Praw Człowieka. 

Jeżeli chodzi o imigrantów to przecież żaden imigrant nie trafił do Polski. Kopacz chciała przyjąć jakąś niewielką liczbę imigrantów bez automatycznego rodzielania. Jestem przeciwny przyjmowaniu imigrantów ale to nie jest powód dla mnie do wychodzenia na ulicę. Nie jest to złamanie konstytucji ani sytuacja która można porównać z zamachem na wolne sądy. Tak samo taśmy na których Belka rozmawiał z Sakiewiczem. Co takiego było na tych taśmach, że miałbym wychodzić demonstrować? Zdaje się że nie bylo tam żadnych dowodów na łamanie konstytucji co najwyżej na ustawianie konkursu na stanowisko.

Co do protestujących to napisałem że wszyscy ludzie protestują spontanicznie. Niby dlaczego miałbym to udowadniać? To naturalne, najbardziej oczywiste wytłumaczenie protestów. Jak ludziom się coś zabiera (pracę, wolne sądy, prawo do decydowaniu o sobie) to wychodzą protestować. To ty wysnułeś teorię spiskową o płaceniu za protestowanie. Ubzdurałeś sobie, że postawienie pytajnika na końcu zdania cokolwiek zmienia. Mamy więc moje naturalne wytłumaczenie i twoją teorię spisku. Nie stawiaj między nimi znaku równości one nie są równie prawdopodobne. Ty nie masz żadnych dowodów na swoja teorię a ja na swoją. Normalne jest zatem że za prawdziwą uznamy teorię bardziej prawdopodobną. Chyba że znajdzie się dowód lub chociaż podejrzenie że twoja teoria jest prawdziwa. Dodatkowo nazwałeś mnie kłamcą ale to nie ty masz udawadniać że nim jestem to ja mam udowaniać że nim nie jestem. Widzisz absurd tej sytuacji?

Szukam najprostszych wytłumaczeń a terii spiskowych dopiero wtedy gdy mam jakieś podejrzenia na ich istnienie. Twoje teorie sa dla mnie malo prawdopodobne. Nie łykam wszystkiego co ktoś napisze lub powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cygi, odnośnie opłacanych uczestników protestu:

1. Obowiązek udowodnienia winy leży na oskarżycielu. Gadanie w stylu "ŻYD SOROS OPŁACA PROTESTUJĄCYCH" bez przedstawienia żadnych dowodów jest paskudne na wielu poziomach.

2. Tylko na potrzeby tej dyskusji, przyjmijmy, że część uczestników protestów była opłacana. Trudno mi powiedzieć, ilu ich było w skali kraju - przyjmijmy, że 100 tysięcy. Ilu mogłoby być opłacanych? Powiedzmy, że 1% - w tej skali protestów ilość praktycznie bez znaczenia, ale niech będzie to ten tysiąc osób. Czy wśród tego tysiąca nie znalazłby się JEDEN kret, który pobiegłby od razu do TVP, wpolityce, DoRzeczy czy innego rządowego ośrodka propagandowego i pokazałby, że dostał przelewy z Izraela za destabilizowanie kraju? Gdyby była taka grupa sprzedajnych zdrajców ojczyzny, to na pewno któryś z nich zaniósłby dowody do TVP, bo i przecież za coś takiego również ośrodki propagandowe by były coś w stanie zapłacić, a Sprzedajny Zdrajca Ojczyzny (TM) nie zna lojalności. 

Cóż, gdyby ktoś opłacał protestujących, na pewno tak by się stało. Ale za protestowanie nikt nie płaci, a te przelewy istnieją tylko w głowach paranoików. PSZYKRO MI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, borys996 napisał:

<ciach>

Piszesz, że czegoś nie robisz, ale swoim podejściem i postrzeganiem świata jednak to robisz.
To tak w skrócie.

Ja się poddaję. Poprzez twoją osobę.

W życiu nie widziałem tak naiwnego hipokrytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, pannowacki napisał:

1. Obowiązek udowodnienia winy leży na oskarżycielu. Gadanie w stylu "ŻYD SOROS OPŁACA PROTESTUJĄCYCH" bez przedstawienia żadnych dowodów jest paskudne na wielu poziomach.

2. Czy wśród tego tysiąca nie znalazłby się JEDEN kret, który pobiegłby od razu do TVP, wpolityce, DoRzeczy czy innego rządowego ośrodka propagandowego i pokazałby, że dostał przelewy z Izraela za destabilizowanie kraju? Gdyby była taka grupa sprzedajnych zdrajców ojczyzny, to na pewno któryś z nich zaniósłby dowody do TVP, bo i przecież za coś takiego również ośrodki propagandowe by były coś w stanie zapłacić, a Sprzedajny Zdrajca Ojczyzny (TM) nie zna lojalności. 

3. Ale za protestowanie nikt nie płaci, a te przelewy istnieją tylko w głowach paranoików.

1. Wszystko fajnie, ale czy ja stwierdziłem fakt, jak borys996, czy ZADAŁEM PYTANIE?

2. Hahaha...nie. Nie dowierzam, kolejny naiwniak. Co ty myślisz, że o takich płacących media poinformują? Cokolwiek złego, z czego Izrael jest odpowiedzialny, nie będzie o tym w TV. TVP to to samo co TVN-y i inne Polsaty. Tak jak partie polityczne, te stacje pozornie propagują inne strony. Jakbyście nie wiedzieli, że TV służy do prania mózgu.

3. "Paranoicy, teorie spiskowe" - kiedy masoni i cykliści? Stereotypowe reakcje na niepasujące opinie (albo nawet i zapytanie), niczym zautomatyzowany trybik umysłowego niewolnika.

Skończcie z Serafinem to pieprzenie i solenie o polityce - to jest gram.pl czy jakaś tuba propagandowa?

Przez takich jak wy człowiekowi chce się rzygać.

Nigdy więcej takich tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Sorry, ale takie zadawanie pytań = insynuowanie. 

2. Nawet przyjmując, że TVP też uczestniczy w antypolskim spisku (co jest założeniem z cyklu totalnie WTF, widziałeś jakiś program informacyjny z publicznej telewizji w przeciągu ostatnich dwóch lat), to sorry, jest dosyć innych szmatławców, które przyjęłyby coś takiego z pocałowaniem rączki. Od Gazety Polskiej, Do Rzeczy, WPolityce, WSieci, aż po Gazetę Warszawską. A zapewniam Cię, TVP poinformowałoby, skoro nie miało skrupułów i raportowało oczywistą bzdurę z astroturfingiem.

3. LOL

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TigerXP napisał:
 
  zebysmy my maluczcy nie musieli czytac tych jego wypocin

Z ciekawości zadam głupie pytanie, dobrze? Dlaczego musisz czytać moje teksty? Felietony są zawsze zastytułowane tak samo, więc wiesz, że to ja. Na dodatek zaraz pod tytułem jest imię i nazwisko autora. Więc możesz się upewnić, że to rzeczywiście ja. I, no... wiesz... nie czytać? :D Chyba, że rzeczywiście musisz. Wtedy nie ma problemu. Jak mus, to mus.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem. Ale jest masa innych, niczemu niewinnych userów, którzy jeszcze nie wiedza co ich czeka po wejsciu i przeczytaniu Twoich jakze blyskotliwych felietonów i to wlasnie w ich imieniu byla ta wypowiedz :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować