Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Europa Universalis a demonstracje pod sądami. Felieton Trafienie Krytyczne

59 postów w tym temacie

Powiem szczerzę, żę ciężko się to czyta, a zwłaszcza komentarze o rzekomym zamachu na demokracje w Polsce. Skoro demokracja w Polsce jest tak zagrożona, to jakim cudem ma miejsce coraz więcej demonstarcji na ulicach? Sam fakt, iż ludzie są w stanie swobodnie demonstrować swoje poglądy, jakiekolwiek by one nie były, wymachując transparentami świadczy m.in. demokracji. W krajach autorytarnych takie rzeczy nie miałyby racji bytu. Po drugie, władza została "oddana" w drodzę demokratycznych wyborów. To ludzie decydują, kto ma sprawować w danym kraju rządy, poprzez oddanie swojego głosu podczas wyborów. W krajach, w których istnieje demokracja, o wielu sprawach decydują przedstawiciele, którzy są głosem większości, a to wiąże się z tym, że część ludzi będzie zadowolona z wyniku wyborów, a część nie. Nawet jeżeli znajdziesz się w tej drugie grupie to wyniki wyborów trzeba zaakceptować, mimo, iż nie są tym, na co liczyłeś, a nie szerzyć brednie zamachu stanu i rozmontowaniu struktur demokracji. Tak działa demokracja. Żaden ustrój nie jest bez wad.

Dążenie do innowacyjności, lub tak zwane "gonienie zachodu", nie zawsze jest dobre dla społeczeństwa, i mam tu na myśli, nie tylko względy społeczne, ale również ekonomiczne. Wiele krajów zachodnich to kraje socjalistyczne szczycące sią swoim poziomem świadczeń socjalnych, które są niczym innym jak rozdawaniem pieniędzy podadników. Mi zawsze się wydawało, że pieniądze zarabia sią pracą, w wyniku której wytwarzane są jakieś dobra lub świadczone są jakieś usługi. Najwyraźniej w dzisiejszych czasach nie trzeba już pracować, żeby otrzymywać pieniądze, bo przecież są zasiłki. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak system zasiłków tak naprawdę działa. W skrócie: Żeby komuś dać, trzeba najpierw komuś zabrać, w tym przypadku uczciwie pracującym ludziom, którzy płacą podatki. Cały system zasiłków wiąże się z problemem społecznym krajów zachodnich, a dokładnie z faktem, iż w tych krajach promuje się nierobstwo. Kolejnym problemem społeczym są często promowane w tych krajach wartości liberalne i generalna zasada, że jak coś nie jest zabronione prawem, to można to robić, i co najgorsze promować. Stąd też mamy coraz więcej związków homoseksualnych, gender, i wiara w to, że każdy może sobie zmienić płeć na jaką chce (a tych podobno jest więcej niż dwie :P). Także, jak widzisz, zachód to nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą.

Jeżeli natomiast chodzi o Unię Europejską, to nie jest tak kolorowo jak wielu ludziom się wydaje. Straszenie ludzi tragiczymi skutkami wyjścia z Unii, jest zwykłą propagandą szerzoną przez liberałów i euroentuzjastów, ktorzy popadli w masową histerię.   Wielka Brytania świetnie da sobie radę bez Unii. Wręcz przeciwnie, będzie się jeszcze prężniej rozwijać, bo nie będzie pod wpływem bandy lobbystów narzucających co raz to bardziej idiotyczne regulacje oraz tak zwane "eko-technologie". Wystarczy poczytać sobie o tym, jak Unia Europejska zrujnowała rybołówstwo i przemysł rybny w Wielkiej Brytani, żeby zrozumieć, jaki wpływ może mieć polityka Unii Europejskiej na kraje członkowskie. A propos polityki, pierwotnym założeniem Uni Europejskiej był rozwój gospodarczy m.in. poprzez politykę otwartych granic, swobodnej wymiany dóbr oraz wolnego rynku między krajami członkowskimi (Europejska Wspólnota Gospodarcza). Nie było mowy o wspólnej walucie, a już napewno nie o własnej armii. Niestety, przez lata od początków istnienia tej organizacji, te ideały się spaczyły, a dzisiejsza Unia nie jest już gospodarczą, a polityczną. Dąży się do utworzenia imperium ze zcentralizowaną władzą. Ja osobiście chciałbym żyćw kraju rządzonym przez moich rodaków, a nie bandę skorumpowanych eurokratów, którzy wciskają nam swoją liberalną papkę i decydują o wielu aspektach mojego życia.

Jeżeli chodzi o samą grę to jest to jedna z moich ulubionych serii, a zwłaszcza czwarta część. Mam ok. 500h przegranych na Steam, i jeszcze mi się nie znudziła.

 

Edytowano przez Frostling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oho, Pan Sławek jak widzę próbuje zmienić portal o grach w tubę propagandową jednej z opcji jak widzę. Ten portal to chyba nie miejsce na rozpisywanie się o swoich poglądach politycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Serafin,polityczne teksty to sobie pisz Pan na swoim facebooku albo twiterze.Widze,że polityka mózg Panu wylasowała,że na portalu o grach uprawia Pan agitke i propagande.A wracajac do serii EU to kiepskie Pan musialeś taxy obmyślać bo seria jest tak pomyslana ze nawet na max ustawieniach w prawo da się z Polski zrobić imperium.Nie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryzys gospodarczy na Węgrzech? Nic do nie zapowiada. Jest wręcz przeciwnie, to właśnie Orban wyciągnął Węgry na prostą po rządach lewicy, którzy zadłużyli kraj na potęgę. Mówienie więc o kryzysie to pobożne życzenie autora. Przypominam, że Chiny nie są w żadnym razie demokratyczne, a są krajem bogatszym niż jakikolwiek kraj Unii Europejskiej. Można dodać do tego kraje demokratyczne, które nie idą drogą Europy Zachodnie, jak Japonia, a nawet Islandia i wiele innych. Sprawy Orbana i demokracji nijak się mają do kryzysu politycznego, którego nic nie wieści.

A co do Polski, to gdzie ta demokracja jest mi odebrana, jak w internecie dalej mogę pisać co chcę i dalej mogę urządzać demonstracje jakie chcę? I zmiany PiS w sądownictwie jak się mają do gospodarki? Nijak. Po co gonić Zachód w swoich poglądach, skoro to u nich są zamachy, a nie u nas. Nie wszystko co zachodnie powinno być na naszym podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałoby się powiedzieć jako zaskoczony, że polityczna propaganda zrobiła Serafinowi budyń z mózgu, ale właśnie - to jest Serafin, więc zaskoczony nie jestem.

Ile jeszcze mamy przecierpieć obecności Serafina na tym portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie raz się na tym forum różniliśmy, panie Serafin, ale tym razem chylę czapki - zarówno za treść, jak i za formę użytą do jej przekazania. Zaskakująco znakomity tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maikuinthegame napisał:

Oho, Pan Sławek jak widzę próbuje zmienić portal o grach w tubę propagandową jednej z opcji jak widzę. Ten portal to chyba nie miejsce na rozpisywanie się o swoich poglądach politycznych.

Tak jest, w tubę. Bo jestem ubekiem z dziada pradziada i na tubach to się znam jak mało kto.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLyy87 napisał:

A co do Polski, to gdzie ta demokracja jest mi odebrana, jak w internecie dalej mogę pisać co chcę i dalej mogę urządzać demonstracje jakie chcę? I zmiany PiS w sądownictwie jak się mają do gospodarki? Nijak. Po co gonić Zachód w swoich poglądach, skoro to u nich są zamachy, a nie u nas.

U nich są zamachy i u nas też. Tylko że u nas to są zamachy na demokratyczne instytucje. A jeśli tak dalej pójdzie, i nikt tego nie zatrzyma, to możesz się kiedyś bardzo zdziwić, że nie będziesz już mógł pisać czego chcesz i demonstrować czego chcesz. Albo będziesz mógł, ale bardzo, bardzo krótko, jak u naszych sąsiadów.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaddon napisał:

Nie raz się na tym forum różniliśmy, panie Serafin, ale tym razem chylę czapki - zarówno za treść, jak i za formę użytą do jej przekazania. Zaskakująco znakomity tekst.

Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjście z UE nie wydaje się zbyt realne. PiS aż taki głupi nie jest. Momentalnie mieli by na głowie setki tysięcy Polaków żyjących na zachodzie. Gdyby ci ludzie mieli nagle tutaj wrócić, to by się fatalnie skończyło dla Jarka i jego kolegów. Rozprawa byłaby brutalna. 

To co jest przykre, to że PiS sprowadził Polskę do roli członka drugiej, albo i trzeciej kategorii w strukturach unijnych. Nikt z nami nawet rozmawiać nie chce. W tej chwili na świecie dzieją się bardzo ciekawe rzeczy. USA robi krok do tyłu, WB zrobiła sobie problem i nikt tam za bardzo nie wie co teraz z tym zrobić, Rosja staje się coraz bardziej agresywna, Chiny konsekwentnie rosną w siłą, a Niemcy i Francja próbują rozpychać się łokciami gdzie się da. Doskonała sytuacja dla Polski żeby zaistnieć  w UE i podnieść przez to swoją rangę na arenie międzynarodowej. Niestety ta szansa zostanie zaprzepaszczona, bo rząd nie ma nawet koncepcji jak prowadzić politykę zagraniczną. Może i będą się trochę miotać i tupać, ale jak przyjdzie co do czego, to pokornie przyjmą i podpiszą co zostanie ustalone.

Chociaż trochę się obawiam, że PiS zepchnie nas jeszcze dalej, do roli strefy buforowej i ponad 20 lat pracy na rzecz sukcesu jakim jest polityczna, ekonomiczna i militarna integracja z zachodem zostanie zaprzepaszczone.

Zmieniając wątek. Ludzie na prawdę nie mają pojęcia co to jest demokracja. To nie są tylko wybory powszechne, czy protestowanie, to jest cały zestaw elementów, które składają się na system demokratyczny, a które PiS próbuje dekonstruować. Analogia do suwaka jest doskonała. Zmienia pozycję w stronę autokratyzmu.

Edytowano przez fenr1r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okaz1981 napisał:

A wracajac do serii EU to kiepskie Pan musialeś taxy obmyślać bo seria jest tak pomyslana ze nawet na max ustawieniach w prawo da się z Polski zrobić imperium.Nie pozdrawiam.

Jasne, że się da. Tylko, że jest to niedorzeczne i ahistoryczne. Nie mówię nikomu jak ma grać, ale ja tak nie gram :)

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenr1r napisał:

Wyjście z UE nie wydaje się zbyt realne. PiS aż taki głupi nie jest. Momentalnie mieli by na głowie setki tysięcy Polaków żyjących na zachodzie.

A mnie się wydaje, że wręcz przeciwnie. Nastąpiłby tym razem prawdziwy exodus na zachód. Aktualny kryzys imigracyjny w Unii byłby niczym w porównaniu z tą masową ucieczką milionów Polaków z tonącego okrętu. Wiem, że ja się stąd wyniosę jak najdalej, jeśli do tego dojdzie. I większość moich znajomych też ma taki plan awaryjny. 

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demokracja nie jest u nas zagrożona. Pis zdaje sobie sprawę, że gdyby za bardzo przesadził to Polacy naprawdę potrafią wyjść na ulice. I nie mam na myśli tych śmiesznych protestów, które się teraz odbywają. Jak system jest zły to trzeba go zmienić i mniej więcej to się teraz dzieje, oczywiście nie tak jakbyśmy chcieli, do ideału daleko bo pis po prostu chce narazie zawłaszczyć co się da, czyli to samo co robiło po. Teraz nagle wszyscy zdziwieni i dopiero teraz mówi się o upadku demokracji? A jak poprzedni rząd robił co chciał i ignorował obywateli to gdzie były takie "błyskotliwe" artykuły pana Serafina? 

U nas nie ma jak do tej pory zamachów, ludzie nie giną na ulicach, nie boją się wychodzić z domów. Proszę się dowiedzieć jak to wygląda na tym wspaniałym zachodzie. Unia też nie jest tym czym powinna być. Wyszła bardzo daleko poza swoją pierwotną i słuszniejszą koncepcję. Bo w tej uni to państwa zachodu mają najwięcej do powiedzenia. 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KeyserSoze napisał:
BLyy87 napisał:

A co do Polski, to gdzie ta demokracja jest mi odebrana, jak w internecie dalej mogę pisać co chcę i dalej mogę urządzać demonstracje jakie chcę? I zmiany PiS w sądownictwie jak się mają do gospodarki? Nijak. Po co gonić Zachód w swoich poglądach, skoro to u nich są zamachy, a nie u nas.

U nich są zamachy i u nas też. Tylko że u nas to są zamachy na demokratyczne instytucje. A jeśli tak dalej pójdzie, i nikt tego nie zatrzyma, to możesz się kiedyś bardzo zdziwić, że nie będziesz już mógł pisać czego chcesz i demonstrować czego chcesz. Albo będziesz mógł, ale bardzo, bardzo krótko, jak u naszych sąsiadów.

Proszę Pana, ale to za czasów rządów PO wlepiano mandaty za demonstracje pod domem Tuska, a dziś za rządów PiS nikt mandatu nie dostał za demonstracje pod domem Kaczyńskiego, więc jakoś nie boję się o to, że kiedyś nie będę mógł pisać co chcę w internecie i urządzać demonstracje na ulicy. Pan pisze o zamachu na instytucje, a co Pan sądzi o zamachach na wolność słowa na Zachodzie? Chodzi mi głównie o cenzurę jak np. w sprawie gwałtów w Kolonii i innych przestępstw imigrantów? Jak ktoś skrytykuje islam to zaraz ma łatkę islamofoba w najlepszym wydatku. Tak ma wyglądać ta demokracja zachodnia, w której panuje cenzura, a więc nie mówienie prawdy? U nas poprawność polityczna i cenzura nie stoi na tak wysokim poziomie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KeyserSoze napisał:

A mnie się wydaje, że wręcz przeciwnie. Nastąpiłby tym razem prawdziwy exodus na zachód. Aktualny kryzys imigracyjny w Unii byłby niczym w porównaniu z tą masową ucieczką milionów Polaków z tonącego okrętu. Wiem, że ja się stąd wyniosę jak najdalej, jeśli do tego dojdzie. I większość moich znajomych też ma taki plan awaryjny. 

Aktualnie korzystamy z dobrodziejstw jednolitego rynku, ale po ewentualnym wyjściu z UE wyjazd na zachód nie będzie już taki prosty. UE może nie być chętna do przyjęcia milionów Polaków. Dodatkowym problemem będzie uregulowanie statusu osób, które już tam się znajdują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KeyserSoze napisał:

Wiem, że ja się stąd wyniosę jak najdalej, jeśli do tego dojdzie.

A możesz wynieść się jak najdalej już teraz?
Byłby spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Oxygar napisał:

A jak poprzedni rząd robił co chciał i ignorował obywateli to gdzie były takie "błyskotliwe" artykuły pana Serafina?

W ogóle zapomnij, że Serafin takie coś by zrobił, bo to by nie pasowało do jego skrzywionej teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BLyy87 napisał:

Pan pisze o zamachu na instytucje, a co Pan sądzi o zamachach na wolność słowa na Zachodzie? Chodzi mi głównie o cenzurę jak np. w sprawie gwałtów w Kolonii i innych przestępstw imigrantów? Jak ktoś skrytykuje islam to zaraz ma łatkę islamofoba w najlepszym wydatku. Tak ma wyglądać ta demokracja zachodnia, w której panuje cenzura, a więc nie mówienie prawdy?

Tak jak wyżej, Serafin tego nie dostrzega, tylko zaślepiony wymachuje niebieską flagą z gwiazdkami i krzyczy "UE! UE!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować