HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Haha tym razem zwycięstwo! Udało mi się namówić matkę na książkę Stevena Kinga "Szkieletowa załoga". Tym razem Jej się podoba. :-D A ogólnie to ciekawa pozycja. Jest to zbiór opowiadań, nowszych i trochę starszych. Dla kazdego miłośnika Kinga i innych wielbicieli horrorów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:09, elTadziko napisał:

Co myślicie o książkach Browna: Anioły i Demony oraz Kod Leonarda Da Vinci? Fajnie one? Bo chyba se je kupię :)


Czytałem obie i musze powiedzieć, że bardzo fajne. O ile "Kod Leonarda" dzieje się cały czas szybko a tylo na koniec akcja trochę zwalnia to przy "Anioły i Demony" jest odwrotnie. Na poczatku jest trochę nudno, ale po jakimś czasie super. Polecam obie. Naprawdę warto przeczytać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o książkach Jacka Piekary? Fajne one? Wyczytałem, ze to sa tak jakby osobne opowiadania i w każdym z nich od nowa jest przedstawiana postać. Czy to nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:16, elTadziko napisał:

A co sądzicie o książkach Jacka Piekary? Fajne one? Wyczytałem, ze to sa tak jakby osobne opowiadania i w każdym z nich od nowa jest przedstawiana postać. Czy to nie przeszkadza?


Piekara, Pilipiuk, Ziemiański, Ziemkiewicz to według mnie najlepsi obecni pisarze w Poslce. Osobiscie lubie formę opowiadań. Może fabuła się zmienia, ale w wielu przypadkach przeplatają się losy i spotkać w jednym opowiadaniu można bohaterów z inncyh opowiadań. Dla mnie, bardzo fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekara to nie tylko pisarz. Był redaktorem miesięcznika "Click!" i na prawdę dawał genialne odpowiedzi w dziale "Listy". Myślę, że warto przeczytać choć jedną z jego książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem spod zwałów kurzu dwie ciekawe książki. Są to: "Życie po śmierci" Leszka Szumana i "Życie po życiu" Raymonda A.Moody''ego. Bardzo ciekawe lektury dla ciekawych czy coś nas czeka "po drugiej stronie". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 20:55, natkasuper1 napisał:

Piekara to nie tylko pisarz. Był redaktorem miesięcznika "Click!" i na prawdę dawał genialne odpowiedzi w dziale "Listy".
Myślę, że warto przeczytać choć jedną z jego książek.


Zgadzam się w stu procentach!!! Ot choćby "Miecz Aniołów" - naprawdę warto przeczytać ten zbiór opowiadań. Po tym mam ochotę przeczytać pozostałe książki tego autora.
A jako naczelny Fantasy też się całkiem nieźle sprawdził, choć niestety dwie dychy za takie pismo to ciutkę za dużo, tym bardziej, że Science Fiction kosztuje dwa razy mnie, a jest chyba lepsze - jeśli chodzi o opowiadania. Nieważne, kwestia gustu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cytam wiele rodzaji książek, które pozwalają mi odkryć wiele prawd życiowych. Ostatnią taką książką była "Pamiętnik narkomanki" Barbary Rosik. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 20:58, HumanGhost napisał:

Wygrzebałem spod zwałów kurzu dwie ciekawe książki. Są to: "Życie po śmierci" Leszka Szumana i "Życie po życiu" Raymonda
A.Moody''ego. Bardzo ciekawe lektury dla ciekawych czy coś nas czeka "po drugiej stronie". :-)

Szumana z czystym sumieniem możesz olać. Znam jego parę książek i mówiąc baaardzo delikatnie trafiają się tam nieścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 20:55, natkasuper1 napisał:

Piekara to nie tylko pisarz. Był redaktorem miesięcznika "Click!" i na prawdę dawał genialne odpowiedzi w dziale "Listy".
Myślę, że warto przeczytać choć jedną z jego książek.


Napisał także jedną z powieści o Conanie. Chyba to "Pani Śmierci" była - czy jakoś tak. Bardzo podobało mi się to jak stworzył czasopismo "Fantasy", które przybliżylo mi bardzo fantastykę. Ostatnio nawet artykuły z tej gazetki na polsi się przydały<lol2>

Niedawno udąło mi się przeczytać "Blaszany bębenek" Grassa. Świetna książka napisana z dystansem do czasów wojny ale brutalna. Trochę ironi ale naprawdę jest to pozycja przy której czasu człowiek nie stracił. Niektórych może jednak zniechęcić grubość ksiązki i czasami przystopowana akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a polecam ksiązkę "My, dzieci z dworca ZOO". Naprawdę wstrząsajaca. Poruszyła mnie dużo bardziej niz film. Jest jakby taka bardziej wyrazista od wersji filmowej. Bardzo dobra porcja literatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 22:48, Moler Dyffryn napisał:

Niedawno udąło mi się przeczytać "Blaszany bębenek" Grassa. Świetna książka

Powieść została 25 lat temu sfilmowana przez Niemców (z udziałem Polski i Francji). W jednej z głównych ról występuje Daniel Olbrychski.
Film początkowo był pokazywany w Polsce wyłącznie na seanasach zamkniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski rządzi tolkien lotr to baśń dladzieci a frnk herbert ma zjefajne książki choć w "Bóg imperator diuny"\
Przynudza.I jeszcze słówko o bimbrowniku i egzorcyście amatorzeJakubie wędrowyczu,są to chyba najlepsze komedie w stylu fantasy parodiują wszystko i wszystkich (niemożna się oderwać) ps:nieznałem człowieka któremu by się wędrowycz nie spodobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski fajny jest, co kazdy potwierdzi. Tak samo Herbert czy Pilipiuk.
Ale to co mówisz o LoTR to żenada i, że się tak wyrażę głupota. Czytałeś chociaż czy tylko obejrzałeś filmy? Ja bym tego swoim małym dzieciom nie przeczytał. To opowieść o brutalnej wojnie. A, że napisana jako powieść fantasy to chwała za to Tolkienowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszymi Autorami są:
-Frank Herbert
-Ursula K. Le Guin
-Richard A. Knaak
-Stanisław Lem

Ewentualnie Harry Harrison ale jakoś jego książki niezbyt mnie ciągną do siebie,
a Sapkowskiego mam jakieś stare książki ale jeszcze nie przeczytałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 12:18, HumanGhost napisał:

Sapkowski fajny jest, co kazdy potwierdzi. Tak samo Herbert czy Pilipiuk.
Ale to co mówisz o LoTR to żenada i, że się tak
wyrażę głupota. Czytałeś chociaż czy tylko obejrzałeś filmy? Ja bym tego swoim małym dzieciom nie przeczytał. To opowieść
o brutalnej wojnie. A, że napisana jako powieść fantasy to chwała za to Tolkienowi.


Brutalnej epickej wojnie gdzie główni bochaterowie oddają życie ? Nie zginąl nikt oprócz dobromira. Może z dziecmi przesadziem ale ja tą ksaiążke czytalem na dlugo przed filmem mając chyba 8 lat wiec wiem co mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się