HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Andy McNab napisał jeszcze parę innych książek. Na polski przetłumaczono jeszcze przynajmniej jedną, tytułu jednak nie pamiętam. Ta druga opowiada o tym jak próbował dostać się do SAS i o różnych misjach wykonywanych w tej formacji. Moim zdaniem dużo ciekawsza od "Bravo Two Zero".
Z kolei o tej operacji napisał też... ech, pamięć mnie zawodzi, Chris Ryan chyba się nazywał. Chodzi o tego jedynego żołnierza, który zdołał uciec. Książka nazywa się "Ostatni z Brawo Two Zero" i jest opowiedziana z jego punktu widzenia. Jego ocena McNaba jest tam dość krytyczna. Uzupełnia przy tym to, czego McNab nie opowiedział, bo nie mógł, czyli co się z nim działo po rozdzieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem ,, Paragraf 22'''' i jest to chyba najlepsza książka jaką dotąd przeczytałem. Tylko miejscami zabawna, a poza tym ukazująca absurdalnych ludzi, wsystkie absurdy wojny i w ogóle jest absurdalna:P. Ale naprawdę genialna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:17, tomoliop napisał:

ukazująca absurdalnych ludzi, wsystkie absurdy wojny i w ogóle jest absurdalna:P. Ale naprawdę genialna...

Tylko pytanie ile z tego wszystkiego jest zgodne z prawdą ... :-)
Ale skoro pasują Ci takie klimaty, to powinieneś jeszcze przeczytać sobie "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:37, A-cis napisał:

> ukazująca absurdalnych ludzi, wsystkie absurdy wojny i w ogóle jest absurdalna:P.
Ale naprawdę genialna...
Tylko pytanie ile z tego wszystkiego jest zgodne z prawdą ... :-)
Ale skoro pasują Ci takie klimaty, to powinieneś jeszcze przeczytać sobie "Zapiski oficera
Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego.


Wiadomo, że wiele rzeczy zostało prawdopodobnie mocno ubarwionych:P. Dzięki, może spróbuję zdobyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy, przeczytałem książkę Bestera - "Człowiek do przeróbki". Powieść przedstawia losy człowieka, który chce zabić szefa konkurencyjnej firmy. Ale niestety wydaje się to niemożliwe ponieważ, co drugi mieszkaniec uniwersum ma dar telepatii i potrafi odkryć grzeszne zamiary bliźnich, a Ci zostają odsyłani do tytułowej "przeróbki". Czy w świecie gdzie zbrodni nie popełniono od 70 lat możliwa jest zbrodnia doskonała ? Czy esperzy-telepaci na to pozwolą ?

Książkę czyta się świetnie, mroczny klimat wciąga nas na dobre. Dzieło oceniam na 9.5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem lekturę książki "The Outsiders" (prawdopodobnie wersja polska nosi nazwę "Wyrzutki"), autorstwa S.E. Hinton - jest ona niezwykle ciekawa i intrygująca. Opowiada ona o dwóch rywalizujących ze sobą gangach (Greasers i Socs). Głównym bohaterem jest nastolatek o ksywce Ponyboy, który wraz ze swoim kolegą, Johnny''m Cade wpada w poważne kłopoty gdy podczas napadu członków wrogiego gangu, mordując młodego gangstera. Uciekają z domu, ukrywając się w starym kościele za miastem. Pewnego dnia dochodzi do pożaru - przyjaciele próbują ratować znajdujące się w budynku dzieci, po czym jeden z nich (Johnny) zostaje poważnie ranny. Ponyboy wraz ze swoim starszym bratem, Dally''m pospieszają do szpitala, w którym znajduje się Johnny. Po drastycznych wydarzeniach dochodzi do walki pomiędzy gangami i śmierci Johnny''ego w szpitalu. Książka kończy się fragmentem wypracowania Ponyboy''a - pisze on o swoich trudnych przeżyciach. Powstał także film na podstawie tej powieści, który dość starannie opisuje wydarzenia - niemniej książka wydaje się być o wiele lepsza ;). Mogę z czystym sumieniem polecić ją dosłownie każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wczorajszej nocy skończyłęm czytać "Brudną robotę" Christophera Moore''a .
Paradoksem jest fakt, że ksiażkę mam już prawie pół roku, ale do tej pory jakoś mnie nie ciągnęła...
O tytule jest wiele opinii , dość skrajnych opinii, zarazem... Tak więc, czy warto?
Moim zdaniem tak... Podchodzi do śmierci ze sporą rezerwą, a jednocześnie się o nią styka. Jest zabawna, ale też potrafi wzruszyć, ukazuje paradoksy losu - czasem ktoś chce dobrze, ale mu to nie wychodzi, a także czarne strony ludzkiej natury - tzw. Handlarz Śmierci zarabia na niej grube pieniądze i, kiedy pęknie granica, nie obchodzi go już cały mistycyzm śmierci tylko to, ile da się na tym zarobić...
Mimo wszystkich dziwów jest też lekturą porąbaną, a równocześnie ustabilizowaną, rozbrajającą ze śmiechu, a także smucącą... Co najważniejsze, potrafiącą rozluźnić i zająć, tak, że w końcu chciałoby się ją czytać dalej, szczególnie po Epilogu.
Naprawdę polecam, warto przeczytać ten tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 21:27, Wadik napisał:

Powiedz mi ona jest na faktach napisana ? Bo jeśli tak, to jutro z rana lecę do biblioteki
:-)


Niestety nie jest oparta na faktach... Mi jednak taki "szczegół" nie przeszkadzał w przyjemnej lekturze (szczególnie, że książka była w wersji anglojęzycznej ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysiadam sobie dzisiaj z tramwaju, idę do pracy, a tu 2 panie z radiowym mikrofonem chcą mi zadać pytanie. Pada "Jaką książkę mógłby pan polecić na wakacje?". Zarekomendowałem "Elantris" Brandona Sandersona. Potem naszła mnie myśl: jak reagowali inni przechodnie, szczególnie ci, którzy do książek nie zaglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 10:54, Treant napisał:

Potem naszła mnie myśl: jak reagowali inni przechodnie, szczególnie ci, którzy do książek nie zaglądają?


Hehehe ja bym się kurcze dłużej zastanawiał, bo zawsze mam problem z polecaniem konkretnych pozycji ksiażkowych. Pewnie bym wymienił z dziesięć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 10:54, Treant napisał:

Potem naszła mnie myśl: jak reagowali inni przechodnie, szczególnie ci, którzy do książek nie zaglądają?

Jeżeli chodzili do szkoły, to w najgorszym przypadku mogą zarekomendować "Elementarz" Falskiego ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem Miecz Aniołów i Sługę Bożego Jacka Piekary i muszę stwierdzic, że są bardzo wciągające i ciekawe. Normalnie nie mogłem się oderwac. Naprawdę jest co czytac, gdyż alternatywna historia świata rzeczywistego przedstawiona przez Piekarę iest świetna. Czytałem również Pierwszy i jedyny z Tanith z serii Duchy Gounta Drew Kapshryna. Trzyma w napięciu, ciekawe zwroty akcji oraz doskonały klimat Warhammera 40k. Cóż brutalna i krwawa jak to Warhammer. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:08, Galadin napisał:

Potrzebuję porady. Szukam książek o przygodach żołnierzy lub oddziałów wojskowych, wiecie
o co chodzi. Chciałbym żeby czasy w książce nie były odległe, może być od Wietnamu aż
po XXIw. Myślałem nad Clancym albo Ludlumem ale oni mają raczej takie szpiegowsko-sensacyjne.
A chciałem typowe opisy działań żołnierzy itd. Znacie coś takiego? :)

trochę poza Twoimi ramami ale z Drugiej Wojny to polecam "Kompanię Braci" Ambrose''a i "Żołnierzy Zagłady" Sydnor''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Rok 1984 Georgea Orwella, Śmierć Mafii Donalda Coxa no i przede wszystkim twórczość Gabriela Garcia Márqueza choć narazie przecztytałem tylko Sto Lat Samotnościi i Jesień Partiarchy ale te ksiąki mnie ro..... Najlepsza to Rok 1984.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem dwie nowe pozycje Moore''a - "Baranka" i "Krwiopijców" . Na wstępie, czekając w restauracji na obiad (nie mówcie, że nie wypada ;-P) przetrawiłem 50s. "Ewangelii wg Biffa" (tytuł numer uno) i...
hm, zaczyna się ciekawie, tylko trzeba mieć spory dystans do wiary, bo np. cytaty, że Maryja była nawiedzona (wg ludności w wiosce) albo myśl Biffa (kumpel Jezusa z lat młodości, główny narrator) :
"Dlaczego ja [zostałem wybrany do opisania życia Jezusa] ? Było nas piętnastu -nie, czternastu, po tym, jak powiesiłem Judasza [...] " czy też opis "cudu" jak to Jezus bawił się w miażdżenie głowy jaszczurce i potem na nowo jej ożywianie ;) Tak więc mówię, lektura może okazać sie ceiakwą rozrywką w te ostatnie tygodnie szkoły, tylko że jak ktoś do wiary i spraw z nią podchodzi poważnie, to potem (zresztą jak po większości ksiażek moore''a ) będzie chciał autora na stosie spalić ;)

Ps. Pełniejszy opis wrażeń już po skończeniu lektury ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 15:37, Mr.M napisał:

ciach


Nie znam twórczości pana Moora. Ale z tego co napisałeś wnioskuję, że jego książki potrafią wciągnąć (a to najważniejsze), a i zawarte w nich historie są dość ciekawe. Czyli najwyższa pora zapoznać się z dziełami tego że artysty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 15:37, Mr.M napisał:

Ps. Pełniejszy opis wrażeń już po skończeniu lektury ;-)

O, a chciałem ostatnio zakupić własnie "Baranka", choć zastanawiałem się jeszce nad "Brudna robota", jednak brak funduszy i z niczym wyszedłem. Ogólnie jak tak przeglądałem to uznaje ze taka humorystyczne na odstresowanie,ta ksiazka.Musze tylko doczekać Twojej końcowej oceny ;)
Teraz jestem w toku (słabym, dlatego "Baranek" w głowie) czytania "Drobny kłopot" Marka Haddona, nie moze mnie jakoś wciagnac tak bardzo, ale znając zycie jeszcze do niej wrocę. Po skonczeniu "Gringo wśród dzikich plemion" Cejrowskiego szukam jakieś ksiażki którą mozna czytać na luzie dla odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do tematu "Piszemy książkę - zabawa". Każdy będzie miał tam okazję pokazać swoje umiejętności pisarskie i pomyślunek :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się