HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

ja proponuje "cienka czerwona linia" zajebista ksiazka mnie sie bardzo podobala, jesli jeszcze jej nie czytales oczywiscie heheh

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro "Brawo Dwa Zero" już Ci polecili to proponowałbym jeszcze "Za króla, ojczyznę i garść złota". Ciekawa książką o nieco innym spojrzeniu na wojenną rzeczywistość bo jest to właściwie pastisz tego co na temat wojowania na froncie możemy przeczytać bądź zobaczyć w kinie. Poza tym, wszyscy którzy choć trochę zorientowani są w literaturze i filmach wojennych na pewno znajdą mnóstwo odniesień i dzięki takim smaczkom wyniosą z lektury jeszcze więcej przyjemności. Trochę informacji o książce ->
[url] http://www.runa.pl/ksiazki/59-ZA-KROLA-OJCZYZNE-I-GARSC-ZLOTA.html[/url]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem czytać "Krzyżaków", tak z własnej chęci ;P I jak dla mnie książka nie jest taka zła :P Chciałbym jeszcze dodać, iż jestem w I klasie (gimnazjum oczywiście :P), a z moim polonistą "Krzyżaków" bierze się w II klasie. Nie uważajcie, że ja jestem jakimś potworem, o nie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 18:52, maciek999 napisał:

Ostatnio zacząłem czytać "Krzyżaków", tak z własnej chęci ;P I jak dla mnie książka nie jest taka zła :P

Nie daj sobie wciskać pewnych opinii przez leni, którym nie chce się nic czytać, więc tworzą legendę, że wszystkie lektury to szajs. Oni - ponieważ jest ich większość - tworzą takie opinie, że potem nie chcesz dotykać pewnych lektur, a jeżeli już to robisz, to z uczuciem wstrętu.
Posłuchaj ludzi, którzy przeczytali wiele książek. A ci na ogół mówią, że "Krzyżacy" to jest wspaniała powieść. Nie bez powodu doczekała się ekranizacji i na pewno nie była to ekranizacja ostatnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym czy "Krzyżacy" są wspaniałą powieścią jednak z pewnością w odróżnieniu od wielu innych lektur dają się czytać i to nawet z pewną przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 19:09, Karharot napisał:

Polemizowałbym czy "Krzyżacy" są wspaniałą powieścią

Bo nie wyłapałeś jeszcze wszystkich jej smaczków ;-P
Przy drugim czytaniu - zyskuje, a po trzecim czytaniu będziesz tego samego zdania co ja :-D
(Oczywiście czytania należy robić w odstępach minimum 5-letnich aby sprawiało ono przyjemność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam Snajper na froncie wschodnim jeśli ktoś chce dowiedzieć się jak naprawdę wygląda wojna, jak wygląda piekło na ziemi.
Więcej informacji o książce - http://solarisnet.pl/oferta/snajper_na_froncie_wschodnim/
Książka bardzo dokładnie, brutalnie ukazuje nam wojnę na froncie wschodnim, z oczu 18 letniego niemieckiego żołnierza. Dla osób wrażliwych na krew, przemoc i brutalną śmierć jednak nie polecam.. W książce mamy między innymi takie opisy jak rozcinanie żywego człowieka i wyjmowanie mu jelit, czy cesarskie cięcie bagnetem i przybicie płodu do ściany..
Taa.. Nasi wielcy ruscy przyjaciele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:08, Galadin napisał:

Potrzebuję porady. Szukam książek o przygodach żołnierzy lub oddziałów wojskowych, wiecie
o co chodzi. Chciałbym żeby czasy w książce nie były odległe, może być od Wietnamu aż
po XXIw. Myślałem nad Clancym albo Ludlumem ale oni mają raczej takie szpiegowsko-sensacyjne.
A chciałem typowe opisy działań żołnierzy itd. Znacie coś takiego? :)


"Specnaz" Wiktor Suworow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłam "Zmierzch" Stephenie Meyer. Ktoś czytał? Ciekawe? Warte przeczytania?

Juz mi się nie podoba imię głównego bohatera... ;P

Co do "Krzyżaków" to prawda, że książka warta przeczytania. Płakałam pod koniec. ;) Spoko klimat i nie czytało się wcale tak ciężko jak niektórzy zapowiadali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem ostatni ksiazke Vikrama Chandry pt Swiete gry i chcialbym sie z wami podzielic odkryciem że w Azji także potrafia pisac ale to nie byle jak. Ksiązka jest jaka jest ja bym ją bestsslerem nie nazwał ale autror troche jakby telenowelowo opisuje zarys fabularny (WIEM MASELKO:p) z tym że opisy jego postaci i wyobraznia granic nie ma moge polecic wielbiciela sensacji w formie wprost z azji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o ścisłość to "Miecz Przeznaczenia" nie jest częścią sagi - to zbiór poprzedzających ją opowiadań.
Saga dopiero przed Tobą:)
Miłego czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 20:18, Karharot napisał:

Jeśli idzie o ścisłość to "Miecz Przeznaczenia" nie jest częścią sagi ...


Ale czy ja gdzieś tak napisałem?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2008 o 22:59, JanoP napisał:

Ale czy ja gdzieś tak napisałem?? :)


Napisałeś, że najlepsza jest saga `Wiedźmin`, i kończysz `Miecz Przeznaczenia`. Można więc pomyśleć, iż dopiero zacząłeś cykl o Wiedźminie, kończysz dopiero coś co nie należy do sagi, a piszesz że saga jest najlepsza. Więc można pomyśleć iż myślałeś że to część sagi. O :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle inna. Wyjątek. Bo chodź bardzo mi się podoba cały Wiedźmin, to jako jedyna chyba wolę bardziej trylogię husycką pana Sapkowskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakochany w książkach Pilipiuka o alternatywnej rzeczywistości. Czerwona Gorączka, Operacja Dzień Wskrzeszenia, 2586 kroków. Szczególnie walki doktora Skórzewskiego z różną maścią potworów. I powrót do staroci, czyli Salvatore i Wojna Pajęczej Królowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:59, JanoP napisał:

> Jeśli idzie o ścisłość to "Miecz Przeznaczenia" nie jest częścią sagi ...

Ale czy ja gdzieś tak napisałem?? :)


Nie, ale stwierdziłeś, że jest najlepsza, nawet jej nie czytając. Ależ gra podniosła sprzedaż książek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 22:59, JanoP napisał:

> Jeśli idzie o ścisłość to "Miecz Przeznaczenia" nie jest częścią sagi ...

Ale czy ja gdzieś tak napisałem?? :)

Czytaliście może sagę wojen husyckich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem całość. Jest świetna. Dla mnie (ale jest to raczej odosobniona opinia) jest lepsza od Wiedźmina. Niespotykani, pełnokrwiści bohaterowie, niesamowite wymieszanie fantasy z lekcją historii, na dodatek bardzo przyjemnej. Owszem - ma swoje mielizny i słabizny, ale naprawdę warto ją przeczytać.
Ty już czytałeś? ;)
O, widzę, że azure83 też tak sądzi. To miło, pokrewna duszyczko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się