HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Niedawno pisałem o tym że będę czytał książkę "krucze wrota" a teraz mogę powiedzieć że to naprawdę dobry tytuł. Ma ciekawą fabułę i przyjemnie się ją czyta. Polecam każdemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z was, przeczytał książkę "Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża"? Bo to jest moja lektura i z tego co się orientuję,to jest... bardzo słabo dostępna. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 16:32, ellasar napisał:

Zadam nietypowe pytanie i ciekaw jestem, czy będziecie w stanie na nie odpowiedzieć.
Mianowicie czy pamiętacie najgorszą książkę, jaką dane Wam było przeczytać - najnudniejszą,
najbanalniejszą, najprostszą?...


Ja pamiętam jak dziś - "Kajtkowe przygody" - lektura chyba z I klasy podstawówki, której nie dokończyłam i ze znajomości której dostałam 2 (moje pierwsze, ale niestety nie ostatnie). Na szczęście Kownackiej (wydaje mi się, że to ona popełniła tę książczynę) nie udało się zdusić mojego zapału do literatury i od tamtej pory i tak lektury czytałam dość regularnie.

Jeśli chodzi o książki przeczytane bardziej niedawno, to zupełnie nie mogłam przejść przez "Lalkę", mimo iż czytany w gimnazjum "Faraon" był jedną z ciekawszych polskich książek jakie poznałam. Nie zaprzeczam, że jest to jedno z ważniejszych dokonań polskiej literatury pozytywistycznej, niemniej, wbrew rekomendacjom wielu osób, nie potrafiłam polubić tej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza lektura, jaką miałem nieszczęście przeczytać to "Syzyfowe Prace" Żeromskiego. Co prawda przebrnąłem przez tę niezbyt długą książkę i mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał spojrzeć nawet na okładkę... Teraz mam przeczytać "Cierpienia młodego Wertera" (Goethe), też krótka książka. Przeczytałem trochę i już czuję, że nie dam rady... Nie dość, że książka tak naprawdę o niczym to jeszcze napisana w formie listów.
A najlepsze lektury to zdecydowanie książki Sienkiewicza: Krzyżacy (moja ulubiona!) i Quo Vadis, które też bardzo mi się podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 17:43, Radykał napisał:

Najgorsza lektura, jaką miałem nieszczęście przeczytać to "Syzyfowe Prace" Żeromskiego.
Co prawda przebrnąłem przez tę niezbyt długą książkę i mam nadzieję, że już nigdy nie
będę musiał spojrzeć nawet na okładkę... Teraz mam przeczytać "Cierpienia młodego Wertera"
(Goethe), też krótka książka. Przeczytałem trochę i już czuję, że nie dam rady... Nie
dość, że książka tak naprawdę o niczym to jeszcze napisana w formie listów.
A najlepsze lektury to zdecydowanie książki Sienkiewicza: Krzyżacy (moja ulubiona!) i
Quo Vadis, które też bardzo mi się podobało.


"Cierpienia młodego Wertera" były straszne! Nie przeczytałam tego do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 17:30, Paranoja napisał:

Jeśli chodzi o książki przeczytane bardziej niedawno, to zupełnie nie mogłam przejść
przez "Lalkę", mimo iż czytany w gimnazjum "Faraon" był jedną z ciekawszych polskich
książek jakie poznałam. Nie zaprzeczam, że jest to jedno z ważniejszych dokonań polskiej
literatury pozytywistycznej, niemniej, wbrew rekomendacjom wielu osób, nie potrafiłam
polubić tej książki.


"Lalka" to jedna z tych książek, które wymagają skrajnej postawy - albo się je bardzo lubi, albo bardzo się ich nie lubi. Ja również nie dałem jej rady, ale podejrzewam, że jeszcze kiedyś spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 18:11, ellasar napisał:

>
"Lalka" to jedna z tych książek, które wymagają skrajnej postawy - albo się je bardzo
lubi, albo bardzo się ich nie lubi. Ja również nie dałem jej rady, ale podejrzewam, że
jeszcze kiedyś spróbuję.


cóż... we mnie "Lalka" nie wywołuje skrajnych emocji...no może poza momentem, kiedy okazało się, że na maturze próbnej miałam podać, kto wcześniej siedział na jakimś tam kamieniu...
Z lektur podobał mi się "Mistrz i Małgorzata" - fantasy i lektura, a na dodatek z inną treścią niż fabuła. Czegóż chcieć więcej?
Dobrze jeszcze zniosłam całego Gombrowicza" Ferdydurke" i "Transatlantyk". Są jeszcze legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2008 o 18:49, CharName napisał:

Dobrze jeszcze zniosłam całego Gombrowicza" Ferdydurke" i "Transatlantyk". Są jeszcze
legalne?


" Ferdydurke" jest jeszcze legalna, bo będę niedługo przerabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 16:38, Aragloin napisał:

Czy może ktoś z was, przeczytał książkę "Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża"? Bo to jest moja lektura i z tego co się orientuję,to jest... bardzo słabo dostępna. :/


Matko Bosko Częstochosko... to jest lektura?!? Ehh co to sie porobiło w tej edukacji teraz. Ręce opadają. Pozostaje współczuć. Załączam kondolencje i pozostaje w żalu. ;]

A mnie zaraz cholera jasna weźmie. Za nic nie mogę w bibliotekach u siebie znaleźć trzeciego tomu "Achaja" Ziemiańskiego. Tak wiem, ksiażka fajna warto przeczytać etc. Dwa tomu "łyknąłem" w pare dni a trzeciego nie moge dostać. Co gorsza poinformowali mnie w głownej bibliotece, że trzeci tom został skradziony. Normalnie rozniose to miasto kiedyś. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 19:43, HumanGhost napisał:

> Czy może ktoś z was, przeczytał książkę "Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża"?
Bo to jest moja lektura i z tego co się orientuję,to jest... bardzo słabo dostępna. :/


Matko Bosko Częstochosko... to jest lektura?!? Ehh co to sie porobiło w tej edukacji
teraz. Ręce opadają. Pozostaje współczuć. Załączam kondolencje i pozostaje w żalu. ;]

A mnie zaraz cholera jasna weźmie. Za nic nie mogę w bibliotekach u siebie znaleźć trzeciego
tomu "Achaja" Ziemiańskiego. Tak wiem, ksiażka fajna warto przeczytać etc. Dwa tomu "łyknąłem"
w pare dni a trzeciego nie moge dostać. Co gorsza poinformowali mnie w głownej bibliotece,
że trzeci tom został skradziony. Normalnie rozniose to miasto kiedyś. :

Przeczytałem "Achaję".Spoko książka,choc trzeci tom jest chyba wg mnie najmniej ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 19:43, HumanGhost napisał:

> Czy może ktoś z was, przeczytał książkę "Wujek Karol. Kapłańskie lata papieża"?
Bo to jest moja lektura i z tego co się orientuję,to jest... bardzo słabo dostępna. :/


Matko Bosko Częstochosko... to jest lektura?!? Ehh co to sie porobiło w tej edukacji
teraz. Ręce opadają. Pozostaje współczuć. Załączam kondolencje i pozostaje w żalu. ;]


Ostatnio słowo boże w modzie i cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ,,Król Edyp" a niedlugo ,,Quo Vadis". NIe wiem czy zdolam to przeczytac, ale sprobuje. A tak na marginesie. Czy slyszal ktos z was o ksiazce ,,Gildia Magów"? Slyszalem ze jest dobra, ale jeszcze nie czytalem. Zastanawiam sie czy kupic. Moze ktos juz czytal i niech podzieli sie swoimi odczuciami na temat tej ksiazki, oczywiscie nie zdradzajac fabuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 07:42, HumanGhost napisał:

A to dlaczego? Mnie się bardzo podobało. :-)


Weź przestań, tragedia. Ja tam lubię Sienkiewicza, więlszość z jego ksiażek, nawet lektur, czyta się bardzo fajnie, pod warunkiem, że umiejętnie dozuje historię do literatury. Tutaj mu nieco nie wyszło i ta książka nie ma ani wartości historycznej, ani imo literackiej, bo brak charyzmatycznych postaci znanych z innych jego dzieł, brak wartkiej akcji, książka nie przyciąga też ani klimatem, ani scenerią wydarzeń. Nuuuuda panie! Film zresztą tak samo... zasnąłem w kinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko kto by wymagał wartości historycznych w książce o początkach chrześcijaństwa. Wiadomo, że większość to "inwencja poetyka". ;]
Ksiązka moze nie powala, ale mnie się czytało całkiem fajnie. Postać Nerona według mnie ciekawie zakreślona, mozna było się pośmiać i załamać ręce nad jego głupotami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się