HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2008 o 21:43, Night Elf napisał:

Wie ktoś, gdzie wysyłkowo lub w Szczecinie można kupić egzemplarz książki Jacka Piekary,
Młot na Czarownice, oraz Miecz Aniołów w TWARDEJ okładce? Kurde szukam od paru dni, aż
pytam się wszędzie gdzie popadnie.


Młot na czarownice spokojnie znajdziesz na allegro.pl co do Miecza Aniołów, tu z twardą okładką rzeczywiście może być problem. Sprawdź jeszcze może na merlin.pl lub w empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż mi to allegro, bo już od pewnego czasu poluje na to... a nie było.

Miecz Aniołów w merlinie niby jest, ale czas oczekiwania 40 dni, nie wiem czy nie brać tego za brak.

W empiku Szczecinskim nic nie było, na stronie brak-zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany w książkach science-fiction, to polecam "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich. Książka jest świetna i kosztuje w empiku jedyne 20 PLNów więc dużo to to nie jest, a naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem (dostałem przy preorderze Stalkera) i jakoś nie specjalnie mi się podobało. Długo katowałem Piknik i szczerze, to trochę mnie męczyło to czytanie. Chociaż koniec jest zaskakakujący i dla niego można zapoznac się z dziełem Strugackich, bo jakby nie patrzec, krótka to książka.

Ostatnio zacząłem czytac "Solaris" Lema. I też średnio mi podchodzi. Nie wiem, kryminały jakoś lekko mi się czyta. Myślałem, że lubię sf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 05:09, master962 napisał:

Strugaccy napisali więcej dobrych książek np. ostatnio trafiłem na "Trudno być Bogiem"
szkoda tylko że ich książki są tak trudno dostępne :(



Polecam również:

Przyjaciel z piekła

Poniedziałek zaczyna się w sobotę

Bajka o trójce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Bez przesady- zawsze coś na allegro jest za dychę :P
Ja jestem fanem Strugackich, imo ich książki są świetne, jedna lepsza od drugiej. Normalnie się w nich zaczytuję, obok Dicka moje ulubione sf. Polecam Poniedziałek Zaczyna Się w Sobotę, Slimak Na Zboczu, Żuk w Mrowisku, Przenicowany Świat, Niedoskonali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2008 o 22:25, Tethys napisał:

> Wie ktoś, gdzie wysyłkowo lub w Szczecinie można kupić egzemplarz książki Jacka
Piekary,
> Młot na Czarownice, oraz Miecz Aniołów w TWARDEJ okładce? Kurde szukam od paru dni,

> pytam się wszędzie gdzie popadnie.

Młot na czarownice spokojnie znajdziesz na allegro.pl co do Miecza Aniołów, tu z twardą
okładką rzeczywiście może być problem. Sprawdź jeszcze może na merlin.pl lub w empiku.

Czy książki pana piekary o inkwizytorze trzeba czytać w odpowiedniej kolejności czy każda książka to oddzielna historia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 07:41, Night Elf napisał:

O tylko Młot na Czarownice by się jeszcze przydał :P


W empiku ostatnio widziałam, w tym nowym wydaniu (brązowym takim).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No. Wczoraj w selgrosie(!!!) zakupiłem bodaj najnowszą książkę Pratchetta opublikowaną w Polsce- Piekło Pocztowe. Do lektury zabiorę się po przeczytaniu Gaimana. W samej książce był dodatek, w postaci plakatu ze wszystkimi dziełami pana Terry''ego ze Świata Dysku. Ciekawe jestem tej książki. Ale nie ma Rincewind''a chyba... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 14:05, Aragloin napisał:

No. Wczoraj w selgrosie(!!!) zakupiłem bodaj najnowszą książkę Pratchetta opublikowaną
w Polsce- Piekło Pocztowe. /.../
Ciekawe jestem tej książki. Ale nie ma Rincewind''a chyba... :(


Nie ma Rincewinda (i szybko raczej nie będzie), za to zaczyna się nowy podcykl, którego bohaterem jest niewystępująca dotąd postać - Moist von Lipwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady. Nie wiem jaką książkę/ serię książek kupić sobie bo mam okazję. Najlepiej jedną książkę bo mam do wydania jedynie 50 zł. Najchętniej poczytałbym fantasy... Co polecacie? ;P

EDIT: Nie musi być równe 50. Może być troszkę więcej. Zastanawiam się nad trylogią "mrocznego elfa". Dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:52, dominikańczyk napisał:

Potrzebuję rady. Nie wiem jaką książkę/ serię książek kupić sobie bo mam okazję. Najlepiej
jedną książkę bo mam do wydania jedynie 50 zł. Najchętniej poczytałbym fantasy... Co
polecacie? ;P


Ja bym polecał Neil Gaimana i całą jego twórczość, mnie urzekł zbiór krótkich opowiadań "M jak Magia", zwłaszcza jedno takie opowiadanie o mrocznej , a jednocześnie pełnej odwagi i poświęcenia stronie kociej natury;)

Albo "Muzyka Duszy" Pratchetta, nieźle odjechana, też polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 18:52, dominikańczyk napisał:

EDIT: Nie musi być równe 50. Może być troszkę więcej. Zastanawiam się nad trylogią "mrocznego
elfa". Dobry pomysł?

Choć fanem D&D nie jestem, to ta trylogia bardzo mi się podobała. Ale za 50 zł możesz mieć trzy niesamowite, bardzo schizowe książki Dicka: Blade Runner, Ubik i Człowiek z Wysokiego Zamku. Świetne, niektórych zapętleń nie da się opisać słowami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak z trochę innej beczki. Polecam książkę Petera de Rosy "Namiestnicy Chrystusa". Książka opowiada o ciemnej stronie papiestwa i związku jaki ma ona z naszym dzisiejszym postrzeganiem głównych dogmatów wiary. Napisana w ''94, więc wspomniany jest w niej jeszcze Jan Paweł II jako ówczesny papież. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem (szczególnie, że ostatnio tematy reformacji i kontrreformacji przerabiałem po raz kolejny). Polecam, bo wbrew pozorom jest to bardzo obiektywne podejście do sprawy papiestwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt stary to ja nie jestem, nie mam wielu lat i nie wiem czy ktoś w moim wieku tą książkę rozumiał ale mam ją w domu i czytałem kiedyś z nudów i naprawdę ciekawa i jak mówisz jest to obiektywne podejście do sprawy papiestwa i również polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc! Mam ogromną chcicę na dobry kawał Fantasy w stylu Sapkowkiego... Poza sagą Wiedźmińską, opowaidaniami i sagą Husycką, czytałem jeszcze zbiór opowiadań "coś się kończy, coś się zaczyna" Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się