HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2008 o 20:04, W.S.A.D napisał:

Błagam o pomoc! Mam ogromną chcicę na dobry kawał Fantasy w stylu Sapkowkiego... Poza
sagą Wiedźmińską, opowaidaniami i sagą Husycką, czytałem jeszcze zbiór opowiadań "coś
się kończy, coś się zaczyna" Pomożecie?


Cóż, ja mogę polecić "Złote popołudnie" z antologii 13 Kotów - świetna alternatywna opowieść "Alicji w krainie czarów" - jak przystało na Sapkowskiego, nie jest to "grzeczne" opowiadanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 14:05, Aragloin napisał:

No. Wczoraj w selgrosie(!!!)


Nie jesteś sam ;-) Ja od Selgrosa zacząłem moją przygodę z "Kroniką Duszków" , bardzo ciekawa seria, aż dziwne, gdzie pierwsze dwie części dostałem :P

A swoją drogą, to zbliża się 14 listopada - dzień premiery zarówno jak i trzeciego tomu "Dziedzictwa" (moim zdaniem sympatyczne książki :) ) jak i nowa (w sensie - nowa wydana w Polsce :P) książka Moore''a .Ja już zbieram fundusze jak i na "Brisingr" jak i na dwie pozycje Moore''a (ta nowa + "You suck!" :) ). Nie ma co, listopad zapowiada się bardzo "książkowo" ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 07:17, Budo napisał:

/.../

Bez przesady- zawsze coś na allegro jest za dychę :P

ja z allegro nie korzystam a w księgarniach to książki Strugackich można policzyć na palcach jednej ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2008 o 23:57, master962 napisał:

> /.../
>
> Bez przesady- zawsze coś na allegro jest za dychę :P
ja z allegro nie korzystam a w księgarniach to książki Strugackich można policzyć na
palcach jednej ręki


W takim razie pozostaje poszukać po księgarniach , hipermarketach w niektórych mają taki bałagan że można znależć

ciekawe pozycje które są już niedostępne na rynku , dyskonty książkowe , centra taniej książki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś książkę Marii Siemionowskiej pt. "Wilczarz" ? Jakie były wasze refleksie po przeczytaniu książki, polecacie ją, czy raczej się zawiedliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić dobry horror apokaliptyczny (niekoniecznie straszny ;)) typu "Droga" (klimat Fallout''owy) i książkę, której akcja dzieje się na jakiejś tropikalnej wyspie? Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tropikalna Wyspa? To imho Tajemnicza Wyspa Verne''a, genialna ksiazka, nawet budo czytal ;d. Dobry w wuj klimat, dobra literatura. Polecam i dla starych i mlodych, ciekawy sposob na rozerwanie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 17:47, Gregwil napisał:

A co myślicie o danie Brownie i jego książkach?

Czytałem tylko dwie - Kod daVinci oraz Anioły i Demony. W tej kolejności. Uważam, że jednak AiD są znacznie lepsze. Pierwsza książka w cyklu, a ludzie zaczęli ją czytać chyba dopiero, gdy Kod odniósł popularność.
Obie to świetne lektury. Nie sposób się od nich oderwać. Wartka akcja, gładki język, ciekawe połączenie pewnych faktów z fikcją.
Tylko, że z tej lektury nic nie zostaje. Ot, książki, które czyta się rewelacyjnie, ale natychmiast się o nich zapomina, gdy przeczytamy ostatnią stronę.
Mam jeszcze zarzut, że fabuła Kodu i Aniołów jest prawie identyczna (ten sam schemat fabularny i chyba każda postać z jednej książki ma odpowiednika w drugiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak. Mamy Ameryke i tam wojne secesyjna. Mamy ziomkow ktorzy uciekaja z niewoli z tej Ameryki balonem. I ten balonik im sie rozbija. Spadaja na wyspe i tam maja zaczac nowe zycie od zera. Rozpalanie ognia z soczewki i takie takie. Tak pokrotce masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:44, Dark Energy napisał:

Co polecicie do czytania,? Ostatnio czytałem bezsenność w tokio


Jaki gatunek preferujesz?

Horror , Sf , Kryminał , Czarny kryminał , Biografie , filozofia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:58, ja33no napisał:

Czyli super książka, dzięki, że mi ją poleciłeś. Lubię takie Robinsonowe klimaty ;).

To przeczytaj jeszcze "Wyspa Robinsona" Arkadego Fiedlera.
Poza tym możesz jeszcze przeczytać "Dwa lata wakacji" Juliusza Verna oraz taką "polemikę" z tą książką czyli "Władcę much" Williama Goldinga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 06:35, jaki of blade napisał:

Czytał ktoś najnowsze dzieło S.Kinga Ręka Mistrza? Ja zakupiłem sobie parę dni temu,
jestem już przy końcu i jak narazie jestem bardo zadowolony, mogę czystym sercem książkę
polecić:)

Mówisz, że warto przeczytać. Ja czytałem parę jego książek, ale nie jestem do niego w pełni przekonany. Możesz mi ja przybliżyć z leksza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:04, maciek.mucha napisał:

> Czytał ktoś najnowsze dzieło S.Kinga Ręka Mistrza? Ja zakupiłem sobie parę dni temu,

> jestem już przy końcu i jak narazie jestem bardo zadowolony, mogę czystym sercem
książkę
> polecić:)
Mówisz, że warto przeczytać. Ja czytałem parę jego książek, ale nie jestem do niego w
pełni przekonany. Możesz mi ja przybliżyć z leksza?


Czytałeś "Danse Macabre" Kinga? , książką o gatunku horrorze jako takim książki , filmy itd.

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 07:10, kerkas napisał:

Czytałeś "Danse Macabre" Kinga? , książką o gatunku horrorze jako takim książki , filmy
itd.

Polecam.

Od niego czytałem:
- Sie
- Das Monstrum
- Das Bild

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się