HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Hehe wreszcie udało mi się dorwać jedną z najciekawszych zakazanych książek w Stanach Zjednoczonych. Niestety nie oryginał a kopie. Oryginałów mało zostało i są warte niemałe pieniądze. Mówię tu o ksiażce "Hitman". Pierwszej książce, która złamała wolność słowa amerykańskich wydawnictwach dzięki precedensowamu orzeczeniu sądowemu w latach 90-tych ubiegłego wieku.
Na szczęście w Polsce zakaz nie obowiazuje i można ją sobie wydrukować. Tak sądzę. Zabieram sie do czytania. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 23:36, Vel Grozny napisał:

> A co myślicie o danie Brownie i jego książkach?
Czytałem tylko dwie - Kod daVinci oraz Anioły i Demony. W tej kolejności. Uważam, że
jednak AiD są znacznie lepsze. Pierwsza książka w cyklu, a ludzie zaczęli ją czytać chyba
dopiero, gdy Kod odniósł popularność.
Obie to świetne lektury. Nie sposób się od nich oderwać. Wartka akcja, gładki język,
ciekawe połączenie pewnych faktów z fikcją.
Tylko, że z tej lektury nic nie zostaje. Ot, książki, które czyta się rewelacyjnie, ale
natychmiast się o nich zapomina, gdy przeczytamy ostatnią stronę.
Mam jeszcze zarzut, że fabuła Kodu i Aniołów jest prawie identyczna (ten sam schemat
fabularny i chyba każda postać z jednej książki ma odpowiednika w drugiej).

Moim zdaniem lepsza od tych które wymieniłeś to cyfrowa twierdza.Jeśli ci się podobały jego poprzednie książki to ta ci się też spodoba ale jest w innych klimatach.Fabuła kręci się wokół NSA.Fajna fabula ,fajny język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 07:04, maciek.mucha napisał:

> jestem już przy końcu i jak narazie jestem bardo zadowolony, mogę czystym sercem
książkę
> polecić:)
Mówisz, że warto przeczytać. Ja czytałem parę jego książek, ale nie jestem do niego w
pełni przekonany. Możesz mi ja przybliżyć z leksza?

Cóż to nie jest takie łatwe streścić kilkoma słowami:)
trochę SPOILER
Ale głównie chodzi o to, że budowlaniec Edgar Fremantle traci w wypadku ręke, część zdolności myślowych w późniejszym tego skutku także żonę, ogólnie całe życie legło mu w gruzach. Jako część rehabilitacji, jego psycholog nakazuje mu przeprowadzić się w miejsce które pozwoli mu odciąć się od poprzedniego życia. Trafia na pewną wyspę, gdzie odkrywa u siebie talent malowania, który jednak niesie a sobą pewne komplikacje:) Ogólnie rzecz biorąc nie można się po książce spodziewać jakiekolwiek akcji, ale raczej ciekawych postaci, ciekawego wątku opierającego się o tajemnice pewnej wyspy:)
kociec SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobały wam się może książki z serii TRYLOGIA CZARNEGO MAGA ? Ja ostatnio skończyłem 3 z części, czyli Wielki''ego Mistrza, pozostałe 2 to, od początku 1 Gildia Magów, 2 Nowicjuszka. Bohaterem jest dziewczyna z ubogiej części miasta która odkrywa magiczne zdolności i w 1 cześci ucieka przed gildią! Autorem jest Trudi Canavan !
Naprawdę bardzo polecam
pozdrawiam :]
ps. Seria diablo pom,imo że powinna być kiepksa , bo na podstawie gry też bardzo mi się podobała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 12:01, HumanGhost napisał:

Na szczęście w Polsce zakaz nie obowiazuje i można ją sobie wydrukować. Tak sądzę. Zabieram
sie do czytania. ;]

Znalazłeś tę książkę w internecie? Mogłbym adres? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zbieram wszelakie kompendia wiedzy. Teraz mam na oku kompendium wiedzy o światach fantasy A. Sapkowskiego. Książka nazywa się "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. Kompendium wiedzy o literaturze fantasy"

Co sądzicie o tej książce?Warto się nia zainteresować pod kątem encyklopedii fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 19:35, Dark Energy napisał:

poczytałbym coś o japonii, co polecacie ?

No oczywiście "Szoguna" Jamesa Clavella. Nawet jeśli oglądałeś serial, to i tak się to bardzo dobrze czyta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 20:03, A-cis napisał:

> poczytałbym coś o japonii, co polecacie ?
No oczywiście "Szoguna" Jamesa Clavella. Nawet jeśli oglądałeś serial, to i tak się to
bardzo dobrze czyta :-)

Zapomniałem napisać że o współczesnej ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są tu osoby, które nie lubią czytać lektur (a z tego co wiem to są) to proszę się tak negatywnie nie nastawiać do wszystkich książek w dziale lektury. Ja np. bardzo miło wspominam książkę Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy". Tytuł nie zachęca? Pewnie strasznie nudna? Co może być ciekawego w książkach tego typu? Nic bardziej mylnego. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, ciekawe przygody, barwni bohaterzy, historie miłosne, podstępy. Prawie jak film akcji tylko trochę w innej formie. Naprawde polecam przeczytać, jeżeli ktoś tego nie miał albo czekać z utęsknieniem do tego momentu, kiedy będziecie mogli pójść do biblioteki, dotknąć okładki i wypożyczyć tą książkę (może w celach naukowych albo dla rozrywki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:35, eXtaz napisał:

Podobały wam się może książki z serii TRYLOGIA CZARNEGO MAGA ?

ja mam zamiar przeczytać ale narazie mam trochę innych książkowych zaległości do przeczytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:52, blue flower napisał:

Jeżeli są tu osoby, które nie lubią czytać lektur (a z tego co wiem to są) to proszę
się tak negatywnie nie nastawiać do wszystkich książek w dziale lektury. Ja np. bardzo
miło wspominam książkę Henryka Sienkiewicza "Krzyżacy"


Sienkiewicz ma ciekawe książki - najbardziej lubię Quo Vadis i Potop, chociaż to drugie ma zdecydowanie za dużo stron. Ale nie ma co się dziwić - żona Sienkiewicza chorowała na gruźlicę i Henryk szukał najlepszych lekarzy... Dlatego bardziej opłacało mu się pisanie długich powieści ponieważ dostawał pieniądze za każdą sstronęxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba twórczośc Sienkiewicza. Strasznie ciężko mi się go czyta, w sumie zanim się rozkręciłem, to mnie odrzuciło. Z QV jak i z Potopem tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 19:46, Gall historyk napisał:

Ostatnio zbieram wszelakie kompendia wiedzy. Teraz mam na oku kompendium wiedzy o światach
fantasy A. Sapkowskiego. Książka nazywa się "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. Kompendium
wiedzy o literaturze fantasy"

Co sądzicie o tej książce?Warto się nia zainteresować pod kątem encyklopedii fantasy?


Czytałem tę książkę i mogę z czystym sumieniem ją polecić. Napisana z polotem i humorem nie przedstawia suchych faktów (choć takie też się tam znajdują) tylko wszystko ładnie opisuje. Podczas lektury nie raz wybuchniesz śmiechem ale też z pewnością dowiesz się czegoś nowego.

Odnośnie lektur: przyznaję bez bicia że Sienkiewicza nie przeczytałem ale mam logiczną wymówkę: Przerabialiśmy go w gimnzjum (konkretnie "Krzyżaków") i sądzę, że ta lektura jak na tak młody wiek jest stanowczo za ciężka. Literatura historyczna rzadko kiedy przemawia do młodzieży. To już wolałem "Pana Tadeusza" z liceum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 08:35, wasamir napisał:

Przerabialiśmy go w gimnzjum (konkretnie "Krzyżaków") i sądzę, że ta lektura jak na tak młody wiek jest stanowczo za ciężka.

Gimnazjum to za młody wiek na "Krzyżaków"?! Nie zgodzę się z takim argumentem.
Mojemu bratu czytałem Trylogię gdy był w pierwszych klasach podstawówki i do dziś jest fanem tych powieści.
Wprawdzie można by powiedzieć, że Trylogia jest pisana nieco łatwiejszym językiem od "Krzyżaków" (nie pamiętam kiedy on ich przeczytał), ale biorąc pod uwagę te kilka lat dzielących początek podstawówki od gimnazjum, to nie widzę problemu aby rozeznać się w słownictwie "Krzyżaków".
Trzeba tylko do tego podchodzić jak do powieści, a nie jak do lektury :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 09:50, sathorn1 napisał:

Ja wszystkim polecam "Opowieści niesamowite" Edgar Allan Poe. Jeżeli uważacie, że wszyscy
romantycy to nudziarze i rozklejone słabeusze, poczytajcie jego.


Dorzuciłbym do tego Stefana Grabińskiego , Herberta Geogre-a Wells-a (Historia pana Elveshama , Kuszenie Harringaya) , Howarda Phillips-a Lovecrafta , Roberta Louisa Stevensona (Hiena cmentarna , Demon w Butelce)
Henryk Sienkiewicz (Sąd Ozyrysa) , Aleksander Puszkin (Dama pikowa) i wielu , wielu innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania kontynuacji "kruczych wrót"- "mrocznej gwiazdy". Bardzo fajna książka. Wg. Mnie lepsza od poprzedniej części. Ciągle coś się dzieje. Podoba mi się to, nie lubię takiego lania wody. Polecam ;D
Dzisiaj przyszła mi paczka z dwoma "panami lodowego ogrodu" ^^
Podobają się wam te książki? Dobrze zrobiłem że je kupiłem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się