HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Pamięta ktoś może serie o II wojnie światowej "żółty tygrys" ? Dzięki tym książeczkom zaczełem interesować się historią, wprawdzie sporo w niej radzieckiej propagandy ale między wierszami można wyczytać prawde ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:59, Arintor napisał:

Pamięta ktoś może serie o II wojnie światowej "żółty tygrys" ? Dzięki tym książeczkom
zaczełem interesować się historią, wprawdzie sporo w niej radzieckiej propagandy ale
między wierszami można wyczytać prawde ;)


Mój ojciec ma tego całe tony i namiętnie się w tym zaczytuje, ja się osobiście jeszcze nie zagłębiałem w żadną z pozycji, ale widzę tego zatrzęsienie w antykwariatach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 14:31, Darth Master napisał:

Czytał ktoś cykl Ziemiomorza - Urshuli Le Guin?


Ja niestety nie. Aktualnie czytam Smokobójce- Tomasz Pacyński, jestem gdzieś powyżej połowy i na razie bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 14:31, Darth Master napisał:

Czytał ktoś cykl Ziemiomorza - Urshuli Le Guin?


jeden z moich ulubionych serii :D
najbardziej lubie "Najdalszy Brzeg" zwijałem się ze śmiechu przy końcówce :D takie "łopaty" dydaktycznej chyba nigdy nie czytałem. Świetny motyw z ludźmi morza. Dobra, przemyślana konstrukcja bohaterów (tjaaa bo ja się akurat na tym znam xd) świetne zakończenie wątku Krogulca.
Można by długo zachwalać specyficzny klimat... ale po co piać z zachwytu ? Warto zapoznać z twórczością pani Le Guin, nie tylko z przygodami ze świata archipelagu xd większość trzyma wysoki poziom :P

kto-czytał-ten-wie-o-czym-mowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Czytał tu może ktoś "Apokalipsa według Pana Jana" Roberta J. Szmidta ?? Moim zdaniem to naprawdę świetna post-apokaliptyczna książka z kilkoma ciekawymi postaciami na czele z Panem Janem. Poza tym dość rozkoszny wydaje mi się motyw Polski powoli rozrastającej się i stającej się zapewne jednym z najpotężniejszych państw. [spoilery] Po prostu kochałem tą małą intrygę którą zrobili Chińczyków w jajo [Koniec Spoilerów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:35, Arlik napisał:

> Czytał ktoś cykl Ziemiomorza - Urshuli Le Guin?

jeden z moich ulubionych serii :D
najbardziej lubie "Najdalszy Brzeg" zwijałem się ze śmiechu przy końcówce :D takie "łopaty"
dydaktycznej chyba nigdy nie czytałem. Świetny motyw z ludźmi morza. Dobra, przemyślana
konstrukcja bohaterów (tjaaa bo ja się akurat na tym znam xd) świetne zakończenie wątku
Krogulca.
Można by długo zachwalać specyficzny klimat... ale po co piać z zachwytu ? Warto zapoznać
z twórczością pani Le Guin, nie tylko z przygodami ze świata archipelagu xd większość
trzyma wysoki poziom :P

kto-czytał-ten-wie-o-czym-mowa :P

Ja zacząłem czytać "Czarnoksiężnika z Archipelagu", doczytał gdzieś tak do połowy i musiałem oddać. Jednak z czy zdążyłem się zapoznać nie było jakieś nadzwyczajne (na pewno później jest lepiej:)). A Le Guin czytałem jeszcze "Jesteśmy snem", i to polecam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:35, Arlik napisał:

> Czytał ktoś cykl Ziemiomorza - Urshuli Le Guin?

jeden z moich ulubionych serii :D
najbardziej lubie "Najdalszy Brzeg" zwijałem się ze śmiechu przy końcówce :D takie "łopaty"
dydaktycznej chyba nigdy nie czytałem. Świetny motyw z ludźmi morza. Dobra, przemyślana
konstrukcja bohaterów (tjaaa bo ja się akurat na tym znam xd) świetne zakończenie wątku
Krogulca.
Można by długo zachwalać specyficzny klimat... ale po co piać z zachwytu ? Warto zapoznać
z twórczością pani Le Guin, nie tylko z przygodami ze świata archipelagu xd większość
trzyma wysoki poziom :P

kto-czytał-ten-wie-o-czym-mowa :P


Trochę krótkie te książki, w niecały tydzień przeczytałem wszystkie, tylko niestety do teraz nie czytałem Innego Wiatru, tej ostatniej bo nigdzie dostać nie moge :/

Klasyk w fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem czytać dwa zbiory opowiadań i pierwszy tom sagi gdy zrodziło się w mojej głowie pytanie.
Wie ktoś może w której książce są opisane szczegóły na temat Nilfgaardu? I czy skojarzenie tego państwa z państwem krzyżackim jest trafne (tak już na marginesie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o fantastykę w różnym wydaniu (od świata baśniowego do postapokaliptycznego świata) to polecam książki:

Ziemiański Andrzej - Zapach szkła - Wiele jest tajemnic w naszej, zdawałoby się, czytelnej rzeczywistości. Ziemiański to specjalista w ich rozwiązywaniu. Jego świat istnieje w kilku wymiarach i czasach. Broń, twardzi mężczyźni, wędrówki po podziemnych korytarzach i ulicach Wrocławia tworzą niepowtarzalny, charakterystyczny klimat prozy tego autora. - zestaw kilku opowiadań autora.

Tego samego autora polecam sagę:

"Achaja" (3 tomy) - dla znających i interesujących się Polską SF i fantasy nie trzeba polecać, bo to można powiedzieć, że pozycja obowiązkowa tak jak "Wiedźmin" Sapkowskiego, czy książki/opowiadania Lema :)
Krótki cytat z recenzji zamieszczonej na www.gildia.pl:
"Książka ukazuje świat, w którym życie ludzkie nie ma wielkiego znaczenia, człowieka można poniżyć, doprowadzić do rozpaczy, obłędu, zabić. Świat tworzony krwią żołnierzy, potem i bólem niewolników, niepewnością rządzących, głupotą tłumu i wywołującą strach potęgą religii" - Edyta Muł-Pałka - Nowa Gildia

Almanach Rosyjskiej Fantastyki - Mroczny Bies (tom I) i Czarna Msza (tom II) - Autorzy między innymi:

TOM I: Koktail Fantastyki rosyjskiej - od fantasy do hard SF. Dla miłośników Wiedźmina Gerallta z Wielkiego Kijowa oraz fantastyki z Rosyjskiej prowincji, kojarzącej się z nieodżałowanym Bułyczowem i Wielkim Guslarem. Do tego opowiadanie dla miłośników SMS-ów ... ;)

Jewgienij Łukin (Portret Wiedźmaga w młodości), Jelena Chajeckaja (tytułowy Mroczny Bies), Leonid Kudriawcew. Wiera Kamsza, Władimir Wasiliew, Anton Pierwuszyn


TOM II: Zapomnisz o telewizorze, zapadając się we wschodnie klimaty od SF i fantasy, aż po odrobinę zajadłej publicystyki. Zobaczysz wreszcie, o co kłócą się Rosjanie!

Jelena Pierwuszyna (Czarna Msza Arkanaru), Wiera Kamsza (Płomień Eterny - cz. I i II), Władimir Wasiliew, Oleg Diwow, Paweł Amnuel, Jewgienij Łukin


"Zachowuj się jak porządny trup" - Co kryje antologia pod pełnym życia tytułem? Czternastu fantastów z Czech i Słowacji. Fantastyczny melanż od space-opery po mroczne fantasy. Opowiadania buzujące grozą, mordobiciami, futurystycznymi wizjami, wampirzą tradycją, typkami spod ciemnej gwiazdy, tajemnicami zza grobowej deski i - nie tylko - czarnym humorem. Zresztą sprawdź sam. Zachowuj się jak porządny czytelnik.

Z trupiego savoir-vivre''u:
- Nie rozkładaj się.
- Nie graj w kości.

Pomocne kontakty:
- nekromanta
- nekrofil
- Nekrolog

Na plamy opadowe najlepszy trupnik.
Urna to zły wybór - palenie uszkadza nasienie.



I na zakończenie jeszcze jedna pozycja :)

"Brudnopis" - Siergiej Łukjanienko.

Dwudziestokilkuletni Kirył Maksimow, menadżer w firmie komputerowej, właściciel skromnej kawalerki i psa wraca pewnego dnia do domu i zastaje tam ... nieznajomą kobietę.
Po pewnym czasie rodzice Kiryła zaczynają utrzymywać, że nie mają syna o tym imieniu, przyjaciele cierpią na zanik pamięci, nawet ludzie, którzy rozmawiali z nim przed pięcioma minutami nie pamiętają go, jakby natychmiast usuwano im wspomnienia...
Wkrótce potem klucz od mieszkania rodziców łamie się Kiryłowi w rękach, a dowód osobisty, jedyny dokument potwierdzający jego tożsamość rozpada się w pył.
Jednak te dramatyczne, dezorientujące wydarzenia są jedynie uwerturą do prawdziwie niesamowitych przygód, którym będą towarzyszyły okoliczności mogące spędzić człowiekowi sem z powiek.
To może spotkać również Ciebie...




Wszystkie opisy są przepisane z okładek. Wszystkie książki wymienione mocno polecam do przeczytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy zabijam kolejne tomy "Koła Czasu" Roberta Jordana. Nie wiem, czy jestem skłonna to polecić. Wszelkie bohaterki (a jest ich baaardzo dużo, bo to taki świat czarownic bez Andre Norton) są przerażająco irytujące. Miałam momenty, kiedy zaczynałam podzielać przekonanie wszelkich bohaterów pt. kobiety są dziwne i niemożliwe do zrozumienia, co jest trochę dziwne biorąc pod uwagę moją własną płeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, witam. Czytał ktoś już ''''Rękę Mistrza'''' Stephena Kinga? Bo kusi mnie strasznie z półki w księgarni, a niezbyt lubię kupować w ciemno... Więc jakiś tam obraz chciałbym mieć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 17:54, Azreix napisał:

Witam, witam. Czytał ktoś już ''''Rękę Mistrza'''' Stephena Kinga? Bo kusi mnie strasznie
z półki w księgarni, a niezbyt lubię kupować w ciemno... Więc jakiś tam obraz chciałbym
mieć. :)

Oczywiście, że ja czytałem. Akcja jest niemal typowa dla Kinga- pierwsze 400 stron to spokojne opisywanie życia głównego bohatera na wyspie Duma Key, a przez ostatnie 200 stron dzieje się masa rzeczy. Jeśli miałbym to porównać do innej książki Kinga, to byłaby to "Bezsenność". Więc jeśli jesteś Kingowym weteranem to spodoba Ci się na pewno, jeśli nigdy nie czytałeś jego książek, to możesz się zdziwić :) Jak chcesz głębszą recenzję, to daj znać. Ale ogólnie uważam, że warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, to chyba mój pierwszy post w tym temacie aż wstyd się przyznać rzadko czytam książki chyba że jakąś lekturę szkolną inna formą którą czytam z przyjemnością to manga :) mam do was prośbę chciał bym kupić sobie jakąś fajną książkę, fantasty, smoki, rycerze, czary te klimaty mnie interesują, albo coś japońskiego osadzonego w czasach feudalnej Japonii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 00:08, Mroczny Joga napisał:

coś japońskiego osadzonego w czasach feudalnej Japonii

Jeśli chodzi o coś japońskiego, to idealny tu będzie "Szogun" Jamesa Clavella. Jeśli oglądałeś serial pod tym samym tytułem (z Richardem Chamberlainem w roli głównej), to będziesz wiedział o co w niej chodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się