HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nie wiem czy to by się nadało, ale trochę fikcji jest, coś ala "Krzyżacy", lecz z wcześniejszych dziejów, książka nosi tytuł: "Plagi tej ziemi", a autorem jest historyk Michał Krzywiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co męczę się z ,,Wiekami światła'''' macLeoda. Rzecz jest o Anglii, w której zamiast rewolucji przemysłowej doszło do magicznej - eterowej.
Nie mój typ książki - praktycznie brak akcji, zero humoru, niewiele dialogów, tylko budowanie klimatu przez opisy świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:24, zerohunter napisał:

Jakie książki fantastyczne polecacie, żeby było dużo humoru?
Tak więcej niż w Wiedźminie, może być czarny;)

Świat Dysku - Terry Pratchett
Podatek - MIlena Wójtowicz
Kłamca - Jakub Ćwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:40, zerohunter napisał:

Hmm, ten "Podatek" wygląda ciekawie, a masz coś, co nie jest w 20 częściach?
;p
Tylko 1, lub 2 tomy.

Rozumiem, ze o Praczu piszesz? Spróbuj Straż! Straż! albo Kosiarza - od tych części najlepiej zacząć.
Kłamca ma 3 tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem, gdyż nie mam już co czytać. Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne książki fantasty typu Wiedźmin, Eragon, Władca Pierścieni, Hobbit Silimarilion, Dzieci Hurina itd.... ? Coś w świecie fantasty z fajnym klimatem ciekawą fabułą i akcją, po prostu fajna książkę ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:24, zerohunter napisał:

Jakie książki fantastyczne polecacie, żeby było dużo humoru?
Tak więcej niż w Wiedźminie, może być czarny;)


"Achaja" Ziemiańskiego. Świetna książka. Klimat i dialogi w stylu Sapkowskiego. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocja fajna zważywszy że ceny książek są wysokie.

Wczoraj skończyłem czytać "Ciekawe czasy" ze Świata Dysku, książka dobra acz ten odpowiednik Chin (Hung Hung? Imperium?) nie przypadł mi do gustu. Niektóre teksty wręcz rozbrajają (np. "patrzy się jak ryba próbująca zrozumieć koncepcję roweru" :D ), może to dziwne ale wyczuwam moje podobieństwo do Rincewinda. Ech....
A to przecież nie jest najlepsza książka cyklu, zresztą nauczyłem się żeby nie zaczynać od lepszych pozycji bo te dobre (i bardzo dobre) mogą mi nie podejść.
Teraz biorę się za "Kosiarza". A właśnie,

Spoiler

czy Śmierć z tych Czterech Jeźdźców i Kostucha z cyklu o Niej to ta sama persona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ponowić swoje wcześniejsze pytanie gdyż chciałbym zacząć coś czytać, a nie orientuję się teraz co warto ???
" Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne książki fantasty typu Wiedźmin, Eragon, Władca Pierścieni, Hobbit Silimarilion, Dzieci Hurina itd.... ? Coś w świecie fantasty z fajnym klimatem ciekawą fabułą i akcją, po prostu fajna książkę "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:02, Mordrag napisał:

Chciałem ponowić swoje wcześniejsze pytanie gdyż chciałbym zacząć coś czytać, a nie orientuję
się teraz co warto ???
" Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne książki fantasty typu Wiedźmin, Eragon, Władca
Pierścieni, Hobbit Silimarilion, Dzieci Hurina itd.... ? Coś w świecie fantasty z fajnym
klimatem ciekawą fabułą i akcją, po prostu fajna książkę "


''Malowany człowiek'' Petera V. Bretta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:02, Mordrag napisał:

Chciałem ponowić swoje wcześniejsze pytanie gdyż chciałbym zacząć coś czytać, a nie orientuję
się teraz co warto ???
" Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne książki fantasty typu Wiedźmin, Eragon, Władca
Pierścieni, Hobbit Silimarilion, Dzieci Hurina itd.... ? Coś w świecie fantasty z fajnym
klimatem ciekawą fabułą i akcją, po prostu fajna książkę "



Hmm... te tytuły to jedne z moich ulubionych. ;] Polecam Elantris (Brandon Sanderson) - bardzo ciekawa i wciągająca książka. Orki (Michael Peinkofer) - przyjemna lekka lektura, z orkami, elfami, krasnoludami itp. Jako fan Władcy powinieneś przeczytać książki Nik`a Pierumow`a, pisze kontynuacje WP tzn. jakiś tam długi czas potem. Podobno robi to doskonale, może nawet lepiej od samego Tolkiena :) Nie wiem, ksiązki jeszcze nie czytałem, ale już mam ;p Mógłbyś spróbować "Cień Kata" Gene Wolfe`a i kontynuacje. <---skończyłem pierwszą, po testach zacznę drugą ;D Także mam trzy pierwsze tomy ale jeszcze nie czytałem "Koło czasu" Roberta Jordana. O i polece jeszcze świetną książkę "Zwiadowcy" Johna Flangana. Skończyłem wczoraj, mnie strasznie wciągnęła, muszę się rozejrzećza kontynuacją ;D
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 23:02, Mordrag napisał:

Chciałem ponowić swoje wcześniejsze pytanie gdyż chciałbym zacząć coś czytać, a nie orientuję
się teraz co warto ???
" Mógłby mi ktoś polecić jakieś fajne książki fantasty typu Wiedźmin, Eragon, Władca
Pierścieni, Hobbit Silimarilion, Dzieci Hurina itd.... ? Coś w świecie fantasty z fajnym
klimatem ciekawą fabułą i akcją, po prostu fajna książkę "


"Elantris", Brandona Sandersona. Genialna książka, najlepsze fantasy jakie kiedykolwiek czytałem, a i osoby, które wysłuchały mojej opinii i same przeczytały również są zachwycone. :) Jedyny problem - książkę obecnie ciężko dostać (jak co to wydawnictwo MAG).
Edit: Nie zauważyłem, kolega powyżej też "Elantris" poleca, więc potwierdzam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:24, zerohunter napisał:

Jakie książki fantastyczne polecacie, żeby było dużo humoru?
Tak więcej niż w Wiedźminie, może być czarny;)

Sługa Boży - Jacek Piekara.
Humor dość podobny do Wiedźmina, książkę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 16:55, zerohunter napisał:

Czytałem, ale Młot Na Czarownice, i Łowcę Dusz, mam zamiar kupić Miecz Aniołów i Sługę
Bożego;]

Sługa Boży to I tom :P. Na początku książki poznaje (ratuje ;)) swoich towarzyszy, dostaje licencję itp. Ale raczej, można czytać jak się chce, początki Mordimera nie są takie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie (jeśli takowe też są w towarzystwie) - dzisiaj Światowy Dzień Książki jest! W co poniektórych księgarniach/sklepach winny być jakieś ciekawe promocje. Ja osobiście skorzystałem z promocji Empiku - 3 książki w cenie 2. Fajna sprawa, wziąłem:" Pies i Klecha Tancerz"; "Święty Wrocław" oraz "Wylęgarnia Śmierć zrodzona w Pradze". Będzie co poczytać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się