HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2009 o 00:28, Ichibanboshi-kun napisał:

Mnie od tej książki odpycha cała ta... hmmm... Mania na punkcie tej serii, gdzie się
człowiek nie ruszy tam ktoś zasuwa z którąś z części w łapie, ble, komercha mnie przeraża.
Tak też patrzę na grubość, podobno mnóśtwo opisów jest, prawda to?


Opisów? No całkiem, ale dużo jest też opisanych przemyśleń i uczuć bohaterki oraz jej spostrzeżeń. Przez to właśnie czuć taką zażyłość z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:26, Islanzi napisał:

Opisów? No całkiem, ale dużo jest też opisanych przemyśleń i uczuć bohaterki oraz jej
spostrzeżeń. Przez to właśnie czuć taką zażyłość z nią.


Taak, ale czy to daje, że tak powiem, poczuć w ogóle fabułę? Zżycie się z głównym bohaterem jest ważne - jeśli nie najważniejsze - ale powinien być między tym a tym jakiś balans, bo np. pan J. R. R Tolkien nie miał pojęcia co to balans :D ale jeśli robi się to w umiejętny sposób.
Spróbuję dorwać ten "zmierzch" może mnie mile zaskoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:34, Ichibanboshi-kun napisał:

Taak, ale czy to daje, że tak powiem, poczuć w ogóle fabułę?

Yyy... chyba nie za bardzo rozumiem.

Dnia 16.05.2009 o 15:34, Ichibanboshi-kun napisał:

Zżycie się z głównym bohaterem
jest ważne - jeśli nie najważniejsze - ale powinien być między tym a tym jakiś balans,
bo np. pan J. R. R Tolkien nie miał pojęcia co to balans :D ale jeśli robi się to w umiejętny
sposób.
Spróbuję dorwać ten "zmierzch" może mnie mile zaskoczy?

Mam taką nadzieję, będę czekała na twoją reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie czytam "Czarny Poniedzialek", fajna ksiazka, wciaga. A w poniedzialek (:P) powinna mi przyjsc ksiazka pod tytulem "Kryminalna Historia Chrzescijanstwa" cz.I. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:40, Islanzi napisał:

> Taak, ale czy to daje, że tak powiem, poczuć w ogóle fabułę?
Yyy... chyba nie za bardzo rozumiem.

Znaczy, bo zabrzmiało to tak jakby uwaga cąła była skupiona na bohaterce, a nie tym co się dzieje w okół niej :)

Dnia 16.05.2009 o 15:40, Islanzi napisał:

Mam taką nadzieję, będę czekała na twoją reakcje.

Tylko skończę "Bezsenność w Tokio" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:08, Ichibanboshi-kun napisał:

> > Taak, ale czy to daje, że tak powiem, poczuć w ogóle fabułę?
> Yyy... chyba nie za bardzo rozumiem.
Znaczy, bo zabrzmiało to tak jakby uwaga cąła była skupiona na bohaterce, a nie tym co
się dzieje w okół niej :)

Uwaga jest głównie skupiona na niej, ale fabuła też odgrywa dużą role.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:10, Islanzi napisał:

Uwaga jest głównie skupiona na niej, ale fabuła też odgrywa dużą role.

Zatem się przekonamy, w najgroszym wypadku się poddam, choć to jeszcze się nie zdarzyło, a ile to ma w sumie jeszcze części? Zmierzch to pierwsza część trylogii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:20, Ichibanboshi-kun napisał:

> Uwaga jest głównie skupiona na niej, ale fabuła też odgrywa dużą role.
>
Zatem się przekonamy, w najgroszym wypadku się poddam, choć to jeszcze się nie zdarzyło,
a ile to ma w sumie jeszcze części? Zmierzch to pierwsza część trylogii?

Jakiej trylogii? Jest Zmierzch, Księżyc w Nowiu, Zaćmienie i Przed Świtem [mam nadzieję, że nie pomyliłam kolejności].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:24, Islanzi napisał:

Jakiej trylogii? Jest Zmierzch, Księżyc w Nowiu, Zaćmienie i Przed Świtem [mam nadzieję,
że nie pomyliłam kolejności].


Dlategoż się pytam, bo nie wiedziałem :)
I najważniejsze pytanie, między z kazżdą częsci jest oczywiście zachowany ciąg? NIe ma takiego numeru, że np. 1 i 2 to jedna historia a 3 i 4 to inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:26, Ichibanboshi-kun napisał:

> Jakiej trylogii? Jest Zmierzch, Księżyc w Nowiu, Zaćmienie i Przed Świtem [mam
nadzieję,
> że nie pomyliłam kolejności].

Dlategoż się pytam, bo nie wiedziałem :)
I najważniejsze pytanie, między z kazżdą częsci jest oczywiście zachowany ciąg? NIe ma
takiego numeru, że np. 1 i 2 to jedna historia a 3 i 4 to inna?

Nie, każda część jest następstwem poprzedniej. Dlatego wszystkie razem można potraktować, jako jedną historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:32, Islanzi napisał:

Nie, każda część jest następstwem poprzedniej. Dlatego wszystkie razem można potraktować,
jako jedną historie.


To dobrze, bo jeśli mi się spodoba to będę miałco robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś dzisiaj około 14.30 trzeci kanał polskiego radio ?
Mówili tam o "Białej gorączce" Jacka Hugo-Badera z Rosji. Jest to tak naprawdę reportaż, nie książka. Czytał ktoś może? Podobno w GW można było przeczytać fragment, ale jakoś nie mogę znaleźć gazety z tamtego dnia :(

Nie powiem, że jest to wesoły tekst...
Tuż przed rozpoczęciem audycji padły takie słowa:
W tym tekście 47 razy pada słowo ''''umrzeć'''', ''''zabić'''', ''''śmierć''''. 10 razy słowo ''''karabin'''', 17 razy słowo "wódka" i tylko jeden raz słowo ''''miłość'''', do tego nieszczęśliwa. Jak ci nie pasuje, nie czytaj.

Z jednej strony strasznie, z drugiej niewiarygodnie interesująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:00, colin_mcrae napisał:

Słuchał ktoś dzisiaj około 14.30 trzeci kanał polskiego radio ?
Mówili tam o "Białej gorączce" Jacka Hugo-Badera z Rosji. Jest to tak naprawdę reportaż,
nie książka. Czytał ktoś może? Podobno w GW można było przeczytać fragment, ale jakoś
nie mogę znaleźć gazety z tamtego dnia :(


W gazecie było całkiem sporo fragmentów z tej książki, pojawiały się już z pół roku temu. Te kilka, które przeczytałem były naprawdę ciekawe, także sam prawdopodobnie kupię całość.

Ten artykuł, o którym mówisz możesz przeczytać w całości:
http://wyborcza.pl/1,76842,6096296,Biala_goraczka_czyli_jak_pija_na_Syberii.html

Nie dziwię się, że nie możesz znaleźć, bo to w gazecie na święta było :) Swoją drogą ten konkretny nie jest chyba najbardziej reprezentatywny dla reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się ''ktoś'' kto nabył najnowsze dzieło Pilipiuka - "Rzeźnik Drzew"? ;) Pytanie może przedwczesne, w każdym razie jestem ciekaw pierwszych wrażeń. Szukam również jakiejś ciekawej lektury - co by sprezentować rodzicielce w odpowiednim dniu - myślałem nad "Cieniem Wiatru" Zafona, bądź coś z klasyków - Coelho. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 19:14, Whiteman napisał:

Znalazł się ''ktoś'' kto nabył najnowsze dzieło Pilipiuka - "Rzeźnik Drzew"? ;) Pytanie
może przedwczesne, w każdym razie jestem ciekaw pierwszych wrażeń. Szukam również jakiejś
ciekawej lektury - co by sprezentować rodzicielce w odpowiednim dniu - myślałem nad "Cieniem
Wiatru" Zafona, bądź coś z klasyków - Coelho. Jakieś pomysły?

Cień Wiatru jest absolutnie świetny, wciąga jak bagno, przeczytałem w 3 wieczory, a potem jeszcze mi się śniły akcje z książki. Brać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2009 o 19:19, Asthariel napisał:

Cień Wiatru jest absolutnie świetny, wciąga jak bagno, przeczytałem w 3 wieczory, a potem
jeszcze mi się śniły akcje z książki. Brać w ciemno.


Potwierdzam. Obie wydane u nas ksiazki Zafona sa ciekawe i wciagajace. A do tego dobrze przetlumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jako lekturę mieliśmy HP i Kamień Filozoficzny. No więc go przeczytałem, po czym naszła mnie chęć na przypomnienie sobie reszty części. No więc rano wstaję biorę drugą część, i zaczynam czytać. Robiłem przerwy na jedzenie, WC i kompa. Potem kładę się do łóżka późnym wieczorem (a raczej w nocy) i kończę czytać drugą cześć:-) Czyli jakieś 360 Stron książki w jeden dzień:-) A w mojej klasie wszyscy narzekali że w dwa tygodnie nie przeczytają pierwszej część, która ma kilkadziesiąt stron mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 11:03, Piterixos napisał:

Ostatnio jako lekturę mieliśmy HP i Kamień Filozoficzny. No więc go przeczytałem, po
czym naszła mnie chęć na przypomnienie sobie reszty części. No więc rano wstaję biorę
drugą część, i zaczynam czytać. Robiłem przerwy na jedzenie, WC i kompa. Potem kładę
się do łóżka późnym wieczorem (a raczej w nocy) i kończę czytać drugą cześć:-) Czyli
jakieś 360 Stron książki w jeden dzień:-) A w mojej klasie wszyscy narzekali że w dwa
tygodnie nie przeczytają pierwszej część, która ma kilkadziesiąt stron mniej...


I co się dziwisz - młode, nowe pokolenia są wychowane na TV i komputerze. W młodości zamiast książek mieli gry i filmy animowane, co wg nich kompletnie im wystarczyło. A teraz - przeczytanie byle cienkiej książki sprawia im problem.
Ja jak byłem mały oczywiście nie miałem kompa (dopiero w gimnazjum dostałem), w TV było niewiele ciekawych programów, za to dużo czytałem. Co owocuje dzisiaj, bowiem moje zainteresowanie książkami nie znikło; ba, nawet się rozwija. A czytanie przychodzi mi z łatwością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się