HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Znając życie też sprawdzę, lub jeśli mi się spodoba to przeczytam, ale chodzi mi tu o książki czysto historyczne, pełne faktów dotyczące drugiej wojny światowej w Polsce i nie tylko. Jakieś inne propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach.
Gwarantuję ci, "Bożego igrzyska" nie przeczytasz nawet w miesiąc. Ja siedzę nad tą książką jakoś od... maja. Ale to dlatego, że nie mam czasu i zazwyczaj biorę coś lżejszego xD Oprócz Daviesa jest jeszcze Anthony Beevor, oboje zresztą cały czas się polecają nawzajem. Beevor zajmuję sie głównie XX wiekiem, napisał między innymi o Stalingradze, Berlinie w WWII czy też mój aktualny cel - o Hiszpanii w 36-39r. ponieważ istniały tam wtedy dwie komunistyczne partie, które... walczyły przeciwko sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny dylemat, i 50 zł.
Co kupić:
-Filary Ziemi, o których nic nie wiem poza tym, ze podobno świetne, i w średniowieczu
- Inne Pieśni Dukaja, którego do tej pory nic nie czytałem
- czy całe kroniki Nowego Słońca Wolfe''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 18:17, Asthariel napisał:

Mam poważny dylemat, i 50 zł.
Co kupić:
-Filary Ziemi, o których nic nie wiem poza tym, ze podobno świetne, i w średniowieczu
- Inne Pieśni Dukaja, którego do tej pory nic nie czytałem
- czy całe kroniki Nowego Słońca Wolfe''a?


Jako że nie znam ani Filarów Ziemi ani Kronik , z czystym sumieniem polecam Dukaja, aczkolwiek radziłbym zacząć najpierw od czegoś "lżejszego" typu Czarne Oceany albo Lód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś z was trylogie czarnego maga, Trudi Canavan? Ja obecnie kończę drugi tom bardzo mi się podoba. Jakie są wasze wrażenia? Tylko proszę bez spoilerów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde,akurat jak chciałem przeczytać "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich to go musieli wycofać z biblioteki.Na szczęście nie jest tak źle bo okazało się,że dostępne są dwie inne książki tychże autorów.No i teraz mam dylemat,nie wiem czy wybrać "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" czy "Fale tłumią wiatr".Jeśli ktoś czytał którąś z nich to byłbym wdzięczny za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2009 o 20:40, SimplyLucas napisał:


Jako że nie znam ani Filarów Ziemi ani Kronik , z czystym sumieniem polecam Dukaja, aczkolwiek
radziłbym zacząć najpierw od czegoś "lżejszego" typu Czarne Oceany albo Lód :)

Lód jest lżejszy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:49, Asthariel napisał:


>
> Jako że nie znam ani Filarów Ziemi ani Kronik , z czystym sumieniem polecam Dukaja,
aczkolwiek
> radziłbym zacząć najpierw od czegoś "lżejszego" typu Czarne Oceany albo Lód :)

Lód jest lżejszy!?

No może odrobinę przegiąłem z tym lodem ale czarne oceany są napewno . O lajtowość zagmatwania historii głównie mi się rozchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:43, Largooo napisał:

Czytał ktoś z was trylogie czarnego maga, Trudi Canavan? Ja obecnie kończę drugi tom
bardzo mi się podoba. Jakie są wasze wrażenia? Tylko proszę bez spoilerów. ;]


Ano ktoś czytał, czytał. Skończyłem "Wielkiego Mistrza" parę dni temu i muszę przyznać, że ta trylogia to lektura łatwa, miła i przyjemna. Sama fabuła i sposób opisywania zdarzeń nie jest super uber wow, ale to jest jedna z gatunku tych książek, co przyswaja się tak łatwo i przyjemnie, że szok ;]
Ogólnie niezłe książki, chociaż czasem np wkurzało mnie ograniczenie umysłowe bohaterów (nie zrobię czegoś, bo się boję chociaż nie ma się czego bać) oraz czasem nadużywane/zbyt długie elipsy czasowe. Nagle okazuje się, że w jednym zdaniu minął rok fabuły, a bohaterowie nic nie zdziałali w kierunku w którym coś powinni zrobić.
Zakończenie trylogii niezbyt superowe, ale akceptowalne. Spodziewałem się czegoś bardziej zaskakującego.

Ale wracając do sedna - czytało mi się bardzo przyjemnie i z pewnością warto się z książkami Trudi Canavan zapoznać w wolnym czasie, nie będzie on zmarnowany ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:49, Asthariel napisał:


>
> Jako że nie znam ani Filarów Ziemi ani Kronik , z czystym sumieniem polecam Dukaja,
aczkolwiek
> radziłbym zacząć najpierw od czegoś "lżejszego" typu Czarne Oceany albo Lód :)

Lód jest lżejszy!?


Whoahaha, chyba chodzi o lód, a nie Lód XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:40, SimplyLucas napisał:

Jako że nie znam ani Filarów Ziemi ani Kronik , z czystym sumieniem polecam Dukaja, aczkolwiek
radziłbym zacząć najpierw od czegoś "lżejszego" typu Czarne Oceany albo Lód :)


Weź nie wprowadzaj ludzi w błąd. CzO nie są lżejsze, są jedną z cięższych i bardziej pokręconych książek Dukaja. Ja bym polecił jeśli już "W kraju niewiernych" - zbiór opowiadań, które czyta się szybciej, plus jeśli jedno nie podejdzie, można je po prostu przeskoczyć i czytać następne. Ewentualnie właśnie "Inne pieśni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 20:48, Slayer_Watti napisał:

Kurde,akurat jak chciałem przeczytać "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich to go
musieli wycofać z biblioteki.Na szczęście nie jest tak źle bo okazało się,że dostępne
są dwie inne książki tychże autorów.No i teraz mam dylemat,nie wiem czy wybrać "Poniedziałek
zaczyna się w sobotę" czy "Fale tłumią wiatr".Jeśli ktoś czytał którąś z nich to byłbym
wdzięczny za opinię.


Pierwsza książka tryska humorem i optymizmem , druga pozycja to powieść sf gdzie pod płaszczykiem gatunku sf
Strugaccy zadają ważne pytania o naturę człowieka podobne książki to "Trudno być bogiem" , "Przyjaciel z Piekła" , "Miliard lat przed końcem świata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2009 o 20:48, Slayer_Watti napisał:

No i teraz mam dylemat,nie wiem czy wybrać "Poniedziałek zaczyna się w sobotę" czy
"Fale tłumią wiatr".Jeśli ktoś czytał którąś z nich to byłbym wdzięczny za opinię.

ja co prawda jeszcze żadnej z tych książek jeszcze nie czytałem ale mam je i czekają na swoją kolej :) ale proponowałbym zacząć od "Poniedziałek..." bo "Fale..." to jest 3 część cyklu książek Strugackich więc trochę byłoby dla mnie bez sensu zacząć cykl od końca bo wielu rzeczy po prostu by się nie zrozumiało lub nie wychwyciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, słyszałem trochę o historii 47 roninów, więc zainteresowałem się książką "Opowieść o 47 roninach" Johna Allyna. Czytał ktoś? Może polecić? Wiem też, że jest taka seria "Opowieści Rodu Otori" Lian Hearn, ale też przydałyby mi się jakieś opinie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2009 o 07:59, kerkas napisał:

Pierwsza książka tryska humorem i optymizmem , druga pozycja to powieść sf gdzie pod
płaszczykiem gatunku sf
Strugaccy zadają ważne pytania o naturę człowieka podobne książki to "Trudno być bogiem"
, "Przyjaciel z Piekła" , "Miliard lat przed końcem świata".


No to chyba teraz sobie przeczytam "Fale tłumią wiatr".A "Piknik na skraju drogi" jest u mnie tylko w jednej bibliotece,ale jest ona w remoncie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 18:51, Daviochlebak napisał:

Witam, słyszałem trochę o historii 47 roninów, więc zainteresowałem się książką "Opowieść
o 47 roninach" Johna Allyna. Czytał ktoś? Może polecić? Wiem też, że jest taka seria
"Opowieści Rodu Otori" Lian Hearn, ale też przydałyby mi się jakieś opinie. Pozdrawiam.


recenzja
http://creativa.amu.edu.pl/kultura/ronin.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla wszystkich moli książkowych:

Dedalus.pl

Księgarnie stacjonarne

Warszawa
Skład Tanich Książek
ul. Koszykowa 59 (przy Hali Koszyki)
Czynne:
Poniedziałek - piątek 10 - 19, sobota 10-15

Już na początku września uruchamiamy nową księgarnię w Warszawie,

przy ul. Chmielnej 20 - naprzeciwko Traffic Clubu.


Kraków
Centrum Taniej Książki
ul. Bracka 3 (20 m od Rynku Głównego)
Czynne: Poniedziałek - piątek 10 - 19, sobota 10-17, niedziela 10-17

Skład Tanich Książek
ul. Grodzka 50 (przy kościele śś. Piotra i Pawła)
Czynne: Poniedziałek - piątek 10 - 20, sobota 10-19, niedziela 11-19

Wrocław
Centrum Taniej Książki
ul. Ruska 2 (przy placu Solnym)
Czynne: Poniedziałek - piątek 10 - 19, sobota 10-17, niedziela 10-17

DEDALUS.PL
Skład Tanich Książek
ul. Świdnicka 19
Czynne: Poniedziałek - piątek 10 - 19, sobota 10-17, niedziela 10-17

Częstochowa
Księgarnia Taniej Książki
ul. Focha 27/29
Czynne: Poniedziałek - piątek 10 -18, sobota 10-15

Bielsko - Biała
Centrum Taniej Książki
ul. 3 maja 3/3
Czynne: Poniedziałek - piątek 10 -18, sobota 10-14


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się