HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

W Autobahnie nach Poznan byla bomba Szen, ktora zmienila wszystko w przewodniki. (czyli nie mozna bylo zbudowac obwodow elektrycznych)
Ja mialbym 2 pomysly:
a) Wybuch na Sloncu - powstalaby fala elektromagnetyczna, ktora sprawilaby, ze elektrony nie moglyby zbic sie w wiazke, ale nie wiadomo na jak dlugo takie wybuchy moglyby trwac, a ja chetnie zobaczylbym dlugofalowe skutki braku elektrycznosci. Dodatkowo, jak juz wspomnialem, taki wybuch moglby miec jeszcze efektowniejsze konsekwencje...
b) Zmiana w jadrze Ziemi - ogolnie mialoby to miec te same efekty co wybuch na Sloncu, tylko efekty specjalne bylyby zapewne mniej specjalne.

To jednak sa bardziej moje wyobrazenia, niz wiedza, wiec nie denerowac sie jesli plote jakies glupoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no- bez elektryczności to by się nawet atomy kupy nie trzymały ;). Więc raczej tak jak napisał Anjinsan poszukiwanie jakiejś powieści powinno rozbijać się o świat który nie zna, "zapomniał" albo nie umie odtworzyć/wykorzystać elektryczności i szuka jakiegoś alternatywnego źródła energii. Czyli jakieś książki o ekologii :P

Tak jak wspomniał Anjinsan (i ja wcześniej :P): steampunk

"Rok 1855. Anglia wkracza w nową erę. Wynalazca maszyny różnicowej lord Babbage i pozostali członkowie Radykalnej Partii Industrialnej kierują przemianami, które mają poprowadzić Brytanię ku świetlanej przyszłości. Mnożą się nowe wynalazki. Ulicami przemieszczają się powozy parowe. Londyńska policja używa mechanicznych komputerów do tropienia kryminalistów. Pewnego dnia w odmienionej Anglii dochodzi do kradzieży bardzo ważnych informacji. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której biorą udział najbardziej wpływowe osobistości Brytanii".

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=9284

Opis do książki Maszyna Różnicowa (Gibson William, Sterling Bruce)

Z tego typu literatury czytałem tylko "Technomagia i smoki" Utkina ale rzecz w tym, że tam była jeszcze magia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 22:18, Abomek42 napisał:

Pozostaje mi miec nadzieje, ze Fumiko poda tytul ksiazki, o ktorej wspominala. (wspominal?
cos sie ostatnio zle sie dzieje z plciami na tym forum, trafiaja sie jacys chetni na
przerobke...)


Wspomniała jak najbardziej. Znalazłam zresztą, choć wymagało to niezłego naszukania się.

"Głosy w Jasności: Księga Pierwsza Wielkozimia" Sean McMullen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 22:11, Galadin napisał:

Czytał ktoś książki Davida Eddingsa? W jakim stylu pisze? Bardziej eleganckim,
poetyckim, czy nowoczesnym, dynamicznym? Nudne książki czy warte zainteresowania?


Przeczytałem kilka tomów belgariady. Saga mi się naprawde podobała. Gość ma lekkie pióro... Można się odprężyć czytając jego książki. Tylko po przeczytaniu 4-5 tomów (nie pamietam dokładnie) zaczeła mnie ta saga nudzić. Może dlatego, że czytałem ebooki.

Ale ogólnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 11:41, Fumiko napisał:

Wspomniała jak najbardziej. Znalazłam zresztą, choć wymagało to niezłego naszukania
się.

Dobrze wiedziec na pewno, dzieki za pomoc. :)

Dnia 21.09.2009 o 11:41, Fumiko napisał:

"Głosy w Jasności: Księga Pierwsza Wielkozimia" Sean McMullen :)

Google cos skapi linkow do sklepow z ta ksiazka... Coz, obejde wszystkie biblioteki i ksiegarnie w mojej okolicy, moze to napotkam. Jakie wydawnictwo? Proszynski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Zobaczę ten Bastion jeszcze może kupię, lubię tak coś.

Co do Lema, książka, że tak powiem dobra, może dla kogoś kto patrzy z innej perspektywy, będzie bardzo dobra, sam jestem wychowany na Wiedźminie, nie podobały mi się dialogi, jakieś takie jak dla mnie dziwne, liczyłem też na opisy techniki, lubię takie bajery a tam ich nie było, ogólnie powiem, że pomysł był dobry, ale nieco źle wykorzystany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 12:33, Abomek42 napisał:

> "Głosy w Jasności: Księga Pierwsza Wielkozimia" Sean McMullen :)
Google cos skapi linkow do sklepow z ta ksiazka... Coz, obejde wszystkie biblioteki i
ksiegarnie w mojej okolicy, moze to napotkam. Jakie wydawnictwo? Proszynski?


http://fantasybook.idl.pl/modules.php?name=BookCatalog&op=showbook&bid=841

Aczkolwiek książka faktycznie z wyczerpanego nakładu, polecam biblioteki bądź allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 16:08, Czarek-k napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć o książce "Imię Wiatru"? Chodzi mi o to np. w jakim stylu
jest pisana, jak się ją czyta itp.


W oryginale (bo tylko tak czytałam) książka jest fantastyczna. Autor naprawdę doskonale operuje stylem, do tego stopnia, że nawet sposób mówienia różnych postaci jest świetnie oddany.
Nie wiem, czy tłumacz nie wyrządził książce krzywdy (a jest to możliwe, ja się tak na "Nigdziebądź" nacięłam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja właśnie wróciłam z Empiku z kolejną książką w dłoniach.
Tym razem jest to książka debiutującego na polskim rynku fantastyki Dawida Juraszka pt. Xiao Long Biały Tygrys. Zabieram się za czytanie. Jako że moją pasją jest sinologia mam pewne oczekiwania wobec książki, mam nadzieje że ich nie zawiedzie i że autor będzie polskim Jose Freches''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Syzyfowe prace" uważasz za lekkie? :O
W gimnazjum to była dla mnie katorga, by je przeczytać. Ledwie dałem radę :/
Teraz może i faktycznie (po liceum) nie sprawiłyby mi większego problemu, ale parę lat temu były wyzwaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy "Malowany człowiek" to trylogia będzie, czy to może tylko dwie części? Bo zastanawiam sie czy kupić (lubię mieć od razu wszystkie części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 17:49, Abi_Dalzim napisał:

Czy wiecie może czy "Malowany człowiek" to trylogia będzie, czy to może tylko dwie części?
Bo zastanawiam sie czy kupić (lubię mieć od razu wszystkie części).


Co prawda jeszcze nie czytałem, ale mam już wszystkie części kupione i czekają w kolejce na przeczytanie ;)
I z tego co wiem, są tylko dwie części: "Księga Pierwsza" i "Księga Druga".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:
1. Chciałbym przeczytać jakąś(jedną książkę) fantasy w realiach "pirackich". Zastanawiałem się na Czrną banderę Komudy, ale nie mam zaufania do Fabryki Słów(ogólnie nie lubię ich książek), a innych opcji nie znam. :P
2. Dowiedziałem się niedawno, iż będzie książka w uniwersum Dragon Age(Fabryka Słów :P dla odmiany). Czy ktoś czytał już książki na pdst. gier? Np. Mass Effect. Czy warto będzie kupić?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

Mam 2 pytania:
1. Chciałbym przeczytać jakąś(jedną książkę) fantasy w realiach "pirackich". Zastanawiałem
się na Czrną banderę Komudy, ale nie mam zaufania do Fabryki Słów(ogólnie nie lubię ich
książek), a innych opcji nie znam. :P

Poza "Czarną Banderą" Komuda napisał także dwutomowe "Galeony Wojny", ale fantasy tam nie ma, to raczej książka historyczna, ale z "mroczną tajemnicą". Ale to też Fabryka Słów. Poza tym jeszcze Feliks Kres "Król Bezmiarów"- tu już czary mary są. To z MAG-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

Mam 2 pytania:

Jedziemy z tym koksem!

Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

1. Chciałbym przeczytać jakąś(jedną książkę) fantasy w realiach "pirackich"

Strzelam w Terry''ego Pratchetta i jego książkę pt. "Nacja". Może nie jest typowo piracka ,ale są łodzie samotne wyspy, rum i pistolety. Książka opowiada bardziej o Murzynku ,który został sam na wyspie ,ale chyba można ją polecić bo to w końcu Pratchett.

Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

się na Czrną banderę Komudy,

Według opinii osób jest dobra. Chodzą słuchy ,że jest ostra i trzyma piracki klimat.

Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

ale nie mam zaufania do Fabryki Słów

Spalić heretyka! Nie rozumiem ,jak można nie trawić Fabryki Słów. Jest to najlepsze polskie wydawnictwo. Masz może jakieś negatywne wspomnienia z przeszłości? A może po prostu na złą książkę trafiłeś. Opowiedz mi o tym ;D

Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

2. Dowiedziałem się niedawno, iż będzie książka w uniwersum Dragon Age(Fabryka Słów :P
dla odmiany). Czy ktoś czytał już książki na pdst. gier? Np. Mass Effect. Czy warto będzie
kupić?

Zazwyczaj takie książki to crapy. Jeśli interesujesz się tematyką to bierz ,ale ja nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się