HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2009 o 17:26, Myniek_rp napisał:

Osobiście polecam opowiadania Janusza Zajdla, w szczególności "Dokąd jedzie ten tramwaj".
Sf, które na prawdę skłania do refleksji.

dzięki za podanie tytułu tego zbioru opowiadań :) akurat przeczytałem jakiś czas temu powieści Zajdla i na pewno opowiadania przydadzą mi się do kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 22:15, Izrafel92 napisał:

Wie ktos gdzie i za ile mozna kupic "Sztuke Wojny" Sun-Tzu? Przeszukalem juz chyba caly
Rybnik.

możesz sobie zamówić np. w merlin.pl :) przynajmniej ja tak zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 22:17, Gregario napisał:

> Wie ktos gdzie i za ile mozna kupic "Sztuke Wojny" Sun-Tzu? Przeszukalem juz chyba
caly
> Rybnik.
możesz sobie zamówić np. w merlin.pl :) przynajmniej ja tak zrobiłem



O. Dzieki bardzo. Pytam, bo czytam wlasnie "jak zwyciezali wielcy dowodcy" i jakos mnie to natchnelo na Sun Tzu xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 22:15, Izrafel92 napisał:

Wie ktos gdzie i za ile mozna kupic "Sztuke Wojny" Sun-Tzu? Przeszukalem juz chyba caly Rybnik.


Jeśli masz tam Empik to sobie zamów. Wydań i cen do wyboru do koloru.
Albo na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 22:20, HumanGhost napisał:

> Wie ktos gdzie i za ile mozna kupic "Sztuke Wojny" Sun-Tzu? Przeszukalem juz chyba
caly Rybnik.

Jeśli masz tam Empik to sobie zamów. Wydań i cen do wyboru do koloru.
Albo na Allegro.



Empikow jest nawet kilka, Rybnik to przeciez nie wies xD (150 000 mieszkancow, jakby nie bylo) sprawdzilem we wszystkich empikach i nie mieli, a zeby zamowic to nei pomyslalem Oo glupi ja xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 20:34, darth_16 napisał:


Może... Ale póki co nie planuję spróbować raz jeszcze odkryć Pilipiuka - zbyt wiele książek
czeka do przeczytania. Ale może kiedyś? A co byś polecał?


Wszystko tego autora oprócz Jakuba Wędrowycza ;-)
Zacznij od zbiorów opowiadań "2586 kroków" "Czerwona gorączka" i "Rzeźnik drzew"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2009 o 22:20, Izrafel92 napisał:

O. Dzieki bardzo. Pytam, bo czytam wlasnie "jak zwyciezali wielcy dowodcy" i jakos mnie
to natchnelo na Sun Tzu xd

zawsze możesz poszukać jeszcze w empiku czy na allegro tak jak pisze HumanGhost. ja sobie też parę miesięcy temu zamówiłem przy okazji innych książek "Sztukę wojny" ale jeszcze nie czytałem bo za bardzo ostatnio nie mam na to czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2009 o 22:25, MagdalenaMM napisał:

Wszystko tego autora oprócz Jakuba Wędrowycza ;-)
Zacznij od zbiorów opowiadań "2586 kroków" "Czerwona gorączka" i "Rzeźnik drzew"


A ja bym właśnie powiedział, że temu autorowi to w zasadzie udał się tylko Wędrowycz i antologie. Bo inne rzeczy, np Oko Jelenia itp są raczej słabe i nie warte zakupu. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Ew. "Operacja Dzień Wskrzeszenia" ujdzie. Ale tak ogółem to Wędrowycz udał się najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 22:25, MagdalenaMM napisał:

Wszystko tego autora oprócz Jakuba Wędrowycza ;-)
Zacznij od zbiorów opowiadań "2586 kroków" "Czerwona gorączka" i "Rzeźnik drzew"

Uważasz, że książki o Jakubie Wędrowyczu są nie ciekawe? Pierwszy raz się spotykam
z taką opinią, bo to w końcu flagowa seria tego autora. Opowiadania czytałem i
rzeczywiście są fantastyczne, ale liczyłem, że to tylko deser przed Wędrowyczem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki

Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu
Paul Challen

Cena : 29,90 zł
Wielka kreacja Hugh Lauriego. Jak właściwie doszło do tego, że amerykański serial telewizyjny o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który...


Dr House. Całkowicie bez autoryzacj
i - premiera 6 października 2009 r.
Leah Wilson

Cena: 29,90 zł
Zbiór szokujących, jak sam główny bohater, artykułów na temat popularnego serialu „Dr House”. Autorzy esejów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 22:15, Izrafel92 napisał:

Wie ktos gdzie i za ile mozna kupic "Sztuke Wojny" Sun-Tzu? Przeszukalem juz chyba caly
Rybnik.


Na allegro cena oscyluje wokół 25 -28zł (koszta wysyłki wliczone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2009 o 09:17, Dark_elves napisał:

Uważasz, że książki o Jakubie Wędrowyczu są nie ciekawe? Pierwszy raz się spotykam
z taką opinią, bo to w końcu flagowa seria tego autora.


hm...mnie coś irytowało podczas czytania tych opowiadań i nawet nie doczytałam jednego tomu do końca, ale bratu się podobało. Wolę resztę jego twórczości nawet "Księżniczkę" i "Dziedziczki" i czekam na paczkę z drugim tomem Oka Jelenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szybko co do Pilipiuka. Człowiek ma niestety jeden dość poważny problem - nie domaga literacko (plus oczywiście standardowe u większości polskich fantastów którzy odnieśli sukces grafomaństwo). Jeśli jest w tekście sensowna fabuła, to jakoś to się broni jeszcze, ale zazwyczaj niestety słabo... Z rzeczy dobrych i wartych przeczytania też mogę polecić niektóre opowiadania (zbiory 2586 Kroków i Czerwona Gorączka trzymają całkiem przyzwoity poziom). Wędrowycz? Zależy, teksty są straszliwie nierówne, jako całość najbardziej podobał mi się Czarnoksiężnik Iwanow, odradzam zaś tom przedostatni (ostatniego jeszcze nie widziałem), bo cienizna straszna. Lepiej zapytać chyba kogoś bardziej zorientowanego w temacie... Operacja Dzień Wskrzeszenia jest słabiutka, natomiast wszystko z cyklu Norweski Dziennik i Pan Samochodzik (tak, to też pisał :P) to książki dla dzieci są po prostu i jako takie powinne być też oceniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pilipiuka, to historie Wędrowycza całkowicie mnie od niego odrzuciły. Słabe wątki fabularne, niszowy poziom głównego bohatera (co jest takiego śmiesznego w pijanym wieśniaku?). Wydaje mi się, że warto kupić jakieś inne, lepsze fantasy, aniżeli takie słabizny Pilipiuka.
A najlepiej to poczytajcie sobie Lema, dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, znacie serial LOST? To wiecie czego szukam. Książki która robi pranie mózgu, tak że czytelnik nie wie o co chodzi i dlaczego coś się dzieje ale jest strasznie zainteresowany i chce więcej i więcej. Taka książka z wieloma tajemnicami itd. A może takiej nie ma? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się