HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 18:54, kedzior141 napisał:

Znalazłem u siostry ''Cień wiatru'' i chyba zacznę czytać. Podobno warto. :)


Nie warto ;). Chociaż książka zaczyna się naprawdę interesująco to później jest już niestety nudno i przewidywalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:07, Erton napisał:

akurat nieskromnie powiem, że to ja), to najpierw "Cmętarz Zwieżąt" a potem "To"


hehe W dokładniej takiej samej kolejności zacząłem czytać książki Kinga, aktualnie zacząłem czytać zbiór opowiadań " Po zachodzie słońca " polecam jak wszystko co jest Kingowskie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy czytał już ktoś "Grę w pochowanego" Przemysława Borkowskiego? Zainteresował mnie ten tytuł, ale kto tam może wiedzieć, jak koleś z KMN spisuje się w prozie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:01, tykus napisał:

Czy czytał już ktoś "Grę w pochowanego" Przemysława Borkowskiego? Zainteresował mnie
ten tytuł, ale kto tam może wiedzieć, jak koleś z KMN spisuje się w prozie ;)

O! To Przemek Borkowski z KMN popełnił powieść? Nie spodziewałem się tego po nim. Myślałem, że nie bardzo ma czas między występami, a w ogóle to uważałem że pisze raczej wiersze.
Jeżeli ktoś to czytał, to przyłączam się do Twojej prośby o recenzję. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:26, A-cis napisał:

O! To Przemek Borkowski z KMN popełnił powieść? Nie spodziewałem się tego po nim. Myślałem,
że nie bardzo ma czas między występami, a w ogóle to uważałem że pisze raczej wiersze.
Jeżeli ktoś to czytał, to przyłączam się do Twojej prośby o recenzję. :-)


Po kilku dniach braku dostępu do neta przejrzałem dziś stronę Fabryki, oto parę linków: \
http://fabryka.pl/ksiazki.php?ibook=347#searchkk
http://czat.wp.pl/id_czata,3512,zapisvideo.html?ticaid=18dec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś, co się dzieje z nową książką Sapkowskiego? Jakiś rok temu krążyły plotki o tym, że ma zostać wydana w te wakacje, ale jak na razie to ni widu, ni słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 22:48, BadVanquish napisał:

Orientuje się może ktoś, co się dzieje z nową książką Sapkowskiego? Jakiś rok temu krążyły
plotki o tym, że ma zostać wydana w te wakacje, ale jak na razie to ni widu, ni słychu.

Czyżby chodziło o Żmiję? http://merlin.pl/Zmija_Andrzej-Sapkowski/browse/product/1,696235.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 22:48, BadVanquish napisał:

Orientuje się może ktoś, co się dzieje z nową książką Sapkowskiego? Jakiś rok temu krążyły
plotki o tym, że ma zostać wydana w te wakacje, ale jak na razie to ni widu, ni słychu.


Premiera ma się odbyć 19 października http://esensja.pl/ksiazka/wiesci/tekst.html?id=8221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowa książka Sapkowskiego, pffff - prawdziwi twardziele czekają na trzeci tom "Pana Lodowego Ogrodu" :>
są ploty, że premiera jeszcze w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:34, tykus napisał:

Po kilku dniach braku dostępu do neta przejrzałem dziś stronę Fabryki, oto parę linków:

Zacząłem czytać te fragmenty i po początkowych byłem zdegustowany. Pomyślałem, że to kolejny kryminał. Ale potem zaczęło mi to wyglądać na powieść SF, więc z całą pewnością ją przeczytam :-)
Zaraz zamawiam w empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 23:29, Daelor napisał:

są ploty, że premiera jeszcze w tym roku.

Na stronie Fabryki w zapowiedzi Pana Lodowego ogrodu III widniej data wydania: 2009. Żeby tylko to się sprawdziło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was czytał "Pana Błyska" J.R.R. Tolkiena? Moglibyście powiedzieć mi czy ta książka jest tylko dla dzieci, czy nadaje się też dla starszych czytelników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem po powtórnym seansie "Cosia" Johna Carpentera. Podczas wyświetlania napisów końcowych wspomniane jest, iż film bazuje na książce "Who goes there?" (Kto tam idzie) Campbella. Problem w tym, iż nie mogę znaleźć na Google żadnej wzmianki o tej książce w języku Polskim; wydawcy, cenie czy roku wydania. Wiem, że książka została napisana jeszcze przed wojną i interesuje mnie, czy w ogóle została przetłumaczona na nasz język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 21:28, Paluch_222 napisał:

Witam, właśnie jestem po powtórnym seansie "Cosia" Johna Carpentera. Podczas wyświetlania
napisów końcowych wspomniane jest, iż film bazuje na książce "Who goes there?" (Kto tam
idzie) Campbella. Problem w tym, iż nie mogę znaleźć na Google żadnej wzmianki o tej
książce w języku Polskim; wydawcy, cenie czy roku wydania. Wiem, że książka została napisana
jeszcze przed wojną i interesuje mnie, czy w ogóle została przetłumaczona na nasz język?

Co prawda nie widzę związku między Twoim pytaniem a postem kitka0101, ale powiem Ci, że też szukałem tej książki i w ogóle jakiejkolwiek książki tego autora po polsku, ale niestety nie znalazłem. Jeśli gdzieś znajdziesz, to daj znać, sam bardzo chętnie bym przeczytał. Aha, a "Coś" miażdży klimatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 21:28, Paluch_222 napisał:

Witam, właśnie jestem po powtórnym seansie "Cosia" Johna Carpentera. Podczas wyświetlania
napisów końcowych wspomniane jest, iż film bazuje na książce "Who goes there?" (Kto tam
idzie) Campbella. Problem w tym, iż nie mogę znaleźć na Google żadnej wzmianki o tej
książce w języku Polskim; wydawcy, cenie czy roku wydania. Wiem, że książka została napisana
jeszcze przed wojną i interesuje mnie, czy w ogóle została przetłumaczona na nasz język?



http://baza.fantasta.pl/opowiadanie.php?id=7492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2009 o 21:28, Paluch_222 napisał:

Witam, właśnie jestem po powtórnym seansie "Cosia" Johna Carpentera. Podczas wyświetlania
napisów końcowych wspomniane jest, iż film bazuje na książce "Who goes there?" (Kto tam
idzie) Campbella. Problem w tym, iż nie mogę znaleźć na Google żadnej wzmianki o tej
książce w języku Polskim; wydawcy, cenie czy roku wydania. Wiem, że książka została napisana
jeszcze przed wojną i interesuje mnie, czy w ogóle została przetłumaczona na nasz język?


http://www.allegro.pl/show_item.php?item=748366144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem w prezencie książkę ''Anioły i Demony'' Dana Browna, ale nie czytałem ''Kodu Leonardo Da Vinci''.
Czy akcja tych książek jest ze sobą jakoś mocno powiązana, czy mogę zacząć czytać Anioły i Demony jako oddzielną pozycję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 12:56, kedzior141 napisał:

Właśnie dostałem w prezencie książkę ''Anioły i Demony'' Dana Browna, ale nie czytałem
''Kodu Leonardo Da Vinci''.
Czy akcja tych książek jest ze sobą jakoś mocno powiązana, czy mogę zacząć czytać Anioły
i Demony jako oddzielną pozycję?


Czyli idziesz w chronologicznej kolejności :) A swoją drogą nie ma ona specjalnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się