HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2009 o 23:06, Bartex69 napisał:

Witam,czy ktos czytał może książkę Hugh Laurie-"Sprzedawca broni"? Czy książka warta
przeczytania?
Czy może,jak ocena książki niezbyt ,to jakąś książkę mrożącą w żyłach? -oczywiscie ,że
horror ;)


Ja kupiłem i książka znudziła mnie mniej więcej po połowie, owszem, styl Lauriego jest unikalny, zabawnie pisze nawet o najprostszych rzeczach, jednak z fabułą jest już gorzej, zdecydowanie lepiej Hugh''owi wychodzi gra aktorska i komizm niż pisanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż,to poszukam innej książki :d Dzięki za odpowiedź dot. książki . A zapytam się czy ktoś zna jakąś książkę co jest warta przeczytania,fabuła ciągle idzie dalej( nie przynudza) itp.?-fantastykę,bądź horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:48, zerohunter napisał:

"Komórka" Kinga

A ja tego nikomu nie polecam, najbardziej tandetna powieść Kinga jaka mi wpadła w ręce. Dobra dla Amerykanów, nie dla wymagającego czytelnika, lub chociaż takiego co Kinga pamięta za "Misery" lub "Zieloną Milę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A "Wiedźmin" też od 4-tego tomu ciągnie się jak flaki z olejem. Więc podawanie tego jako coś co nie przynudza, to jest nieporozumienie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 13:33, Bartex69 napisał:

. A zapytam się
czy ktoś zna jakąś książkę co jest warta przeczytania,fabuła ciągle idzie dalej( nie
przynudza) itp.?-fantastykę,bądź horror.


"Przesiadka w przedpieklu"
"Eksperyment terminalny"
"Mgła" James Herbert horror
"Inwazja porywaczy ciał" Jack Finney sf/horror
"Niezwyciężony" Stanisław Lem
"Żony ze Stepford" Ira Levin horror
"Nawiedzony Dom na Wzgórzu" Shirley Jackson horror
"Makabreski" Daphne Du Maurier zbiór opowiadań horror
"Niesamowite opowieści , klasyka powieści grozy cz. I"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 23:17, kerkas napisał:

W książkach fantasy zniechęca mnie to iż akcja 99% z nich osadzona jest w średniowieczu
, nie żebym nie lubił tej epoki ale tego typu schemat jest na dłuższą metę nie do wytrzymania
, na szczęście są wyjątki np. Jakub Wędrowycz.


Mnie się wydaje, że przygoda nie dziejąca się w rzeczywistości podobnej do średniowiecza nie nazywałaby się książką fantasy. Dla niektórych przygody trwające w czasach antycznych lub w czasach po średniowieczu nie oddają tego samego klimatu. Chociaż mnie bardzo podoba się motyw wykorzystania prochu i broni palnej (ale nie do przesady) co jest pokazane w Warhammerze, mimo że nie przepadam za tym uniwersum.

A właśnie, jakie pozycje ze świata Warhammera Fantasy polecacie? Najlepiej coś dłuższego, kilka tomów ciekawej, niekoniecznie bardzo ambitnej, ale miło wypełniającej czas sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o "Zwiadowcach" Flanagana? Szukam dobrej, poważnej fantastyki, a nie dziecinady w stylu Eragona...

@ A-cis - trzecie część Wiedźmina rzeczywiście była nudna jak nie wiem co, ale od 4 w górę robi się naprawdę ciekawie. Swoja drogą, z sagi za najlepszą uważam właśnie 4-tą. Nie wspomnę już o kapitalnym zakończeniu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 13:33, Bartex69 napisał:

No cóż,to poszukam innej książki :d Dzięki za odpowiedź dot. książki . A zapytam się
czy ktoś zna jakąś książkę co jest warta przeczytania,fabuła ciągle idzie dalej( nie
przynudza) itp.?-fantastykę,bądź horror.


Polecam "Egzorcysta" (fabuła to tam właściwie się obraca w okół opętanej) oraz "Czerwona Maska" z horrorów :)

Ja wytrzasnąłem dość starą książkę "Wizjonerka", ale trzeba powiedzieć, że bardzo ciekawa i interesująca fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozpocząć kolejną część Diuny, rozchodzi mi się konkretnie o "Mesjasz Diuny" Ktoś czytał? Jakie odczucia wynieśliście po tej lekturze Pozytywne/negatywne/mieszane ?

Czy jest sens dalej brnąć w tą sagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 11:12, HeyBabyGirl napisał:

Chciałbym rozpocząć kolejną część Diuny, rozchodzi mi się konkretnie o "Mesjasz Diuny"
Ktoś czytał? Jakie odczucia wynieśliście po tej lekturze Pozytywne/negatywne/mieszane
?

Czy jest sens dalej brnąć w tą sagę ?

Ja przeczytałem całą sagę i mogę stwierdzić tylko, że każda kolejna część jest dużo trudniejsza w odbiorze od pierwszej. Ale mimo to warto, świetny klimat choć czyta się momentami ciężko. Dopiero ostatnia część Kapitularz zbliża się ,,lekkością" do Diuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 23:59, Galadin napisał:

A właśnie, jakie pozycje ze świata Warhammera Fantasy polecacie? Najlepiej coś dłuższego,
kilka tomów ciekawej, niekoniecznie bardzo ambitnej, ale miło wypełniającej czas sagi.


Polecam opowiadania o Gotreku Gurnissonie , o ile oczywiscie juz nie czytałeś np. "Zabójca Trolii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneks do mojego poprzedniego posta
/.../

Dnia 17.10.2009 o 23:59, Galadin napisał:

Mnie się wydaje, że przygoda nie dziejąca się w rzeczywistości podobnej do średniowiecza
nie nazywałaby się książką fantasy. Dla niektórych przygody trwające w czasach antycznych


O.K. link poniżej , jak dla mnie jest to nietypowe fantasy.
http://www.allegro.pl/item765010745_charrette_robert_shadowrun_sekrety_mocy_1_2_3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja doczytałem do 4. części sagi - Bóg Imperator Diuny. Dalej nie czytałem z powodu braków w bibliotece osiedlowej ;] Opinię mam podobną jak Blackgoat - każda kolejna część jest o wiele trudniejsza, dialogi przestają służyć głównemu wątkowi i trzeba je rozpatrywać pod kątem metaforyczno - filozoficznym. Kolejne części czytałem zatem głównie z powodu sentymentu do serii, bo nie przepadam za książkami, które mają trzecie, a nawet czwarte dno ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się