HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

A czyta ktoś horrory? Ostatnio zainteresował mnie ten typ książek po przeczytaniu kilku thillerów. Ktoś czytał Egzorcystę albo Czerwoną Maskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 20:45, Budep napisał:

A czyta ktoś horrory? Ostatnio zainteresował mnie ten typ książek po przeczytaniu kilku
thillerów. Ktoś czytał Egzorcystę albo Czerwoną Maskę?



Nie czytalem tych 2, ale czytalem "Anubis". Tez niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 20:45, Budep napisał:

A czyta ktoś horrory? Ostatnio zainteresował mnie ten typ książek po przeczytaniu kilku
thillerów. Ktoś czytał Egzorcystę albo Czerwoną Maskę?


Sięgnij po "Błędy" albo "Przemytnika Cudu" Jakuba Małeckiego, lub "Ciemność płonie" Jakuba Ćwieka. Wszystkie te książki polecam Ci z ręką na sercu, może pierwsze nie są pełnoprawnym horrorem, ale klimatem nie odstępują na krok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 21:20, darth_16 napisał:

Słusznie prawisz! Anubis jest całkiem niezły, chociaż to jest i horror i książka przygodowa.
Ale czyta się nieźle, a autor pisze sprawnie. :) Ja polecam.



Heheh ;)

A jak ktos lubi nauke, podana w dosc nietypowy, bo w pewnym sensie humorystyczny sposob, a co za tym idzie, ciekawy polecam "Krotka Historia Prawie Wszystkiego" Billa Brysona. Autor tak opisuje powstanie wszechswiata, zycie na ziemii itd. itd., ze od ksiazki nie sposob sie oderwac, nawet jesli niezbyt przepada sie za scislymi przedmiotami. (historia ftw! xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "Pan Lodowego Ogrodu" ukaże się w listopadzie tego roku, tak jak zapowiada Fabryka Słów, to jestem wniebowzięty!!
Muszę szybko dokończyć książkę, którą obecnie czytam i jak najszybciej zaopatrzyć się w najbardziej oczekiwaną przeze mnie powieść :D

Oj, będzie się czytało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 20:45, Budep napisał:

A czyta ktoś horrory? Ostatnio zainteresował mnie ten typ książek po przeczytaniu kilku
thillerów. Ktoś czytał Egzorcystę albo Czerwoną Maskę?


Z horrorów polecam:

J.G.Ballard: Wieżowiec
Suzy McKee Charnas: Gobelin z wampirem
Daphne Du Maurier: Nie oglądaj się teraz (w zbiorze Makabreski)
Harllan Ellison: Ptak śmierci
Jack Finney: Inwazja porywaczy ciał
James Herbert: Mgła; Włócznia , Ocalony
William Hjortsberg: Harry Angel
Shirley Jackson: Nawiedzony Dom na Wzgórzu
Ira Levin: Dziecko Rosemary; Żony ze Stepfordu
Richard Matheson: Jestem Legendą
Peter Straub: Upiorna opowieść; Julia; Kraina Cieni

Ponadto jak zwykle polecam: A.E.Poe , Lovecraft , R.L.Stevenson , Stefan Grabiński , "Portret Doriana Graya" a zresztą przejrzyj moje posty w temacie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1421&tpage=18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 23:27, kerkas napisał:

James Herbert: Mgła; Włócznia , Ocalony


Polecam książkę "Inni" tegoż autora.
Jest naprawdę świetna. Czytałem gdzieś, że najlepsza w jego dorobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam powieści lub opowiadań współczesnych autorów (od XX w) opisujących przygody bohaterów w starożytnych, mitologicznych czasach. Obojętnie czy Grecja, czy Egipt, czy inne. Mogą w nich być elementy fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 10:43, the_bishop napisał:

zastanawiam sie nad Narrenturm A. Sapkowskiego, czytalem wczesniej Wiedzmina ktory strasznie
mi sie spodobal.. jak wyglada Narrenturm ?

Podobny styl, słabszy główny bohater, mocne dialogi, Polska/Czechy, XV w. , kiepskie zakończenie, schematyczność. Ale i tak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 10:53, Galadin napisał:

Szukam powieści lub opowiadań współczesnych autorów (od XX w) opisujących przygody bohaterów
w starożytnych, mitologicznych czasach. Obojętnie czy Grecja, czy Egipt, czy inne. Mogą
w nich być elementy fantasy.


David Gemmell - Dylogia "Rigante", trylogia o Troi i dylogia o "Lwie Macedońskim". Wszystko to czytałem, po 2,3 razy, naprawdę świetne i idealnie pasują w temat, który Cie interesuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 14:52, Wadik napisał:

David Gemmell - Dylogia "Rigante", trylogia o Troi i dylogia o "Lwie Macedońskim". Wszystko
to czytałem, po 2,3 razy, naprawdę świetne i idealnie pasują w temat, który Cie interesuje
;)


Właśnie Troję już czytam i tak mi się spodobała po pierwszym tomie, że chcę na przyszłość załatwić sobie więcej tego typu książek. Oczywiście mam pozostałe 2 tomy. :)
Poszukam tych pozostałych które mi poleciłeś, ale niestety ciężko dorwać chociażby na allegro. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 15:15, Galadin napisał:

Właśnie Troję już czytam i tak mi się spodobała po pierwszym tomie, że chcę na przyszłość
załatwić sobie więcej tego typu książek. Oczywiście mam pozostałe 2 tomy. :)
Poszukam tych pozostałych które mi poleciłeś, ale niestety ciężko dorwać chociażby na
allegro. :(


Wiem, że ciężko je dorwać, sam miałem z tym problem. Ale jakimś cudem się udało, właśnie dzięki allegro. Co do innych autorów z tegoż gatunku to niestety, ciężko znaleźć tak dobrą książkę jak D.Gemmella.

Btw, tak spojrzałem teraz na allegro i jest pierwszy tom dylogii "Rigante" a nosi on tytuł "Miecz w burzy", drugi tom to "Nocny sokół" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i Kroniki Jakuba Wędrowycza zaliczone. Przypomnę, że wybierałem pomiędzy nimi a Wiedźminem i Światem Dysku, ale się nie zawiodłem. Kawał świetnej lektury! W poniedziałek wybieram się do biblioteki po kolejną część :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 08:09, Sebuuu98 napisał:

zastanawiam się nad rozpoczęciem sagi "Zmierzch". Czy warto? x]


Nie rozpoczynaj. Już ktoś ją napisał. I wyszła dennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 22:45, LESZ3u napisał:

No i Kroniki Jakuba Wędrowycza zaliczone. Przypomnę, że wybierałem pomiędzy nimi a Wiedźminem
i Światem Dysku, ale się nie zawiodłem. Kawał świetnej lektury! W poniedziałek wybieram
się do biblioteki po kolejną część :)


Hah, dobrze wybrałeś ;) Sam niedawno skończyłem "Kroniki Jakuba Wędrowycza" (świetna książka, gorąco polecam!). Na Twoim miejscu sięgnąłbym wcześniej po Wiedźmina - Sapkowskiego. Świat Dysku, jakoś nigdy mnie nie przyciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się