HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nie dawno czytałem GŁOWĄ W MUR,i po tej lekturze jestem dość zadowolony,książka utrzymana jest w specyficznym klimacie(Technomagowie .Maszynowy Bóg , wynaturzeni ludzie ,itp.) .Po kilku pierwszych stronach można się zniechęcić , ale po "przełamaniu" , czy ta się naprawdę gładko,nie ma miejsca żeby książka przynudzała , akcja toczy się bez przerwy.Oczywiście polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 12:35, HeyBabyGirl napisał:

Nie dawno czytałem GŁOWĄ W MUR,i po tej lekturze jestem dość zadowolony,książka utrzymana
jest w specyficznym klimacie(Technomagowie .Maszynowy Bóg , wynaturzeni ludzie ,itp.)
.Po kilku pierwszych stronach można się zniechęcić , ale po "przełamaniu" , czy ta się
naprawdę gładko,nie ma miejsca żeby książka przynudzała , akcja toczy się bez przerwy.Oczywiście
polecam


Bardzo dobra książka. A przy okazji mam dla ciebie dobrą wiadomość, w tym miesiącu, dokładnie w piątek będzie premiera drugiej części tej książki czyli "Dzikiego Mesjasza" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 16:44, Heralf napisał:

W takim razie zbieram pieniążki. :)


To dodatkowo polecam jeszcze Czarną Banderę tegoż autora, będziesz miał pełnię klimatu morskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zobaczymy jak to będzie. :)
Czytałem już kilka książek Komudy i wiem, że bardzo dobrze radzi sobie z Polską szlachecką w XVII wieku.
Ciekawe jak będzie na morzu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 17:18, Heralf napisał:

Ok. Zobaczymy jak to będzie. :)
Czytałem już kilka książek Komudy i wiem, że bardzo dobrze radzi sobie z Polską szlachecką
w XVII wieku.
Ciekawe jak będzie na morzu :]


Z książek Komudy polecam:

Bohun

Czarna szabla

Opowieści z Dzikich Pól

Samozwaniec, t.1

Wilcze gniazdo

Czarna bandera

Galeony Wojny, t.2

Galeony Wojny, t.1

Diabeł Łańcucki

Warchoły i pijanice

Jak dla mnie Komuda to duchowy następca Sienkiewicza

Ps. W najnowszym "Czasie Fantastyki" jest obszerny artykuł o Jacku Komudzie i jego twórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 18:26, Ostrowiak napisał:

To ja poproszę o niespoilerującą opinię na temat "Homo Bimbrownikus" Pilipiuka, do tej
pory nie spotkałem się bliżej z książkami tego autora.


O ile poprzednie książki Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu miały wyważone elementy humoru , anarchii , menelstwa itd. tak w najnowszej książce autor poszedł po bandzie o ile opowiadania "Ostatnia misja Jakuba" , "Cyrograf" , "Ochwat" to wciąż stary dobry Jakub tak "Homo Bimbrownikus" nie wzbudza w czytelniku jakichkolwiek pozytywnych emocji w stosunku do postaci Jakuba , Semena i pozostałych , ba czuje się wręcz niesmak.
"Homo..." to ni opowiadanie ni powieść , autor wyraźnie nie mógł się zdecydować jaki obrać kierunek i to niestety widać w książce.
Gdzieś ulotnił się "urok" i "sympatia" dla Jakuba i jego kompana , krótko mówiąc dostajemy wbrew zapowiedziom nie Conana Barbarzyńcę ale połączenie Rambo z Szklaną Pułapką plus masakra piłą mechaniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 18:42, Bartex69 napisał:

Szukam jakiejś fantastycznej książki o jakich egzorcystach.


Może Kroniki Jakuba Wędrowycza ? Choć jest to bardzo nietypowy egzorcysta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 18:26, Ostrowiak napisał:

To ja poproszę o niespoilerującą opinię na temat "Homo Bimbrownikus" Pilipiuka, do tej
pory nie spotkałem się bliżej z książkami tego autora.

Jest niezły. Cała książka zawiera przewodnie opowiadanie pt. "Homo Bimbrownikus". Całość zawiera oczywiście Jakuba i Semena i ich "Hy.",główne opowiadanie ma dobrze opracowaną fabułę i jest pozytywnie zagmatwane. Osobiście mi się podobało - było zabawne, ale niektóre schematy po prostu się powtarzały.
Jeśli jesteś fanem Jakuba, to musisz kupić, ze względu na to, że to jedyny taki większy "projekt" o nim. Jednak nie liczył bym na żadne nowości prócz fabularnych.

edit@ - powtórzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi polecić z książek może powiem jakie gry lubię Wy wyciągnijcie z tego wnioski :P? Nie no szukam książki może jakiejś Sci-Fi chciałbym przeczytać Halo, ale to jest jednak zbyt wysoki poziom j. angielskiego jak dla mnie (To przez to, że rozpocząłem dosyć wcześnie, bo od 2 klasy podstawówki naukę j. niemieckiego swoją drogą nie wiem po co?) i mam taki poziom, że z obcokrajowcem ewentualnie USAńczykiem się jeszcze dogadam, ale z Anglikiem to za cholerę ;). Tematyka może być o grach komputerowych lub inna mi to jest obojętne ważne, żeby fabuła była dobra. Może jeszcze jakąś inną fajną książkę "strzelicie"? Może akurat mi się spodoba ;P.

PS. Niekoniecznie Sci-Fi ta druga książka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 10:22, Ichibanboshi-kun napisał:

Człowiek z Wysokiego Zamku, Gra Endera_> Mówca umarłych, Bill bohater galaktyki, Stalowy
Szczur, Kilashandra. Miasto na górze, Strugackich

Dzięki już patrzę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 10:25, Xjumpaytech napisał:

> Człowiek z Wysokiego Zamku, Gra Endera_> Mówca umarłych, Bill bohater galaktyki,
Stalowy
> Szczur, Kilashandra. Miasto na górze, Strugackich
Dzięki już patrzę ;).


Lepiej weź klasykę - cykl Kroniki Diuny oraz Fundację :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 18:42, Bartex69 napisał:

Szukam jakiejś fantastycznej książki o jakich egzorcystach.



"Egzorcysta" jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeczytać coś z twórczości Dukaja, ale nie wiem od czego powinienem zacząć:P Czy jest jakaś książką, którą powinienem przeczytać jako pierwszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się