HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Zastanawiam się nad kupnem książki "Miasto Kości". Czytałem wiele recenzji, ale nie rozmawiałem jeszcze z nikim, kto ją czytał. Więc tutaj zaczyna się moje pytanie: ktoś czytał? A jeśli tak to czy jest ona godna noszenia tytułu "Dobrej Książki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 21:25, filip29 napisał:

Co sądzicie o "Przenajświętszej Rzeczpospolitej" Piekary?


Bardzo fajna antyutopia, miło się czyta choć pozostawia pewien niedosyt, z drugiej strony na kontynuację nie ma raczej co liczyć. No i brakowało mi trochę choćby malutkich wzmianek co tam w innych państwach się dzieje. Ale tak to fajna książka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy warto przeczytać Władcę Pierścieni po obejrzeniu filmu? Tzn obejrzałem film i czy teraz z czytania książki bd miał dużą frajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 22:48, Oloninho napisał:

Witam. Czy warto przeczytać Władcę Pierścieni po obejrzeniu filmu? Tzn obejrzałem film
i czy teraz z czytania książki bd miał dużą frajdę?

Moim zdaniem "Władcę pierścieni" zawsze jest warto przeczytać :-)
Ja najpierw czytałem powieść, potem wyszedł film, który oczywiście obejrzałem (i ponownie jeszcze raz w TV) i po obejrzeniu jeszcze raz przeczytałem książkę, aby sobie przypomnieć wątki, które w filmie są pominięte, lub potraktowane skrótowo.
Bo film, jak by nie był najwierniejszy (z konieczności)- zawsze niestety pominie pewne wątki powieściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja przed przeczytaniem Harrego Pottera obejrzałem pięć części filmów. Tak mi się spodobały, że sięgnąłem po książki, przy których bawiłem się jeszcze lepiej. Tak więc warto przeczytać książkę, gdy film Ci się podobał, bo pierwowzór jest prawie zawsze lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś cykl Glena Cooka Czarna Kompania? Jakieś opinię na temat cyklu. Zastanawiam się nad kupnem wznowienia pt. Kroniki Czarnej Kompanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 20:34, Wadik napisał:

Czytał ktoś cykl Glena Cooka Czarna Kompania? Jakieś opinię na temat cyklu. Zastanawiam
się nad kupnem wznowienia pt. Kroniki Czarnej Kompanii.


Kupuj w ciemno jeśli lubisz nie tuzinkowe Fantasy o genialnym wręcz klimacie.
Zobacz resztę moich postów w tym temacie, bo już konwersowałem tutaj na temat genialności tego cyklu. ;]

Ichibanboshi-kun >>> Kupuj w ciemno tę książkę Tubieliewicz.
mam już ją od kilku lat w posiadaniu, ale gdy jej nie miałem, to... przepisałem ją prawie całą. :D
Chciałem wrzucić zdjęcia wraz z przepisaną jeszcze jedną książką, autorstwa J.W. Hall''a "Japonia - Od Czasów Najdawniejszych Do dzisiaj", ale niestety kamerka coś się zbuntowała. Oczywiście tę druga pozycję tez polecam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwracam się do was z mała prośbą bo na pewno doskonale znacie się na książkach, chciał bym kupić dziewczynie na prezent książkę, myślałem o jakieś książce autorstwa Stephenie Meyer (przy czym posiada cała sagę Zmierzchu i Intruza) czy możecie mi polecić jakaś książkę jej autorstwa, ewentualnie coś podobnego do Zmierzchu o miłości i takie bajery. Jest to dla mnie sprawa życia i śmierci wiec był bym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stephane Meyer nie napisała chyba nic innego ale n100%% nie jestem pewien :) Przynajmniej nic innego nie jest w Polsce wydane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś drugą część Malazańskiej Księgi Poległych, Bramy Domu Umarłych? Czy będzie to kontynuacji wszystkich wątków z pierwszej części, czy jedynie głównego dotyczącego zbliżającej się wony? Będą nadal ludzie z podpalaczy mostów, czy konflikt będzie ukazany z perspektywy innych osób:P? Czy ędzie Kruppe:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup jej "wywiad z wampirem" Anne Rice.
Z wampirami, wątek miłosny jest. Przede wszystkim literacko znacznie lepiej, znacznie lepiej w drugiej części czyli "Wampir lestat". Ale to chyba jak się spodoba jedyneczka.
No i ładne wydanie jest xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:04, In_The_End napisał:

Czytał ktoś drugą część Malazańskiej Księgi Poległych, Bramy Domu Umarłych? Czy będzie
to kontynuacji wszystkich wątków z pierwszej części, czy jedynie głównego dotyczącego
zbliżającej się wony? Będą nadal ludzie z podpalaczy mostów, czy konflikt będzie ukazany
z perspektywy innych osób:P? Czy ędzie Kruppe:D?

Stary, będzie wszystko i będzie jeszcze lepiej niż w części pierwszej. Jest wielu nowych bohaterów, ale to ci "starzy" są tymi głównymi. Podpalacze Mostów sami w sobie będą większą częścią całości, rozdzielą się, o Kapitanie Paranie będzie stosunkowo niewiele (wróci tak na dobre dopiero w części trzeciej). Ale moim skromnym zdaniem książka jest dużo lepsza od pierwszej i jeśli podobała Ci się część pierwsza (a musiała Ci się podobać, skoro się pytasz o część drugą) to zamiast siedzieć przy tym durnym necie, czym prędzej leć kupuj/wypożyczaj, bo naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 07.12.2009 o 16:07, Mroczny_Joga napisał:

jakaś książkę jej autorstwa, ewentualnie coś podobnego do Zmierzchu o miłości i takie
bajery. Jest to dla mnie sprawa życia i śmierci wiec był bym bardzo wdzięczny za pomoc
:)


O miłości spełnionej czy niespełnionej ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się