HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Jakie polecacie powieści Philipa K. Dicka? Przeczytałem "Ubika " i "Blade Runnera", stwierdziłem że to powieści genialne i jedyne w swoim rodzaju, i teraz zastanawiam się, co czytać następne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 21:39, piecia997 napisał:

Jakie polecacie powieści Philipa K. Dicka? Przeczytałem "Ubika " i "Blade Runnera", stwierdziłem
że to powieści genialne i jedyne w swoim rodzaju, i teraz zastanawiam się, co czytać
następne ;p


hmmm... może "simulakra" albo "VALIS" z "Bożą Inwazją" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... szukam jakiejś ciekawej ksiązki fantasy, możecie mi coś polecić, najlepiej z dość zagmatwaną, tajemnicza fabułą, im bardziej skomplikowane tym lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:03, lord0 napisał:

hmmm... szukam jakiejś ciekawej ksiązki fantasy, możecie mi coś polecić, najlepiej z
dość zagmatwaną, tajemnicza fabułą, im bardziej skomplikowane tym lepiej :P


"Strony Bólu" Troya Denniga - jedyna książka powiązana z DnD naprawdę godna polecenia.

A i z takich nie do końca fantasy, to "Mroczna Wieża" Kinga, wszystkie 7 tomów. Tu jest dopiero zagmatwana fabuła ;p Najlepsza saga, jaką czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:07, piecia997 napisał:

"Strony Bólu" Troya Denniga - jedyna książka powiązana z DnD naprawdę godna polecenia.


No nie jedyna tak do końca, bowiem "Wampir Z Mgieł" autorstwa Christie Golden oraz "Strony Bólu" poczynione przez wspomnianego już Troya Denninga, to też znośne, a nawet całkiem dobre przedstawicielki prozy opartej o realia poszczególnych settingów D&D.
Co warto zauważyć, obie pozycje doczekały się w miarę sprawnego tłumaczenia w naszym rodzimym języku i nie wypada ich nie polecić. ;]

EDIT: Chyba za pierwszym razem inny tytuł widniał albo już za dużo piwa wypiłem tego wieczora. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:17, meryphillia napisał:

> "Strony Bólu" Troya Denniga - jedyna książka powiązana z DnD naprawdę godna polecenia.

Dnia 09.12.2009 o 22:17, meryphillia napisał:


EDIT: Chyba za pierwszym razem inny tytuł widniał albo już za dużo piwa wypiłem tego
wieczora. :D


Chyba jednak za dużo piwa na noc ;p

A z DnDekowskich "dzieł literackich" to trzy pierwsze tomy Drizzta były jeszcze całkiem niezłe. Całą reszta to IMO żerowanie na znanej licencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:20, piecia997 napisał:

Chyba jednak za dużo piwa na noc ;p


Hmmm. No nie będę się już spierał, ale chyba widziałem tam jakiś tytuł z cyklu "Dark Suna". ;]

Dnia 09.12.2009 o 22:20, piecia997 napisał:

A z DnDekowskich "dzieł literackich" to trzy pierwsze tomy Drizzta były jeszcze całkiem
niezłe. Całą reszta to IMO żerowanie na znanej licencji...


Nah.
Z Forgottenów to jedynie Pięcioksiąg Cadderly''ego był w miarę dobry, bo reszta to kał literacki straszliwy, że już o (nie)słynnych wypocinach Weis i Hickman w świecie "Dragonlance" nie wspomnę.
Niestety D&D nie ma szczęścia do autorów i zazwyczaj książki oparte na uniwersach tejże gry, to najgorsze wypryski literatury jakie mogą trafić się czytelnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:36, meryphillia napisał:

Niestety D&D nie ma szczęścia do autorów i zazwyczaj książki oparte na uniwersach tejże
gry, to najgorsze wypryski literatury jakie mogą trafić się czytelnikowi.


przesadzasz. Zawsze Stephenie Meyer mogłaby napisać harlekin w zapomnianych krainach :P
Mi się dobrze czytało w gimnazjum pierwszą trojkę o Drizzdzie (czy jak mu tam było) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów czytania "młodzieżowej fantasy" nie było jeszcze gimnazjów, a czytając ścigaliśmy się z kumplem, kto przeczyta więcej tomików "Conana" Howarda, Sprague de Campa i Cartera, które ówcześnie uchodziły z podobną mieliznę literacką co dzieła z Forgottena, a które ostatecznie zabijają klimatem większość tych koszmarków rodem z D&D. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:47, meryphillia napisał:

Za moich czasów czytania "młodzieżowej fantasy" nie było jeszcze gimnazjów, a czytając
ścigaliśmy się z kumplem, kto przeczyta więcej tomików "Conana" Howarda, Sprague de Campa
i Cartera, które ówcześnie uchodziły z podobną mieliznę literacką co dzieła z Forgottena,
a które ostatecznie zabijają klimatem większość tych koszmarków rodem z D&D. ]:>


Ehh, gdzie te czasy kiedy na przerwach między lekcjami gadało się o Conanie i Solomonie Kane a nie o jakiś Drizzztach czy innych kiepawych postaciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To se nevrati jak mawiają ponoć nasi uroczy sąsiedzi. ;]
tak czy siak nie mamy co marudzić, bo sporo dookoła dobrej, współczesnej fantastyki, a i ogólnie zdecydowanie lepszy jej wybór niż wtedy w tych siermiężnych latach 89/91. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 23:15, meryphillia napisał:

To se nevrati jak mawiają ponoć nasi uroczy sąsiedzi. ;]
Tak czy siak nie mamy co marudzić, bo sporo dookoła dobrej, współczesnej fantastyki,
a i ogólnie zdecydowanie lepszy jej wybór niż wtedy w tych siermiężnych latach 89/91.
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzizas nie to klikąłem...

:D

Chyba przy zwiększającym się wpływie procentów na organizm daruję sobie spamowanie na forume, bo jak widać celność snajpera czasami zawodzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 22:14, Harrolfo napisał:

Wiadomo coś na temat tego, kiedy ma się ukazać nowa książka z serii Splinter Cell
Toma Clancy''ego?

Wyszły 3 części, o następnych nic nie wiadomo. Na stronie wydawnictwa Amber też nie ma żadnych informacji.Jedyna książka Toma Clancy -GHOST RECON napisana razem z Davidem Michaelsem ma wyjść 10 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 23:15, meryphillia napisał:

To se nevrati jak mawiają ponoć nasi uroczy sąsiedzi. ;]
tak czy siak nie mamy co marudzić, bo sporo dookoła dobrej, współczesnej fantastyki,
a i ogólnie zdecydowanie lepszy jej wybór niż wtedy w tych siermiężnych latach 89/91.
;]


Tru, tru, a jak ktoś chce wrócić do lektur z dzieciństwa może wejść na Feedbooks i powrócić do starych dobrych książek. Ja właśnie czytam sobie cykl o Johnie Carterze z Marsa Edgara Rice Bourroughsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 00:57, Izrafel92 napisał:

Wie ktos, czy i jesli tak to kiedy ukaze sie tom 2 i 3 serii Piekary "Plomien i Krzyz"
?


Nie wiadomo. Za to 15 stycznia ukaże się Ja Inkwizytor. Wieże do nieba które będzie opowiadać o świeżo po Akademijnym Mordimerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się