HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Może dość późno się za to wziąłem, ale jestem świeżo po przeczytaniu "Opowieści o pilocie Pirxie". Jako lektury w podstawówce nie omawialiśmy tego (i całe szczęście!). O ile początkowe opowiadania były jak dla mnie dość średnie, to z czasem robiło się coraz lepiej, a "Rozprawę" i "Ananke" uważam za absolutne mistrzostwo. WIem, że powtarzam już dawno utarte opinie o tej książce, ale czuję się w obowiązku, aby również ją polecić!
I pytanko - warto polować również na "Fiasko"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko,Czytał ktoś "dzieci Darwina" ? Muszę sobie wybrać niespodziankę na święta.
Albo polecicie jakiś cykl fantasy w klimatach "malowany człowiek" , oprócz wiedźmina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 13:36, tykus napisał:

I pytanko - warto polować również na "Fiasko"?

"Fiasko" jest trochę trudniejsze i nieco odmienne od "Opowieści o pilocie Pirxie" (chociaż tam również on występuje).
Niemniej jednak jeżeli potrafisz czytać powoli i wczuwać się w klimat, docenisz wartość tej powieści.
Jak dla mnie, jest to jedna z lepszych i ważniejszych powieści Stanisława Lema. Jest to również (o ile mnie pamięć nie myli) jego ostatnia powieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ksiażki fantasy zaczynają mnie już powoli nużyć chciałbym poczytać coś odmiennego. Zastanawiam się nad zaczęciem czytania czegoś Toma Clancy''ego, jednak nie wiem od czego miałbym zacząć. Moglibyście doradzić coś Toma? A może w ogóle lepiej coś innego pisarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują Ciebie książki opisujące konflikty zbrojne (bynajmniej nie są to powieści historyczne), to polecam przykładowo "Czerwony Sztorm" napisany przez Larry''ego Bonda wraz z Tom''em Clancy, który opisuje konflikt pomiędzy NATO, a Układem Warszawskim w Europie.
Z podobnych pozycji wartymi polecenia są inne książki Larry''ego Bonda, jak słynny u nas "Kocioł" opisujący konflikt pomiędzy Polską wspomaganą przez USA, a Francją i Niemcami oraz "Wir" dotyczący konfliktu między Angola wspomaganą przez Kubę, a RPA.

Dla zwykłego czytelnika być może będą to pozycje nudne nieco, ale dla militarystycznego freaka, są to pozycje niejako obowiązkowe.
Wydane u nas były przez Wydawnictwo Adamski i Bieliński i sa dość łatwe do zdobycia na alledrogo czy w antykwariatach.

Natomiast jeśli chodzi konkretnie o Clancy''ego, to polecam nieśmiertelne: "Polowanie Na Czerwony Październik", "Suma Wszystkich Strachów", "Stan Zagrożenia" i "Patroci".
Reszta książek jest już mocno średnia, choć jeszcze nieco wybijają się nad nie poziomem "Kardynał Z Kremla" i "Dług Honorowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:26, Markush napisał:

Jako, że ksiażki fantasy zaczynają mnie już powoli nużyć chciałbym poczytać coś odmiennego.
Zastanawiam się nad zaczęciem czytania czegoś Toma Clancy''ego, jednak nie wiem od czego
miałbym zacząć. Moglibyście doradzić coś Toma? A może w ogóle lepiej coś innego pisarza.


Tylko musisz powiedzieć czego oczekujesz. Książek dobrych jest od... dużo : P Tom Clancy to historie konfliktów politycznych, wojennych.

Tom Clancy:
Patrioci, Polowanie na Czerwony Październik, Kardynał z Kremla, Stan zagrożenia, Suma wszystkich strachów, Dług honorowy, Dekret, Bez skrupułów, Tęcza Sześć, Czerwony Sztorm, Niedźwiedź i smok, Centrum, Zwierciadło, Racja stanu, Casus belli, Równowaga, Oblężenie

Miłej lektury : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam serię "Splinter Cell". aprawdę fajne powieści szpiegowskie. Tylko pamiętaj, że pierwsza część nazywa się po prostu "Kolekcjoner"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 20:26, Markush napisał:

Jako, że ksiażki fantasy zaczynają mnie już powoli nużyć chciałbym poczytać coś odmiennego.
Zastanawiam się nad zaczęciem czytania czegoś Toma Clancy''ego, jednak nie wiem od czego
miałbym zacząć. Moglibyście doradzić coś Toma? A może w ogóle lepiej coś innego pisarza.


A ja ci polecę całą serię o Jamesie Bondzie autorstwa Iana Fleminga ;) bardzo fajne książki, lepsze od filmów i w księgarniach można znaleźć je po bardzo niskich cenach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś ciekawej i wciągającej książki w klimatach ''władcy pierścieni''. Znajdzie się coś równie fenomenalnego, bądź nawet i lepszego? ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki "malutki" problem.
Jako temat maturalny wybrałem sobie "Motyw wędrówki w literaturze polskiej i obcej. Przeanalizuj zagadnienie, odwołując się do wybranych tekstów." i tu pojawia się ten problem, bo chciałbym odnieść się do "Hobbita" lub "Władcy Pierścieni", ale nie mogę znaleźć literatury przedmiotu. Czy ktoś miał może styczność z książką/książkami dotyczącymi tego motywu w dziełach Tolkiena ? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do prezentacji maturalnych. Ktoś mógłby mi polecić jakieś książki dotyczące ,,wielkich postaci i autorytetów moralnych"? Na razie mam jedną: ,,stowarzyszenie umarłych poetów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek w klimatach fantasy np. coś magowie, łowcy, wojownicy xD coś w ten deseń. Wiedźmina przeczytałem all tomy i jestem zachwycony. A może coś z innego gatunku możecie polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakies ksiazki Thomasa Harrisa sa godne uwagi (na razie przeczytalem "Milczenie Owiec", swietny thriller psychologiczny i zabieram sie za "Czerwnego Smoka")?
Albo jakiegos innego autora, cos w klimatach Milczenie Owiec. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jak ma być dużo krwi to wszystkie części Zabójcy Trolli Warhammer:D
A jak trochę bardziej serio to saga lodu i ognia Georga R.R. Martina. Pierwsza cześć to Walka o tron. Książka naprawdę genialna, równie dobra jak władca pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się