HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Byłbym wdzięczny, gdybyście mi polecili jakąś książkę historyczną, traktującą wojskowość starożytności, średniowiecza, renesansu (bez współczesności) w pigułce. Coś w stylu przemian, jakie się dokonywały w taktyce, o nowych rodzajach broni, która wypierała stare, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Historię Wojen" John''a Keegan''a.
Co prawda obejmuje ona tematyką całą naszą historię od epoki kamienia łupanego, aż do Wojny W Zatoce Perskiej, ale autor nie trzyma się jakichś określonych, encyklopedycznych szablonów w opisach, tylko rozwodzi się nad ogólnym tematem wojny w życiu człowieka.
Książka napisana jest w naprawdę ciekawy sposób, no i sam autor jest postacią dość szanowaną, więc tym bardziej mamy pewność, że materiał dostajemy "pierwszoligowej" jakości.

Może nie konkretnie o taką książkę Tobie chodzi, ale mamy w niej właśnie opisane, jak zmieniał się sposób prowadzenia wojen i jak dokonywał się postęp technologiczny na polu militarnym i jest to podane w taki sposób, że na serio książkę warto nabyć.

U nas pozycja wydana była przez Wydawnictw Książka i Wiedza w 1998 roku, ale pewnie nie będzie problemu z jej zdobyciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:33, zerohunter napisał:

Polecicie mi jakąś dobrą space operę?


Ja mam takie coś, co - jeśli chodzi o space opery - jest dla mnie takim Mieczem Prawdy fantastyki (znaczy, wartości to wielkich nie niesie, umysłu nie rozwinie, ale przyjemnie się czyta). Konkretniej - całą Sagę Vorkosiganów "popełnioną" przez Lois McMaster Bujold. Pamiętam jak w jakiejś bibliotece internetowej kupiłem za dwa złote (!) siódmą część cyklu, a to cienkie (fizycznie) wcale nie jest...
EDIT: Teraz zauważyłem że jako "nazwa ogólna" funkcjonuje też po prostu "Cykl Barrayaru", czy jak się tam to odmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:46, Baluk25 napisał:

Co sądzicie o Grze w klasy Julio Cortázara?


Sądzę, że to totalnie niezrozumiały koszmarek z okropnymi zdaniami zajmującymi czasem iście po pół strony. Po przeczytaniu sporego kawałka wciąż zadawałem sobie pytanie: "O co tu, kurna, chodzi?!"
Oczywiście, żaden polonista się ze mną nie zgodzi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 22:46, Baluk25 napisał:

Co sądzicie o Grze w klasy Julio Cortázara?

Warto przeczytać. Co prawda czytałem ją z siedem lat temu i nie pamiętam za bardzo szczegółów ale pamiętam natomiast, ze książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. W sumie fajnie, że mi o niej przypomniałeś. trzeba zapisać w kajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tamto sobie odpuszczam. A co o Rzeźniku drzew - Andrzeja Pilipiuka? Kupiłem ojcu na gwiazdkę i nie wiem czy jest równie dobra, jak książki o Jakubie ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 09:17, Baluk25 napisał:

A co o Rzeźniku drzew - Andrzeja Pilipiuka?


Jest jak wszystkie książki Pilipiuka z luźnymi opowiadaniami - dużo lepsza niż Wędrowycz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trochę kłopotliwe tak ciągle się pytać, ale...Kupiłem właśnie Linie ognia Tomasza Pacyńskiego. Po pierwszych stronach wnioskuje, że niezła. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 12:22, Baluk25 napisał:

To trochę kłopotliwe tak ciągle się pytać, ale...Kupiłem właśnie Linie ognia Tomasza
Pacyńskiego.


Całkiem, całkiem choć jego Sherwood jest o wiele, wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić książkę o tematyce wojennej (II wojna światowa). Najlepiej gdyby była mało znana, lecz dobra, cena do 40 zł. Planuję ją kupić mojemu ojcu pod choinkę, bo pracuje w wojsku i ma świra na tym punkcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:41, TheNorbi napisał:

Mógłby mi ktoś polecić książkę o tematyce wojennej (II wojna światowa). Najlepiej gdyby
była mało znana, lecz dobra, cena do 40 zł. Planuję ją kupić mojemu ojcu pod choinkę,
bo pracuje w wojsku i ma świra na tym punkcie :D


Uff, może nie mało znana, a bardzo. Paragraf 22? No i w tej książce nie do końca chodzi o samą wojnę. Praktycznie wcale. Ale jest wojskowa, mocno. Czyli coś w stylu "tam gdzie kończy się logika, tam zaczyna się wojsko". Bez urazy oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:51, destro177 napisał:

(...)


Dzieki ale zapomnialem dodac zeby to byla ksiazka na podstawie ktorej nie bylo ekranizacji, bo moj ojciec obejrzal chyba wszystkie filmy wojenne :F. Ale postaram sie go ostroznie podpytac czy to ogladal, jak nie to kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne pytanie, ale czy to naprawdę jest jakiś problem, że na podstawie danej książki powstał już film? :) Kilka tygodni temu przeczytałem "Paragraf22" i nie jestem w stanie wyobrazić sobie ekranizacji tej książki. Jest to książka pełna genialnego humoru, która zresztą potrafi naprawdę poruszyć w niektórych momentach i szczerze ją polecam. Nawet jeśli Twój tata oglądał film, to książkę i tak warto przeczytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 20:54, TheNorbi napisał:

> (...)

Dzieki ale zapomnialem dodac zeby to byla ksiazka na podstawie ktorej nie bylo ekranizacji,
bo moj ojciec obejrzal chyba wszystkie filmy wojenne :F. Ale postaram sie go ostroznie
podpytac czy to ogladal, jak nie to kupie.

David L.Robbins -Operacja Red Ball Express .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy są tu może jacyś fani Jacka Komudy?
Ostatnio zaciekawiłem się tym pisarzem przy okazji premiery pierwszego z serii tomów Orły na Kremlu czyli Samozwaniec. Czy dobrze sądzę, że to coś w stylu Sienkiewicza, jednak z całym szacunkiem dla Komudy - niższy poziom? I kolejna sprawa - w powieściach Komudy nie ma fantastyki? Czy jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się