HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Hejka ludzie, mam pytanko: co możecie mi powiedzieć o Jacku Piekarze i tej jego serii o Inkwizycji? Nigdy nie miałem okazji bliżej się z nią zapoznać, a ostatnio obiło mi się o uszy że wyszła kolejna część, dlatego jestem ciekaw czy są to książki warte polecenia. Prosiłbym jeśli rzeczywiście warto o rozpiskę jakie są części by nie zacząć przypadkiem od drugiego tomu czy coś :P
Zamierzam skorzystać z promocji w empiku ^^ Tak więc Niewidoczni Akademicy Pratchetta, ale jeszcze szukam dwóch książek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie powiedzieć czy jeśli zamówię sobie 3 książki dzisiaj na empik.com (tak żeby były do odbioru w empiku w moim mieście) i odbiorę za 2-3 dni to ta promocja z okazji Dnia Książki będzie mnie obowiązywać czy raczej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 14:35, drblaze napisał:

Jest ktoś w stanie powiedzieć czy jeśli zamówię sobie 3 książki dzisiaj na empik.com
(tak żeby były do odbioru w empiku w moim mieście) i odbiorę za 2-3 dni to ta promocja
z okazji Dnia Książki będzie mnie obowiązywać czy raczej nie ?

Ważna jest data, kiedy zamawiałeś, więc będzie ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie, ksiazki Jacka Piekary sa genialne. Przeczytalem wszystkie, jakie ukazaly sie w tym "cyklu inkwizytorskim" i nie zaluje nawet jednej minuty spedzonej na lekturze tych ksiazek. Naprawde warto. Mordimer to, zaraz przed Wiedzminem moj ulubiony ksiazkowy bohater "evah!" :D

* Sługa Boży, Fabryka Słów, Lublin, czerwiec 2003r., wydanie drugie uzupełnione 10 listopada 2006r., wydanie trzecie 22 maja 2009r.
* Młot na czarownice, Fabryka Słów, Lublin, grudzień 2003r., wydanie drugie 25 stycznia 2007r., wydanie trzecie 15 maja 2009r.
* Miecz aniołów, Fabryka Słów, Lublin, listopad 2004r., wydanie drugie 15 czerwca 2007r., wydanie trzecie 17 lipca 2009r.
* Łowcy dusz, Fabryka Słów, Lublin, 8 grudnia 2006r., wydanie drugie 15 maja 2009r.
* Płomień i krzyż tom 1, Fabryka Słów, Lublin, sierpień 2008r.
* Ja, inkwizytor. Wieże do nieba, Fabryka Słów, Lublin, styczeń 2010r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 14:48, BadVanquish napisał:

Ważna jest data, kiedy zamawiałeś, więc będzie ważna.


No to good :]. To teraz trzeba zamówić "Mówcę Umarłych", coś z Pratchetta a 3 ... hmm poprzeglądam sobie stronę to bankowo coś ciekawego się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 17:56, Yekoo napisał:

Saga zmierzch czy to jest fajne bo wszyscy się tym zachwycają

Jeśli jesteś fanem romansideł dla nastolatek, i totalnie papierowych postaci, to pewnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie mi jakąś dobrą antyutopię? Mam już obcykane chyba najlepsze powieści tego typu, czyli "Rok 1984" Orwella , "451 stopni Fahrenheita" Bradbury''ego oraz "Nowy, wspaniały świat" Huxleya, ale mam ochotę na więcej tego czegoś w tym stylu. Dzięki z góry.

@Izrafel92
Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 19:03, Outlander-pro napisał:

Polecicie mi jakąś dobrą antyutopię? Mam już obcykane chyba najlepsze powieści tego typu,
czyli "Rok 1984" Orwella , "451 stopni Fahrenheita" Bradbury''ego oraz "Nowy, wspaniały
świat" Huxleya, ale mam ochotę na więcej tego czegoś w tym stylu. Dzięki z góry.


Polecam "Limes inferior" Janusza Zajdla, jak i inne jego dzieła (chociaż sam z reszty czytałem tylko Cylinder van Troffa, ale podobno wszystkie jego książki trzymają poziom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 14:54, Izrafel92 napisał:

Wg. mnie, ksiazki Jacka Piekary sa genialne


Charakternika czytałeś? Jeśli nie, to polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2010 o 23:15, Galadin napisał:

Podsuńcie mi jakieś tytuły o przygodach w czasach Starożytnego Rzymu i w jego klimatach,
fajnie jakby były elementy fantasy (nie SF).

Steven Saylor- cykl "Roma sub Rosa". Fantasy nie ma, to raczej kryminał, taki ichni prywatny detektyw na tle początków cesarstwa. Fajna sprawa, naprawdę polecam. Poza tym "Heros powinien być jeden" Oldiego, ale to już mitologia. Ale też polecam. A tak to nie wiem, książki Dana Simmonsa?? Ale to już pewnie znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś książki podobne do tego durnego Zmierzchu?
Moja koleżanka czyta to coś i chce sobie kupić jakąś książkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się