HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2010 o 21:39, Outlander-pro napisał:

Polecanie Wiedźmina ... to tak jakbyś polecał Coca-Colę...

Ja bym tam jej nie polecał. Szczególnie, że lepiej odrdzewia WD-40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:22, drblase napisał:

Ktoś już po lekturze 1 księgi "Pustynnej Włóczni" ? Trzyma poziom poprzednika (wiem,
że co do poziomu są dyskusje, ale ja jestem z tych, którym "Malowany Człowiek" naprawdę
przypadł do gustu =p) ?


Ja nie czytałem, ale jestem oburzony faktem, że Fabryka znowu chce zbić kasę na czytelnikach podwójnie i podzieliła jedną książkę na dwie części. Złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja przeczytałem wiedźmina na długo przed grą, co prawda pograłem trochę ale z tego co wiem to w grze jest całkowicie inna historia, chyba ze się mylę ?

Feno !

tak sie składa ze rozumiem twoje podejscie do Wiedzmina, i pewnie tez bym go nie tknął gdybym wiedział ze jest taki sławny. Polecił mi go kolega który mówi ze napewno mi sie spodoba, więc przeczytalem krótki opis na empik i zamówiłem.

Ale ! Robisz wielki błąd nie biorąc się za tą wspaniała sage, chyba że po prostu nie gustujesz w takim gatunku książek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 10:47, Outlander-pro napisał:

Ja nie czytałem, ale jestem oburzony faktem, że Fabryka znowu chce zbić kasę na czytelnikach
podwójnie i podzieliła jedną książkę na dwie części. Złodzieje.


Nie mogę się z tym nie zgodzić, ale co mamy zrobić .... Chciałem sobie kupić książkę po angielsku, tyle że cenowo to wychodzi niestety jeszcze gorzej ;/. Na stronce empiku np. 85 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 12:36, the_bishop napisał:

Ale ! Robisz wielki błąd nie biorąc się za tą wspaniała sage, chyba że po prostu nie
gustujesz w takim gatunku książek...


Gustuję. Bardzo lubię fantasy.

Być może kiedyś wezmę się za wiedźmina, nie mówię, że nie, ale na razie zwyczajnie mi się nie chce :-) Poza tym na półce już czeka na mnie kolejnych kilka książek w kolejce...

Chyba też nie chce mi się ładować w jakąś sagę, bo czasu na czytanie nie mam za wiele i robię to głównie wtedy, gdy jestem w tramwaju, autobusie lub innym środku lokomocji. Dlatego przeczytanie jakiejś książki zajmuje mi sporo czasu, a gdyby to była saga tak obszerna jak o wiedźminie, to chyba czytałbym ją ze 2 lata xD

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 12:37, drblase napisał:

Nie mogę się z tym nie zgodzić, ale co mamy zrobić .... Chciałem sobie kupić książkę
po angielsku, tyle że cenowo to wychodzi niestety jeszcze gorzej ;/. Na stronce empiku
np. 85 zł.


No niestety wersja angielska jest jak na razie tylko w twardej oprawie stąd taka kosmiczna cena. Według tej księgarni internetowej http://www.krainaksiazek.pl/sklep.html?keyword=The+Desert+Spear&action=search&md=products_searcher&x=0&y=0 wydanie w miękkiej oprawie pojawi się dopiero na początku przyszłego roku, więc pozostaje ci poczekać taki kawał czasu lub przeboleć oszukańcze dzielenie Fabryki. Natomiast ja mam pytanie do osób, które przeczytały może już "Misję Ambasadora" i znają poprzednią trylogię z Soneą tej samej autorki. Może mi ktoś powiedzieć czy "Misję Ambasadora" czuć jakąś nowością czy to raczej dobry odgrzewany kotlet opowiadający historię kilkanaście lat po pierwszej trylogii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać Otchłań Rozgrzeszenia Alastaira Reynoldsa, niesamowita książka. Bardzo, bardzo fajne hard s-f. Na dodatek dla wszystkich bo nie dość że Reynolds ma świetny styl to na dodatek jego książka nie jest przepchana naukowymi terminami i teoriami, a wciąż zostaje twardą fantastyką naukową. Teraz czekam do grudnia aż MAG wyda jego The Prefect a potem sobie kupię jego zbiory opowiadań i Terminal World w oryginale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 14:57, Nagaroth napisał:

Otchłań Rozgrzeszenia Alastaira Reynoldsa, niesamowita książka. Bardzo, bardzo fajne hard s-f.

A mógłbyś napisać tak ze 2 zdania nt. o czym jest ta powieść? Oczywiście bez spoilerowania.
Bardzo lubię SF (dowodem jest wątek o tej literaturze, który założyłem) i być może skuszę się na jej kupienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o małą radę proszę. Jaką dobrą polską książkę fantasy możecie mi polecić jako prezencik? Sapkowski odpada, to jedno wiem. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 09:46, McFlash napisał:

Panowie, o małą radę proszę. Jaką dobrą polską książkę fantasy możecie mi polecić jako
prezencik? Sapkowski odpada, to jedno wiem. ;>


Prezencik dla kogo? Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 10:37, Izrafel92 napisał:

Ja niedawno znajomej kupiłem "Humor i Mądrość Świata Dysku" :D


O, dobrze, że mi przypomniałeś. Miałem zaznajomić osobę obdarowywaną ze Światem Dysku i to wiem na pewno, że tego nie zna. Czyli na pierwszy ogień idą "Kolor magii" i "Blask fantastyczny". Dzięki ;>

===============> Spolskee
Nie, dla kuzynki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać Hyperion(na razie jest wspaniale) i zastawiam się gdzie jest pax i zmartwychwstanie:O? Serię polecił mi kolega, trochę przeczytałem fragmentów 3 i 4 części. Czyżby wszystko rozkręciło się po Hyperionie;>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 21:46, Gregario napisał:

"kłamstwa locke''a lamory" s. lyncha i później jak się spodoba to "na szkarłatnych morzach"
tego samego autora :)

Czy ta pierwsza jest coś wstylu tego filmu (nie wiem czy dobrze pamiętam) Oceans 13? okradaja jakieś domy, miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 22:35, In_The_End napisał:

Zacząłem czytać Hyperion(na razie jest wspaniale) i zastawiam się gdzie jest pax i zmartwychwstanie:O?
Serię polecił mi kolega, trochę przeczytałem fragmentów 3 i 4 części. Czyżby wszystko
rozkręciło się po Hyperionie;>?

Wszystko wyjaśni się w Tryumfie Endymiona. Czytasz Hyperiona więc najlepsze masz przed sobą. Choć Hyperion jest genialny to Upadek jest jeszcze lepszy choć trudniejszy w czytaniu. Endymion lekko mnie rozczarował ponieważ nie trzyma poziomu pierwszej dylogii ale ponoć w Tryumfie, którego jeszcze nie skosztowałem czeka mnie nagroda. Ponoć jest genialny. Skoro póki co czytasz Hyperiona to jak dla mnie najlepsza jest historia Brawne Lami choć opowieści pozostałych pielgrzymów również wgniatają głęboko w ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyperion to głównie opowieści "wszystkich" pielgrzymów. Mało jest tam akcji z teraźniejszości. A pax i zmartwychwstanie są tylko w 3 i 4 części ;).

@up
Nie zgadzam się. Hyperion to zdecydowanie najlepsza część ^^. Triumf Endymiona stawiam na równi z Upadkiem Hyperiona, czyli niżej od Hyperiona, wyżej od Endymiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się