HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2010 o 21:35, revolt505 napisał:

Miałem zamiar kupić to http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/andrzej_sapkowski/wiedzmin_kkomplet
Niby piszą, że wszystko jest, ale jak im się to udało?


normalnie, dwa zbiory opowiadań są niezbyt obszerne, co pozwoliło upchnąć je w jednej (grubej) książce. widziałem tę wersję na własne oczy, macałem - wszystko jest.

Outie ma, pewnie zaraz wpadnie i powie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra trochę mnie uspokoiłeś, bo już myślałem, że będę musiał szukać innego wydania. (choć dalej mam lekkie wątpliwości) Ktoś wie czym się różni drugie wydanie Pana Lodowego Ogrodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 23:37, revolt505 napisał:

Na pewno dobrze mnie zrozumiałeś? Chodzi mi o to czym się różni drugie wydanie pierwszej
części Pana Lodowego Ogrodu?


Zrozumiałem. Różni się okładką. Zszedł Fabryce cały nakład pierwszego wydania, zrobiono wiec dodruk czyli wydanie drugie. Zmieniono lekko okładkę, pewnie zrobiono dodatkową korektę i tyle. Nic do tekstu nie dodano ani nic nie odjęto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2010 o 21:38, Daelor napisał:

Outie ma, pewnie zaraz wpadnie i powie to samo.


O, wołają mnie, zatem potwierdzam: dwa tomy opowiadań zostały upchnięte w jedną książke, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega szuka jakiejś dobrej książki (albo serii) najlepiej fantasy, polecicie coś? Od siebie dodam, że lepsze dla niego byłoby coś prostego, polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 18:25, Tokkarian napisał:

Mój kolega szuka jakiejś dobrej książki (albo serii) najlepiej fantasy, polecicie coś?
Od siebie dodam, że lepsze dla niego byłoby coś prostego, polecicie coś?


Zerknij na serię zwiadowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto czytał "Alicja", Jacka Piekary? Bo chcę kupić i zastanawiam się, czy mi ksiazka bedzie odpowiadac. (osobiscie Piekare uwielbiam, wiec pewnie nie bedzie zle)... chodzi o tematyke. O co tam, kurcze, chodzi? (xd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie się Alicja kompletnie nie podobała, a mój kumpel oszalał na jej punkcie. musiałbyś przeczytać, żeby ocenić, bo to specyficzna książka. IMO dość słaba, niestety.
a opis możesz przeczytać na stronie Fabryki Słów (w skrócie: na blokowisku facet poznaje dziewczynkę, która jest czymś w rodzaju czarownicy, zaprzyjaźnia się z nią i wplątuje w niezłą kabałę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac liczylem na cos w stylu Mordimera, czy chocby Charakternika, a tu cos takiego...nic to...skoro to Piekara, to przeczytam z fanowskiego obowiazku. A nuz spodoba mi sie jak twojemu znajomemu, zobaczymy. Dzieki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 20:41, Izrafel92 napisał:

Kto czytał "Alicja", Jacka Piekary? Bo chcę kupić i zastanawiam się, czy mi ksiazka bedzie
odpowiadac. (osobiscie Piekare uwielbiam, wiec pewnie nie bedzie zle)... chodzi o tematyke.


nie czytałem tej książki Piekary ale jak znam tego autora to na pewno sie nie zawiedziesz czytając jego dzielo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah, to to ja doskonale wiem, jednak z czystej ostroznosci kupilem dzis "O Włos od Piwa", Eugeniusza Debskiego, zostawiajac sobie "Alicja" na pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące książki Tolkiena Władca pierscieni. dla mnie to jedna z lepszych książek przeczytanych w moim zyciu i zastanawia mnie jezeli ktos tu czytał tą książke co o niej sądzi w porownaniu z ekranizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 21:16, YoungCezar napisał:

mam pytanie dotyczące książki Tolkiena Władca pierscieni. dla mnie to jedna z lepszych
książek przeczytanych w moim zyciu i zastanawia mnie jezeli ktos tu czytał tą książke
co o niej sądzi w porownaniu z ekranizacja?


Według mnie ekranizacja była bardzo dobra, niestety jednak jak to bywa nie do końca wierna. Osobiście żałuję, że nie pojawił się Tom Bombadil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 21:42, Myniek_rp napisał:

Według mnie ekranizacja była bardzo dobra, niestety jednak jak to bywa nie do końca wierna.
Osobiście żałuję, że nie pojawił się Tom Bombadil.


brakowało paru wątków z książki niestety. no ale wtedy film pewnie by musiał trwac dwa razy dłuzej;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powycinali sporo, musieli się skupić na tym co dla przeciętnego widza najważniejsze: walkach, bitwach itp., które co by tu nie mówić są świetnie zrealizowane. Same w sobie filmy są b. dobre, a wierność oryginalnej powieści Tolkiena to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się