HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Diune przeczytałem 5 z 6 tomów bo ostatniego nigdzie nie moge dostać a Sapkowskiego
czytam teraz Krew elfów (pierwszy to wiedźmina), a fantastyke mi jakoś trudno jest znaleźć,
chyba nie umiem szukać. A czytałeś Diune?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 19:32, Don Vasylus napisał:

Diune przeczytałem 5 z 6 tomów bo ostatniego nigdzie nie moge dostać a Sapkowskiego
czytam teraz Krew elfów (pierwszy to
wiedźmina), a fantastyke mi jakoś trudno jest znaleźć,
chyba nie umiem szukać. A czytałeś Diune?


Tak podobnie jak ty 5 z 6 nie moglem znależć Heretyków Diuny (a nie miala czasem więcej tomów? nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin... Taaaak... ta saga jest moją ulubioną... Kurcze jak sobie przypomne o Geralcie i Ciri i Jaskrze to łezka się w oku kręci... chlip... :P Naprawde polecam jak ktoś jeszcze nie przeczytał, i proponuje zacząć od dwóch zbiorów opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczynia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przeczytałem całą sagę niemal jednym tchem ;-)
Sapkowski miał pomysł na książki, nie ma wątpliwości co do tego. Szkoda, że tak sknocono wersję filmową. Przez to ci, co jeszcze nie czytali mogli się zrazić. Ale i tak Wiedźmin jest godny polecenia ze wszech miar. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kończe któryś już raz z kolei "ostatnie życzenie". Sapek umie pisać i chyba nikt kto czytał jego książki w to nie wątpi (chyba że musiał czytać z przymusu a siedzi w zupełnie innych klimatach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupiłem sobie książke Macieja Rybińskiego "Jestem, więc piszę". Jest to zbiór felietonów z "Rzeczpospolitej" z lat 2003-2005. Wszystkie je zresztą kiedyś czytałem, bo "Rzeczpospolitą" regularnie kupuję i czytam. No i zacząłem czytać. Pojedyńczy felieton Rybińskiego, to mała perełka w szarzyźnie codzienności, ale ich zbiór, co cały skarbiec. Pysznie sie to czyta, chociaż co 15 stron przerwę trzeba robić, żeby się wyśmiać, bo czytać ciurkiem to nikt nie wytrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: bodajże 23.11 w Warszawie w jakiejś ksiegarni/bibliotece jest spotkanie z panem Sapkowskim? Idzie ktoś ew. są jacyś chętni, bo mógłbym dać dokładne dane co/gdzie/jak ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:02, Don Vasylus napisał:

Co? Chyba pierwszy raz żałuje że nie mieszkam w Warszawie.


kurcze ja też:P Chciałbym mieć Bożych wojowników z autografem:) Właśnie, jeżeli komuś już znudził się Wiedźmin to polecam właśnie tę książkę oraz jej pierwszą część - Narrenturm. Klimat jest trochę inny niż w opowieśći o Geralcie, w sumie nic dziwnego bowiem akcja rozgrywa się w średniowiecznej Europie. Chyba nie muszę dodawać, że są to pozycje obowiązkowe każdego szanującego sie fana polskiej fantastyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja to mieszkam na wsi (czyt. Łódź) w której nic nigdy sie nie dzieje!! Żadnych spotkań/zjazdów fantastyki a jak już coś jest to bardzo rzadko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim twórczosc Terry''ego Pratchetta, a szczegolnie opowiesci z udzialem strazy miejskiej: Straż ! Straż!, Zbrojni, Na glinianych nogach i Bogowie,honor,Ankh-Morpork. Ponadto Kinga: Wielki Marsz i Uciekinier sa bardzo wciagajace. Diuna rowniez :) Obecnie czytam Bastion 1336 stron. Tez polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu to samo...
W książce Rybińskiego doszedłem do strony 65, a tam fragment z artykułu z dnia 14.07.2003 roku:
"... Dlatego mam na przyszłość radę dla Andrzeja Leppera - brać za mandat poselski albo samorządowy kaucję, jak za butelkę Doniesie do końca kadencji, to można mu zwrócić po potrąceniu kosztów własnych. Nie doniesie - kaucja przepada. Ale najlepiej byłoby jednak brać pieniądze za wpis na listy wyborcze w gotówce. Jwśli kiedys dwór cesarza Franciszka Józefa mógł sprzedawać Żydom, fabrykantom i bankierom tytuły hrabiów i baronów, to może dziś Lepper sprzedawać straganiarzom, chłopom i kurwikom tytułu posłów III RP."
No i widzicie, sam Lepper czytał Rybińskiego, bo skąd u niego ten pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie mam czasu czytać. Ale mogę polecić bardzo fajną książkę (nawet 3 :P) "Złoto", "Sahara", "Parodia" wszystkie spod pióra Cizi Zyke. Jak ktoś ma okazje to niech pożyczy sobie jedną z nich i przeczyta jedną stronę :) powinno wystarczyć żeby przeczytać wszystkie 3 :P
PS: Nie wyobrażałem sobie że takie książki istnieją. Jak ktoś zna podobne niech napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 08:57, KrzysztofMarek napisał:

No i widzicie, sam Lepper czytał Rybińskiego, bo skąd u niego ten pomysł?


Hhe nieźle. To ja mam apel do polskich publicystów: powstrzymajcie się z podpowiadaniem Samogwałtowi! Bo Andrew wszystko bierze na poważnie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2005 o 11:23, HumanGhost napisał:

> No i widzicie, sam Lepper czytał Rybińskiego, bo skąd u niego ten pomysł?

Hhe nieźle. To ja mam apel do polskich
publicystów: powstrzymajcie się z podpowiadaniem Samogwałtowi! Bo Andrew wszystko bierze na poważnie. ;-)

A to dopiero 65 strona. Innym też podpowiada(ł) z różnymi rezyltatami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się