HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2010 o 22:51, Tyler_D napisał:

Gdzie teraz najtaniej kupię Metro 2033 i 2034?


zobacz może w selkarze

- ja jestem uzależniona od tej księgarni (bodajże pierwszego grudnia ma być darmowa przesyłka) ewentualnie dobraksiążka ) - jeśli masz gdzieś blisko matras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o książkach: "Metro 2033", "Droga" i "Pod Kopułą"? Bardzo lubię klimaty świata po wybuchu bomby atomowej i takich tam podobnych. Opowieści o ludziach, którzy szczęśliwie przeżyli w jakiś schronach i walczą o przetrwanie na powierzchni. Dlatego moją uwagę przykuły właśnie te trzy pozycje. Mogę wziąć wszystkie trzy więc nie jest tak, że dwie muszę odrzucić, ale chcę się upewnić, że na pewno warto.

"Metro 2033" - Tutaj sprawa jest raczej rozwiązana. O ile opinie o "2034" są różne, to o pierwszej części wszyscy wypowiadają się bardzo pozytywnie. Głośny i, czytają liczne recenzje, świetny tytuł.

"Droga" - Obejrzałem film i mam nadzieję, że trochę spojlerów nie zepsuje mi podobno niesamowitego napięcia podczas czytania. Filmem jestem zachwycony dlatego też zainteresowałem się książką (o której istnieniu niestety nie wiedziałem dopóki nie obejrzałem adaptacji).

"Pod kopułą" - Tutaj mam największe wątpliwości bo i dużo ludzi oceniło ją jako średiaka. Opis tejże książki mnie zainteresował, ale nigdy nie czytałem żadnego dzieła Kinga więc może inne jego książki będą lepszym wyborem? Z tego co wiem, to autor nie napisał nic w ww klimatach, ale dobry horror też bym z chęcią poczytał. Podobno "Miasteczko Salem" jest udane.

No i podsumowując, może znacie jeszcze coś lepszego w podobnych klimatach? Każdą propozycję rozważę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 22:19, Hartus napisał:

"Droga" - Obejrzałem film i mam nadzieję, że trochę spojlerów nie zepsuje mi podobno
niesamowitego napięcia podczas czytania. Filmem jestem zachwycony dlatego też zainteresowałem
się książką (o której istnieniu niestety nie wiedziałem dopóki nie obejrzałem adaptacji).

No wiesz, mi obejrzenie "Lśnienia" przed przeczytaniem książki popsuło jej odbiór, ale może u Ciebie będzie inaczej. Filmu nie widziałem, ale książka daje po ryju strasznie, naprawdę niewiele jest równie przygnębiających dzieł. Gdzieś tu są słowa kerkasa, który w swoim charakterystycznym stylu opisuje tę książkę, moja krótka recka też jest, więc cóż- jeśli z powodu obejrzenia filmu książka nie wywrze na Tobie takiego wrażenia jak powinna, to zawaliłeś sprawę :)

Dnia 27.11.2010 o 22:19, Hartus napisał:

"Pod kopułą" - Tutaj mam największe wątpliwości bo i dużo ludzi oceniło ją jako średiaka.
Opis tejże książki mnie zainteresował, ale nigdy nie czytałem żadnego dzieła Kinga więc
może inne jego dzieła będą lepszym wyborem? Z tego co wiem, to autor nie napisał nic
w ww klimatach, ale dobry horror też bym z chęcią poczytał. Podobno "Miasteczko Salem"
jest udane.

"Cmętarz Zwieżąt". Jak możesz zdobyć, to się nie zastanawiaj- wzorzec z Sevres, jeśli chodzi o horrory. Ewentualnie wspomniane przez Ciebie "Miasteczko Salem" (najlepiej w wersji "remastered") albo "Christine". A jak dłuższą formę, to "To".
A "Pod kopułą" jest bardzo spoko, tylko no trzeba wsiąknąć w specyficzny klimat pisania Kinga (który wykształcił z biegiem lat) i na początek może nie jest to najlepszy pomysł.

Dnia 27.11.2010 o 22:19, Hartus napisał:

No i podsumowując, może znacie jeszcze coś lepszego w podobnych klimatach? Każdą propozycję
rozważę.

"Terror" Dana Simmonsa. Wydanie do bani, ale sama książka- cholera, szacuneczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wznowienie "Maszyny Różnicowej" przez MAG jest świetne, książke czytałem już w orginale, ale wyglada na to, ze Piotr Cholewa po raz kolejny spisal sie doskonale. Uczta Wyobrazni to najlepsza seriwa wydawnicza obecnie w Polsce i basta, na kolana przed MAGiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 23:03, mtobi napisał:

Wznowienie "Maszyny Różnicowej" przez MAG jest świetne, książke czytałem już w orginale,
ale wyglada na to, ze Piotr Cholewa po raz kolejny spisal sie doskonale. Uczta Wyobrazni
to najlepsza seriwa wydawnicza obecnie w Polsce i basta, na kolana przed MAGiem!

O, to może napisz coś więcej o tej książce (tak, wiem, że mega znana i ważna, ale coś tak szczerze bym się chętnie dowiedział), bo z Uczty Wyobraźni póki co czytałem "Accelerando" i "Rzekę Bogów" i o ile w tej pierwszej po jakimś czasie pogubiłem się w tych przeskokach w fabule, o tyle "Rzeka Bogów" była naprawdę wspaniała. I ewentualnie co jeszcze z UW polecasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 22:29, Erton napisał:

jeśli z powodu obejrzenia filmu książka nie wywrze na Tobie takiego wrażenia jak
powinna, to zawaliłeś sprawę :)

No to mam nadzieję, że mimo wszystko książka będzie bardziej szczegółowa i co nieco nowego tam znajdę. A że ponura to super. Takiej właśnie szukam :)

Dnia 27.11.2010 o 22:29, Erton napisał:

> "Pod kopułą" - Tutaj mam największe wątpliwości bo i dużo ludzi oceniło ją jako
średiaka.
"Cmętarz Zwieżąt". Jak możesz zdobyć, to się nie zastanawiaj- wzorzec z Sevres, jeśli
chodzi o horrory. Ewentualnie wspomniane przez Ciebie "Miasteczko Salem" (najlepiej
w wersji "remastered") albo "Christine". A jak dłuższą formę, to "To".

Tu nie będzie problemu bo "Cmentarz Zwierząt" stoi u brata na półce w pokoju obok :)

Dnia 27.11.2010 o 22:29, Erton napisał:

A "Pod kopułą" jest bardzo spoko, tylko no trzeba wsiąknąć w specyficzny klimat pisania
Kinga (który wykształcił z biegiem lat) i na początek może nie jest to najlepszy pomysł.

Jeszcze poczytam trochę o tej książce. Mam czas, ale może faktycznie nie jest to najlepszy tytuł na start.

Dnia 27.11.2010 o 22:29, Erton napisał:

> No i podsumowując, może znacie jeszcze coś lepszego w podobnych klimatach? Każdą
propozycję
> rozważę.
"Terror" Dana Simmonsa. Wydanie do bani, ale sama książka- cholera, szacuneczek.

Tu mnie bardzo zainteresowałeś. Opis brzmi świetnie. I chyba na to się zdecyduję zamiast "Pod Kopułą". Szkoda tylko, że tak ciężko ją dostać. W Empiku jest nie dostępna, a i w księgarniach internetowych ciężko ją znaleźć. Chyba zamówię stąd: http://www.gandalf.com.pl/b/terror/ Kupował ktoś tutaj? Pytam, bo moje zakupy ograniczały się zwykle do Empiku i Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 22:19, Hartus napisał:

"Droga" - Obejrzałem film i mam nadzieję, że trochę spojlerów nie zepsuje mi podobno
niesamowitego napięcia podczas czytania. Filmem jestem zachwycony dlatego też zainteresowałem
się książką (o której istnieniu niestety nie wiedziałem dopóki nie obejrzałem adaptacji).

film jest ekranizacją książki chociaż jak wiadomo nie wszystko daje się przenieść na srebrny ekran. w moim odczuciu książka jest mocniejsza od filmu głównie dzięki językowi w jakim została napisana. no i słowo napięcie jakoś do "drogi" mi nie pasuje. napięcie to bardziej kojarzy mi się z oczekiwaniem na to że coś się wydarzy czy niepokojem. książka natomiast jest bardzo spokojnie napisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Bardzo potrzebuję pomocy w związku z książkami z zakresu językoznawstwa na pracę zaliczeniową.
Muszą to być książki napisane w XXI wieku.
Szczególnie interesowałyby mnie te powiązane z Chinami, ale również inne, byleby spełniały
wymogi z pierwszych dwóch zdań.
Z góry dziękuję :)



Ponownie proszę o pomoc, może ktoś przeoczył posta, a posiada potrzebną mi wiedzę ;) - mocno na to liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2010 o 22:41, Ichibanboshi-kun napisał:

Bardzo potrzebuję pomocy w związku z książkami z zakresu językoznawstwa na pracę zaliczeniową.
Muszą to być książki napisane w XXI wieku.
Szczególnie interesowałyby mnie te powiązane z Chinami, ale również inne, byleby spełniały
wymogi z pierwszych dwóch zdań.
Z góry dziękuję :)


Zajrzyj tutaj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Chiny

A próbowałeś tak ?

http://search.yahoo.com/search;_ylt=AgU5bFG1hJORv9gqwGR4RAybvZx4?p=linguistics+in+the+twenty-first+century+books+on+China&toggle=1&cop=mss&ei=UTF-8&fr=yfp-t-312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie :p Przypadkowo trafiła w moje ręcę książka pt" Zaginiona Flota Bezlitosny". Ktoś mógłby mi powiedzieć warto czytać czy nie? Książka jest moja dostałem, nówka ale to długa historia... Z tego co widzę są jeszcze jakieś inne części. To jest kontynuacja? Czy jak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 22:29, Erton napisał:

"Terror" Dana Simmonsa. Wydanie do bani, ale sama książka- cholera, szacuneczek.

Poczytałem trochę o niej. To jest dokładny opis wyprawy, która naprawdę miała miejsce czy jest tam jeszcze dodatek fantastyki z tym "czymś co śledzi każdy ich ruch"? Tylko nie zdradzaj mi co to jest. Chcę tylko wiedzieć czy autor troszkę powymyślał aby lektura była ciekawsza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, a że nie wiem gdzie je zadać - to zapytam tutaj.
Otóż naszła mnie ochota na zakup e-booka, czy jak się to takie cudo nazywa. Wiecie - przywalił mnie stos lektur i stwierdziłem że jeśli jeszcze coś spróbuję tutaj wcisnąć, to stworzę czarną dziurę. No to przydałoby mi się coś mniejszego, prawda?
I patrzę sobie i patrzę... i okazuje się, że prawdą jest "uważaj czego sobie życzysz". Wszystkie te mieszczące się w moim zakresie cenowym (tysiąc, może tysiąc z niewielką górką) są... maciupcie! Sześć cali to jednak dla mnie kapkę za mało, gdzieś tak od siedmiu rozpoczyna się zakres mi odpowiadający.
Tak więc pytanie - czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś porządny, 7<calowy e-book? Znaczy, czytnik takich rzeczy? Wiecie, solidny, w okolicy tysiąca? Poszukiwałem trochę, ale trudno mi było coś odnaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 18:02, Tajemnic napisał:

Tak więc pytanie - czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś porządny, 7<calowy e-book?
Znaczy, czytnik takich rzeczy? Wiecie, solidny, w okolicy tysiąca?

Zastanów się nad tym:
http://pl.store.creative.com/products/product.aspx?catid=948&pid=20231
Będziesz miał nie tylko e-booka, ale również netbooka. A w cenie się byś zmieścił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 16:23, Hartus napisał:

Poczytałem trochę o niej. To jest dokładny opis wyprawy, która naprawdę miała miejsce
czy jest tam jeszcze dodatek fantastyki z tym "czymś co śledzi każdy ich ruch"? Tylko
nie zdradzaj mi co to jest. Chcę tylko wiedzieć czy autor troszkę powymyślał aby lektura
była ciekawsza. :)

Znaczy no dokładnego opisu wyprawy nie ma, bo nikt nie wie, jak ona naprawdę wyglądała. Wszystko co naukowcy i historycy o niej wiedzą (gdzie się zaczęła, gdzie miała trwać, że załoga zostawiła kartkę w kamieniu i tak dalej) jest w tej książce, ale reszta była do zagospodarowania. A z "tym czymś" to nie jest żadna fantastyka na zasadzie "obcy porywają ciała" czy cuś. To się dość szybko okazuje, z czym bohaterowie mają do czynienia i jest to po prostu lekkie nagięcie rzeczywistości.

Spoiler

Coś w klimatach Yeti :)

Ale nie zmniejsza to napięcia i nie powoduje, że książka robi się nudna.

Nie wiem, czy oglądałeś film "Coś" Johna Carpentera z Kurtem Russellem (jak nie- polecam), bo to są mniej więcej te same klimaty. Tylko tu nie ma tyle flaków :) Mróz+odosobnienie+coś czyhające na bohaterów. Rozdziały trochę skaczą, bo są pisane z perspektywy różnych bohaterów (jak u Martina), ale nie ma żadnego problemu z tym. A o "ciekawość" książki nie musisz się martwić- wciąga strasznie i nie wypuszcza. Także jak możesz zdobyć, to polecam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, skonczylem wlasnie drugi tom "Zbieracz Burz". Ksiazka genialna czego najlepszym przykladem jest to, ze dzis rano mialem ja ledwie zaczeta. Polecam fanom Kossakowskiej i jej aniolow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pieprzony Los Kataryniarza", "Walc Stulecia" i zbiór opowiadań "Czerwone dywany, Odmierzony krok". Te czytałem, były dobre. Mam i czytałem jeszcze "Skarby Stolinów", ale tego nie polecam, bo bardzo słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 11:59, noobie napisał:

Zabrał się ktoś za lekturę "assassin''s creed:renesans"? Chciałbym usłyszeć jakąś recenzję...
dwie :).


Ot typowe czytadło. Dla fanów gry, im powinno się podobać. Ale jak się szuka porządnej lektury to zdecydowanie to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się