HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam,

Dzisiaj w moje ręce trafił "Conan nieustraszony". Jakoś sceptycznie podchodzę do tej książki, opłaca się czytać? Mam wrażenie, że jest przesiąknięta przesadyzmem, a świat fantasy jest tak fantastyczny, że aż nierealistyczny. To jedynie moje osobiste odczucia, więc pytam się kogoś, kto tą książkę zna. Opłaca się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 21:22, Jaki_Gahn napisał:

Witam,

Dzisiaj w moje ręce trafił "Conan nieustraszony". Jakoś sceptycznie podchodzę do tej
książki, opłaca się czytać?


Khem, odezwie się więc chyba największy fan Conana na tym forum. ;)
"Conan Nieustraszony" Steve''a Perry to raczej średniej jakości lektura. Wszystkie historie o Conanie Barbarzyńcy Roberta Ervina Howarda są niesamowite, niestety jego następcy już nie pisali tak dobrze. Ta książka którą masz tragiczna nie jest ale to dosłownie czytadło do tramwaju o którym się później zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi jakąś fajna książkę dla dziewczyny. chcę uzupełnić prezent na święta i pomyślałem, że książka byłaby do tego celu jak znalazł. Dziewczę w wieku 26 lat. Coś o tematyce przygodowej/fantastycznej, najlepiej z kobiecą bohaterką. Takie coś dla dziewczyn bardziej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:07, HumanGhost napisał:

Polećcie mi jakąś fajna książkę dla dziewczyny. chcę uzupełnić prezent na święta i pomyślałem,
że książka byłaby do tego celu jak znalazł. Dziewczę w wieku 26 lat. Coś o tematyce przygodowej/fantastycznej,
najlepiej z kobiecą bohaterką. Takie coś dla dziewczyn bardziej. :-)


Myślę że trylogie Kuzynki, Księżniczka i Dziedziczki Andrzeja Pilipiuka jej się spodoba. Takie lekkie urban fantasy z trzema kobiecymi bohaterkami, miła przygodowa lektura. Akurat jest świeże wznowienie wydania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:07, HumanGhost napisał:

Polećcie mi jakąś fajna książkę dla dziewczyny. chcę uzupełnić prezent na święta i pomyślałem,
że książka byłaby do tego celu jak znalazł. Dziewczę w wieku 26 lat. Coś o tematyce przygodowej/fantastycznej,
najlepiej z kobiecą bohaterką. Takie coś dla dziewczyn bardziej. :-)


Tak jak napisał Nagaroth, ja również gorąco polecam ta trylogię Kuzenek od Pilipiuka, naprawdę świetne książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2010 o 18:07, HumanGhost napisał:

Polećcie mi jakąś fajna książkę dla dziewczyny. chcę uzupełnić prezent na święta i pomyślałem,
że książka byłaby do tego celu jak znalazł. Dziewczę w wieku 26 lat. Coś o tematyce przygodowej/fantastycznej,
najlepiej z kobiecą bohaterką. Takie coś dla dziewczyn bardziej. :-)


A ja polecę Ci serię książek Janet Evanovich o łowczyni nagród Stephanie Plum. Dotychczas czytałem pierwszych pięć pozycji tj:

- Po pierwsze dla pieniędzy
- Po drugie dla forsy
- Po trzecie dla draki
- Po czwarte dla grzechu
- Przybić piątkę

Bardzo fajne powieści sensacyjne, napisane z dużym humorem, z rzadkiego w tym gatunku, kobiecego punktu widzenia (aczkolwiek, jak widać na moim przykładzie, mężczyźni spokojnie mogą je także przeczytać a nawet dobrze się przy tym bawić). Główną bohaterką jest kobieta zajmująca się poszukiwaniem przestępców, którzy nie zgłosili się do sądu na rozprawę po tym jak zostali wypuszczeni z aresztu za kaucją. Nie brzmi to może fascynująco ale uwierz mi, fabuła nie pozwala się nudzić. Książek nie trzeba czytać w kolejności chronologicznej, każda z nich stanowi zamkniętą całość, ale lepiej tak zrobić z uwagi na pewne pomniejsze powiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 00:03, Fumiko napisał:

Załatwiaczka albo Podatek Mileny Wójtowicz.


"Podatek"! Idealna pozycja! Czegoś takiego szukałem. Hehe dziewczyna jest specjalistka od podatków.
Dzięki wielkie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostanio mój brat zakupił Książki Diuna oto tytuły, i mam pytanie czy jakiś jeszcze brakuje czy to cała kolekcja ?

-Diuna
-Mesjasz Diuny
-Bóg Imperator Diuny
-Dżihad Butleriański
-Krucjata przeciw maszynom
-Bitwa pod corrinem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 15:29, Pablo1989 napisał:

Ostanio mój brat zakupił Książki Diuna oto tytuły, i mam pytanie czy jakiś jeszcze brakuje
czy to cała kolekcja ?


Tak, brakuje i to całkiem sporo. Jest tu cała trylogia Legendy Diuny (Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem) ale brakuje wielu z serii Koroniki Diuny która składa się z Diuny, Mesjasza Diuny, Dzieci Diuny, Boga-Imperatora Diuny, Heretyków Diuny i Kapitularza Diuną oraz dylogii Diuna 7 składającej się z Łowców Diuny i Czerwi Diuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka: robię listę prezentów które chciałbym dostać, no i szukam tanich fajnych książek :) tak 20-30zł, lubię fantasy, thrillery, Kinga, trochę klasyki jeśli fajna. Polecicie coś? Im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 18:38, zbysheck napisał:

Krótka piłka: robię listę prezentów które chciałbym dostać, no i szukam tanich fajnych
książek :) tak 20-30zł, lubię fantasy, thrillery, Kinga, trochę klasyki jeśli fajna.
Polecicie coś? Im więcej tym lepiej.

www.selkar.pl Za 105 zł możesz kupić paczkę w pełnym zakresie gatunkowym: SF Gra Endera, kryminał Czerwone Gardło, postapokaliptyczny Bastion i dramat Król szczurów. Szczerze polecam.

Albo tu: http://www.runa.pl/ksiazki/ Mnóstwo książek po 17zł, polecam te autorstwa Brzezińskiej i Białołęckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 18:50, Asthariel napisał:

www.selkar.pl Za 105 zł możesz kupić paczkę w pełnym zakresie gatunkowym: SF Gra Endera,
kryminał Czerwone Gardło, postapokaliptyczny Bastion i dramat Król szczurów. Szczerze
polecam.

Albo tu: http://www.runa.pl/ksiazki/ Mnóstwo książek po 17zł, polecam te autorstwa Brzezińskiej
i Białołęckiej.


No akurat nie chodziło mi o wydawnictwa, bo lista idzie do mamuśki, która zwiedzi tylko pobliską księgarnię, ale podane tytuły sprawdzę, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 20:20, Net_com napisał:

Warto przeczytać "Lód" Jacka Dukaja ? Lubię takie trochę poplątane science-fiction i
ostatnio spodobała mi się "Córka Łupieżcy " tego autora.


Warto, to genialna książka. Aczkolwiek nie jest to poplątane s-f a powieść na prawdę wielogatunkowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś "Dumę i uprzedzenie i Zombi"? Bo tak się zastanawiam, czy nie podarować tej książki mojej lubej w ramach małego prezentu-żartu. Bo ona sama uwielbia oryginał, ale nie przepada za zombie. Pora najwyższa, żeby się przekonała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam dobrej lektury dla osób chcących tworzyć gry. Chodzi mi o zostanie game designerem. Myślę że dobra lektura byłaby niezwykle pomocna. Jakieś dobre tytuły o projektowaniu gier, mogą być po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się