HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dziś skończyłem czytać ''''Ostatnie życzenie" i musze przyznać, że troche się zawiodłem. Może po prostu oczekiwałem zbyt wiele (ale jak tu nie oczekiwać wiele, jak każdy zachwala i poleca). Książkę czyta się dobrze od momentu pojawienia się Jaskra ;) Moja ocena to 4+/6. Mam nadzieję że następne części będą lepsze. Szkoda tylko że sesja się zbliża i mam mało czasu na czytanie tego co chcę ( ale z drugiej strony taki "Przebieg procesu karnego" też się fajnie czyta )
Czytał ktoś książki Jo Nesbø? Fajne są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2011 o 20:14, jarekao napisał:

Czytał ktoś książki Jo Nesbø? Fajne są?


Nawet świetne. Pentagram i Wybawiciel to jedne z najlepszych kryminałów, jakie kiedykolwiek czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać, niedawno zakupione, "Metro 2033" i szczerze mówiąc trochę się zawiodłem.
Pomysł jest świetny, zakończenie daję radę, ale reszta niekoniecznie. Główny bohater zachowywał się czasami tak idiotycznie, że za nic nie mogłem się z nim zżyć. Samą historię podróży przez moskiewskie metro też niespecjalnie ciekawie pokazano.
Chętniej zobaczyłbym opowieść o rywalizacji poszczególnych stacji metra, których różnorodność polityczna i kulturowa jest naprawdę duża (nie licząc komunistów, mamy tam czwartą rzeszę i kubańskich rewolucjonistów).
W skali szkolnej "Metro..." zasługuję na maksymalnie 3+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 23:22, darth_16 napisał:

Mam pytanie. Jaką książkę w stylu cyberpunk byście mi polecili?


To ja dodam bo tam nie wymieniamy - w ciągu najbliższych trzech miesięcy do sprzedaży trafią kolejne trzy cyber lub postcyberpunkowe powieści: Szklany Dom, Kwantowy Złodziej i Rozgwiazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 20:14, jarekao napisał:

Dziś skończyłem czytać ''''Ostatnie życzenie" i musze przyznać, że troche się zawiodłem.
Może po prostu oczekiwałem zbyt wiele (ale jak tu nie oczekiwać wiele, jak każdy zachwala
i poleca). Książkę czyta się dobrze od momentu pojawienia się Jaskra ;) Moja ocena to
4+/6. Mam nadzieję że następne części będą lepsze.


Opowiadania są dużo gorsze od sagi. Więc szanse na poprawę Twojej opinii są spore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 11:41, Calia napisał:

Opowiadania są dużo gorsze od sagi. Więc szanse na poprawę Twojej opinii są spore :)

Polemizowalbym, jako ze uwazam wszystkie jego wiedzminskie dziela, za napisane na rownym (wysokim) poziomie:) Po prostu kwestia gustu:) Faktem jest ze przyjemniej czyta sie sage, bo to jeden, chronologiczny ciag-ale to chyba jedyna roznica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że Jarosław Grzędowicz wielkim twórcą jest. Mimo tego, że zacząłem go czytać całkiem niedawno, to wszystko, co przerobiłem do tej pory przypadło mi do gustu. Obecnie chłonę Popiół i Kurz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 11:41, Calia napisał:

Opowiadania są dużo gorsze od sagi. Więc szanse na poprawę Twojej opinii są spore :)

Mi tam opowiadania podobały się tak bardzo, że regularnie do nich wracam i w kółko czytam wybrane przygody :) Z sagą jest ten problem, że zaczyna się świetnie i wraz z czytaniem wciąga coraz bardziej. Chrzest Ognia to chyba jej punkt kulminacyjny i najlepsza część całej sagi. Potem jakby nieco przynudza, poza kilkoma wyjątkami. Mimo wszystko uważam, że jako całokształt jest to genialna historia z fantastycznie wykreowanym światem i bohaterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 21:43, Asthariel napisał:


> Czytał ktoś książki Jo Nesbø? Fajne są?

Nawet świetne. Pentagram i Wybawiciel to jedne z najlepszych kryminałów, jakie kiedykolwiek
czytałem.


Widziałem właśnie dzisiaj kilka w Empiku. Poszczególne książki łączą się ze sobą w jakiś sposób, czy każda opowiada o zupełnie innych osobach i wydarzeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy ukaże się nowa książka Pilipiuka "Wampir z M-3" opisująca losy
wampirów w PRL-u:) ? Bo wszędzie widzę przy dacie wydania Lublin 2011, a można już
znaleźć recenzję tej książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zostaw swój ślad w rodzimej popkulturze. Razem z portalem księgarskim Książka.net rzucamy hasło "Krwiopijca po polsku". Chcemy pokazać, że nasz wampir narodowy nie tylko nie jest gorszy, ale może być znacznie ciekawszy niż jego wyświechtani już i zużyci straszliwie zachodni krewniacy.
Możecie nas wspomóc w dwojaki sposób:

* Po pierwsze: tworząc i krótko opisując wampira, który mógłby egzystować w polskich warunkach
* Po drugie: wymyślając hasło promujące nasze, nadwiślańskie wampiry


Na najlepsze propozycje czekają egzemplarze książek Andrzeja Pilipiuka "Wampir z M-3" wraz z autografem autora. Pod tym adresem znajdzie wszystkie potrzebne informacje. Powodzenia!

http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci.php?flash=y


Napisz do fabryki słów , może podadzą dokładniejszą datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:12, Feno napisał:

>
> > Czytał ktoś książki Jo Nesbø? Fajne są?
>
> Nawet świetne. Pentagram i Wybawiciel to jedne z najlepszych kryminałów, jakie kiedykolwiek

> czytałem.

Widziałem właśnie dzisiaj kilka w Empiku. Poszczególne książki łączą się ze sobą w jakiś
sposób, czy każda opowiada o zupełnie innych osobach i wydarzeniach?

Łączą je osoby głównych bohaterów, i pewne watki, które są kontynuowane przez kilka powieści. Pierwszy tom to Czerwone Gardło, potem Trzeci klucz, Pentagram, Wybawiciel, Pierwszy śnieg i Pancerne serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na szybko odpowiedz bo nie mam co robić a dokładniej co czytać. Byleby książka miała epicka fabułę jak i bohaterów. Książki dla przykładu jakie mi przypadł to: Mass Effect 1 czy 2 część lub też Strażnik Testamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 08:51, Infes napisał:

Liczę na szybko odpowiedz bo nie mam co robić a dokładniej co czytać. Byleby książka
miała epicka fabułę jak i bohaterów. Książki dla przykładu jakie mi przypadł to: Mass
Effect 1 czy 2 część lub też Strażnik Testamentu.

Epicka fabula, bohaterowie-to co lubie:>
David Gemmel-Rycerze Mrocznej Chwaly
cykl Miecz prawdy Terrego Goodkinda
ksiazki Warcrafta
ksiazki Roberta Salvatore''a-cykl Drizzta
To tak z pierwszej reki. Przypomne sobie to dopisze:) Ale zdecydowanie polecam pierwsza lokate i inne ksiazki tego aktora (przede wszystkim z cyklu Drenajow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kroniki Czarnej Kompanii. ]:>
Choć nie jest to epickie fantasy, to jednak koniec końców przygody bandy najemników, są epickie jak cholera, szczególnie gdy walczy się z wszechpotężnymi czarnoksiężnikami, a nawet bogami. No, a po wszystkich dziesięciu tomach spokojnie można nazwać tych co przeżyli od pierwszego, epickimi ludźmi.
No i tak poza tym, w końcu to najlepszy cykl Fantasy, jaki kiedykolwiek powstał. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zakupić ''Cryptonomicon'' Neala Stephensona? Czy książka jest trudna w odbiorze dla osób zbytnio nie obeznanych z tematem? (Czy jest podobna do książki ''Peanatema''?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:25, Islanzi napisał:

Czy warto zakupić ''Cryptonomicon'' Neala Stephensona? Czy książka jest trudna w odbiorze
dla osób zbytnio nie obeznanych z tematem? (Czy jest podobna do książki ''Peanatema''?)

Sam nie czytałem, ale wszyscy się zachwycają. Sam też nie byłem obeznany z tematem, a Peanateme przeczytałem bez problemu, więc Crypto pewnie tez nie jest takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się