HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2011 o 22:43, nolif3r napisał:

Zna ktoś godne polecenia książki fantasy o elfach ?


Silmarillion jest dobre jako bajka do poduszki, ale fakt, o elfach jest tam dużo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Salvatore
Przyznam szczerze, nie czytałem, ale jest baaardzo dużo pochlebnych opinii, więc powiedzmy, że to takie pośrednie polecenie.

Cykl Smoczej Lancy. Wiedźmin. Ale tam jest mało o elfach.
Chociaż w Dragonlance jest kilka książek poświęconych wyłącznie elfom, ale ciężko je dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 23:14, necron1501 napisał:

Mam pytanie: książka Dukaja, warta wydania pieniędzy?


Właśnie czytam "Lód". Coś niesamowitego. Strasznie trudna w odbiorze, zmusza do myślenia i skupienia. Ale według mnie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 23:14, necron1501 napisał:

Mam pytanie: książka Dukaja, warta wydania pieniędzy?


Oczywiście, jednak nie zaczynaj od lodu. Zniechęcisz się. :D
Na początek proponuje zbiorek opowiadań "W raju niewiernych" (szczególnie pierwsze opowiadanie ruch generała, w tym zbiorku też jest sławna Katedra, na podstawie której Bagiński zrobił swój film) lub od "Innych Pieśni". Chociaż kolega wyżej mam racje, wszystkie książki Dukaja są trudne, zmuszają do myślenia. To na plus. Jednak jeśli szukasz czegoś lżejszego to możesz sobie odpuścić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2011 o 23:40, Evertsen_Dante napisał:

Czytałem :D. Na półce stoi cała seria o Drizzcie (mhroczny elf). Na początku fajnie, później już sie ma go dosyć ;d.

Dnia 22.01.2011 o 23:40, Evertsen_Dante napisał:


Cykl Smoczej Lancy.

Brzmi ciekawie, zobacze co i jak. A do wiedźmina nie jestem przekonany, może kiedyś indziej ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 08:47, HumanGhost napisał:

> Mam pytanie: książka Dukaja, warta wydania pieniędzy?

Właśnie czytam "Lód". Coś niesamowitego. Strasznie trudna w odbiorze, zmusza do myślenia
i skupienia. Ale według mnie super.

Mam to samo , też jestem właśnie w czasie lektury , polecam wszystkim , którzy szukają czegoś nowego i pobudzającego umysł i wyobraźnię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 12:09, nolif3r napisał:

A do wiedźmina nie jestem przekonany, może kiedyś indziej ;p.

Ja tak z ciekawości najpierw kupiłem sobie zbiór opowiadań o Wieśku, a potem jak mnie wciągnęło!
No, ale jeśli nie chcesz poznać jednej z najlepszych polskich serii książek, to Twój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DragonLance jest zbliżone do Forgotten Realms - więc prawdopodobnie już od pierwszej strony będziesz wiedział z czym masz do czynienia.

Jeśli chcesz się za to zabrać powinieneś zacząć od wstępu do całej historii:

- ''Kuźnia Dusz''
- ''Towarzysze broni''

Później trzy tomy z czterech ''Kronik...''
Następnie trzy tomy ''Legend...''

I o ile dobrze pamiętam chronologicznie po tym wszystkim jest ''Drugie Pokolenie''. Potem możesz zabrać się za czwarty tom ''Kronik...''.

Potem reszta. z ustaleniem kolejności nie ma już takiego problemu. Choć moim zdaniem nie są to już książki na miarę tych które rozpoczynają serię. Podobnie zresztą jak zauważyłeś sprawa ma się z Drizztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo ostatnio gdy dostałem odpowiedź tylko jedna książka mnie zainteresowała.

Skończyłem już jakis czas temu Mass Effect Podniesienie i Assassin''s Creed Renesans i właściwie nie mam co w tym momencie czytać. Co poradzicie? Szukam książki która ma świetną fabułę oraz kapitalne postacie. Książki które mi się spodobały: Mass Effect seria, AC, Strażnik Testamentu czy też Święte Kości a więc gatunki takie jak: Zagadkowy Thriller, SCI-FI, Fantazy, Akcja. Aczkolwiek nie pogardzę niczym co wartę mej uwagi.
Piszcie bo się zanudzę a ferie mam od następnego tygodnia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 17:20, Infes napisał:

Ponawiam pytanie bo ostatnio gdy dostałem odpowiedź tylko jedna książka mnie zainteresowała.

Skończyłem już jakis czas temu Mass Effect Podniesienie i Assassin''s Creed Renesans
i właściwie nie mam co w tym momencie czytać. Co poradzicie? Szukam książki która ma
świetną fabułę oraz kapitalne postacie. Książki które mi się spodobały: Mass Effect seria,
AC, Strażnik Testamentu czy też Święte Kości a więc gatunki takie jak: Zagadkowy Thriller,
SCI-FI, Fantazy, Akcja. Aczkolwiek nie pogardzę niczym co wartę mej uwagi.
Piszcie bo się zanudzę a ferie mam od następnego tygodnia :p

Sprawdź Kłamstwa Locke''a Lamory Scotta Lyncha. http://ksiazki.polter.pl/Klamstwa-Lockea-Lamory-n10195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 13:03, necron1501 napisał:

Po przeczytaniu zbioru opowiadań pewnie się za "Lód" wezmę.


Zanim to zrobisz spędź chwilkę w Empiku i przeczytaj parę stron. Zdaję sobie bowiem sprawę, że nawet jak ktoś lubi Dukaja to "Lód" może być za ciężki do strawienia. Specyficzny język i narracja mogą zmęczyć. Aczkolwiek dla mnie są wyśmienite.
No i przede wszystkim: to nie jest kolejna książka dla debili. Trzeba myśleć i to mocno, bo zatraci się wątek lub nie zrozumie co do siebie mówią poszczególne postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2011 o 16:07, Shinigami napisał:

Jeśli chcesz się za to zabrać powinieneś zacząć od wstępu do całej historii:


Wielkie dzięki za info! Przyda sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:41, lord0 napisał:

naprawdę dobrą książkę fantasy ?


''Pieśń Lodu i Ognia'' George''a R. R. Martina.
''Malazańska Księga Poległych'' Stevena Eriksona.
''Hyperion'' Dana Simmonsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:41, lord0 napisał:

cześć, możecie mi polecić jakaś naprawdę dobrą książkę fantasy ?

Jeśli nie masz nic przeciwko polskim autorom to koniecznie spróbuj "Pana Lodowego Ogrodu". Najlepiej wszystkie 3 tomy, które dotychczas się ukazały. Jak dla mnie bomba. PLO to nietypowa hybryda Sci-fi z fantastyką, wspaniała zresztą.
Oprócz tego humorystyczny Pratchett - wszystkie jego książki są unikalne, z przekazem pod postacią śmiesznych, absurdalnych wydarzeń czy sytuacji. Nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się