HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2011 o 19:41, Clavius1986 napisał:

Jeśli nie znasz rosyjskiego, to ja zabieram się za tłumaczenie. Myślę, że w tydzień się
wyrobię. Jeśli jesteś chętny do przeczytania mojej pracy to kontakt jest na moim gramsajcie.


Wielkie dzięki, chętnie skorzystam, a przy okazji, długie to opowiadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś ciekawej książki lub serii książek o żywych trupach.
Coś w klimatach komiksu the walking dead - grupa ludzi, survival, coś w te mańkę.
Ewentualnie jakaś ciekawa pozycja w klimacie postapokaliptycznym - głównie pokazująca walkę ludzi z mutantami/stworami po radiacji itp.

Tylko prosił bym o coś w miarę zwięzłego tzn jeśli już jakaś seria to nie dłuższa niż 3-6 tomów, bo na więcej nie starczy mi urlopu =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 00:30, Pietro87 napisał:

/cut/


Nie orientuję się za bardzo w takich klimatach, ale znajomy mi polecał kiedyś "Zombie survival" Brooksa- jak wskazuje tytuł to poradnik nt. przetrwania ataku zombie (napisany podobno całkiem na serio ;]). Prócz tego słyszałem o przerobionej książce Jane Austen- "Duma i Uprzedzenie i Zombie", ale nie czytałem/nie znam nikogo kto czytał.

A coś z klimatów postapokaliptycznych to oryginalny nie będę i polecam "Metro 2033". Wyszła też kontynuacja "Metro 2034", lecz nie posiadam więc się nie wypowiem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zombie Survival" Max Brooks

"Wojna Zombie" Max Brooks

"Pet Sematary" Stephen King

Postapokalipsa:

"Jestem legendą" Richard Matheson

"Szkarłatna dżuma" Jack London ?.

Hmm może Lovecraft: "Model Pickmana" , "Reanimator" , "W górach szaleństwa" ?.

http://www.bestzombiebooks.com/best_zombie_book_list.htm

http://www.zombiebooklist.com/

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_apocalyptic_and_post-apocalyptic_fiction#Pandemic_.28plague.29

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_apocalyptic_and_post-apocalyptic_fiction#Monsters_and_biologically_altered_humans

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_zombie_novels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 17:06, In_The_End napisał:

Szukam dobrej książki o dzikim zachodzie. Kowboje i te sprawy :D Polecicie coś? Nigdy
nie czytałem niczego w tych klimatach.


Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka: Pogromca Zwierząt, Ostatni Mohikanin, Tropiciel Śladów, Pionierowie i Preria.

"Winnetou" Karol May na początek.

"Łowcy wilków , Łowcy złota , Łowcy przygód"

"Steele z Królewskiej Konnej"

"Tajemnica Johna Keitha"

James Olivier Curwood
na początek

"Wulkan złota" Juliusz Verne

Ps. jeśli za mało podam więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 17:06, In_The_End napisał:

Szukam dobrej książki o dzikim zachodzie. Kowboje i te sprawy :D Polecicie coś?

Za dużo u nas tego nie wydają nie licząc powieści młodzieżowych (May, Curwood, Cooper itd) a i to co zostało wydane w większości było zekranizowane więc prawdopodobnie oglądałeś film.
Osobiście poleciłbym "Rio Bravo" Leigh Douglassa Bracketta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 17:06, In_The_End napisał:

Szukam dobrej książki o dzikim zachodzie. Kowboje i te sprawy :D Polecicie coś? Nigdy
nie czytałem niczego w tych klimatach.


Są klimaty i klimaty. Czego konkretniej szukasz? Jeśli czegoś stricte przygodowego to praktycznie wszystko Maya - z wyjątkiem bodajże pięcioksiągu o przygodach Old Shatterhanda na bliskim wschodzie, chociaż nie różni się to aż tak bardzo od jego "amerykańskich" książek.
Ewentualnie naszego rodzimego Szklarskiego "Tomek na wojennej ścieżce".
Z rzeczy poważniejszych i bardziej brutalnych - a taki w zasadzie był tamten świat - niczego książkowego nie kojarzę. Chociaż rzeczywistość opisywana przez Maya też nie jest słodka i miła, tyle że narracja nieźle przykrywa różne okrucieństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam wlasnie ksiazke Danikena, tego, jak wielu mowi, pseudo-naukowca. Mial ktos z was wczesniej stycznosc z jego ksiazkami? Jesli tak, co mozecie o nim powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 00:17, darkwind21 napisał:


Wielkie dzięki, chętnie skorzystam, a przy okazji, długie to opowiadanie?


Dzisiaj sobie je ściągnąłem, nadzwyczaj krótkie - kilka stron. Przeczytam ze dwa razy, słownik do ręki i zabieram się za tłumaczenie:)

Swoją drogą ogłosili, że zamierzają wydać książki z serii "Вселенная Метро", czyli książki z tego świata ale pisane przez innych autorów. Miałem już okazję przeczytać "Piter", czyli akcja w metro petersburgskim - fajna rzecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, sprawdzę wszystkie, oprócz Zombie Survival bo ten akurat zaliczyłem jakiś czas temu za namową kolezanki maniaczki truposzczaków =) [i mogę z czystym sumieniem polecić innym]


@drblase
A nie omieszkam sprawdzić metra i tej dumy i uprzedzenia [ciekawe jak to przerobili], kto nie ryzykuje to się nie dowie czy hit czy kit xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 21:45, Pietro87 napisał:

A nie omieszkam sprawdzić metra i tej dumy i uprzedzenia [ciekawe jak to przerobili],
kto nie ryzykuje to się nie dowie czy hit czy kit xD


Jak przeczytasz to zdaj relację jak się książki podobały :). Co do przeróbki "Dumy..." sam jestem ciekaw jak wyszło bo nudniejsze niż Austen w oryginale nie może być xD (to ofc tylko i wyłącznie moja opinia,brrrrr do dzisiaj mam traumę po "Emmie" tejże autorki ;/). Jeśli będziesz polecał to sobie sprawię własny egzemplarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 23:21, zajacisko napisał:

"Pod kopułą" S. Kinga na prawdę jest takie dobre jak mówią?


Mówią tak? Zdecydowanie nie jest to najlepsza książka, na tle ''Ręki Mistrza'' wypada naprawdę średnio. Jeśli jednak jesteś fanem Kinga to mimo wszystko przypadnie Ci do gustu, możesz brać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 17:20, Infes napisał:

Piszcie bo się zanudzę a ferie mam od następnego tygodnia :p

Fajne książki sensacyjne pisze Marcin Wolski, naprawdę wciągają - np. EuroDżihad czy Zamach na Polskę. Dobre fantasy też spod jego pióra wyszło: Pies w studni i Rekonkwista (o tym, jak to Ameryka Łacińska najeżdża Europę, zanim staje się Łacińska :) Autor ten ma swoim portfolio także tytuły satyryczne, np. Agent Dołu, polecam też Kwadraturę trójkąta - to takie trochę political-fantasy-fiction :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 23:21, zajacisko napisał:

"Pod kopułą" S. Kinga na prawdę jest takie dobre jak mówią?

Jak dla mnie zbyt hmm brutalna. Lubię klimaty książek Kinga, ale tutaj nie umiałem się jakoś wczuć. Ludzie ciągle giną w stylu Oszukać przeznaczenie bez jakiejś psychologicznej otoczki. To samo miałem z To nie jest kraj dla starych ludzi, Droga natomiast mi się bardzo podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po przeczytaniu paru "cięższych" rzeczy mam ochotę się odmóżdżyć z jakąś książką SF. Czy seria Starship wydana przez Fabrykę Słów spełni moje życzenie? Chodzi mi o to by po prostu sobie coś fajnego poczytać, tylko tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 11:18, darth_16 napisał:

Mam pytanie. Po przeczytaniu paru "cięższych" rzeczy mam ochotę się odmóżdżyć z jakąś
książką SF. Czy seria Starship wydana przez Fabrykę Słów spełni moje życzenie? Chodzi
mi o to by po prostu sobie coś fajnego poczytać, tylko tyle. :)


Tak, to taki pełen akcji odmóżdżacz s-f. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się