HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2011 o 17:19, binerek napisał:

Szukam jakiejś książki wojennej. Wojna, front, żołnierze, bronie i te pierdoły ;) Dużo
akcji, mało myślenia. Ktoś ma jakieś propozycje?


Seria Briana Callisona o Trappie. Na pierwszy ogień Wojna Trappa.
Krótki opis książki: ""Módlmy się, żeby to był U-Boot,a nie Royal Navy!"
Dziwne to słowa w ustach brytyjskiego marynarza.

I to w chwili,kiedy jego okręt jest atakowany.Ale Edward Trapp nie należy do ludzi stereotypowych. Kapitan Trapp wyznaje prostą zasadę: przetrwać za wszelką cenę i zarobić, ile się da. I deklaruje absolutną neutralność wobec stron walczących w II wojnie światowej.

Marynarze jego statku - przerdzewiałej łajby, która przemyca kontrabandę na Morzu Śródziemnym z jednego zakazanego miejsca do drugiego - całkowicie zgadzają się z dowódcą. Pierwszy mechanik - dezerter z US Navy, drugi oficer (niedyplomowany) - dawniej wykidajło w burdelu, wredny Gorbals Wullie - były więzień, i reszta wielojęzycznej zgrai bezpaństwowych wyrzutków o mentalności piratów, którzy tworzą to, co - przy odrobinie dobrej woli - można by nazwać załogą parowca „Charon".

Instynkt zawsze prowadził Trappa i jego niezdyscyplinowanych, tchórzliwych, bynajmniej nie patriotycznie usposobionych podkomendnych bezpiecznym kursem. Kłopoty zaczynają się, gdy marynarka Jego Królewskiej Mości wciela „Charona" do służby.

I wydaje mu rozkaz zupełnie sprzeczny ze szlachetną sztuką przetrwania..."

Do tego jeszcze polecam Ci serię Svena Hassela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 18:33, Abi_Dalzim napisał:

- "Nowy Wspaniały Świat"Aldous Huxley


Według mnie "must have" na tej liście. Czytałem na studiach, nawet wersje angielską pożyczoną od zaprzyjaźnionego ludu z anglistyki. Świetna pozycja. Klasyka po prostu.

Osobiście teraz zamierzam kupić "Cieplarnię" Aldissa. Ale najpierw muszę w końcu skończyć ten "Lód" Dukaja. Oj ciężko idzie. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 21:12, HumanGhost napisał:

Osobiście teraz zamierzam kupić "Cieplarnię" Aldissa. Ale najpierw muszę w końcu skończyć
ten "Lód" Dukaja. Oj ciężko idzie. ;]

Ja - po przeczytaniu jednej jego powieści - całkowicie sobie Dukaja odpuściłem. Jego styl mi kompletnie nie leży.
Ale "Cieplarnię" polecam. IMHO jedna z najlepszych powieści Aldissa i powinna Ci się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 16:13, A-cis napisał:

Ja - po przeczytaniu jednej jego powieści - całkowicie sobie Dukaja odpuściłem. Jego styl mi kompletnie nie leży.


Styl faktycznie trochę specyficzny. Tak po prawdzie to "Lód" jest moja pierwszą książką Dukaja, z tego co pamiętam przynajmniej. ;]
Czyta sie ciężko głównie przez wtrącenie rosyjskie, francuskie i grom wie jakie jeszcze makaronizmy. Ale ogólnie to ciekawa powieść.

Dnia 13.02.2011 o 16:13, A-cis napisał:

Ale "Cieplarnię" polecam. IMHO jedna z najlepszych powieści Aldissa i powinna Ci się spodobać.


Co do tego to nie mam wątpliwości. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 18.02.2011 o 00:34, Gregario napisał:

;] a niektórym wizja przedstawiona w książce Raya Bradbury''ego "Fahrenheit 451" wydaje
się zupełnie nierealna


Ech to jeszcze nic w posłowiu do najnowszego wydania "Fahrenheit 451"
http://allegro.pl/ray-bradbury-451-fahrenheita-twarda-nowa-i1455253008.html
Marek Oramus stawia tezę że palenie "bezwartościowych" książek może nie jest wcale takim złym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D nie zaopatrzę się niestety w najnowsze wydanie bo gdzieś w domu mam gdzieś jakieś trochę starsze a poza tym nowym okładka mi się nie podoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 14:51, Gregario napisał:

:D nie zaopatrzę się niestety w najnowsze wydanie bo gdzieś w domu mam gdzieś jakieś
trochę starsze a poza tym nowym okładka mi się nie podoba :P


Cóż ta książka ma dwie okładki to druga wygląda tak:
http://allegro.pl/452-fahrenheita-ray-bradbury-i1446851507.html
i ta okładka jest moim zdaniem brzydsza.

Ps. a propos SF Ja, Gelerth. autor Pasikowski
Książkę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chciałem napisać, że jak ktoś czyta Malazańską Księgę Poległych i jest przed 4 tomem - Dom Łańcuchów- to powinien się pospieszyć i kupić sobie 1 część/księgę (czy jak to określić) pt. Dawne Dni. Obecnie jest jeszcze dostępna chyba tylko na www.solarisnet.pl (nawet na Allegro brak) i pewnie niedługo zabraknie jak to było przy 1 części Wspomnienia Lodu. A znając MAG to nieprędko będzie dodruk.

Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako reklama danej strony ;) bo piszę to w dobrych intencjach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dziś Cyfrową Twierdzę Dan''a Brown''a. Muszę powiedzieć że dla mnie osobiście jest to ideał książka. Postacie mi zapadły, to samo fabuła, miejsca akcji. Są zwroty akcji, są pościgi i co najważniejsze, książka trzyma do końca w napięciu i nie wiem co się tak naprawdę wydarzy. Polecam.

Hmmm, jakieś propozycje co teraz przeczytać? Oczywiście te klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 14:55, Infes napisał:

Hmmm, jakieś propozycje co teraz przeczytać? Oczywiście te klimaty.


Jeśli jesteś fanem Browna to cały jego dorobek spełnia kryteria w których oceniłeś Cyfrową Twierdzę. Dan to rzemieślnik porównując jego pozycje można odnieść wrażenie, że pisane są przy użyciu szablonu.

Jego ostatnia książka "Zaginiony Symbol" odbiega trochę od tego schematu. Może przypadnie Ci do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 21:51, Infes napisał:

No to akurat wiem, ale czy jest ktoś inny równie dobry? I jeśli tak to tytuły.


"Śmierć binarna" Michael Crichton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z zapytaniem do was :-)

Polecacie jakieś książki o duchach lub opętaniach? Coś z dreszczykiem, fajnie napisane i generalnie jakieś ciekawe pozycje. Ostatnio mam zajawkę na tematy o tego typu rzeczach.
Od razu zaznaczę, że nie mam na myśli coś na styl ''pogromców duchów'', tylko coś bardziej, hmm... może podam filmy, bo książek na ten temat mało co czytałem. Więc, coś w deseń ''Egzorcysty", bądź "Paranormal Activity". Kto oglądał będzie wiedział o co mi chodzi.

Może też znacie jakieś książki ''niefabularne'', tylko prawdziwe, realne przypadki opętań lub nawiedzeń, gdzie są opracowywane naukowo.

Z góry dzięki za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 15:59, Feno napisał:

Z góry dzięki za pomoc :-)


Czytałem kiedyś coś takiego jak "Krąg Doskonały" Seana Stewarta. Reklamowany jako horror, takowym definitywnie NIE jest, nie przestraszy Cię to zupełnie, ale fajnie pokazane są te duchy. I ogólnie przyjemnie się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki! To ciekawie zapowiadające się książki :-) Rozpatrzę ich zakup. Gdyby ktoś miał jeszcze coś, to proszę się nie krępować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiś dobrych książek autorstwa czarnoskórych pisarzy. Ta potrzeba nie ma podłoża rasistowskiego czy propagandowego, po prostu nigdy nie czytałem żadnej książki napisanej przez czarnoskórego człowieka.
EDIT: Chodzi mi nie o książki typu jak zły jest rasizm, czy o tym jak ciężko jest żyć człowiekowi czarnoskóremu. Ale o pozycję wnoszącą coś do kultury, nie chodzi mi też o fantastykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2011 o 15:59, Feno napisał:

Może też znacie jakieś książki ''niefabularne'', tylko prawdziwe, realne przypadki opętań
lub nawiedzeń, gdzie są opracowywane naukowo.

Z góry dzięki za pomoc :-)


Hmm, moi rodzice czytali swego czasu cos na styl "Wyznania egozrcysty". Z czego wiem przypadki sa autentyczne, a wszystko opisywane przez ksiedza egzorcyste. Tytulu pewna niejestem, innych ksiazek czy pod naukowy desen nie znam.
p.s. Jesli wszystko co zwiazane z Chrzescijanstwem cie odrzuca to sobie ksiazke daroj, choc z drugiej strony historie tam opisane sa naprawde ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się