HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2011 o 22:32, Stein napisał:

Witam, mam takie pytanie, czy może ktoś mi powiedzieć kto przetłumaczył na język polski
książkę p.t "1001 filmów, które musisz zobaczyć" (Steven Jay Schneider) Bo szukam wszędzie
i nigdzie nie mogę znaleźć...
Z góry bardzo dziękuję.


Ukrywający się pod terminem „zespół” tłumacze, a musiało ich być co najmniej kilkoro, nie pofatygowali się, by uzgodnić swoje wersje, a nawet by sprawdzić, pod jakimi tytułami opisywane filmy pojawiały się na polskich ekranach
http://merlin.pl/1001-filmow-ktore-musisz-zobaczyc_Elipsa/browse/product/1,384237.html

Czytając informacje na temat kolejnych filmów, nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Opisom wielkich klasyków towarzyszyły równie wielkie błędy merytoryczne i przekłamania. Rażące na tyle, że mimo początkowego zachwytu nad mnogością informacji zawartych w leksykonie, obecnie nie potrafię korzystać z niego jako źródła rzetelnej i wiarygodnej informacji, a na wszystko co w nim czytam, patrzę przez palce i z rezerwą. Część wyłapanych błędów opisałem, poprawiłem i wyjaśniłem na czym polegają, po czym wysłałem na adres mailowy wydawnictwa ELIPSA (office@publicat.pl), kulturalnie informując wydawcę, że w jego książce popełniono takie i takie rażące błędy, które w leksykonie tak dużego formatu pojawić się nie powinny. Na mój list z poprawkami (wysłany na adres wydawcy w dniu 29.03.2008), nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Przyszło jedynie (w dniu 31.03.2008) potwierdzenie otrzymania mojego listu, z konta mailowego Pani Małgorzaty Pilarczyk. W dniu 4 kwietnia 2008 wysłałem więc jeszcze jeden mail (już na adres Pani Pilarczyk), w którym grzecznie zapytałem, dlaczego wydawnictwo nie odpisało choćby słowem na mój list, w którym przecież w dobrej wierze wypunktowałem błędy zawarte w "1001 filmów które musisz zobaczyć". Jeszcze raz poprosiłem o jakąkolwiek odpowiedź i ustosunkowanie się do, bądź co bądź, poważnych zarzutów, jakie postawiłem autorom/wydawcy/tłumaczom książki.
http://www.film.org.pl/prace/1001_alternatywna_historia_kina.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? mam problem. Wypożyczyłem sobie książkę (Mark Twain- Nieszczęsny narzeczony Aurelii) i zaczynam ją czytać. Przerzucam pierwsze strony, które wyglądają mi jedynie na ''kilka słów od autora/tłumacza''. Dochodzę do strony z tytułem ksiązki, zaczynam czytać. Jedna, dwie, trzy, czetery strony. Przewracam na kolejną w oczekiwaniu na rozkręcenie się akcji, ale moim oczom ukazuje się kartka z tytułem jednej z jego książek, o ile się nie mylę (Jak Kandydowałem Na Gubernatora, prawda?)
Przeglądam całą książkę i widzę jedynie jakby skróty, streszczenia jego opowiadań. O co chodzi? Czy w taki sposób on pisał swoje "powieści" czy jedynie dostałem jakieś koślawe wydanie tejże książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 19:05, noobie napisał:

Wiecie co? mam problem. Wypożyczyłem sobie książkę (Mark Twain- Nieszczęsny narzeczony
Aurelii) i zaczynam ją czytać. Przerzucam pierwsze strony, które wyglądają mi jedynie

/.../


Chwileczkę , już sięgam po mój egzemplarz książki.
Państwowy Instytut Wydawniczy , Warszawa 1962
strona 20 początek opowiadania Nieszczęsny narzeczony Aurelii strona 23 koniec opowiadania.
Cóż po prostu wypożyczyłeś zbiór opowiadań tego autora.
Powieści Marka Twaina to:
The Gilded Age: A Tale of Today
The Adventures of Tom Sawyer
The Prince and the Pauper
Adventures of Huckleberry Finn
A Connecticut Yankee in King Arthur''s Court
The American Claimant
Tom Sawyer Abroad
Pudd''nhead Wilson
Tom Sawyer, Detective
Personal Recollections of Joan of Arc
A Double Barrelled Detective Story
A Dog''s Tale
A Horse''s Tale
The Mysterious Stranger
Poniżej lista książek w której Mark Twain opisuje życie na Missisipi , ogólnie na Dzikim Zachodzie "Pod gołym niebem" itd. itp.
The Innocents Abroad
Memoranda (monthly column)
Roughing It
Old Times on the Mississippi
A Tramp Abroad
Life on the Mississippi
Following the Equator
What Is Man?
Is Shakespeare Dead?
Queen Victoria''s Jubilee
Autobiography of Mark Twain
Mark Twain''s Notebook
King Leopold''s Soliloquy
The Private History of a Campaign That Failed
Mark Twain''s Weapons of Satire: Anti-Imperialist Writings on the Philippine-American War
The Bible According to Mark Twain: Writings on Heaven, Eden, and the Flood

Ps. Z tej drugiej grupy polecam książki "Pod gołym niebem" , "Życie na Missisipi" , "Prostaczkowie za granicą".

Ps.II. Nieszczęsny narzeczony Aurelii
Forma: zbiór opowiadań/nowel

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=4896


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 01:33, Gregario napisał:

ewentualnie jeszcze lubimyczytac.pl :)

Super stronka, dzięki za info o niej ^_^

Czytał ktoś może książki Dragon Age? Mam tą pierwszą właśnie w domu, zastanawiam się czy jest sens czytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 03:17, PinKee napisał:

zastanawiam się czy jest sens czytać :)

Jeżeli grałeś w grę, to książka jest dobrym uzupełnieniem gry. Wyjaśnia wiele rzeczy z historii Fereldenu i poszczególnych postaci (poznajemy dokładnie dzieje Loghaina). Książka nie jest wybitna, ale czyta się przyjemnie.
Fanom gry polecam, innym - niekoniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2011 o 03:17, PinKee napisał:

Czytał ktoś może książki Dragon Age? Mam tą pierwszą właśnie w domu, zastanawiam się
czy jest sens czytać :)


Jeśli jesteś fanem Dragon Age to czytaj, całkiem fajne uzupełnienie wiedzy o świecie. Jeśli zaś nie, to książki DA to niezłe czytadło, nie są złe ale też nie dobre, ot lekkie relaksujące fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się pocieszyłem, bo bałem się trochę, że to będzie książka na jakimś żenującym poziomie, ale jak jest strawna, to chętnie przeczytam. Oczywiście musi najpierw swoje odczekać w kolejce, a zresztą i tak ją teraz kolega ode mnie pożyczył (swoją drogą, Wy też tak macie. że wypożyczacie książki z biblioteki, a potem je koledze pożyczacie? Z mojego kumpla taki leń, że mu się nawet nie chce konta w biblio założyć, tylko ode mnie życza :) Obecnie maltretuję "Królikarnię" Guzka. Jestem dopiero na początku, ale jak na razie średnio mi się podoba, bo nie doszedłem jeszcze do teleportów do innych rzeczywistości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakąś dobrą biografię Kennedy''ego? Poszukuje książki o tej tematyce już od jakiegoś czasu jednak nie jestem w stanie żadnej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 15:51, PinKee napisał:

(swoją drogą, Wy też tak macie. że wypożyczacie książki z biblioteki, a potem je koledze pożyczacie? Z mojego
kumpla taki leń, że mu się nawet nie chce konta w biblio założyć, tylko ode mnie życza :)


No, ja tak od dziadka czesto pozyczam, jak cos fajnego wypozyczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie prośby.

Szukam książki zawierającej jakiś wstęp do teorii grafów, poleciłby ktoś?

No i druga, już z innej troche kategorii - coś w klimatach "Sopla" szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... skończyłem czytać "Lód" Dukaja. Strasznie dużo czasu mi to zajęło. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wcześniej czytał książkę ponad dwa miesiące. Nawet Silmarillion szybko przeczytałem.
Generalnie bardzo fajna książka, ciekawa fabuła. Strasznie zagmatwane wątki filozoficzno-egzystencjalne, co może odstraszyć większość czytelników. Mnie niekiedy głowa zaczynała boleć jak próbowałem dojść o co chodzi w danym fragmencie.
Lektura trudna także ze względu na obcojęzyczne wtrącenia. Dla kogoś niemajacego nigdy styczności z językiem rosyjskim, niemieckim i francuskim to może być spora bolączka.
Zakończenie trochę mnie rozczarowało. Mimo, że pasuje do fabuły i generalnie pasuje jako zakończenie to spodziewałem się czegoś innego.
Ogólnie rzecz ujmując książka dla wytrwałych i wymagających. Trudna i pouczająca lektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2011 o 01:33, Gregario napisał:

ewentualnie jeszcze lubimyczytac.pl :)

Niezłe, ale już założyłem konto w tym serwisie http://www.goodreads.com/search/search?q=sapkowski&group_id=&search_type=books&search[source]=goodreads&search[field]=on
Musze tyko uaktualnić profil, a niestety nie wiem kiedy to zrobię bo wprowadzenie ponad setki książek zabiera trochę czasu. (zamierzam tam wrzucić książki, które mam w posiadaniu, które sam kupiłem lub chciałem dostać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 16:29, In_The_End napisał:

> ewentualnie jeszcze lubimyczytac.pl :)
Niezłe, ale już założyłem konto w tym serwisie http://www.goodreads.com/search/search?q=sapkowski&group_id=&search_type=books&search[source]=goodreads&search[field]=on

Musze tyko uaktualnić profil, a niestety nie wiem kiedy to zrobię bo wprowadzenie ponad
setki książek zabiera trochę czasu. (zamierzam tam wrzucić książki, które mam w posiadaniu,
które sam kupiłem lub chciałem dostać)


Hmm, czytasz glownie po angielsku ? Gdyz takie wlasnie tytuly tam przewazaja, a szukanie ich odpowiednikow angielskich, jest jakis sens? W rozwoj polskiej tytulow na tym portalu watpie, wiec nie lepiej przeczekac na lubimyczytac.pl ? Tym bardziej, ze dosc szybko sie rozwija..
Pomijajac fakt, ze estetyczniej i milej dla oka wyglada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lubimyczytac.pl to polski odpowiednik goodreads.com poza tym mam podobne zdanie jak Surven :) a że jak sam piszesz jeszcze nie uaktywniłeś profilu i nie dodałeś książek więc w czym problem aby założyć profil na np. lubimyczytac.pl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może jest i na pęczki ale lubimyczytac.pl jest jednym z większych i bardziej przyjemnych tego typu portali w naszym kraju. a porównywanie z fantasta.pl jest trochę dla mnie śmieszne ponieważ baza książkowa jest kilkukrotnie mniejsza. jeśli już to biblionetka.pl ale przyjemniejszy wydaje mi się lubimyczytac.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się