HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja z tekstami mam podobnie, jeżeli coś mnie nie zainteresuje to nie czytam(nawet nie zaczynam poza wstępem) bo szkoda oczu(jeśli przy komputerze) i czasu. Chyba że się nudzę i mam darmowe metro w autobusie to dla zabicia czasu... ale też nie bo zawsze mam książkę w zanadrzu :>
Chyba książka książce nie równa bo przez dwa miesiące przeczytałem 10 [ Kroniki Amberu] :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tekstami chodzi o to że niektórzy ludzie słysząc że połowa Polaków nie czyta książek mówi (chyba nie mogąc w to uwierzyć) że pewnie rodacy czytają inne rzeczy. nie konkretnie książki tylko jakieś artykuły w gazetach, w internecie, opowiadania czy eksiążki itp. prawda jest niestety bardziej brutalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim,

szukam książki o roślinach, które nadają się do jedzenia, oraz o tych które się nie nadają do jedzenia. Oczywiście ze zdjęciami i opisami, a najbardziej interesują mnie opisy w roślinach trujących/niejadalnych z tym jakie są skutki jak się je zje.
Idę niedługo "w teren" na kilka dni i chciałbym przeczytać jakąś książkę o tym jakie rośliny będę mógł jeść oraz dowiedzieć się jakie są skutki zjedzenia roślin trujących/niejadalnych.
Mam nadzieję, że zrozumiecie mnie, o co mi chodzi.

pozdrawiam ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2011 o 20:34, Nieznajomosc napisał:

Hejka wszystkim,

szukam książki o roślinach, które nadają się do jedzenia, oraz o tych które się nie nadają
do jedzenia. Oczywiście ze zdjęciami i opisami, a najbardziej interesują mnie opisy w
roślinach trujących/niejadalnych z tym jakie są skutki jak się je zje.
Idę niedługo "w teren" na kilka dni i chciałbym przeczytać jakąś książkę o tym jakie
rośliny będę mógł jeść oraz dowiedzieć się jakie są skutki zjedzenia roślin trujących/niejadalnych.
Mam nadzieję, że zrozumiecie mnie, o co mi chodzi.

pozdrawiam ;- )


Może lepiej weź ze sobą jedzenie z domu bo korzystając z książki może spotkać Ciebie drogi kolego to co spotkało Chrisa McCandelssa. Jeśli nie kojarzysz postaci to polecam sięgnąć po książkę "wszystko za życie" Jona Krakauera, lecz w kolejności - film a dopiero potem książka. A jeśli już naprawdę chcesz się zabrać za próbowanie dzikich roślin to myślę, że każdy większy atlas roślin będzie zawierał to czego oszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna jakąś dobrą książkę na temat statków(bardziej zależałoby mi na statkach cywilnych) używanych w XX i XXI wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać zbiór opowiadań Jarosława Grzędowicza(to ten pan, który odkrył Andrzeja Pilipiuka) pt. "Księga Jesiennych Demonów". Wrażenie jest masakryczne. Autor zazwyczaj opisuje coś tragicznego, co może dziać się zaraz obok nas. Coś czego zazwyczaj nikt nie zauważa, ale jak już się źle skończy, to okazuje się, że wiedział każdy. Dodatkowo w pewnym momencie pojawia się czynnik fantastyki(nieskończona karta kredytowa, uzdrowiciel, wilkołak, sukkub), który jednak może wcale nie jest taki nierealny, jak się wydaje. Ciężko jest coś więcej napisać, żeby nie zdradzić nic z fabuły, także na tym poprzestanę.
Lektura na pewno cięższa niż taki "Rzeźnik Drzew"(też niedawno skończyłem, również znakomita pozycja) czy "2586 Kroków", ale równie dobrze się czyta(trzeba uważać, bo nagle zamiast wieczoru jest 4 rano) i mogę ją śmiało polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie o statkach i dodaję drugie: jaką książkę o historii najnowszej byście polecali? Może być popularno-naukowa lub nawet bardziej naukowa, byleby nie była zbyt "ciężka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie lubię czytać książek,ale teraz przyszła mi ochota na jakieś dobre fantasy. Od razu pomyślałem o Pratchett - cie (nie wiem jak zapisać jego nazwisko w ten sposób :D). Tylko,że nei wiem jaka jego książka jest najlepsza. Co polecacie z jego bibliografii? "Dywan"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 17:43, bobobo napisał:

Jakoś nie lubię czytać książek,ale teraz przyszła mi ochota na jakieś dobre fantasy.
Od razu pomyślałem o Pratchett - cie (nie wiem jak zapisać jego nazwisko w ten sposób
:D). Tylko,że nei wiem jaka jego książka jest najlepsza. Co polecacie z jego bibliografii?
"Dywan"?


Straż Straż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 17:43, bobobo napisał:

/cut/

Dywan zły nie jest, ale to taka książeczka na raz ;).
Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia ze Światem Dysku to zacznij od początku - Kolor magii i Blask fantastyczny. Serie o Śmierci i o straży też rządzą, jedynie ta o czarownicach mi w ogóle nie podchodzi i tej bym nie polecał na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 17:43, bobobo napisał:

Jakoś nie lubię czytać książek,ale teraz przyszła mi ochota na jakieś dobre fantasy.
Od razu pomyślałem o Pratchett - cie (nie wiem jak zapisać jego nazwisko w ten sposób
:D). Tylko,że nei wiem jaka jego książka jest najlepsza. Co polecacie z jego bibliografii?
"Dywan"?


Mnie się podobały jego książki niezwiązane z tasiemcowym "Światem Dysku". Spróbuj "Maurycy i jego uczone szczury" (chociaż to raczej dla młodszych czytelników) lub "Dobry Omen" - napisał wspólnie z Neilem Gailmanem. To drugie czyta się przyjemnie, wiele razy można się uśmiać. Jedna z paru wad - powtarza się ten sam żart kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 22:18, DiegoPOL napisał:

Mnie się podobały jego książki niezwiązane z tasiemcowym "Światem Dysku". Spróbuj "Maurycy
i jego uczone szczury" (chociaż to raczej dla młodszych czytelników) /cut/


Maurycy się do cyklu Świata Dysku zalicza, chyba że jedna z książek należąca do cyklu, która przypadła Ci do gustu ;).

Dnia 13.05.2011 o 22:18, DiegoPOL napisał:

Jedna z paru wad - powtarza się ten sam żart kilka razy.


To chyba jedna z charakterystycznych cech Pratchetta imo, co widać zwłaszcza w cyklu o Rincewindzie. Czy to minus? Dla jednych tak dla innych nie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 21:15, Fatal-X napisał:

Zamierzam przeczytać "Diunę" Franka Herberta.
Ktoś to czytał? Jak wrażenia?


Ciężko sie czyta. Ale po za tym same plusy. Świetna fabuła, bohaterowie, wszystko :)
Unikaj przekładu Łozińskiego/Jerzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 21:15, Fatal-X napisał:

Zamierzam przeczytać "Diunę" Franka Herberta.
Ktoś to czytał? Jak wrażenia?


Genialna. A tłumaczenie Łozińskiego akurat w tym wypadku jest bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie skończyłem książkę ,,Gdzie wasze ciała porzucone" Philipa Jose Farmera. Książka przypadła mi do gustu i nabrałem ochoty na dalsze części. Ale mam dwa pytania do tych, co czytali: czy to skończony cykl? Poza tym na wiki dwie ostatnie książki miały angielskie tytuły, czyli nie zostały wydane w Polsce?
Z góry dziękuje za odpowiedź i byłbym wdzięczny za sugestię, czy warto w to dalej brnąć;). Bo pomysł jest zaje^#&, ale pierwsza książka jakby nie do końca była taka bombastyczna, jak mi się zdawało, że będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 17:38, Blackgoat napisał:

Witam, właśnie skończyłem książkę ,,Gdzie wasze ciała porzucone" Philipa Jose Farmera.
Książka przypadła mi do gustu i nabrałem ochoty na dalsze części. Ale mam dwa pytania
do tych, co czytali: czy to skończony cykl? Poza tym na wiki dwie ostatnie książki miały
angielskie tytuły, czyli nie zostały wydane w Polsce?
Z góry dziękuje za odpowiedź i byłbym wdzięczny za sugestię, czy warto w to dalej brnąć;).
Bo pomysł jest zaje^#&, ale pierwsza książka jakby nie do końca była taka bombastyczna,
jak mi się zdawało, że będzie.

W Polsce wydano jeszcze 2 tomy, a czwarty jest obiecywany już od kilku lat, ale jak nie wyszedł, tak nie wychodzi, i nie wiadomo, kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się