HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Jako, że autor poprzedniego wątku o ksiażkach nie założył tematu na nowym forum to robię to ja. :-)
Witam wszysktich wielbicieli literatury, tej pieknej jak i tej "brzydkiej". Możecie się tutaj wypowiadać na wszelkie tematy związane z książkami. Zapraszam do postowania! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyzna, ze zakladanie watkow na zasadzie "bo na tamtym forum ja zalozylem i taki byl watek" jest troche bez sensu. powoduje tylko smietnik i nic wiecej. jesli ktos bedzie chcial napisac cos o ksiazkach to napisze w tym czy innym watku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Wiem już, że w angli, czy gdzieś tam została już wydana książka pt.: Harry Potter i Pół Krwi Książe, cyz cołś takiego. A kiedz ta książka ukaże się w Polsce? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Harry Potter i Książę Półkrwi" została wydana w Anglii 16 lipca. W Polsce zostanie wydana 28 stycznia przyszłego roku. Małe opóźnienie, jak ze wszystkim w tym kraju. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czytających książki zrobiło się jak na lekarstwo. :-/
Żałuję, że w tym roku akademickim nie będę miał czasu na przeczytanie czegoś ciekawego. Zostają mi kodeksy i podręczniki, których mam w tym roku prawdziwe zatrzęsienie. Ale w wakacje postaram się przeczytać Achaję, do której już się zabieram jakiś czas, ale zawsze brakuje czasu. Ehh szkoda, że doba nie ma 48 godzin. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 17:26, HumanGhost napisał:

"Harry Potter i Książę Półkrwi" została wydana w Anglii 16 lipca. W Polsce zostanie wydana 28 stycznia przyszłego roku.
Małe opóźnienie, jak ze wszystkim w tym kraju. ;-)


Jesli sie nie myle, to dopiero wraz z premiera ujawniona zostala tresc ksiazki. Obsuwa zwiazana z tlumaczeniem byc wiec musiala, pytanie tylko, czy az tak dluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 08:05, HumanGhost napisał:

w wakacje
postaram się przeczytać Achaję, do której już się zabieram jakiś czas, ale zawsze brakuje czasu.


Wszystkie trzy tomy? Z calym cyklem jest niewesolo - tzn. im dalej, tym gorzej :) O ile pierwszy tom czyta sie z ciekawoscia i "ciurkiem", to w drugim obojetniejemy juz na losy tytulowej bohaterki, a do przeczytania trzeciego trzeba sie zmuszac. Ziemianski po prostu coraz bardziej zneca sie nad Achaja. Ale jesli nie masz teraz nic innego do czytania... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 08:05, HumanGhost napisał:

Widzę, że czytających książki zrobiło się jak na lekarstwo. :-/
Żałuję, że w tym roku akademickim nie będę miał czasu na przeczytanie czegoś ciekawego. /.../ Ale w wakacje
postaram się przeczytać Achaję, do której już się zabieram jakiś czas, ale zawsze brakuje czasu.


Interesujące :)
Zakładasz wątek książkowy, narzekasz na brak czytających, a równocześnie dajesz informację że pierwszą książkę przeczytasz (być może) dopiero za 10 miesięcy :))))
Ciekawy kontrast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie pierwszą. W zyciu przeczytałem więcej książek niż wypiłem piw. Napisałem tylko, że teraz nie mam czasu na nic poza kodeksami i podręcznikami. Poza tym to wątek ogólnodostępny, kazdy moze się wypowiedzieć. Moja obecność nie jest niezbędna. Poza tym mogę się przecież dzielić wrażeniami z książek już przeze mnie przeczytanych czy komentować szeroko pojęty świat literatury. Więc, nie wiem o co Ci chodzi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 10:24, Valed napisał:

Ja jestem wielkim fanem fantasy i Sf ^_^.

Moim ulubionym pisarzem jest Paulo Coelho http://www.paulocoelho.pl/ .
Uwielbiam
jego Alchemika i Weronika musi umrzeć - teraz czytam sobie Zahira ^_^.


Też czytam fantasy (Sapkowski i Tolkien). Coelho to już dla mnie za ambitna literatura. Może uda mi się znaleźć czas na przemyślenia, to wtedy przeczytam.
Jak narazie czytam książkę"Roland" Stephena Kinga. Wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 18:11, Todryk napisał:

A czy ktoś z was czytał "No logo" Naomi Klein? Czy książki o takiej tematyce raczej nie bardzo was interesują?


Nie znam tej książki więc nie wiem co to za tematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:12, Hegemon napisał:

> w wakacje
> postaram się przeczytać Achaję, do której już się zabieram jakiś czas, ale zawsze brakuje czasu.

Wszystkie
trzy tomy? Z calym cyklem jest niewesolo - tzn. im dalej, tym gorzej :) O ile pierwszy tom czyta sie z ciekawoscia i "ciurkiem",
to w drugim obojetniejemy juz na losy tytulowej bohaterki, a do przeczytania trzeciego trzeba sie zmuszac. Ziemianski po
prostu coraz bardziej zneca sie nad Achaja. Ale jesli nie masz teraz nic innego do czytania... :)


Tu się zgadzam, pierwszy tom jest najlepszy, ale reszta wcale nie jest taka zła, no może trochę tylko "przesadzona i wydy.. wydumana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 19:43, ThimGrim napisał:

Tu się zgadzam, pierwszy tom jest najlepszy, ale reszta wcale nie jest taka zła, no może trochę
tylko "przesadzona i wydy.. wydumana".


W pierwszym tomie podobalo mi sie rownolegle przedstawianie 3 historii: jedna od zera do bohatera, druga w przeciwna strone oraz historia podrozy maga. W drugiej i trzeciej czesci Ziemianski koncentruje sie na Achai i juz tylko sie zastanawialem: co on z nia jeszcze zrobi? Moim zdaniem na sile chcial udowodnic swoja teze, ze czlowiek jest gotow zrobic wszystko byle tylko przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jak widzę Achaja nie jest taka wspaniała jak ją się kreuje. Ale i tak przeczytam, bo późiej będę żałował. W planach mam jeszcze serie o Kubie Wędrowyczu i o "Kuzynkach". Po jednej książce z każdej serii już przeczytałem, więc mam już podstawy. :-) Polecam każdemu książki Pilipiuka. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 08:05, HumanGhost napisał:

Widzę, że czytających książki zrobiło się jak na lekarstwo. :-/
Żałuję, że w tym roku akademickim nie będę miał czasu na przeczytanie czegoś ciekawego.


Poczytaj Pratchetta. Krótkie i mało wymagające książki, które chłoną się jak woda... przyjemne i śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się