HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Orientuje się ktoś czy Zysk podawał jakieś informacje dotyczące "Dance with Dragons" Martina? Szukałem i jakoś nigdzie nie mogę znaleźć( znając mnie pewnie słabo szukam:X). W USA premiera już 12 lipca a u nas ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 16:08, Saref napisał:

Orientuje się ktoś czy Zysk podawał jakieś informacje dotyczące "Dance with Dragons"
Martina? Szukałem i jakoś nigdzie nie mogę znaleźć( znając mnie pewnie słabo szukam:X).
W USA premiera już 12 lipca a u nas ani słychu.


http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/index.html?rodzaj=zapowiedzi&rodzaj2=artysci&co=¶m=M&strona=2
A Dance With Dragons – George R.R. Martin
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011

Napisz do esencji lub wydawnictwa Zysk i zapytaj o dokładną datę premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie serii Jeźdźcy smoków z Pern autorstwa Anne McCarffey. Warto przeczytać tylko oryginalną trylogię czy cały cykl? Na wiki pisze, że tego będzie ok. 20-30 tomów. A cykle są podzielone podobnie do Świata Dysku Pratchetta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że dobry zakup zrobiłem? Bo najwyżej mogę nie odebrać ;)

Produkty czekające na odbiór to:
Maszyna Różnicowa 1 szt. 35,99 zł.
Krwawy Południk 1 szt. 31,49 zł.
Peanatema 1 szt. 62,49 zł.
Neuromancer 1 szt. 22,49 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że dla samego Krwawego Południka i Peanatema-i warto odebrać. Wprawdzie jedyną książkę Cormaca Mc. jaką przeczytałem to "Droga"(inne są za ciężkie w klimacie, w Drodze jest ten jasny element w postaci dziecka), to jest to po prostu mistrz. A Peanatema - świetne czytanie, nie beletrystyczne, ale naprawdę coś dające prócz samej zabawy. Odbieraj więc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 17:57, Abi_Dalzim napisał:

Myślicie, że dobry zakup zrobiłem? Bo najwyżej mogę nie odebrać ;)


Tyle dobrego steampunku i cyberpunku wręcz aż się prosi żeby go odebrać. Jak się wsłuchać dokładniej to słychać takie delikatne "weź mnie..", "przygarnij", "zabierz do domu..". ;D

Hehe widzę, że wciąz budujemy biblioteczkę wielkich tego świata. I to jest bardzo słuszna koncepcja. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na "Krwawy Południk" bardzo się napaliłem, nawet kupiłem ostatnio w księgarni, ale obecnie mam za dużo nieskończonych lektur do przeczytania. Nie lubię czytać więcej niż jednej książki jednocześnie więc przed chwilą "doczytałem" Hobbita, odłożyłem książkę o niedźwiedziu Wojtku na później i rozpędzam się z Grą o Tron. Trochę czasu mi to zajmie, ale jak już przeczytam to zabiorę się za dzieło McCarthy''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie głupie pytanie co do wydania Gry o Tron, czy to wydanie z filmową okładką jest większego formatu niż to zwykłe i pozostałe tomy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 20:11, Zagul napisał:

Ja mam takie głupie pytanie co do wydania Gry o Tron, czy to wydanie z filmową okładką
jest większego formatu niż to zwykłe i pozostałe tomy ?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się ktoś czy Zysk ma zamiar wydać w niedalekiej przyszłości resztę tomów Pieśni Lodu i Ognia w twardych oprawach? Niby mógłbym kupić resztę książek w miękkiej, ale: a) będzie się brzydko prezentowało na półce b) IMO ''cegły'' czyta się jednak lepiej, gdy mają twardą okładkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 22:06, Lex napisał:

Nie orientuje się ktoś czy Zysk ma zamiar wydać w niedalekiej przyszłości resztę tomów
Pieśni Lodu i Ognia w twardych oprawach? Niby mógłbym kupić resztę książek w miękkiej,
ale: a) będzie się brzydko prezentowało na półce b) IMO ''cegły'' czyta się jednak lepiej,
gdy mają twardą okładkę. ;)

Pewnie wydadzą, ale tylko te części, które będą ekranizowane :) Ja nie wiem czy kupować stare czy nowe wydanie, żeby na półce głupie nie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2011 o 23:09, Zagul napisał:

Pewnie wydadzą, ale tylko te części, które będą ekranizowane :) Ja nie wiem czy kupować
stare czy nowe wydanie, żeby na półce głupie nie wyglądało.


Żeby na prawdę ładnie na półce wyglądało to rozwiązanie jest tylko jedno. W ogóle nie kupować, pożyczyć z biblioteki lub od znajomych i przeczytać a na własność kupić całą serie dopiero jak będzie skończona. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ciekawej książki fantastycznej na wakacje i proszę o poradę. Ostatnio czytałem Petera Bretta ("Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia") i całkiem mi się spodobał. Preferuję raczej klasyczną fantastykę w stylu Tolkiena. Odpada Pratchett i Sapkowski (większość przeczytałem). Aha, i jeszcze nie lubię klimatów s-fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 23:35, witkab napisał:

Poszukuję ciekawej książki fantastycznej na wakacje i proszę o poradę. Ostatnio czytałem
Petera Bretta ("Malowany Człowiek" i "Pustynna Włócznia") i całkiem mi się spodobał.
Preferuję raczej klasyczną fantastykę w stylu Tolkiena. Odpada Pratchett i Sapkowski
(większość przeczytałem). Aha, i jeszcze nie lubię klimatów s-fi.


Nie wiem co masz już za sobą ale ostatnio na topie jest pieśń lodu i ognia :) poza tym polecam gorąco cykl Pamięć, Smutek i Cierń"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam do was prośbę. Potrzebuje książki dla mojej przyjaciółki. Czego dokładnie szukam. Coś co czyta się szybko, i co spodoba się dziewczynie w wieku 18 lat. Proszę o jakieś propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 00:06, Largooo napisał:

Cześć. Mam do was prośbę. Potrzebuje książki dla mojej przyjaciółki. Czego dokładnie
szukam. Coś co czyta się szybko, i co spodoba się dziewczynie w wieku 18 lat. Proszę
o jakieś propozycje.

To w sumie zależy od charakteru dziewczyny. Jeżeli nie należy do tych co to jarają się zakochanymi wampirami z żelem na włosach to może Forrest Gump albo Pachnidło? Obydwie czyta się szybko, wciągają i w sumie powinno je się znać :) Jeżeli chodzi o Gumpa to książka różni się pod wieloma względami od filmu (w tym zakończeniem) więc warto ją przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 00:06, Largooo napisał:

Cześć. Mam do was prośbę. Potrzebuje książki dla mojej przyjaciółki. Czego dokładnie
szukam. Coś co czyta się szybko, i co spodoba się dziewczynie w wieku 18 lat. Proszę
o jakieś propozycje.

"PS Kocham Cię" ;). Nie taka zła jak mogłoby się wydawać, pewnie i tak lepsza od twórczości Coelho. Potem sobie razem obejrzycie film, bo w miarę świeży jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się