HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Sprawdź ofertę Bellony.
Uważaj tylko na kolorowe "encyklopedie" w których więcej olbrzymich foteczek, niż tekstu.

Mam trochę starych pozycji, jak serię "Sprzęt Wojskowy Końca XX Wieku", z których posiadam:
"Karabiny Wyborowe"
"Broń Strzelecka"
"Broń i wyposażenie sił specjalnych"


Z wydawnictwa Penta "Encyklopedia Broni - 7000 lat historii uzbrojenia"; praca przekrojową, która nabyłem przed laty, jako księgę pełną wzorców dla bronii do sesji RPG.
Świetną książkę "Automatyczna Broń Strzelecka" wydawnictwa Sigma Not. Rocznik 91, ale w książce oprócz charakterystyk ówczesnego uzbrojenia jest sporo przydatnych wiadomości technicznych.

Dodatkowo mam jeszcze "Encyklopedię Pistoletów i Rewolwerów" wydawnictwa Pryzmat. Ale to też wiekowe wydawnictwo bowiem z 1998 roku.

Nowych pozycji zwyczajnie już nie opłaca się kupować, skoro w internecie bez problemów znajdziemy najaktualniejsze dane i informacje o najnowszych projektach broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2011 o 17:13, Robertcik1 napisał:

kontynuacja. to "A Feast for Crows" i "A Dance with Dragons" dzieją się równolegle. Namieszał
pan GRR, oj, namieszał.

No to nieźle. Chociaż mnogość wątków w Pieśni Lodu i Ognia zasługuje na jak najwięcej książek. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Jakie dobre fantasy byście polecili? Jestem fanem gatunku, a ostatnio nie orientuje się co jest wartego do przeczytania :). Waham się między "Gildią Magów", "Kłamstwa Locke''a Lamory" i "Malowany człowiek". Czytałem i tu i na internecie różne opinie - powiedzcie czy warto przeczytać coś z wymienionych?
Dodam, że chodzi mi nie o fantasy dla dzieci tylko o jakieś poważniejsze, lepsze, które wciąga. Tak, więc czekam na propozycje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 15:53, Psych0 napisał:

Siemanko. Jakie dobre fantasy byście polecili? Jestem fanem gatunku, a ostatnio nie orientuje
się co jest wartego do przeczytania :). Waham się między "Gildią Magów", "Kłamstwa Locke''a
Lamory" i "Malowany człowiek". Czytałem i tu i na internecie różne opinie - powiedzcie
czy warto przeczytać coś z wymienionych?
Dodam, że chodzi mi nie o fantasy dla dzieci tylko o jakieś poważniejsze, lepsze, które
wciąga. Tak, więc czekam na propozycje :).


Z tego co słyszałem to "Malowany człowiek" jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 15:53, Psych0 napisał:

Siemanko. Jakie dobre fantasy byście polecili? Jestem fanem gatunku, a ostatnio nie orientuje
się co jest wartego do przeczytania :). Waham się między "Gildią Magów", "Kłamstwa Locke''a
Lamory" i "Malowany człowiek". Czytałem i tu i na internecie różne opinie - powiedzcie
czy warto przeczytać coś z wymienionych?
Dodam, że chodzi mi nie o fantasy dla dzieci tylko o jakieś poważniejsze, lepsze, które
wciąga. Tak, więc czekam na propozycje :).


Zdecydowanie Kłamstwa Locke''a Lamory. Malowany człowiek jest o poziom gorszy, a Gildia magów o trzy poziomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 16:01, Asthariel napisał:

Zdecydowanie Kłamstwa Locke''a Lamory. Malowany człowiek jest o poziom gorszy, a Gildia
magów o trzy poziomy.

Tak też myślałem.
A z innych, jest coś godnego uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 17:05, Psych0 napisał:

> Zdecydowanie Kłamstwa Locke''a Lamory. Malowany człowiek jest o poziom gorszy, a
Gildia
> magów o trzy poziomy.
Tak też myślałem.
A z innych, jest coś godnego uwagi?


Gra o tron - G.R.R. Martin, niedawno był serial na HBO
Ogrody księżyca - Steven Erikson
Z mgły zrodzony - Brandon Sanderson

Poczytaj recenzje na Polter.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie.
"Czarna Kompania" Glenna Cooka.
Wznowione w czterech opasłych tomiszczach, czwarty albo już się ukazał akurat albo niebawem się pojawi, bo na stronie Rebisu jest już w "wydanych". ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 18:41, meryphillia napisał:

Niezmiennie.
"Czarna Kompania" Glenna Cooka.
Wznowione w czterech opasłych tomiszczach, czwarty albo już się ukazał akurat albo niebawem
się pojawi, bo na stronie Rebisu jest już w "wydanych". ;]

4 tom jest już w księgarniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 18:03, Asthariel napisał:

Gra o tron - G.R.R. Martin, niedawno był serial na HBO

Serial nie dawno obejrzałem, moim zdaniem jest mega. Gra o tron, to tytuł
pierwszego tomu sagi tak? Ile jest tych tomów i czy wszystkie zostały już wydane, bo
z chęcią bym przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 19:53, Dark_elves napisał:

> Gra o tron - G.R.R. Martin, niedawno był serial na HBO
Serial nie dawno obejrzałem, moim zdaniem jest mega. Gra o tron, to tytuł
pierwszego tomu sagi tak? Ile jest tych tomów i czy wszystkie zostały już wydane, bo
z chęcią bym przeczytał.

Gra o tron to pierwszy tom. W Polsce jest wydanych cztery: kolejen sa Starcie królów, Nawałnica mieczy i uczta dla wron. Piaty tom, Taniec ze smokami, ukaże się w Polsce w listopadzie. Planowane są jeszcze 2-3 tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się jaką mam kochaną dziewczynę. Dostałem od niej na urodziny piękne wydanie "Blade runner" z rysunkami Siudmaka w twardej oprawie. Kochana jest, co nie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy gramowiczę mam do wydania 90 zł na książki wybrałem sobie cztery pozycje na allegro i proszę was o pomoc w wyborze najlepszego zestawienia. A więc co mi polecicie?
http://allegro.pl/metro-2033-2034-glukhovsky-pakiet-2-ksiazek-i1742765541.html#gallery
http://allegro.pl/gra-o-tron-starcie-krolow-martin-pakiet-t-i1759038242.html#gallery
http://allegro.pl/jo-nesbo-trylogia-z-oslo-pentagram-trzeci-klucz-i1729627277.html#gallery
http://allegro.pl/larsson-millennium-pakiet-3-ksiazek-miekkie-kurier-i1752174012.html#gallery
Szczególnie interesuje mnie opinia o dwóch ostatnich pozycjach.
Czekam na wasze opinie i oczywiście inne propozycje mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale miałem farta :) Jestem sobie na mieście i patrzę jakaś księgarnia "Tania książka" czy coś w ten deseń. Przeglądam, a tam "Gra o tron", to najnowsze wydanie, ostatni egzemplarz, nówka sztuka, nieśmigana za 15 zł.
Oczywiście czym prędzej kupiłem :> Zwłaszcza, że w takim empiku czy gdzie indziej kosztuje 49zł (sic!).
Nic tak nie cieszy jak dobry zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Eden, Solaris, Dzienniki Gwiazdowe. Co teraz? Niezwyciężonego, albo Głos Pana? To chyba Lema największe dzieła w dalszej kolejności po Solarisie, mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 17:02, Q-Jot napisał:

Przeczytałem Eden, Solaris, Dzienniki Gwiazdowe. Co teraz? Niezwyciężonego, albo Głos
Pana? To chyba Lema największe dzieła w dalszej kolejności po Solarisie, mam rację?


Najpierw Niezwyciężony. Zdecydowanie.

Lukiwwo94
Zdecydowanie kup pakiet gry o tron
Larssona się nie opłaca kupować, lepsza biblioteka, albo znajomi. Pozostałe 2 pozycje są słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się