HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Polecam Grę o Tron (i następne części serii) Martina. Ta książka ma wszystko, czego wymagasz, tylko niezbyt szybko się rozkręca, i trzeba się przyzwyczaić do przedstawiania historii z punktu widzenia wielu bohaterów naraz, często znajdujących się po dwóch (albo i trzech) stronach barykady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 11:10, Robhaal napisał:

- Klimaty noire.


Arcydzieła czarnego kryminału
Angielskie lato , Wielki sen , Długie pożegnanie Raymond Chandler
Mroczne przejście David Goodis
Sokół Maltański , Miejskie historie Dashiell Hammett
Naciągacze , Ucieczka gangstera Jim Thompson
Okno na podwórze Cornell Woolrich
Asfaltowa dżungla W.R.Burnett
Tajemnice Los Angeles James Ellory
Listonosz zawsze dzwoni dwa razy James M. Cain
Ja jestem sądem , Powrót , Gangster , Śmiertelny pocałunek Mickey Spillane
Podałem po kilka tytułów danego autora zasmakujesz to sięgniesz po więcej.

Dnia 24.08.2011 o 11:10, Robhaal napisał:

- Klimaty postapokaliptyczne.


Listonosz David Brin
Wojna Zombie Max Brooks
Metro 2033
Wiadro Powietrza
Jestem legendą Richard Matheson
Droga Cormac McCarthy
Krąg walki - 3 tomy Anthony Piers
Nie mam ust a muszę krzyczeć
Ostatni brzeg Nevil Shute
Szkarłatna dżuma Jack London
Ja, Gelerth Władysław Pasikowski
Wyspa J.G. Ballard
Śmierć trawy John Christopher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnię kończę powoli sagę Dama Simmonsa, gdzie ostatnią częścią jest "Triumf Endymiona" i strasznie urzekły mnie klimaty space opery, epickości, wielkiego kosmosy, kolonizacji itp

Polecicie coś dobrego w tym rodzaju? Na oku mam już "Przestrzeń objawienia" Alastaira Reynoldsa (swoją drogą jeśli ktoś czytał - opinie mile widziane), ale co jeszcze jest ciekawego?
Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 23:01, Outlander-pro napisał:

Na oku mam już "Przestrzeń objawienia" Alastaira
Reynoldsa


Ja czytałem i bardzo, bardzo polecam. Reynolds piszę na prawdę świetną space operę, dodatkowo jego s-f jest mocno hard tak że bardzo dba o prawa fizyki. Zresztą w końcu to były pracownik NASA. Polecam wszystko co wyszło spod jego pióra. Zwłaszcza trylogię "Przestrzeni Objawienia". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiedziony genialnością "Drogi" zakupiłem jakiś czas temu "Krwawy południk" Cormaca McCarthy''ego.
Książka mnie bardzo zawiodła. Nie dość, że jest właściwie o niczym (

Spoiler

grupa łowców skalpów jeździ w tę i z powrotem po pustyni

), to jeszcze styl autora (znakomicie sprawdzający się w "Drodze") tu mnie wybitnie denerwował. Bardzo częste, rozwlekłe i wydumane opisy przyrody powodowały, że siłą zmuszałem się do czytania tej książki (nie lubię zostawiać zaczętych książek niedokończonych). Pseudofilozofia aż leje się z kartek.

Nie polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy "Afterlight" Alexa Scarrowa została przetłumaczona na język polski? Trzyma poziom poprzedniej części? ("Gdy Zgasną Światła")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 19:40, Sandro napisał:

Czy "Afterlight" Alexa Scarrowa została przetłumaczona na język polski?


Z tego co wiem to jeszcze nie. Wydawca się coś ociąga strasznie. Sam mam ochotę na tą książkę i mam nadzieję, że trzyma poziom "Gdy zgasną światła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 20:58, HumanGhost napisał:

Z tego co wiem to jeszcze nie.

Teoretycznie mógłbym przeczytać po angielsku, ale ostatnio mój ciąg książek czytanych w oryginale został brutalnie przerwany przez pana McCarthy''ego i ten jego "Krwawy Południk". Bezproblemowo przebiłem się przez dwie pierwsze części "Pieśni Lodu i Ognia", a czytając KP przebrnąłem przez trzy pierwsze rozdziały i uświadomiłem sobie, że nie wiem o co w tej książce chodzi... Dlatego chyba poczekam aż "Afterlight" zostanie przełożony na nasz język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 21:32, Sandro napisał:

KP przebrnąłem przez trzy pierwsze rozdziały i uświadomiłem sobie, że nie wiem o co w
tej książce chodzi... Dlatego chyba poczekam aż "Afterlight" zostanie przełożony na nasz
język.

To nawet nie zaczynaj Ślepowidzenia P.Wattsa :P.
Ponawiam pytanie - Czy ktoś czytał Cherem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2011 o 19:40, Sandro napisał:

Czy "Afterlight" Alexa Scarrowa została przetłumaczona na język polski? Trzyma poziom
poprzedniej części? ("Gdy Zgasną Światła")


Napisz do wydawnictwa renata.bogiel@guj.pl
Na tej stronie są informacje o zapowiedziach i nowościach książkowych
http://esensja.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:35, Abi_Dalzim napisał:

Chodzi mi głównie o tę obniżkę 60%

Najprawdopodobniej chcą wyczyścić magazyn z zalegających i przez nikogo niekupujących tytułów :| Nie czytałem i nie słyszałem o żadnej.
Ja ostatnio kupiłem na allegro pięc książek o Conanie, wszystkie napisane przez ROBERTA E Howard''a za cenę 18 złotych w bardzo dobrym stanie:) Jeśli chcesz coś z fantasy i za małe pieniądze to też radze skorzystać z allegro.

btw czytał ktoś przygody Conana? Kupując ksiązki Howarda chciałem się zorientować ,czy jest jakaś chronologia. Szukałem info tradycyjnie, ale jedynie na wikipedi była zdawkowana informacja, która nie przydała mi się wcale. Podane przez nią tytuły nie pokrywały się z tym co było obecnie na aukcjach więc wybrałem na ślepy strzał. Mam przy sobie tylko jedną z książek Conan z Cimmerii i jest to jak sądziłem coś w rodzaju samego początku. Przynajmniej na razie tak się wydaje. Czy ktoś z was wie coś o jakimkolwiek porządku w czytaniu książek Howarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:53, In_The_End napisał:

Czy ktoś z was wie coś o jakimkolwiek porządku w czytaniu książek Howarda?


Howard to tam wiele o Conanie nie napisał ;]
Czytałem pierwsze kilka książek z wydawnictwa Amber* (wraz z wyd. Pik i Art) - seria wygląda mniej więcej tak:
http://allegro.pl/conan-wojownik-r-e-howard-i1780712003.html
Książki zawierają opowiadania Howarda, le Campa i Cartera, więc tych autorów, którzy trzymają bardzo dobry poziom. Chronologia jest zachowana, w większości opowiadań pojawiają się drobne nawiązania i wspomnienia o poprzednich przygodach Conana - nie wiem jak jest po 7 tomie, ale przeglądając nowsze publikacje (mam kilka tomów o numerach 60 i w górę), częściej pojawiają się całe powieści niż opowiadania, których poziom jest dramatycznie niski.
Pozostałbym więc przy wymienionych wyżej trzech autorach - jeżeli ich nazwisko jest na okładce, możesz spodziewać się co najmniej niezłej lektury (w kategorii awanturniczej historyjki oczywiście). Nie musisz ściśle trzymać się numeracji tomów, każdą historię spokojnie można czytać w oderwaniu od innych.

(Nazwy tomów to w kolejności: Conan, Conan z Cymerii, Conan Pirat, Conan Obieżyświat, Conan Ryzykant, Conan Korsarz, Conan Wojownik. Nazwy nie mają wiele wspólnego z treścią książki, sam byłem pod wrażeniem, jak wydawnictwo zdołało mnożyć te określenia przez jakieś 40 tomów ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej; warte poznania są tylko te wydania zawierające teksty samego Howarda oraz jego znajomych i późniejszych kontynuatorów Le Campa i Cartera. Reszta to najzwyklejszy crap niewarty uwagi (gdzie brylują w tandecie najbardziej "dzieła" Steve Perry, znanego mi też z trzytomowego koszmaru literackiego o Obcym :F).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 11:35, Abi_Dalzim napisał:

Czy ktoś z was miał okazję czytać jakąś z tych książek i szczerze ją poleca?


Czytałem Tom IV Pendragona. IMHO całkiem przyzwoite science-fiction, przyjemnie się czytało, ale nie było jakoś specjalnie wykoksane. Opłaca się jednak kupić za te 15 zł.
Jest jeszcze na liście książka Glen'a Cook'a, której nie czytałem, ale zakładam że jest niezła, bo jego seria o Czarnej Kompanii była genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 20:57, Dotson napisał:

Jest jeszcze na liście książka Glen''a Cook''a, której nie czytałem, ale zakładam że jest
niezła, bo jego seria o Czarnej Kompanii była genialna.


Książka jest dobra, ale to II tom cyklu. A tom I jest praktycznie niedostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:53, In_The_End napisał:



Po wakacjach Rebis ma zamiar wydać wszystkie opowiadania o Conanie autorstwa REHa, w trzech tomach, najprawdopodobniej w standardzie takim jak wydają Diunę czy Dicka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:53, In_The_End napisał:

btw czytał ktoś przygody Conana? Kupując ksiązki Howarda chciałem się zorientować ,czy
jest jakaś chronologia. Szukałem info tradycyjnie, ale jedynie na wikipedi była zdawkowana
informacja, która nie przydała mi się wcale.


Tu masz wszytko
http://www.conan.fero.pl/index.php/component/content/article/10/21-chronologia-conana-wg-roberta-jordana
Oczywiście gorąco zachęcam do zapoznania się z treścią całej strony.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się