HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2011 o 21:55, Feno napisał:

Mam pytanie odnośnie książki "Imię Wiatru" Patricka Rothfuss''a. W opisie książki napisane
jest, że to jego debiut. Ale znalazłem również jego inną książkę, która nazywa się "Strach
Mędrca". W opisie dopisane jest ''część 1'', mimo, że dalej czytam iż jest to kontynuacja
"Imienia Wiatru". I już sam nie wiem o co w tym wszystkim biega :D Ktoś może wyjaśnić
jaka jest kolejność całego cyklu i czy wiadomo jest ile będzie części?


Imię Wiatru to pierwsza część, a Strach Mędrca druga. W Polsce pewnie rozbiją na dwie książki, stąd ta "część pierwsza". Będzie więcej tomów, ale nie wiem ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tyczy się twórczości Tolkiena. Jakie książki, których akcja dzieje się w uniwersum Władcy Pierścieni polecacie? Po za władcą pierścieni najpopularniejszy jest chyba Hobbit, ale nie wiem o tej książce prawie nic. A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 20:34, Piterixos napisał:

Pytanie tyczy się twórczości Tolkiena. Jakie książki, których akcja dzieje się w uniwersum
Władcy Pierścieni polecacie? Po za władcą pierścieni najpopularniejszy jest chyba Hobbit,
ale nie wiem o tej książce prawie nic. A może coś innego?


Silmarillion i Przygody Toma Bombadila. Jesli złapiesz bakcyla to dowolne "Opowieści"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2011 o 20:02, Nikodem95 napisał:

Chciałbym się dowiedzieć więcej o tej książce ( pierwsze trzy strony): http://imageshack.us/g/80/dsc05248i.jpg/
Książka jest z 1671r.? Oo W googlach znalazłem tylko dwa odnośniki, gdzie ta książka
z nową okładką kosztuje 25Funtów. Z racji starości ta jest więcej warta? Znaleziona w
domu przez mojego ojca. Ktoś obeznany w temacie mógłby pomóc? :)

Jeszcze chciałem dodać, że druk jest taki wybijany, tzn. widać nierówności na kartce od przyciśnięcia literki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2011 o 23:19, Surven napisał:

Książki z uniwersum Dr Who - ktoś coś poleci? Najlepiej EXTERMINATE ! XD


Jedyne jakie ukazały się w języku polskim to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=6688
Tyle tylko że chodzi o odcinki z lat. 70. i 80.
Natomiast książki traktujące o najnowszych przygodach doktora (rozumiem iż chodzi o te odcinki w których występuje David Tennant) są dostępne tylko w języku angielskim i ich nie czytałem.

Ps. Sądzę iż serial nie cieszy się w Polsce popularnością gdyż na polskim rynku ukazała się tylko seria I
http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/8307
i dystrybutor na tym poprzestał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie obejrzałem film black hawk down i naszła mnie ochota żeby przeczytać książkę w podobnym klimacie, najchętniej jeszcze żeby była oparta na faktach. Co byście mi polecili :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna Restrepo. Trochę inny klimat(choć w podobnym duchu), lecz bardzo dobry reportaż. Za to za nic nie bierz pierwowzoru filmu - książki Black Hawk Down, bo dla mnie to mierna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! obie książki zapowiadają się, obiecująco i obie na pewno przeczytam w końcu zbliża się zima i trzeba się zaopatrzyć na długi wieczory ;) Mam jeszcze jedno pytanie, myślisz że opłaca się zamawiać tą książkę wraz z filmem, bo cena wynosi 74zł, wiec to nie tak mało a jeśli mam się rozczarować filmem to wolę kupić samą książkę. Tak swoją drogą czemu uważasz że lektura BHD jest mizerna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo autor chciał zawrzeć tak wiele nazwisk i informacji, że wszystko padło. Znam dość dobrze bitwę o Mogadiszu a sam zaczynałem się w tym wszystkim gubić. Jakby było więcej opisów codziennego życia, skupienie się na walce i odczuciach 2-3 bohaterów, a w tle ogólny przebieg bitwy byłoby genialnie. A zamiast tego jest taki miszmasz. Autor skacze od opisu życia codziennego jednego z bohaterów do walki drugiego, do sytuacji w centrum dowodzenia do walki innego bohatera, do odczucia innego, do ogólnego planu i znów to samo i człowiek nic, absolutnie nic nie wie.

Co do DVD - był nominowany do Oscara jeżeli ma to dla Ciebie jakieś znaczenie. Mnie osobiście się DOŚĆ podobał, ale do książki się nie umywa. Mało jest tam wyjaśnione, w książce wygląda to paradoksalnie efektowniej i wydaje się prawdziwsze. Plus taki, że można zobaczyć to co autor opisuje, a więc dolinę w której toczy się "akcja", uzbrojenie, helikoptery itd. Decyduj. ;) Trudny wybór, ale jeżeli nie masz problemów z kasą to można za taką cenę brać, ale jeżeli nie palisz się do wydawania na około pieniędzy to nic straconego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Hmm jednak się skuszę na ta opcję książka+film, najpierw przeczytam książkę a później zobaczę jak to wyszło w filmie. W każdym razie jeszcze raz dzięki, dziś się wybieram do jakieś księgarni na łowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BHD na razie zostawiam sobie na później, ale na pewno do niego zajrzę chociaż by po to czy moje odczucia będą takie jak Twoje :P Byłem u siebie dziś w dwóch sklepach z książkami i empiku i dasz wiarę że nigdzie nie mieli tych dwóch książek, a w empiku nawet nie mieli ich tej swojej bazie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz czytnik ebooków. Jest to urządzenie elektroniczne(niespodzianka), ale czytasz na epapierze, które odbija światło jak papier normalny, więc nie bolą Cię oczy jak przy czytaniu(długim) z ekranu. Czytasz to jak zwykły papier. Książki masz w wersji elektronicznej. Kupujesz jakąś, ściągasz i masz. Zwykle są na takiej licencji, że można zgrać je na 6 ebooków, choć nie zawsze. Czasami są tańsze, czasami droższe co jest dziwne, bo plik powinien kosztować mniej niż druk, ale co tam. Jak dla mnie to świetne rozwiązanie. Mieć wiele książek na ebooka, a jakieś super wydania lub albumy mieć na papierze. Na przykład - mój tata mai Philipa Dicka. Nie są one super wydane więc nie cieszą specjalnie oczu, na dodatek jakby je on kupił w wersji ebookowej ja również mógłbym sobie je zgrać. Nie zajmują miejsca, a mogę się nimi cieszyć i ja, i mój tata itd. Czekam na szybki rozwój ebooków, bo póki co ich liczba budzi uśmiech politowania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 19:49, darth_16 napisał:

Kupujesz jakąś, ściągasz i masz. Zwykle są na takiej licencji, że można zgrać je na 6 ebooków,
choć nie zawsze. Czasami są tańsze, czasami droższe co jest dziwne, bo plik powinien kosztować mniej niż druk

Z tego co się orientuję, na ebooki jest wyższy VAT niż na zwykłe książki. Niedawno chodziła (a może i jeszcze chodzi) po internecie jakaś petycja aby obniżyć VAT na ebooki (podpisywałem ją).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się