HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Zainteresowałem się dzisiaj serialem "Gra o tron". Prawdopodobnie zachęcony tym, iż jest on na pierwszym miejscu rankingu filmwebu będę go musiał obejrzeć. Chciałbym zapytać o książkę. Z tego co piszą ludzie to podobno cała seria "Pieśń Lodu i Ognia" jest genialna. Warto sięgnąć do tych książek przed obejrzeniem serialu? W sumie jako ogromny fan Władcy pierścieni nie wiem czy spodoba i się ta seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:31, Nightdew napisał:

Zainteresowałem się dzisiaj serialem "Gra o tron". Prawdopodobnie zachęcony tym, iż jest
on na pierwszym miejscu rankingu filmwebu będę go musiał obejrzeć. Chciałbym zapytać
o książkę. Z tego co piszą ludzie to podobno cała seria "Pieśń Lodu i Ognia" jest genialna.
Warto sięgnąć do tych książek przed obejrzeniem serialu? W sumie jako ogromny fan Władcy
pierścieni nie wiem czy spodoba i się ta seria.

Nie spotkałem jeszcze nikomu komu by się nie podobała, wiadomo, że są gorsze tomy, ale ogólnie całość to jedna z lepszych sag jakie zdarzyło mi się czytać. Możesz nawet po obejrzeniu serialu czytać i tak to tylko jeden tom, a serial okrojony jest. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 18:31, Nightdew napisał:

Zainteresowałem się dzisiaj serialem "Gra o tron". Prawdopodobnie zachęcony tym, iż jest
on na pierwszym miejscu rankingu filmwebu będę go musiał obejrzeć. Chciałbym zapytać
o książkę. Z tego co piszą ludzie to podobno cała seria "Pieśń Lodu i Ognia" jest genialna.
Warto sięgnąć do tych książek przed obejrzeniem serialu? W sumie jako ogromny fan Władcy
pierścieni nie wiem czy spodoba i się ta seria.

Może w tej kolejności. Książka ---> Film :)
Ja dzisiaj skończę Stal i Śnieg. Na święta kupie dalesze tomy, aż do Dance with Dragons. Naprawdę wspaniała seria. Na początku ciężko się połapać co kto gdzie i jak, ale po 100 stronach wszystko zaczyna się klarować. Kupuj !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Które tłumaczenie masz na myśli ?.

Maria Skibniewska jest autorką pierwszych polskich przekładów dzieł J. R. R. Tolkiena: Hobbita (wyd. 1960), Władcy Pierścieni (wyd. 1961-1963) i Silmarillionu (wyd. 1983, jednak ten przekład nie został przez nią w pełni ukończony). W sprawie tłumaczenia Władcy Pierścieni konsultowała się z Tolkienem (listowny kontakt w 1959[2]). Jej przekład uznawany jest zazwyczaj za „kanoniczny” i był podstawą polskiego tłumaczenia filmu Władca Pierścieni w reżyserii Petera Jacksona. W kilkanaście lat po śmierci Skibniewskiej (1996) ukazało się nowe wydanie jej tłumaczenia, poprawione przez Marka Gumkowskiego, które obecnie jest najbardziej powszechne[3].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Skibniewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 16:26, JC_Denton1 napisał:

Czy wie ktoś może kiedy ukaże się w Polsce dziesiąty tom Malazańskiej Księgi Poległych?

Takie coś znalazłem: http://katedra.nast.pl/ksiazka/9682/Erikson-Steven-Okaleczony-bog-czesc-1/ http://katedra.nast.pl/ksiazka/9738/Erikson-Steven-Okaleczony-bog-czesc-2/.
Ja jakiś czas temu stwierdziłem, że skończę dziewiątą część w okolicach końca tego roku (aktualnie jestem w mniej więcej jednej czwartej ósmej części) i nie chce mi się tyle czekać na premierę ostatniej książki w Polsce, także kupiłem sobie The Crippled God na Amazonie. Dokonałem tego zakupu głównie dlatego, ze niedawno dość mocno spadła tam cena tej książki - teraz za wydanie w twardej okładce trzeba zapłacić jedyne 11 funtów, czyli mniej więcej 60 złotych. A wydanie to jest naprawdę fajne - 944 strony (i to w dużym formacie - 15.9 x 24.1 cm) i papier dobrej jakości. Poza tym to i tak jest taniej niż w Polsce - u nas jeden tom będzie pewnie kosztował 35 złotych, a może nawet więcej. Inna sprawa czy sobie poradzę w przeczytaniem takiej książki po angielsku. :D Ale cóż, najwyżej przeczytanie jej zajmie mi jakieś pół roku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 19:22, kerkas napisał:

Które tłumaczenie masz na myśli ?.


A czy to poprawione rzeczywiście jest lepsze? Może znasz jakieś znaczące różnice? Pasowałoby mi wydanie najwierniejsze oryginałowi.

Aha, tak tylko dla wyjaśnienia - pisząc "3 tomowe wydanie" mam oczywiście na myśli 3 książki w "paczce", a nie jedną grubą, bo i takie wydanie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 16:51, Flurry napisał:

Chodziło mi bardziej o klimat książki ...


Klimat? W sensie zniewieściały wampir wyrywający laseczki w szkole? Aaa, to sorry... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy Rebis ma jeszcze zamiar wydać w tym roku jakąś książkę Dicka. Powinni teraz wydać Transmigrację Timothy''ego Archera, żeby zamknąć trylogię Valisa, a znalazłem informację, że ma zostać wydana dopiero w 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z książkami z kanonu Star Wars? Może mi ktoś powiedzieć od czego zacząć, gdzie dostać wszystko najtaniej. Co do języka, angielski nie stanowi bariery, ale jestem jednak Polakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 21:54, Minamir napisał:

> Które tłumaczenie masz na myśli ?.

A czy to poprawione rzeczywiście jest lepsze? Może znasz jakieś znaczące różnice? Pasowałoby
mi wydanie najwierniejsze oryginałowi.


To już pytanie nie do mnie ja czytałem Władcę pierścieni w zupełnie innym tłumaczeniu (Jerzy Łoziński).
Najprościej to udać się do biblioteki i wypożyczyć sam stwierdzisz które tłumaczenie Ci pasuje , potem poszukasz go na allegro.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z was jest mi w stanie polecić jakąś dobra książkę traktującą o pracy snajpera ? Najlepiej opowiadającą o jakimś snajperze służącym na Bliskim Wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ostatnio naszło na Władcę Pierścieni, ale naszło mnie tak ciut bardziej i chciałem mieć swoje własne tomy. Wysłałem rodzicielkę na zakupy do kilku antykwariatów/księgarni, ale w żadnej nie było tłumaczenia pani Skibieniewskiej (przynajmniej w Łodzi nie było, ale też nie mama nie zwiedziła wszystkich antykwariatów). Zamówiłem na allegro.

http://allegro.pl/wladca-pierscieni-trylogia-i1970016894.html
Identycznie książki mam u siebie. Sztywne, szyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 19:38, Mroczny_Joga napisał:

Właśnie ją przywiozłem z empiku. Może jakiś inny tytuł :P?


Jeśli nie straszny Ci angielski język to jest jeszcze "Marine Sniper" Charles''a Hendersona o Carlosie Hathcocku, najlepszym snajperze wojny w Wietnamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poratuje mnie ktoś? Chciałbym sobie poczytać książki o drugiej wojnie światowej. Z tym, że chodzi mi o coś co przybliżyło mi samą tematykę(uzupełnienie braków w edukacji ftw) i jednocześnie wciągnęła głębiej w temat. Tak więc podręcznik od historii odpada. ;f No jeżeli jesteśmy już przy tematyce historycznej to może jakąś pozycję dotyczącą lat 1918-1939 w Polsce. Oczywiście najlepiej jakby lektury potrafiły przyciągnąć czytelnika i nie odpychały swoją "ciężkością"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 23:27, Daronn_Darker napisał:

Jak to jest z książkami z kanonu Star Wars? Może mi ktoś powiedzieć od czego zacząć,
gdzie dostać wszystko najtaniej. Co do języka, angielski nie stanowi bariery, ale jestem
jednak Polakiem.


Tak to z nimi jest, że jest ich dużo. Bardzo dużo. Listę na pewno sobie łatwo znajdziesz w internetach. I ciężko powiedzieć, od czego zacząć, bo to jest wiele pod serii (albo pojedynczych pozycji), które razem tworzą gigantyczną historię, ale oczywiście nie wszystkie się bezpośrednio łączą. To zależy jakie klimaty czy czasy w uniwersum lubisz najbardziej. Ja bym od siebie polecił cykl o komandosach republiki (jak na razie pięć tomów bodajże...), jest moim zdaniem lepszy i ciekawszy od innych, bo umówmy się, większość z tych książek to nie są jakieś wybitne dzieła, raczej rzemieślnicza robota dla fanów.
Aha, i nie wiem szczerze mówiąc gdzie najtaniej dostać. Ja zawsze kupuję po prostu w empiku albo merlinie, ale może gdzieś w necie jest jakiś sklep gdzie te pozycje są po parę złociszy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki Wojciecha Roszkowskiego traktujące o historii Polski są dość ciekawie napisane, nie przynudzają i jednocześnie w pełni opisują dane wydarzenia.
Szczególnie polecam kompleksową "Historia Polski 1914-2005".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2011 o 23:27, Daronn_Darker napisał:

Jak to jest z książkami z kanonu Star Wars?


Poleciłbym "Trylogię Thrawna" - nie ma jej za bardzo w sprzedaży, ale w bibliotekach powinna spokojnie być.
Opowiada ona o dalszych losach Luke''a Skywalker''a i jego przyjaciół, kilka lat po bitwie o Endor i zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci.
A jak przeczytasz "Trylogię Thrawna", to możesz się zabrać za "Trylogię Akademii Jedi" - ta z kolei jest o reaktywacji Zakonu Jedi przez Luke''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się