HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2012 o 23:21, Evertsen_Dante napisał:

> Mam pytanie: jakie wydanie Wladcy Pierscieni PL jest najlepsze?

Ja bym na Twoim miejscu sprawił sobie takie:
http://www.gandalf.com.pl/b/wladca-pierscieni-wydanie-specjalne/

Lub szukał innego w wykonaniu Skibniewskiej.


Z tego co pamietam to to wydanie miało lipne tłumaczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2012 o 22:40, Fimbulvinter napisał:

Czy to jest to nowe wydanie?


Tak, to ono. Nowe wydania łatwo rozpoznać ponieważ wszystkie są w grubej okładce, szyte i mają ilustracje Wojciecha Siudmaka. I kosztują 40 coś złotych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój były nauczyciel od historii wspominał, że najlepsze tłumaczenie Hobbita jest tłumaczki Pauliny Braiter.
Z ciekawości kupiłem jej przekład, ale nie pamiętam, czy go czytałemxd

btw
http://ksiazki.polter.pl/Warhammer-40k-w-Fabryce-Slow-w54201
Nie mogę się doczekać, ciekawe kiedy dokładnie będą. Oby były tańsze niż z czarnej biblioteki :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2012 o 23:19, Outlander-pro napisał:


O, a to niespodzianka. Nawet chętnie bym sięgnął po Duchy Gaunta :)


Osobiście gorąco polecam Herezję Horusa :) (Duchy też są świetne, zwłaszcza późniejsze tomy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 15:41, Fimbulvinter napisał:

To ja ostatni (chyba) raz po marudzę o Diunie. Czy opłaca się czytać Diunę
nie Franka Herberta? Chodzi o te kontynuacje czy co to tam jest.


Moim zdaniem - tak. To wciąż całkiem fajna fantastyka, choć to nie ten sam poziom co Frank. Przeczytaj oryginalne Kroniki Diuny, jeśli się wciągniesz w ten świat to śmiało bierz resztę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie - przynajmniej moim zdaniem. Jest to rozmienienie serii na drobne, bez sensu psuć sobie wrażenie całej Diuny czytając coś, co być może jest książką fajną, przyjemną, ale nijak imającą się Diuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie coś na temat "Tuneli" ? Ostatnią część, którą przeczytałem to bodajże Bliżej. Wyszło coś nowego/w planach jest coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 17:39, In_The_End napisał:

Tak, ciekawy tylko kiedy premiera następnego tomu?


Kiedy Martin skończy pisać "Winds of Winter" teoretycznie mówił coś o bodajże 2 latach ale wcale bym się nie zdziwił gdyby jednak było to lat 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając sagę o Geralcie, zachciało mi się po zakończeniu tej przygody przeczytać coś w klimatach steampunk''a. Wszelakie propozycje mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 20:55, Morris12 napisał:

Czytając sagę o Geralcie, zachciało mi się po zakończeniu tej przygody przeczytać coś
w klimatach steampunk''a. Wszelakie propozycje mile widziane.

Antologia Steampunk wydawnictwa Ars Machina, albo Imperium Czerni i Złota Adriana Tchaikovskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 21:07, Asthariel napisał:

Antologia Steampunk wydawnictwa Ars Machina


Jeśli ktoś jest zainteresowany tą książką to sugeruję się pośpieszyć - z tego co wiem nakład niemal w całości został wyczerpany ;)


Skończyłem czytać "Infoszok" Davida Luisa Edelmana - pierwszy tom trylogii Skok 255. Zaprezentowana w książce wizja przyszłości jest niesamowita! Myślące maszyny to zły pomysł. Przekonało się o tym kilka miliardów ludzi, którzy zginęli w "Rewolucji Autonomicznej". Minęło wiele lat zanim sytuacja zmieniła się na lepsze. Bio/Logika, wynaleziona przez Sheldona Surinę, w diametralny sposób wpłynęła na jakość życia ludzi. Wyobraźcie sobie ludzi, którzy rozwijają się wraz z nowymi odkryciami technologicznymi (modyfikacje w postaci programów zintegrowanych z organizmem są na porządku dziennym). Ciało, umysł i oprogramowanie stanowią jedność. Interesujące? Śmiem twierdzić, że bardzo. Książka wciąga od samego początku.
Głównym bohaterem "Infoszoku" jest Natch - właściciel jednego z feudokorpów, zajmujący się tworzeniem programów usprawniających życie. Osoba szalona, niezwykle inteligenta, zachłanna i przebiegła. Absolutny perfekcjonista nie uznający porażek. Oczywiście nie działa sam - posiada zespół bardzo wykwalifikowanych pracowników (m.in. Horvila i Jarę). To właśnie on jest człowiekiem, który dzięki nadchodzącej Rewolucji może wpłynąć na przyszłość świata.
Treść książki jest bardzo wciągająca, nie sposób oderwać się od lektury. Niekiedy jest skomplikowana i wymaga od czytelnika maksymalnej koncentracji (ja np. musiałem powtórnie czytać fragment, w którym Horvil tłumaczy zasadę działania pewnego algorytmu - jako osoba niezwiązana z programowaniem miałem spory problem ze zrozumieniem tekstu).
Bardzo fajnym pomysłem było umieszczenie na końcu książki licznych dodatków (m.in. słownika, kalendarium, historii rodziny Surinów czy też informacji dotyczących feudokorporacji) - pozwala to czytelnikowi jeszcze bardziej wgłębić się w świat stworzony przez Edelmana.
Końcówka książki (a w zasadzie kilka ostatnich rozdziałów) daje dobry punkt zaczepny do kontynuowania historii w kolejnym tomie. Nie mogę się doczekać, gdy w końcu dowiem się kto był odpowiedzialny za...nie, nie będę spoilował :)

Czas na "Królestwo Słońca" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa rozdziały książki skończone, choć nie wykluczam poprawek w późniejszym terminie. :-)
Niestety dosyć wolno to idzie, głównie ze względu na brak spokoju. Nie mam komfortu zamknięcia się gdzieś, z dala od ciekawskich z kompem, dzbankiem kawy i ciastkami, więc piszę "z doskoku". Mam nadzieję, że to nie wpłynie na jakość książki, bo staram się wszystko dokładnie przemyśleć. W lutym chce skończyć trzeci rozdział i zacząć czwarty. Zobaczymy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się