HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

No jakoś nie widzę szczególnego podobieństwa,
pewnie znów na siłę próbujesz mi dociąć.


Sam napisałeś o sobie złośliwy , cyniczny , arogancki , jednak przede wszytki leniwy.
W sumie @gregario już Cię dobrze podsumował cytuję jesteś za a nawet przeciw

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

:D Już bardziej pasowałby do ciebie, bo obaj dość nieudolnie posługujecie się zdobyczami
najnowszej techniki oraz w dość naiwny i prosty sposób postrzegacie otaczający świat.


Jak wiadomo Polacy znają się na wszystkim najlepiej czego Ty jesteś najlepszym przykładem
to jakie numery padną w lotto w najbliższy wtorek ?.

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

Może dlatego tak ci się spodobał. :)


A tyle się napisałem a przeleciało to przez Ciebie jak woda przez sito chyba że znów uznajesz tylko te argumenty które są dla Ciebie wygodne tak jak oceny na filmwebie raz są dla Ciebie wiarygodne a innym razem już nie.

>Mi jakoś nie przypadł do gustu. Od książki oczekiwałem

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

czegoś ambitniejszego niż prostych i absurdalnych historyjek o pijaku i jego kompanach.


Na okładce czarno na białym stoi czego możesz się spodziewać ale jak ktoś od literatury rozrywkowej oczekuje traktatu filozoficznego na miarę Ulissesa Jamesa Joyce-a to faktycznie może się zawieść :)

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

Książka w zasadzie przerysowuje margines wsi (o której swoją drogą zdajesz się nie mieć
zielonego pojęcia)


Wielokrotnie mówiłem że mam rodzinę na wsi zapominałeś ? czy znów nie chcesz pamiętać ? a wypadek który opisałem miał miejsce właśnie u mojej rodziny na wsi.
Cóż załóż partię tak jak Jarosław Kaczyński on też zawsze wszytko wie lepiej.

>Przynajmniej

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

wtedy nie trzeba się silić na doszukiwanie się głębszego przesłania. ;]


Twoja prawda jest najmojsza.

Po diabła czytasz literaturę fantasy skoro Jesteś Mugolem ? poczytaj coś w stylu:
"Akwarium" Witkora Suworowa
"Fabryka oficerów" Hansa Hellmuta Kirsta
"Wojna i pokój" Lwa Tołstoja
"Bracia Karamazow" Fiodora Dostojewskiego
"Komu bije dzwon" Ernesta Hemingwaya

Ps. Dziwne że taki "geniusz" jak Ty co wszytko wie lepiej nie dostał jeszcze Nobla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 14:36, kerkas napisał:

Sam napisałeś o sobie złośliwy , cyniczny , arogancki , jednak przede wszytki leniwy.

Noi? Nie zauważyłem aby bohater książki miał jakoś szczególnie uwypuklone te cechy. A w gruncie rzeczy można by je przypisać do każdego, do ciebie w szczególności. :)

Dnia 12.02.2012 o 14:36, kerkas napisał:

A tyle się napisałem a przeleciało to przez Ciebie jak woda przez sito chyba że znów
uznajesz tylko te argumenty które są dla Ciebie wygodne

Ale jakie argumenty? Że Pilipiuk próbuje w ten sposób oddać polskie realia? A niech próbuję, jak już mówiłem, wychodzi mu to jeszcze gorzej niż Faktowi. ;] Ale jak ktoś lubi taką literaturę, to niech czyta, nic do niego nie mam.

Dnia 12.02.2012 o 14:36, kerkas napisał:

Na okładce czarno na białym stoi czego możesz się spodziewać ale jak ktoś od literatury
rozrywkowej oczekuje traktatu filozoficznego na miarę Ulissesa Jamesa Joyce-a to faktycznie
może się zawieść :)

No cóż, nigdzie na okładce nie było zaznaczone, że mam się spodziewać prymitywnych opowiastek o żulach. A literatury rozrywkowej przeczytałem całkiem sporo, nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora.

Dnia 12.02.2012 o 14:36, kerkas napisał:

Wielokrotnie mówiłem że mam rodzinę na wsi zapominałeś ?

Możliwe, że nawet tego nie wiedziałem - nie jesteś osobą która mnie jakoś szczególnie interesuje, więc ani poznawanie faktów z twojego życia, ani tym bardziej ich pamiętanie nie jest dla mnie jakoś szczególnie ważne. W każdym razie ja wychowałem się na wsi i połowę bredni, które wypisywałeś, była ostro przejaskrawiona, a druga połowa w ogóle nie miała miejsca. No ale czego można spodziewać się po ekspercie na temat polskiej wsi, którego głównym źródłem wiedzy są opowiastki rodziny i książki Pilipiuka. :D

Dnia 12.02.2012 o 14:36, kerkas napisał:

Po diabła czytasz literaturę fantasy skoro Jesteś Mugolem ?

LOL. Bo lubię. Szczerze to nie wiem o co ci chodzi z tym Mugolem, zdajesz się nie rozumieć tego słowa. Nie wrzucaj wszystkich wymyślonych i niemożliwych historyjek do jednego wora z fantastyką. Jeśli przez generalizowanie chcesz coś osiągnąć, to od razu mówię, że ci się to nie uda.

Dnia 12.02.2012 o 14:36, kerkas napisał:

Ps. Dziwne że taki "geniusz" jak Ty co wszytko wie lepiej nie dostał jeszcze Nobla :)

:) Wiesz co? Twoja maniakalna obsesja na moim punkcie zaczyna mnie już bawić. Wystarczy że zobaczysz mój post, i już zaczynasz dopowiadać sobie do niego niestworzone historie, a później atakować. A po kilku postach, gdy zacznę wytykać ci twoją niekonsekwencję i bzdury, zaczynasz narzekać jaki to ja zły jestem i że nie daję ci spokoju. Może po prostu wyluzuj, tak będzie najlepiej dla wszystkich. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

> Sam napisałeś o sobie złośliwy , cyniczny , arogancki , jednak przede wszytki leniwy.

Noi? Nie zauważyłem aby bohater książki miał jakoś szczególnie uwypuklone te cechy.


I jak tu dyskutować z Twoją hipokryzją ? za chwilę powiesz że bohater nie pił tylko się wzmacniał z alkoholem.

>A

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

w gruncie rzeczy można by je przypisać do każdego, do ciebie w szczególności. :)


W gruncie rzeczy każdy jest geniuszem Ty w szczególności.

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

Ale jakie argumenty ?


Hipokryzja i kłamstwo rządzi w Twoim królestwie @rob006

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

No cóż, nigdzie na okładce nie było zaznaczone, że mam się spodziewać prymitywnych opowiastek
o żulach. A literatury rozrywkowej przeczytałem całkiem sporo, nie wrzucaj wszystkiego
do jednego wora.


Napisałbym coś o odniesieniach do innych powieści , literatury , filmu a karmienie rob... szakala miodem nie ma zbytnio sensu.

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

Możliwe, że nawet tego nie wiedziałem - nie jesteś osobą która mnie jakoś szczególnie
interesuje,


Niektóre aspekty mojego życia były dla Ciebie szczególnie interesujące.

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

W każdym razie ja wychowałem się na wsi i
połowę bredni, które wypisywałeś, była ostro przejaskrawiona,


Prawda w oczy kole i tyle tak jak towarzysz Stalin obrażasz się na fakty :)

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

a druga połowa w ogóle
nie miała miejsca.


W Twoim odrealnionym świecie na pewno. Wiesz rozmowa z Tobą to tak jak rozmowa z polskim politykiem on też uważa że jak wrzaśnie to ma rację.

>No ale czego można spodziewać się po ekspercie na temat polskiej wsi,

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

którego głównym źródłem wiedzy są opowiastki rodziny i książki Pilipiuka. :D


Kolejne Twoje kłamstwo.

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

> Po diabła czytasz literaturę fantasy skoro Jesteś Mugolem ?
LOL. Bo lubię.


"Żelazna logika"

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

> Ps. Dziwne że taki "geniusz" jak Ty co wszytko wie lepiej nie dostał jeszcze Nobla
:)
:) Wiesz co? Twoja maniakalna obsesja na moim punkcie zaczyna mnie już bawić. Wystarczy
że zobaczysz mój post, i już zaczynasz dopowiadać sobie do niego niestworzone historie,
a później atakować.


Już nie kłamiesz ale łżesz w żywe oczy rozmawialiśmy na razie w temacie o filmie i tutaj w temacie o książkach
ale o tym też oczywiście nie pamiętasz.


>A po kilku postach, gdy zacznę wytykać ci twoją niekonsekwencję i

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

bzdury,


Niczego takiego nie wytknąłeś po prostu zlewasz argumenty na czym Cię razem z @gregario wielokrotnie przyłapaliśmy.
Dla przykładu z jednej strony twierdzisz że naciąłeś się na masie starych filmów a kiedy z @gregariem usiłowaliśmy się dowiedzieć jakie to filmy to udało się nam z Ciebie wyciągnąć tylko jeden tytuł Metropolis.
Ze starymi filmami SF to samo powiedziałeś że są nierealistyczne i nie podobają się Tobie.
Powiedziałeś że lubisz tylko takie filmy sf które w sposób realistyczny przedstawiają wydarzenia i przewidywania przyszłości i na filmwebie najwyższą pozycję na Twoim koncie mają Dzień Nieodległości i Equlibrum , taa nie ma jak realizm w sf :)
Odnośnie oceny Metropolis to też masz paranoiczne podejście z jednej strony dajesz 8/10 z drugiej mówisz że to film na raz i jeszcze wmawiasz wszystkim że to norma.
Chcesz się zachowywać jak pięciolatek , w porządku.
Tylko nie wyjeżdżaj mi tu z brakiem argumentów hipokryto.
A teraz jak masz w swoim zwyczaju po prostu nie odnieś się do wypowiedzi przeciwnika


>zaczynasz narzekać jaki to ja zły jestem i że nie daję ci spokoju. Może po prostu

Dnia 12.02.2012 o 15:31, rob006 napisał:

wyluzuj, tak będzie najlepiej dla wszystkich. ;]


Może po prostu zacznij mówić prawdę.

Ps. Omijać wampira energetycznego @rob006 zapisać , zapamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

Rob, możesz napisać czym tak rozwścieczyłeś Kerkasa, że wykorzystuje twoją opinię na
temat książki do osobistych ataków?


Wspomniałem kiedyś, że nie podoba mi się klimat starych filmów. Kerkas nie mógł znieść, że komuś może się nie podobać coś, co on tak uwielbia i wywiązała się dyskusja. Popuścił wodzę fantazji, tak jak w ostatnim poście, i zaczął wypisywać bzdury na mój temat. A jak mu zacząłem wytykać że wygaduje głupoty, to stwierdził że jestem potworem, który prowokuje takie niewinne dusze jak on. Od tamtej pory alergicznie reaguje na moje posty (choć zawsze zarzeka się, że nie warto ze mną dyskutować). :P To tak w skrócie, jak chcesz długą i nudną wersję możesz sobie poczytać w temacie o filmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Od książki oczekiwałem

Dnia 12.02.2012 o 13:20, rob006 napisał:

czegoś ambitniejszego niż prostych i absurdalnych historyjek o pijaku i jego kompanach.


Mi natomiast właśnie z tego względu bardzo przypadła do gustu, ogólnie wszystkie zbiory opowiadań Jakubowych mi się podobają. Traktuję je jako odpoczynek między trudniejszymi i ambitniejszymi książkami i uważam, że czasami sięgnąć po tego typu dzieło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto zbiór eufemistycznie mówiąc "niekonsekwencji" a mówiąc wprost kłamstw rob006 , o takich "drobiazgach" jak wkładanie w usta słów których ktoś nie wypowiedział , odwracanie kota ogonem , nie udzielanie odpowiedzi.

Gorzej mi się oglądało Fahrenheit 451 niż Equilibrium. Metropilis nie dało się oglądać, choć nie pamiętam jaki remake na podstawie tego zrobili.

Nie szukaj, nie zależy mi. Metropolis nawet ja obejrzałem do końca, ale bardziej jako ciekawostkę i... komedię. Mnie ten film głównie śmieszył. Fabuła była banalna (choć na tamte czasy mogła być przełomowa - nie wiem), a gra aktorów tak ekspresyjna, emocje tak przerysowane, że aż śmieszne :P. Rozumiem że może kiedyś inaczej się nie dało, ale dla mnie film nie przetrwał próby czasu.

Nie oglądałem żądnego z nich. Nawet nie zamierzam - z powodów wymienionych wyżej (niemal wszystkie są starsze niż moi rodzice. 23095

co do filmów to ciężko mi wymienić jakiś gatunek. Lubie filmy dobre, bez względu na wiek

Najstarszy film SF który oglądałem i który mi się podobał jest z lat 60, choć nie twierdzę że nie było wcześniej dobrych filmów sf.

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

Jestem ciekaw czyje zdanie bierzesz pod uwagę przy doborze i ocenie filmów ?.



Przy ocenie filmów? Tylko i wyłącznie swoje, jeśli ktoś robi inaczej ma chyba problem ze sobą. ;) A przy doborze różnie, czasami jak jakiś trailer mi się spodoba, przeglądam oceny filmu i czasami zerknę co ludzie o nim piszą, jak mi się spodoba, to oglądam. Poza tym np wiem które osoby mają podobny do mnie gust, jeśli ktoś taki poleci jakiś film, to dorzucam go do listy "do obejrzenia". Opiniami krytyków średnio się przejmuję.

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

ty tylko twierdzisz że wszystkie stare filmy są złe bo są przestarzałe jak dziś stare
samochody. a jak zwróci ci się uwagę że sztuka podlega innym regułom starzenia niż technika
to wytykasz nie rozumienie. zresztą nigdzie nie powiedziałem że wszystkie stare filmy
są lepsze od nowszych. ty natomiast stawiasz grubą kreskę na wszystkich filmach starszych
niż 30lat.


LOL. :D A niby gdzie tak powiedziałem? Proponuję jeszcze raz poczytać moje posty, bo odnoszę wrażenie że nie rozmawiasz ze mną, tylko z własnymi urojeniami na temat mojej osoby. Nigdzie nie mówiłem że wszystkie filmy poniżej jakiejś granicy są złe, a tą granicę 30 lat to już sam nie wiem skąd sobie wziąłeś. Tak samo jak jej przesunięcie - trudno przesunąć granicę, której nie ma. :D Nie mówię też że wszystkie stare filmy są gorsze niż nowe.

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

przy okazji zabawne jest twoje uproszczenie polegające
na założeniu że nowsze=lepsze. praktyczna rada nie korzystaj z niego w życiu bo się nie
raz a nawet nie dwa razy oszukasz.


z czego połowa ma ponad 40 lat :P) wcale nie pomagasz. Ja już kilka razy przejechałem się na starych filmach i nie zależy mi na wyszukiwaniu wśród nich perełek

ale rob006 już kiedyś napisał że przy ocenie filmów kieruje się ich rocznikiem a nie treścią więc wątpię abyś doszedł z nim do jakiegoś porozumienia ;) tak samo rob006 ma już wyrobione zdanie (diametralnie różniące się od naszego) odnośnie kunsztu aktorów, reżyserów itd. biorących udział w procesie powstawania filmów mających dziś co najmniej 40 lat. nawet ciągle używa tego samego porównania (moim zdaniem nietrafionego) filmu do samochodu.

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

ale rob006 już kiedyś napisał że przy ocenie filmów kieruje się ich rocznikiem a nie treścią


O, a to ciekawe. :D Poproszę o cytat ;]

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

bardzo proszę :)
> Nie oglądałem żądnego z nich. Nawet nie zamierzam - z powodów wymienionych wyżej
(niemal
> wszystkie są starsze niż moi rodzice ^^)
to o liście filmów od kerkas''a. rocznik nie ten i już filmy od razu zostały ocenione
i zaszufladkowane ;]


LOL, i w którym miejscu ja je oceniłem? Napisałem że nie mam zamiaru ich oglądać, bo nic mnie do tego nie zachęciło, wręcz przeciwnie (dla uściślenia, są to "powody wymienione wyżej"), ale nigdzie nie napisałem że film jest zły, bo jest stary. Ja rozumiem, że za wszelką cenę możesz chcieć mi dociąć (może to przez uraz za teksty w temacie o rowerach :D), ale w taki sposób na pewno ci się to nie uda.

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

pewnie one też nie są ocenianiem, szufladkowaniem filmów
których nie widziałeś i nie zamierzasz obejrzeć ale...


Uściślij do czego zmierzasz, bo chyba nie łapię. Napisałem co mnie często irytuje w starych filmach (to są te sławetne "powody wymienione wyżej") i dlatego nie zamierzam szukać i oglądać 20 starych filmów tylko po to żeby udowodnić coś jakiemuś ludkowi z internetu. Jak jakiś gatunek nie przypadnie mi do gustu, to też go nie oglądam (no chyba że faktycznie jakiś tytuł będzie bardzo polecany, ale jeden, a nie 20 i to ciągle przez jedną i tylko jedną osobę), To takie dziwne jest? Ktoś tego nie robi? Oglądasz wszystko ci ci się tylko napatoczy i ktoś to poleci? Jeśli tak, to za swoją "znajomość rowerów" zapłaciłeś naprawdę ciężką cenę... ;)

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

przecież to napisałem w poście do kerkas''a, że masz już wyrobione zdanie o starych filmach,
które widziałeś a nawet tych których nie widziałeś więc on za nic cię nie przekona. mocno
okopałeś się na swojej pozycji i nie zamierzasz się z niej ruszyć generalizując wszystkie
starsze filmy. nie rozumiem skąd to zdziwienie u ciebie 3 posty wcześniej :)


Nie mam wyrobionego zdania o starych filmach, jak dostanę jeden tytuł, to go obejrzę, jeśli mi się spodoba, to poproszę o kolejne. Jeśli nie, no to trudno, nie będę oglądał starych filmów, tylko dlatego bo są stare.
BTW: Wbrew pozorom obejrzałem trochę starych filmów (starych, czyli np z lat 70), spora część mi się podobała, ale już lata 50 to jest granica która jakoś mnie odrzucała. Może taki znawca jak ty poleci coś ciekawego z tego okresu? ;]

Napiszę jeszcze raz: nie oceniam filmów przed obejrzeniem. Wybieram filmy które chce obejrzeć, nie oglądam pierwszego lepszego filmu - musi mnie najpierw czymś zainteresować. Jakoś niektóre stare filmy potrafią się przebić w rankingach, więc na pewno nie jest tak, że nikt nie ogląda starych filmów - ludzie oglądają naprawdę dobre stare filmy, a nie po po prostu stare filmy.

ale przecież pisałem że nie znajdziesz nici porozumienia z rob006 :) na swój sposób jest to nawet zabawne jak w jednych jego postach (kiedy mu wygodnie) czyta się że oceny filmów na stronach internetowych są nie wiarygodne a w drugich powołuje się na te oceny. nawet pamiętam taki post w którym stwierdził że nie ma autorytetów i dlatego nie wierzy żadnym oceną filmów i wszystko musi sam oceniać (sorry rob006, drugi raz przez twoje posty nie będę się przekopywał bo nie mam najmniejszej ochoty ich czytania a poza tym widzę że i tak nie warto).

rob006
lata ''50 to jeśli dobrze pamiętam "siedmiu samurajów". nie podoba się? jaka szkoda ;] nie oszukujmy się obojętnie jaki tytuł by się wymieniło to i tak się tobie nie będzie podobał bo takie masz podejście ;]

> a pewnie że uśmiech :) tylko jak tu poważnie rozmawiać z kimś takim kto na forum jeździ

Dnia 12.02.2012 o 16:55, Asthariel napisał:

po tym filmie że banalny, śmieszny itd. a na innej stronie ocenia go na 8/10? :) ale
cóż poradzić są tacy ludzie i już. sorry że tak późno odpisuję


Jedna liczba nie jest w stanie określić odczuć po obejrzeniu filmu, mimo to staram się je w miarę obiektywnie oceniać, uwzględniając chociażby cel i warunki powstawania filmu (choć nie zawsze się to udaje). Jak obejrzę dobry film, który nie przypadł mi do gustu bo jest z gatunku, na który jestem uczulony, to nie będę mu wystawiał niskiej noty tylko dlatego, bo nie lubię np melodramatów. Mimo to chyba mam prawo stwierdzić, że nie przepadam za takimi klimatami i następnego melodramatu oglądać nie zamierzam. Ale taki wiecznym malkontent jak ty, który zawsze z pogardą zwraca się do osób nie podzielających jego zmiłowania na dany temat, i któremu raz nie podoba się, że ktoś nie przepada za starymi filmami, a zaraz później że je wysoko ocenia, pewnie i w tym znajdzie coś nietaktownego. :)

Poza tym gdzie ja tak pogardliwie wypowiadałem się o Metropolis? Z tego co pamiętam największym zarzutem było to, że gra aktorów była nienaturalna i śmieszna (no bo była :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 17:46, rob006 napisał:

Wspomniałem kiedyś, że nie podoba mi się klimat starych filmów.


kłamstwo

>Kerkas nie mógł znieść,

Dnia 12.02.2012 o 17:46, rob006 napisał:

że komuś może się nie podobać coś, co on tak uwielbia


kolejne kłamstwo

>Popuścił

Dnia 12.02.2012 o 17:46, rob006 napisał:

wodzę fantazji, tak jak w ostatnim poście, i zaczął wypisywać bzdury na mój temat.


łgarstwo

>A

Dnia 12.02.2012 o 17:46, rob006 napisał:

jak mu zacząłem wytykać że wygaduje głupoty, to stwierdził że jestem potworem, który
prowokuje takie niewinne dusze jak on.


Niczego mi nie wytknąłeś.
Jesteś psychopatą ot co.
Przeanalizowałem Twoje posty w temacie Film i 99% z nich to przychrzanianie się na zasadzie żeby ciszy nie było a nie próba jakiejś dyskusji lub po prostu irytowanie rozmówców dla zgrywy , rżnięcie dziecka we mgle itd. itp.

>Od tamtej pory alergicznie reaguje na moje posty

tylko na twoje kalumnie

Dnia 12.02.2012 o 17:46, rob006 napisał:

(choć zawsze zarzeka się, że nie warto ze mną dyskutować).


Ja nie dyskutuję ja wpycham Twoje przebrzydłe kłamstwa z powrotem do twoich ust.

Ps. Wielu już takich jak Ty na tym forum było co uważali że mogą wszytko z nikim i z niczym się nie muszą liczyć , że mogą każdego zniszczyć , opluskwiać , obrzucić gównem.
Za każdym razem trochę to trwało ale uzmysłowili sobie że jednak nie są nietykalni.
Ty też nie jesteś nietykalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 19:16, grand10pelu napisał:

Mi natomiast właśnie z tego względu bardzo przypadła do gustu, ogólnie wszystkie zbiory
opowiadań Jakubowych mi się podobają. Traktuję je jako odpoczynek między trudniejszymi
i ambitniejszymi książkami i uważam, że czasami sięgnąć po tego typu dzieło.


Ja gdy chce odpocząć, to wolę sobie jakiś lekki film obejrzeć - jak już się odmóżdżać, to na całego. :)

@kerkas
Sorry, nie chce mi się czytać twoich postów i znowu ciągnąć tego tematu. Włącz sobie jakiś film lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 19:35, rob006 napisał:

Sorry, nie chce mi się czytać twoich postów i znowu ciągnąć tego tematu. Włącz sobie
jakiś film lepiej...


Sorry , po prostu nie masz za grosz cywilnej odwagi przyznać się do błędu najpierw piszesz że Metroplis nie da się oglądać , później że nawet obejrzałeś ale nie polecasz a na sam koniec dajesz ocenę na filmwebie 8/10 itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://katedra.nast.pl/artykul/5916/Armia-slepcow/
Pod linkiem kryje się opowiadanie będące jednocześnie fragmentem powieści "Armia Ślepców", którą można pobrać LEGALNIE i ZA DARMO w formacie pdf i pokrewnych, przyjaznych czytnikom.
Polecam, samo opowiadanie dawno temu - teraz podobnie - zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie.

Tu link alternatywny:
http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SMjk3/armia-slepcow.html?title=Armia+%C5%9Blepc%C3%B3w

BTW, pochwalę się. Może powinienem się z tym przenieść do "Kącika pisarzy", ale nie chcę spamować w wielu miejscach na raz. Zapraszam wszystkich do wypatrywania - i gdy nadejdzie dzień premiery, kupienia - majowego numeru SCIENCE FICTION FANTASY i HORROR. Znajdzie się w nim moje opowiadanie fantasy "Za garść piachu", awanturnicza opowieść z mieczem w garści, pustynią w tle, napędzana lekko zakręconą fabułą i klimatem łączącym Alladyna z "Seasons in the Abyss" Slayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 17:41, Don_Sosneone napisał:

BTW, pochwalę się. Może powinienem się z tym przenieść do "Kącika pisarzy", ale nie chcę
spamować w wielu miejscach na raz.


W końcu temat o książkach a wielcy pisarze nie zaczynali od powieści tylko skromniejszych form np. opowiadań.

>Zapraszam wszystkich do wypatrywania - i gdy nadejdzie

Dnia 13.02.2012 o 17:41, Don_Sosneone napisał:

dzień premiery, kupienia - majowego numeru SCIENCE FICTION FANTASY i HORROR. Znajdzie
się w nim moje opowiadanie fantasy "Za garść piachu",


Za fantasy nie przepadam ale trzeba popierać polską twórczość.
Jak powiedział Janusz Głowacki jeśli sami siebie nie docenimy nikt nas nie doceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, polecam, bo to dobre opowiadanie jest, uważam. W obrębie konwencji - dałem z siebie wszystko, zwłaszcza zaś miłość do spaghetti westernów. : )

I trochę dalszej promocji starszego kolegi po piórze. Tym razem zachęta wprost od autora.

No to odsłona druga, "Krótki sen o opisaniu świata", znów fantasy historyczne, tym razem zainspirowane sposobem dziedziczenia władzy w Etiopii oraz historią Epoki Wielkich Odkryć, kiedy nie wszystkie miejsca na mapie były opisane :-)
Tu można przeczytać on-line lub ściągnąć w formatach czytnikowych: http://katedra.nast.pl/artykul/5917/Krotki-sen-o-opisaniu-swiata/
A tu można ściągnąć: http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/SMzAw/krotki-sen-o-opisaniu-swiata.html?title=Kr%C3%B3tki+sen+o+opisaniu+%C5%9Bwiata albo poczytać teksty innych autorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Szukam jakieś ciekawej książki ,z którą mógłby się utożsamić nastoletni chłopak . Właściwie potrzebny mi jest jakiś ciekawy fragment prozy na konkurs ;). Fragment powinien nie zawierać dialogów i recytujący powinien być jakoś z tym tekstem kojarzony ,więc wychodzi na to że muszę szukać jakiegoś ciekawego tekstu o dorastaniu itd ;]. Póki co pewna osoba poleciła mi Paulo Coelho więc staram się coś z tego wyłuskać ,ale mam cichą nadzieję ,że ktoś mi tutaj pomoże :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 00:03, Lara_Dorren napisał:

że muszę szukać jakiegoś ciekawego tekstu o dorastaniu itd ;].


O dorastaniu hmm...

"Piętnastoletni kapitan" Juliusz Verne
"Dwa lata wakacji" Juliusz Verne

Zastanów się także nad
"Jakiś potwor tu nadchodzi" Ray Bradbury
Opowiadanie "Ciało" w zbiorze "Cztery pory roku" Stephen King

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, spojleruję trzecią część "Pieśni Lodu i Ognia"!
Trzecia część jest podzielona na dwie księgi. Pierwszą przeczytałem jakiś czas temu, później postanowiłem odpocząć od tej serii i zabrałem się za inne książki, co niestety zaowocowało pierwszymi lukami w pamięci. Czy ktoś może mi wobec tego w kilku zdaniach wytłumaczyć dlaczego

Spoiler

Jon Snow pod koniec pierwszej połowy trzeciej części przebywa daleko na północy wśród ludzi Mance Rydera, a na początku kolejnej książki przybywa na Mur od... południa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 01:50, Robertcik1 napisał:

Spoiler

W pewnym momencie po prostu przeszli za Mur i tyle.


Tak po prostu? Nie przypominam sobie żadnej sceny skradania się łodziami pod osłoną nocy. Chyba, że Martin po prostu przeskoczył ten fragment. To by tłumaczyło czemu nic podobnego nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Był rozdział o wspinaniu się na Mur. Długi i nudny. Wierzaj, czytałem kilka tygodni temu akurat to. Na końcu rozdziału Jon i Ygritte stali na Murze i się pokłócili, bo on "jak zwykle jej nie rozumie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 06:44, Robertcik1 napisał:

Spoiler

Był rozdział o wspinaniu się na Mur. Długi i nudny. Wierzaj, czytałem kilka tygodni
temu akurat to. Na końcu rozdziału Jon i Ygritte stali na Murze i się pokłócili, bo on
"jak zwykle jej nie rozumie."


Jezuniu, nic takiego nie pamiętam :O To ostatni rozdział w książce? Będę go musiał przeczytać na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się