HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam.
Jakie możecie mi polecić audiobooki w stylu Wiedźmina? Chodzi mi o takie, gdzie jest zespół aktorów i są różne efekty dźwiękowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 12:55, Jcl napisał:

Witam.
Jakie możecie mi polecić audiobooki w stylu Wiedźmina? Chodzi mi o takie, gdzie jest
zespół aktorów i są różne efekty dźwiękowe.


Narrenturm jeśli jeszcze nie słuchałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 18:13, Asthariel napisał:

Skusiłem się na Kłamstwa Locke''a Lamorry (Imię wiatru odrzuciłem od razu po przeczytaniu kawałka recenzji, Samo ostrze bardziej mnie zainteresowało, ale będzie musiało stanąć w długiej kolejce i czekać na swoją kolej).
Książkę podzieliłbym na trzy części. Początkowo trochę przypominało mi Pachnidło. Później zamieniła się w świetne, śmieszne, dynamiczne opowiadanie by na końcu wcisnąć gaz do dychy. Czytało mi się wspaniale, świetna książka. Polecam każdemu.
Kolejny jednak raz mamy oklepany team

Spoiler

chudy, mały i sprytny razem z dużym grubym i silnym

:P Nie zdziwiła mnie
Spoiler

też smierć Calo, Galdo i Pędraka. Jeśli miał ktoś zginąć to właśnie oni.

Chwilami też zbudowany przez autora świat nie trzymał mi się kupy.
Spoiler

Skoro Ci więzi magowie są tak potężni to czemu wszystkich nie zabiją?

Spoiler

Nie przekonuje mnie też, że capa Raza miał tyle kasy z bycia piratem i stać go było na tak długo wynająć maga etc.

Spoiler

Odniosłem też wrażenie, że pół Crammory to miejsce zrujnowane, gdzie panuje ogólna przestępczość, która nikomu nie przeszkadza. Nie mogę też sobie wyobrazić tych wierz w stosunku do reszty miasta bo mapa jest dość mało dokładna.


Spoiler

Nie czułem też już żadnych emocji i zainteresowania jak Lock pod koniec książki chciał wykraść jeszcze kilka dodatkowych tysięcy koron. W porównaniu do poprzednich scen z Donami ta była słaba, czegoś w niej zabrakło. Końcowa akcja z bombami od razu nasunęła i skojarzenia z tanim filmem akcji.


Nie pamiętam kiedy, ale w pewnym momencie akcja tak zrobiła na mnie wrażenie, że "o k..." samoczynnie wyszło z moich ust. Mimo wad, książka pierwszorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie tylko Wiedźmina i niedługo za drugi tom się zabieram. Wiem, że jest jeszcze jakieś 1812 serce zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Szkoda tylko, że drugi jest już tak o pół punktu słabszy, a trzeci ukazuje się już od kilka lat, i jakoś ukazać nie może.
A Imię wiatru fajtycznie wydaje sie kiczowato / sztampowe, ale pozory mylę, książk jest naprawdę bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak samo jak z czekaniem na kolejne książki Georga Martina. Drugi tom przeczytam(i zarazem kupie) jak tylko skończę Gra endera(którą dostałem na imieniny), ale przed min Taniec ze smokami Tom drugi :D Nie wiem ,czy mam znajomości w księgarni(czy to normalka, a książkę można kupić już od kilku dni), przy której pracuje moja mama(10% zniżki) bo kupiła dziś u nich z pod lady drugi tom choć premiera jutro. O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:06, In_The_End napisał:

Taniec ze smokami Tom drugi :D Nie wiem ,czy mam znajomości w księgarni(czy to normalka,
a książkę można kupić już od kilku dni), przy której pracuje moja mama(10% zniżki) bo
kupiła dziś u nich z pod lady drugi tom choć premiera jutro. O!


Wracając z pracy widziałem w Matrasie obie części w przecenie :) po 30parę złotych ;) Kusiło strasznie ... ale poczekam na ebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, pamiętam te dobre czasy, jak się Harry''ego Pottera dostawało dwa dni przed premierą i wszyscy czekali ciągle, a ja się cieszyłem, bo już przeczytane miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 19:06, In_The_End napisał:

Będzie tak samo jak z czekaniem na kolejne książki Georga Martina. Drugi tom przeczytam(i
zarazem kupie) jak tylko skończę Gra endera(którą dostałem na imieniny), ale przed min
Taniec ze smokami Tom drugi :D Nie wiem ,czy mam znajomości w księgarni(czy to normalka,
a książkę można kupić już od kilku dni), przy której pracuje moja mama(10% zniżki) bo
kupiła dziś u nich z pod lady drugi tom choć premiera jutro. O!


To coś kiepskie masz te znajomości bo ja mam od niedzieli. W warszawskich Empikach tego pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 17:26, Jcl napisał:

Narazie tylko Wiedźmina i niedługo za drugi tom się zabieram. Wiem, że jest jeszcze jakieś
1812 serce zimy.


1812 Serce Zimy to nie jest typowy audiobook. To interaktywny audiobook czyli coś co przypomina audio paragafówkę. Można powiedzieć, że to w pewnym sensie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 17:09, zerohunter napisał:

A ta 4 część Eragona to kiedy, bo niby miała być w styczniu, ale nigdzie nie widać.


Wyszła już jakiś czas temu, nawet w Polsce (mimo że opóźnili premierę tłumaczenia). Szukaj pod ''Inheritance'' lub ''Dziedzictwo''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie "Białą Różę" Glena Cooka (z cyklu o Czarnej Kompanii) i muszę przyznać, że seria jest zacna i bardzo ciekawa, takiego fantasy mi było trzeba, bo ostatnio wałkowałem głównie SF i potrzebowałem znowu odmiany :)

Muszę pomknąć do księgarni i kupić "Księgi Południa" i czytać dalej ;] Jakby ktoś się wahał - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba nietypowa, bowiem proszę o kilka (do 10 choćby) tytułów książek z możliwie jak najgenialniejszą fabułą. W ocenie tej zdaję się na zdanie polecających, gatunek większego znaczenia nie ma. Może być klasyka (poza tą najoczywistszą ;), mogą być nowości i pozycje mniej znane.

Co do ostatnio przeczytanych - wszechuwielbiana "Gra Endera" okazała się dla mnie cokolwiek irytującym przeciętniakiem, ale więcej tu nie piszę, bo mnie flame pożre ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 18:28, Outlander-pro napisał:

Kończę właśnie "Białą Różę" Glena Cooka (z cyklu o Czarnej Kompanii) i muszę przyznać,
że seria jest zacna i bardzo ciekawa, takiego fantasy mi było trzeba, bo ostatnio wałkowałem
głównie SF i potrzebowałem znowu odmiany :)

Muszę pomknąć do księgarni i kupić "Księgi Południa" i czytać dalej ;] Jakby ktoś się
wahał - polecam.


Uważaj, CzK nie jest równa. Kronikarze się zmieniają, a każdy ma inny styl pisania i to widać. Osobiście uważam pierwsze trzy księgi (do "Białej róży" właśnie) oraz ostatni za najlepsze. Reszta ma poziom IMO przynajmniej o połowę słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2012 o 21:29, pkapis napisał:

Uważaj, CzK nie jest równa. Kronikarze się zmieniają, a każdy ma inny styl pisania i
to widać. Osobiście uważam pierwsze trzy księgi (do "Białej róży" właśnie) oraz ostatni
za najlepsze. Reszta ma poziom IMO przynajmniej o połowę słabszy.


Nierówny poziom widać już w tych pierwszych trzech tomach - początek pierwszego dość ciężko się czyta, potem jest trochę lepiej, drugi tom jest bardzo dobry, trzeci za to trochę gorszy od drugiego, ale lepszy od pierwszego. Ogólnie poziom trochę skacze, ale biorąc pod uwagę całokształt i że jest to wielotomowa seria, to można uznać, że jest nieźle i jeśli człowiek czasem przykmnie oko, to czyta się przyjemnie. Jednak genialnie nie jest, ale jest dobrze i widzę czemu wiele osób ceni sobie tę sagę, z pewnością warto się z nią zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2012 o 21:02, Liqid napisał:

Co do ostatnio przeczytanych - wszechuwielbiana "Gra Endera" okazała się dla mnie cokolwiek
irytującym przeciętniakiem, ale więcej tu nie piszę, bo mnie flame pożre ;P

Bo to jest tak. Prawie każda powieść jest przeznaczona dla odpowiedniej grupy wiekowej (oczywiście z tolerancją). Wymieniona przez Ciebie "Gra Endera" jest idealna dla nastolatków, a tacy dominują na tym forum, i dlatego jest tak wysoko oceniana. Im jesteś starszy tym mniejsze wrażenie powieść na Tobie zrobi.
Dlatego też w przypadku podawania swojej opinii, zamiast praktykowanego podawania stopnia oceny (np. 8/10), lepiej by było gdyby recenzent podawał swój wiek :-)
Oczekując podania 10 najwybitniejszych powieści też możesz się rozczarować, bo inne 10 powieści poda Ci 10-latek, a inne 50-latek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2012 o 20:13, A-cis napisał:

Bo to jest tak. Prawie każda powieść jest przeznaczona dla odpowiedniej grupy wiekowej
(oczywiście z tolerancją). Wymieniona przez Ciebie "Gra Endera" jest idealna dla nastolatków,
a tacy dominują na tym forum, i dlatego jest tak wysoko oceniana. Im jesteś starszy tym
mniejsze wrażenie powieść na Tobie zrobi.


Nie zgodzę się. Grę Endera czytałem pierwszy raz mając ponad 20 lat, do tej pory przeczytałem ją jeszcze kilkukrotnie i nadal robi na mnie spore wrażenie.
Sądzę, że raczej ma tu znaczenie inny czynnik - odkąd ta książka się ukazała, wydanych zostało mnóstwo innych, których autorzy czytali ją i powielali pewne jej elementy. Dlatego czytana po raz pierwszy teraz już tak nie uderza.
Podobnie jest chociażby z Tolkienem - w latach osiemdziesiątych czy nawet wczesnych dziewięćdziesiątych był czymś niezwykłym, ale i fantasy prawie nie było. Stworzył olbrzymi, bardzo szczegółowy świat - czego do tamtej pory nie było. Ale na kimś, kto obecnie czyta Erikssona czy Martina i dopiero po nich sięgnie po Tolkiena, nie zrobi to takiego wrażenia.

Dnia 23.02.2012 o 20:13, A-cis napisał:

Oczekując podania 10 najwybitniejszych powieści też możesz się rozczarować, bo inne 10
powieści poda Ci 10-latek, a inne 50-latek.


Sorry, ale ja mając ponad 30 lat nadal podam Grę Endera jako jedną z lepszych książek jakie znam. Kryterium wiekowe jest niezłe, ale daleko mu do idealnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się