HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Powracam z pytaniem o książki opisujące mitologię wikingów. Szukam wszystkiego, suchych opisów, zbiorów mitów, czy strzępków przetłumaczonych źródeł - byle w naszym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:31, Fimbulvinter napisał:

Powracam z pytaniem o książki opisujące mitologię wikingów. Szukam wszystkiego, suchych
opisów, zbiorów mitów, czy strzępków przetłumaczonych źródeł - byle w naszym języku.

Mitologia Skandynawska w epoce Wikingów - Leszek Paweł Słupecki
Ilustrowany leksykon mitologii wikingów - Andrzej M. Kempiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:31, Fimbulvinter napisał:

Powracam z pytaniem o książki opisujące mitologię wikingów. Szukam wszystkiego, suchych
opisów, zbiorów mitów, czy strzępków przetłumaczonych źródeł - byle w naszym języku.


"Mitologia germańska" - Artur Szrejter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 17:04, Bithda napisał:

Dobrze jest zacząć przygodę z Mastertonem od "Wyklętego"?


Jeden z jego fajniejszych horrorow, wiec na pewno warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował książki w Biedronce? Zauważyłem na ich stronie, że kosztują 12zł. Chciałbym kupić Stephen King - „Łowca snów” i Trudi Canavan - „Gildia Magów”. Gdzie jest tu haczyk? Widzę, że ta książka w sklepie internetowym kosztuje 35-40 zł a tu sprzedają tak tanio.
Daje link http://www.biedronka.pl/ksiazki/ może ktoś odpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 13:47, rob006 napisał:

Książek jest po 2-3 sztuki na dostawę, będziesz potrzebował sporo szczęścia żeby zdążyć
przed innymi :).

Hah mi się udało :) Mam kilka książek z biedronki. Jestem zadowolony.
Znajdą się tacy co będą narzekali na wydania kieszonkowe. Mi osobiście się podobają. Są bardzo poręczne...i tanie.

jarekao
Ja chodzę tuż po otwarciu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznajomił się ktoś może z lekturą: "Cel snajpera. Opowieść najbardziej niebezpiecznego snajpera w dziejach amerykańskiej armii"? Jest to podobno besteseller i zastanawiam się czy jej sobie nie kupić, jako że jestem wielkim fanem snajperskich działań. Słyszał ktoś jakiekolwiek opinie na temat tej książki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 13:58, zerohunter napisał:

Możecie mi coś powiedzieć o takich seriach jak Zwiadowcy Johna Flanacana albo Cherubis
Roberta Muchamora?


Czytałam zwiadowców i bardzo dobrze mi się cała tą serię czytało. Generalnie fajnie poprowadzona opowieść, gdzie można znaleźć dużo odniesień do czasów średniowiecza - fajnie było wyszukiwać te smaczki. Jednkakże trzeba to traktować jako typową powieść przygodową - nie jest to bardzo ambitna lektura ale dla odprężenia warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2012 o 13:58, zerohunter napisał:

Możecie mi coś powiedzieć o takich seriach jak Zwiadowcy Johna Flanacana albo Cherubis
Roberta Muchamora?


Jeśli podoba Ci się literatura jarmarczna to czytaj. Od siebie nie polecam (ani "Zwiadowców" ani "Cheruba"). Imho słabe książki, z nieskomplikowaną fabułą i prostymi rozwiązaniami dla raczej młodszych czytelników.
Jakiś czas temu napisałem że John Flanagan się wyrobił i seria "Zwiadowców" jest coraz lepsza, ale jednak zmieniam zdanie. Ostatni (dziesiąty) tom był pełny tak głupich i naiwnych pomysłów, że co chwila strzelałem facepalma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje w miare nowych i sensownych kryminalow, na wstepie zaznaczam, ze nie interesuja mnie tomy pani Agathy Christie ;)...cos bardziej w stylu ''''Bielszy odcien smierci'''' Bernarda Miniera ktory wlasnie czytam czy nawet Kod Leonarda Da Vinci ktory moze bezposrednio z kryminalem ma niewiele wspolnego ale chyba lapiecie o co mi chodzi ;) Bylbym wdzieczny za kilka propozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się