HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2012 o 00:05, Astropath napisał:

To nie kolejne dzieło Kinga. To jedno z pierwszych dzieł Kinga.

Jasne, źle się wyraziłem. DLA MNIE było to kolejne, bo wcześniej czytałem inne książki tego autora.

Dnia 03.09.2012 o 00:05, Astropath napisał:

Planowałem to kiedyś przeczytać, bo łypie to na mnie z półki,

Miałem tak samo :)

Dnia 03.09.2012 o 00:05, Astropath napisał:

ale jeśli to o wampirach, to sobie raczej daruję.
Myślałem że jest to będzie związane z wydarzeniami w Salem w XVII wieku.

Ja również, nie wiedziałem, o czym jest zanim się nie zabrałem za lekturę.

Dnia 03.09.2012 o 00:05, Astropath napisał:

Dzięki za cynk :)

Nie ma problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 03:04, Sigu napisał:

Szukam czegoś pokroju "Rozgwiazdy" Petera Wattsa lub książek z growymi tytułami.
Go!


"Wir", kontynuacja "Rozgwiazdy". ;) I inny książka Wattsa "Ślepowidzenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:47, qq_MoaR napisał:

Na razie trzymam się zasady: "nie oglądam i nie słucham niczego co jest starsze ode mnie"
Może kiedyś..


Morgen, Morgen nur nicht heute sagen alle Leute.
Cóż, to co kino i muzyka miało najlepszego do zaoferowania już było, obecnie dobra komedia jest dużym sukcesem.
Jako jedyni fason trzymają w tej materii Francuzi (vide "Faceci od kuchni").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2012 o 23:47, qq_MoaR napisał:

Na razie trzymam się zasady: "nie oglądam i nie słucham niczego co jest starsze ode mnie"
Może kiedyś..


Polecam zmienić zdanie, dużo naprawdę rewolucyjnych i postępowych książek wydano ponad 30-40 lat temu.
Pomijając, że czasami miło zobaczyć inne spojrzenie (np. stare kryminały) i zobaczyć jak poglądy się zdewaluowały/stały bardziej aktualne itp. :)
Pamiętaj, że paradoksem jest to, że Ty też robisz się tyle lat starszy, ile te książki, muzyka i filmy, które omijasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:44, Boguslav4 napisał:

> Na razie trzymam się zasady: "nie oglądam i nie słucham niczego co jest starsze
ode mnie"
> Może kiedyś..
>

Polecam zmienić zdanie, dużo naprawdę rewolucyjnych i postępowych książek wydano ponad
30-40 lat temu.


Pogląd ten odnosił się tylko do muzyki i kina a nie literatury wnioskuję to na podstawie tego iż @qq_MoaR przymierza się do Komu bije dzwon Hemingway-a.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:44, Boguslav4 napisał:

Polecam zmienić zdanie, dużo naprawdę rewolucyjnych i postępowych książek wydano ponad 30-40 lat temu.

Ale ja o czytaniu nic nie pisałem.

Dnia 03.09.2012 o 19:44, Boguslav4 napisał:

Pamiętaj, że paradoksem jest to, że Ty też robisz się tyle lat starszy, ile te książki,
muzyka i filmy, które omijasz :P

W tym jest własnie haczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 12:22, Sigu napisał:

Dzięki. "Ślepowidzenia" szukałem ostatnio w Empiku, ale nie znalazłem. Dlatego kupiłem
"Rozgwiazdę"


http://www.empik.com/slepowidzenie-watts-peter,prod61060762,ksiazka-p

Możesz zamówić sobie "Ślepowidzenie" bezpośrednio do salonu Empiku w Twoim mieście :)

Mi udało się kupić w/w książkę w edycji z serii Uczta Wyobraźni :)

A poleci ktoś jakieś ciekawe steampunkowe książki? Nie mam zbyt dużej styczności z takimi klimatami, ale są na tyle interesujące, że z chęcią bym coś poczytał :) Za sobą mam np. "Maszynę różnicową" Gibbsona i Sterlinga, obydwie książki Marka Hoddera ("Dziwna sprawa Skaczącego Jacka" i "Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka") no i antologię "Steampunk" wydaną przez Ars Machina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mialem bardzo podobna opinie na temat tej ksiazki. Tzn. nie uwazam, ze jest slaba, ale motyw z wampirami byl dosc prosty. Inna sprawa, ze w dniu wydania nie bylo wiele tytulow na ten temat, wiec i wtedy ja inaczej oceniano. Teraz mamy nawal wampirow w kazdej postaci, w dodatku ja takze myslalem z poczatku, iz chodzi o czarownice z Salem. Mimo wszystko czytalo sie dobrze, miejscami nawet trzymala w napieciu (ale strachu bylo zero). Przestrzegam jednak przed ekranizacja telewizyjna z lat 70-tych. Bardzo slaby i nudny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego iż wydawnictwo które tłumaczyło Gdy Zgasną Światła olało kontynuację czyli Afterlight (pisałem o tym kilkanaście postów wyżej) postanowiłem poszukać czegoś innego. I tak właśnie jestem świeżo po skończeniu Sekundę za późno (One second after).
Wrażenia? Genialna książka postapokaliptyczna. Akurat niedawno skończyłem też Metro 2033 i naprawdę - Metro przy niej jest jak Need for Speed przy rFactorze. Obie lektury czyta się przyjemnie i sprawnie z tym, że jeżeli chcemy coś poważnego to mamy w zasadzie jedną sensowną opcję. :) I tak, zdaję sobie sprawę, że pewnie zostanę zhejtowany bo jest bardzo wielu fanów Metra, ale ono jest przeciętne do bólu - dla miłośników Fallouta jak znalazł, ale nic więcej.

Sekundę za Późno najlepiej porównać do Gdy Zgasną Światła Alexa Scarrowa. Jeżeli ktoś z Was polubił właśnie jego książkę (za tematykę apokaliptyczną chociażby) to i ten tytuł powinien pokochać. Z tym, że u Scarrowa akcja jest przedstawiona w iście Hollywoodzkim stylu i aż się prosi aby zrobić na jej podstawie wysokobudżetowy film. Zdarzenia obserwujemy z perspektywy różnych osób - ojca, matki, nawet rządu i jakby tego było mało nie dość że cały świat się wali to jest w to jeszcze wpakowany seryjny morderca.
Sekundę za Późno jest dużo bardziej konserwatyne, spokojniejsze, ale bez obaw - to plus. W żadnym wypadku nie można powiedzieć, że są momenty zbyt długie, książkę czyta się jednym tchem (zwłaszcza drugą połowę) i jest bardziej... dojrzała (?) w tym sensie, że nie ma aż tylu fajerwerków co u Scarrowa, ale pokazuje rzeczywistość taką jaka nas czeka gdyby rzeczywiście doszło do ataku EMP. Autor chyba przewidział wszystkie problemy z jakimi musieliby się zmierzyć w rzeczywistości małego miasteczka w zaistniałej sytuacji. Mocny tytuł dla wszystkich fanów tematyki postapokaliotycznej bez żadnych dziecinnych udziwnień jak w Falloucie (mutanty itp.) ale łapiąca za serce, pod koniec aż sam miałem łzy w oczach w jednym momencie. To chyba najlepsza rekomendacja.

POLECAM! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:28, JackXPPL napisał:

I tak właśnie jestem świeżo po skończeniu Sekundę za późno (One second after).

Namówiłeś mnie :)
Poczytałem jeszcze parę opini na forach książkowych i książkę już sobie zamówiłem. Znasz może jeszcze coś w tej tematyce?
P.S. Wspomniane wcześniej przez Ciebie książki wszystkie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2012 o 06:46, Abi_Dalzim napisał:

Namówiłeś mnie :)

Miło to słyszeć, myślę, że nie będziesz zawiedziony. Początkowe paredziesiąt stron może rozczarować, ale w żadnym wypadku nie odstawiaj wtedy książki na półkę. Im dalej tym jest lepiej. ;]

Dnia 10.09.2012 o 06:46, Abi_Dalzim napisał:

Poczytałem jeszcze parę opini na forach książkowych i książkę już sobie zamówiłem. Znasz
może jeszcze coś w tej tematyce?


Droga McCarthyego jest znakomita, zresztą na jej podstawie powstał genialny film, jeden z moich ulubionych zresztą. Z innych tytułów... Sm nie wiem, może Rok 1984 tam też jest przedstawiona, w pewnym sensie, wizja apokalipsy, stłamszenie, brak człowieczeństwa.
Nic innego nie przychodzi mi do główy, sam aktualnie szukam czegoś podobnego. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 11:52, JackXPPL napisał:

Droga McCarthyego jest znakomita, zresztą na jej podstawie powstał genialny film

Czytałem (posiadam) i oglądałem :)

Dnia 10.09.2012 o 11:52, JackXPPL napisał:

Rok 1984

Czytałem kilka razy.

Ogólnie motyw postapo jest mi bardzo bliski i czytałem i oglądłem chyba większość znanych pozycji na ten temat. Teraz poszukuję mniej znanych (jeszcze raz dzięki za cynk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś godną polecenia książkę przedstawiającą styl Art Nouveau (Secesja). Chodzi mi o takie solidne źródło, a nie kolejną książeczkę robioną dla kasy.

edit. Najlepiej w języku polskim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 16:53, kerkas napisał:

Polecam serwis
http://www.fallout3.net/
zakładka postkultura

mało tam książek widzę. nawet nie ma tam takich znanych książek jak np. "jestem legendą" a którą ja przynajmniej bym zaliczył do tej tematyki.

JackXPPL

Dnia 10.09.2012 o 16:53, kerkas napisał:

I tak, zdaję sobie sprawę, że pewnie zostanę zhejtowany bo jest bardzo wielu fanów Metra,
ale ono jest przeciętne do bólu - dla miłośników Fallouta jak znalazł, ale nic więcej.

hm zawsze spotykałem się z porównywaniem metra do stalkerów a nie do falloutów które dla mnie mają zupełnie inny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 18:55, Gregario napisał:

> Polecam serwis
> http://www.fallout3.net/
> zakładka postkultura
mało tam książek widzę. nawet nie ma tam takich znanych książek jak np. "jestem legendą"
a którą ja przynajmniej bym zaliczył do tej tematyki.


Oj przeglądamy po łebkach :)
screen poniżej

20120925202004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się