HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Może mi ktoś polecić jakieś dobre książki w cybeprunkowych klimatach? Pierwszą trylogię Gibsona już skończyłem, teraz zastanawiam się nad tą drugą albo nad "Diamentowym Wiekiem" Stephensona, chociaż z twórczością tego pana jeszcze nie miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 18:54, SarenkaB napisał:

<dziab>


Od siebie zawsze i wszędzie polecam Dukaja i jego "Czarne oceany". Ewentualnie "Perfekcyjną niedoskonałość", ale tam autor już nielicho korzysta z magicznej nauki.

A tak w ogóle to coś mi się skojarzyło, zajrzałem parę stron wstecz i znalazłem bardzo wyczerpujący post Nagarotha odpowiadającego na to samo pytanie - proszę, mam nadzieję, że się nie obrazi :)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=8223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Chcialbym kupic Feynamn Lectures / Feynmana wyklady z fizyki, stare wydania moge kupic duzo taniej, czytal/posiada ktos i moze wypowiedziec sie czy nowe wydania duzo sie roznia / sa lepsze, etc.?

2. Szukam ksiazki do MS SQL, potrafilby ktos polecic cos dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Czy to jest moje złudzenie, czy może naprawdę ostatnie rozdziały "Gry o Tron" są poziomem o wiele wyżej niż cała reszta w tym tomie. Mam problem, żeby to rozstrzygnąć, bo z jednej strony były to punkty kulminacyjne w tej części, które przygotowywały wydarzenia do następnych, ale po drugiej stronie strasznie szybko i przyjemnie czytało się ostatnie 100 stron (gdzie czasami wcześniej zdarzało mi się gubić wątek). Nie jestem zapalonym czytelnikiem, więc możliwe, że to tylko moje złudzenie, ale chce się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 21:28, Jedimax napisał:

Mam do was pytanie. Czy to jest moje złudzenie, czy może naprawdę ostatnie rozdziały
"Gry o Tron" są poziomem o wiele wyżej niż cała reszta w tym tomie. Mam problem, żeby
to rozstrzygnąć, bo z jednej strony były to punkty kulminacyjne w tej części, które przygotowywały
wydarzenia do następnych, ale po drugiej stronie strasznie szybko i przyjemnie czytało
się ostatnie 100 stron (gdzie czasami wcześniej zdarzało mi się gubić wątek). Nie jestem
zapalonym czytelnikiem, więc możliwe, że to tylko moje złudzenie, ale chce się upewnić.

Może było to spowodowane tym, że na początku ciężko jest się połapać o co chodzi i kto jest kim. Przecież Gra o Tron to wprowadzenie do wspaniałej i długiej przygody która dzieję się w świecie wykreowanym przez Martina. Ja niedawno skończyłem po raz drugi tom pierwszy i praktycznie wszystkie rozdziały czytało mi się równie dobrze. Natomiast to, że ostatnie "100" stron przeczytałeś z największą przyjemnością i najszybciej, było spowodowane tym, że w końcówce dużo się dzieje i ciężko przestać. Dużo się wyjaśnia, a mimo tego powstaje dużo nowych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 21:28, Jedimax napisał:

Mam do was pytanie.

Ja odniosłem takie wrażenie przy okazji "Uczty Dla Wron". Grube tomiszcze, a ciekawych akcji tam jak na lekarstwo. Długo mi zajęło przebrnięcie przez tę książkę, ale końcówka naprawdę się rozpędziła i... książka się skończyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi z Warszawy: Znacie jakieś miejsce, gdzie można kupić stare książki? Poszukuję "Proximy" oraz pozostałych dwóch części trylogii, ale na rynku dostępne są jedynie audiobooki, za którymi nie przepadam... Tak więc są jakieś antykwariaty z polską literaturą sf? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tu bo czuję, że to dobry temat.

Potrzebuję czegoś na temat "nierozstrzygniętych kwestii kultury", chodzi o jakiś tekst, rzeźbę czy cokolwiek gdzie pojawiają się jakieś teorie na temat czasu powstania autora itp itd, np Bogurodzica. Nie musi być związane z Polską.

@up
http://allegro.pl/listing.php/search?string=Krzysztof+Boru%C5%84+Andrzej+Trepka&category=79153&description=1&sg=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie przepadam za allegro, wolałbym jakiś antykwariat czy coś w tym stylu. Nie uśmiecha mi się płacić za przesyłkę, skoro mogę za darmo podjechać i wybrać, o co też mi się rozchodzi - zawsze coś wpadnie w oko, a tak to, bleh. No ale cóż, dziękuję, poszukam i sprawdzę czy jest ktoś z Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 22:27, skyline20 napisał:

Poszukuję "Proximy" oraz pozostałych dwóch części trylogii, ale na rynku dostępne są
jedynie audiobooki, za którymi nie przepadam...

Mam "Proximę" oba wydania (to pierwsze - oryginalne, i to drugie, z 1987 r. - poprawione przez autora) ale nie pogardziłbym i audiobookiem. :-)
Możesz podać gdzie je widziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 22:47, A-cis napisał:

> Poszukuję "Proximy" oraz pozostałych dwóch części trylogii, ale na rynku dostępne

> jedynie audiobooki, za którymi nie przepadam...
Mam "Proximę" oba wydania (to pierwsze - oryginalne, i to drugie, z 1987 r. - poprawione
przez autora) ale nie pogardziłbym i audiobookiem. :-)
Możesz podać gdzie je widziałeś?


Szukając Proximy do kupienia, wpisałem w google tytuł i autora + chyba jeszcze "sklep" i wyskoczyło mi kilka ofert z różnych sklepów jak Empik, Merlin, Matras, tak więc jest w czym wybierać. Ja ogólnie "Proximę" przeczytałem z wattpada, ale bardzo lubię mieć książkowe wydania. No i jest to część trylogii, tak więc wypadałoby się zapoznać z pozostałymi częściami :P
Może skuszę się kiedyś na audiobooka, ale taka forma mi raczej nie podpada. No cóż, pozostaje mi szukać dalej.
(skoro wydają audiobooka to mogliby i wydać odnowioną wersję książki...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 22:55, skyline20 napisał:

No i jest to część trylogii, tak więc wypadałoby się zapoznać z pozostałymi częściami :P

Nie napisałem, ale oczywistym jest, że mam wszystkie 3 części. Jestem fanem tej trylogii. Jeżeli ją czytałeś całą, to powienneś to wiedzieć :-P

Dnia 30.10.2012 o 22:55, skyline20 napisał:

(skoro wydają audiobooka to mogliby i wydać odnowioną wersję książki...)

Niestety, najwyraźniej powieści z przed ponad pół wieku nie cieszą się popularnością wśród czytelników, więc szansa na wznowienie wydania książkowego jest bliska zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 00:05, Fimbulvinter napisał:

Trylogia husycka. Warto?

Zaczyna się dobrze i ciekawie, ale IMO im dalej tym gorzej. No i AS coś ma problemy z pisaniem zadowalających zakończeń (nie ważne czy szczęśliwych czy nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 00:05, Fimbulvinter napisał:

Trylogia husycka. Warto? Różne słyszałem opinie i nie wiem czy się brać za to.
Mam sporo do nadrobienia i jak powiecie, że nie warto to poleci na koniec kolejki.

Dla mnie jest masakrycznie monotonna, a napisana identycznie jak Wiedźmińska Saga, tyle że w czasach średniowiecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 00:05, Fimbulvinter napisał:

Trylogia husycka. Warto? Różne słyszałem opinie i nie wiem czy się brać za to.
Mam sporo do nadrobienia i jak powiecie, że nie warto to poleci na koniec kolejki.


IMO nie. Pierwszą część przeczytałem, drugą chyba też - kluczowe słowo chyba, wydaje mi się że tak, ale niczego z niej nie pamiętam - za trzecią na pewno już nie chciało mi się brać. AS popisuje się erudycją podobnie jak w wiedźminie, tyle że w gorszym stylu i robi się to nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nudne to, bez polotu, bez ciekawych postaci - znakomity przykład na to, że tło wydarzeń(które samo w sobie jest bardzo ciekawe) to nie wszystko. Szkoda na to po prostu czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam ostatnio King''a, ale z tego co zauważyłem ma dużo dobrych, ale też sporo kiepskich książek.

Czy możecie polecić mi 3 tytuły, według Was najlepsze?

(Czytałem min. Bastion, Christine, Wielki Marsz, Ręka Mistrza, Czarna Bezgwiezdna Noc, Przed Zachodem Słońca - to te w mojej opinii lepsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się