HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2012 o 22:47, kerkas napisał:

Trzeba było tak od razu:

Ok, rzuciłes tytułami, trzy z nich przeczytałem (oczywiście nie przez te kilka dni).

Dnia 04.11.2012 o 22:47, kerkas napisał:

Rok 1984

Tu się zgadzam. Książka bardzo dobra. Kupiłem jak na ironię w Biedronce i to chyba jest najlepsze co z niej kiedykolwiek wyniosłem ;) Zachęcony rokiem 1984 sięgnąłem po "Folwark Zwierzęcy" i srodze się rozczarowałem.

Dnia 04.11.2012 o 22:47, kerkas napisał:

451 stopni Fahrenheita

Równiez się zgadzam, bardzo bogata w treść książka. Ktoś tu w temacie pisał że lekko się zdezaktualizowała, ale mnie wydaje się ze jest wręcz odwrotnie, coraz bardziej nabiera na wartości. Daje do myślenia.

Dnia 04.11.2012 o 22:47, kerkas napisał:

Władca Much

Tu się nie zgadzam. Co prawda książka opisuje pewne naturalne, społeczne zachowania ludzkie ale jest napisana raczej prostym językiem i nie czyta się tego z zachwytem. Mowa jest w kontekście Waszej dyskusji o książkach s-f i fantasy a te elementy w tej książce nie występują (dobrze, w jednym krótkim momencie jest motyw fantasy, ale nie mający większego znaczenia). Ponadto w tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=7973 reklamujesz książkę jako horror, co jest dla mnie już jest kompletną fantazją. ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 18:41, Pierogi_z_Cukrem napisał:

> Władca Much
Tu się nie zgadzam. Co prawda książka opisuje pewne naturalne, społeczne zachowania ludzkie
ale jest napisana raczej prostym językiem i nie czyta się tego z zachwytem. Mowa jest
w kontekście Waszej dyskusji o książkach s-f i fantasy a te elementy w tej książce nie
występują (dobrze, w jednym krótkim momencie jest motyw fantasy, ale nie mający większego
znaczenia). Ponadto w tym poście http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=7973
reklamujesz książkę jako horror, co jest dla mnie już jest kompletną fantazją. ;)
Pozdrawiam.


Spoiler

A czy nie jest horrorem to że tak łatwo z chłopców "wyrosło" zezwierzęcenie

?
Spoiler

Ponadto akcja osadzona jest w bliżej nieokreślonej przyszłości ale po konflikcie nuklearnym, że do niego doszło możemy się tylko domyślać gdyż nie jest to powiedziane wprost.


Pozdrawiam

Ps. Zawsze staram się jak najlepiej dobrać lekturę, film, muzykę pod wymagania konkretnego gramowicza.
Mam tylko nadzieję że czas spędzony na lekturze "Władcy much" nie był czasem straconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem
Witold Szabłowski , Izabela Meyza

Dwójka dziennikarzy postanowiła dokonać swoistej podróży w czasie, otóż na pół roku zamieszkali w PRL-u dokładnie w roku 1981 r.
W kąt poszły komórki, komputery, internet, opla zamienili na malucha a lokum w centrum Warszawy, na mieszkanie w peerelowskim pamiętającym czasy Gierka bloku.
Niektórzy potraktują lekturę jako powieść SF gdzie bohaterowie śmiało podążają tam dokąd nie dotarł jeszcze żaden człowiek (współczesny homo konsumentus A.D. 2012) dla innych będzie to przykra konstatacja jak dużo zabrał im PRL jeszcze inni... a zresztą ten przekonaj się sam bilet do podróży w czasie kosztuje 34zł90gr pytanie brzmi czy masz odwagę ją podjąć ?.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 19:26, Bithda napisał:

Będą jakieś promocje na święta? Empik choćby coś szykuje?


-10% na zakupy w empik.com powyżej kwoty 100zł.

Sport w empiku do -60%

lego do -40%

i ewentualnie jeśli zbierasz punkty payback to możesz nimi płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2012 o 20:43, kerkas napisał:

i ewentualnie jeśli zbierasz punkty payback to możesz nimi płacić.

o dobrze, że nawiązałeś. O co z nimi chodzi? trzeba mieć konto na paypal to po raz, a po dwa- jeśli mnie pytają w sklepie czy zbieram a ja że tak, to dają mi to i nie muszę podawać danych? to jak kod np. doładowujacy tel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 21:18, Bithda napisał:

> i ewentualnie jeśli zbierasz punkty payback to możesz nimi płacić.
o dobrze, że nawiązałeś. O co z nimi chodzi? trzeba mieć konto na paypal to po raz, a
po dwa- jeśli mnie pytają w sklepie czy zbieram a ja że tak, to dają mi to i nie muszę
podawać danych? to jak kod np. doładowujacy tel?

Payback nic nie ma wspólnego z PayPalem. Dostajesz kartę, i jeśli coś kupujesz w Empiku, to razem z gotówką dajesz kartę Payback, i tam dostajesz punkty za zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 21:18, Bithda napisał:


> i ewentualnie jeśli zbierasz punkty payback to możesz nimi płacić.
o dobrze, że nawiązałeś. O co z nimi chodzi? trzeba mieć konto na paypal to po raz, a
po dwa- jeśli mnie pytają w sklepie czy zbieram a ja że tak, to dają mi to i nie muszę
podawać danych? to jak kod np. doładowujacy tel?


Jeśli je zbierasz, wbijają je na kartę. W każdym momencie możesz sprawdzić ile tych punktów masz, ale to już wymaga zarejestowania karty na tronie payback. Przy okazji możesz wtedy obejrzeć jakie rzeczy można mieć za punkty. Kupno produktu w całości za punkty musi przebiegać podobnie http://www.empik.com/payback/platnosc-punktami
Przelicznik to 1:100 czyli np. nowy Asasyn kosztuje nieco ponad 12000 punktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 21:18, Bithda napisał:


> i ewentualnie jeśli zbierasz punkty payback to możesz nimi płacić.


Koledzy gramowicze już odpowiedzieli ja dodam tylko tyle iż robiąc zakupy za niewielkie pieniądze możesz uzyskać sporo punktów payback.
Ot na przykład
http://www2.payback.pl/sklepy-online
lub kupony screen poniżej
Jeśli ktoś ma łeb na karku może się nieźle obłowić
przykładowo
500 punktów promocyjnych za zakup DVD "Kot w butach" i Madagaskar 3 dodaj do tego kupon który przy zakupach za min. 10 potraja liczbę punktów Payback czyli za 65zł masz 1500 punktów payback oczywiście wszytko zależny co i ile kupujesz.



20121111220214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 20:45, zerohunter napisał:


Po pierwsze nie za bardzo wiem o co chodzi czy to "Seide" to rodzaj książki nienapisanej ? nie dokończonej ?
Powiedz coś więcej.

Po drugie napisz do Pilipuka koniecznie list papierowy żadnych maili i przedstaw swoją prośbę np.

Szanowny Panie

W czeluściach internetu odnalazłem informację o...
Ponieważ jestem zagorzałym czytelnikiem Pana twórczości, byłbym bardzo wdzięczny za jakikolwiek strzęp informacji o upragnionej książce.

Z poważaniem

czytelny własnoręczny podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto się zna na starszych książkach? Chodzi mi o np. Lukrecja Borgia Demon o twarzy anioła najpiękniejsza kobieta renesansu. Tadeusz Prus-Faszczewski To jest bodaj z 1927 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pochłonąłem tom pierwszy trylogii arturiańskiej Pana Bernarda Cornwella. Mimo iż legendy o Arturze i Druidzie Merlinie poznałem już wcześniej w przeróżnych wydaniach: filmowych, serialowych i książkowych; to tę książkę stawiam na pierwszym miejscu. Dawno już nie czytałem tak świetnej powieści historycznej. Coś czuję, że dalsze dwa tomy liznę w niesamowicie szybkim tempie. I na dobrą sprawę już się mentalnie szykuję na "Wojny Wikingów" tego samego autora... z tym, że chyba nie ma ich w ebook`u :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2012 o 22:07, zerohunter napisał:

Nom o Seide, a Pilipiuk jest jakimś przeciwnikiem cyfryzacji?


tytuł wpisu na forum brzmi "Seide - Andrzej Pilipiuk" więc uznałem to za jakiś utwór Pilipuka np. nigdy nie został opublikowany Największa tajemnica ludzkości.

O.k. to co to jest to Seide ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o wydaniu Rodu Harkonnenów i Corrinów? Jedyne co znalazłem to data wydania na 2012 rok, ale na stronie Rebisu w zapowiedziach (ani w ogóle na całej stronie) nie ma żadnej wzmianki o tych ksiażkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 15:25, Evertsen_Dante napisał:

Wiadomo coś o wydaniu Rodu Harkonnenów i Corrinów? Jedyne co znalazłem to data wydania
na 2012 rok, ale na stronie Rebisu w zapowiedziach (ani w ogóle na całej stronie) nie
ma żadnej wzmianki o tych ksiażkach.


- napisz do wydawnictwa w tej sprawie

- poszukaj wydania z 2003 r. Zysk i spółka

ewentualnie monitoruj stan na
http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=10087
zapowiedzi książkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2012 o 22:07, kerkas napisał:

- napisz do wydawnictwa w tej sprawie


Uznałem, że i tak mi w sobotę popołudniu nie odpiszą to tak z ciekawoci tutaj zapytałem. A nuż ktoś będzie coś wiedział.

Dnia 17.11.2012 o 22:07, kerkas napisał:

- poszukaj wydania z 2003 r. Zysk i spółka


Wolę poczekać na przepiękne wydanie z Rebisu...

Dnia 17.11.2012 o 22:07, kerkas napisał:

ewentualnie monitoruj stan na
http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=10087
zapowiedzi książkowe


To chyba tam znalazłem tę wiadomość o 2012r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 22:11, Evertsen_Dante napisał:


> - napisz do wydawnictwa w tej sprawie

Uznałem, że i tak mi w sobotę popołudniu nie odpiszą to tak z ciekawoci tutaj zapytałem.
A nuż ktoś będzie coś wiedział.


Słusznie, ale Rebis to nie wydawnictwo C&T i sadzę że odpiszą jeśli nie w sobotę to w poniedziałek.

Dnia 17.11.2012 o 22:11, Evertsen_Dante napisał:

Wolę poczekać na przepiękne wydanie z Rebisu...


W porządku sam przywiązuję dość dużą wagę do walorów estetycznych książki
i kiedy na rynku ukazał się Conan
http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=10966

http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=12719

to miałem dylemat które wydanie kupić.

Dnia 17.11.2012 o 22:11, Evertsen_Dante napisał:

> ewentualnie monitoruj stan na
> http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_obiektu=2&idobiektu=10087
> zapowiedzi książkowe

To chyba tam znalazłem tę wiadomość o 2012r.


aha, czyli obaj korzystamy z dobrych źródeł :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się